Elti savaşlarının arasında kaldık. Yardıma ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
4. Sinifta ben kendimi hatirlamiyorum 😂😂 siz dugun taki, kimin ailesi ne demiş ne yapilmiş maşallah kim ne istemiş herseyden haberlisiniz. Evet 4. Sinifta laf soylememis olabilirsiniz ama cocuk halinle bunca seyi düşündüysen 20 sene içine illa ki yansimiştir davranislara diye dusundum. :)

Gelin benim zihniyetimde kotu niyetli bir insan, abin hicbisey yapmadiginizi göre göre neden yengenin yaninda durmuş bunca zaman? Adam ne oldugundan bile haberim yok bana sikayet etmiyor diyor bariz hala yengem dolduruyor, yengem abimi bizden kopartmak istiyor diyorsun. Sizden kopartmak isteyen bir yengen olsa abin her cuma ge le mez, bu kopmuş haliyse...

Daha fazla yorum yapmayacagim tekrara düsüyor. Tesekkurler.

Çok detaycı olduğum söylendi ama söylemediğim bir o kadar şey var aslında şu yazdıklarınıza cevap niteliğinde. Yengem bizimle aynı mahallede yaşıyor ve sırf önemsediği birkaç kişi hakkında kötü düşünmesin diye o kadar farklı yansıtıyor ki kendini.

Çok basit bir örnek: asla hiçbir bayram ya da normal bir günde evimize gelip anneme temizlik için vs yardım etmişliği yoktur ki mecbur da değil. Annem bu yaşında bana bile yaptırmaz kendi işini hala kendisi görüyor çok şükür. Yeni bir eve taşınacağız mahalleden bir tanıdık gelip evi temizleyecek ücret karşılığında. Temizleyecek olan kişi de yengemin arkadaşı. Daha bir kere anneme yardım etmeyen insan o gün yeni ev temizlenirken gelip parayla iş yapan kadına yardım etti. Çok komik değil mi? Kimse senden böyle bir şey beklemiyor amacın ne ki kime neyi ispatlamak istiyorsun da gelip bunu yapıyorsun. Zaten o kadın parayla anlaşmış bitene kadar gelecek yapacak. Daha o kadar çok şey var ki.

Abimi bizden tamamen koparır ama bu defa abim de onun ailesine gitmez diye ödü kopuyor. Bir de güya tarikatçı. İşte anne babadan ah almamak için iyi davranıyor güya. Abime yansıttığı bu.

Aynisi benim annemin ailesinde var. 3 erkek kardes 1 kizkardesler. Ama artik cogu birbiriyle gorusmuyor. 1 dayimla cok yakin oturuyoruz. Surekli icli disli olmak zorundaydik. Annem yillarca sustu, ananemlerde oyle. Kuzenimle kizkardes gibiydik. Sonunda onuda kendine benzetti. Ve ben artik tahammül edemiyorum. Gorusmeyi kestim cok uzulerek. Zaten kuzenimde soguk davranıyor. İki sokak otemde oturuyorlar düşünün.. arada cekememezlik varsa yapacak pekte birsey yok. Ben annemede hep dedim ananemede. Siz buna fazla yüz vermişsiniz, zamanında mudahale etseydiniz bu kadar cesaretlenemezdi diye. Ama hâlada susmaya devam ediyolar.. onun gorumcesine yani anneme soylediklerini ben görümceme soylesem benim coktan saclarimi yolardi herhalde. Ayni sekilde bende gorumce olcam kimsenin benim hakkimda konusmasina yada ailem hakkinda kotu dogru olmayan seyler söylemesine izin vermem

Ailesinde benzer şeyler yaşayanlar beni daha iyi anlıyor. Birilerinin susup idare edebileceğine inanmıyor yaşamayanlar.

Ne diyeyim ki gerçekten çok üzücü şeyler. Şu saat olmuş düşünmekten gözüme uyku girmiyor. Kötü niyetli ortalık karıştıran bir insan olsam yapacağımı yapar keyfime bakardım. Bu saatte bunları dert ediyor olmazdım herhalde.

Böyle konuşan her gelinin arkasında ağlayan bir kayınvalide oluyor genelde.

Kimse de her gün gelmelerini beklemiyor. Arada aranmak hal hatır sorulmasını beklemek suç olmasa gerek. Üstelik evlatlarından bekliyorlar bunu. Hani görevmiş gibi Cuma’dan Cuma’ya geleceğine Arada arayıp hal hatır sorsa diyorlar. Yaşlı anne babalar bekliyor bunu ama sizin için bir şey ifade eder mi bilemiyorum.

Ne kadar dramatize edilmis her sey. Bazi olaylarda hakli olabilirsiniz evet.. ben de evliyim ve her hafta her hafta esimin ailesine gitmek istemem. Cumadan cumaya geliyorlardi diyorsunuz. Ama o da size niye yetmiyor hala anam babam agliyor demissiniz, neye agliyorlar onu anlayamadim. Adam daha ne kadar arasin sorsun. Ayrica adamin anasini arayip hatir sormasiyla ne alakasi var kadinin. Adam ariyor da kadin eline mi yapisiyor arama diye. Siz bir sey yapmiyorsaniz ve zaten mesafeliyseniz neyi anlatip sikayet edebilir ki. Elinde arguman mi var. Bence anne babanin derdi her neyse alsin kucuk abinizi karsilarina konussunlar. "Biz gelin hanimla cok samimi degiliz. Bu onun koydugu bir mesafe, nasil rahat ediyorsa oyle olsun ama oglum sen bizi daha sık ara sor seni ozluyoruz vs " diyebilirler. Konu neyse oldugu gibi anlatsinlar. Siz de bence aglayip vahlanmak yerine araniza biraz mesafe koyun insanlarla. Herkes can ciger kuzu sarma olmak zorunda degil.mesafeli ve saygili olmak yeter

Çok detaycı olduğum söylendi ama söylemediğim bir o kadar şey var aslında şu yazdıklarınıza cevap niteliğinde. Yengem bizimle aynı mahallede yaşıyor ve sırf önemsediği birkaç kişi hakkında kötü düşünmesin diye o kadar farklı yansıtıyor ki kendini.

Çok basit bir örnek: asla hiçbir bayram ya da normal bir günde evimize gelip anneme temizlik için vs yardım etmişliği yoktur ki mecbur da değil. Annem bu yaşında bana bile yaptırmaz kendi işini hala kendisi görüyor çok şükür. Yeni bir eve taşınacağız mahalleden bir tanıdık gelip evi temizleyecek ücret karşılığında. Temizleyecek olan kişi de yengemin arkadaşı. Daha bir kere anneme yardım etmeyen insan o gün yeni ev temizlenirken gelip parayla iş yapan kadına yardım etti. Çok komik değil mi? Kimse senden böyle bir şey beklemiyor amacın ne ki kime neyi ispatlamak istiyorsun da gelip bunu yapıyorsun. Zaten o kadın parayla anlaşmış bitene kadar gelecek yapacak. Daha o kadar çok şey var ki.

Abimi bizden tamamen koparır ama bu defa abim de onun ailesine gitmez diye ödü kopuyor. Bir de güya tarikatçı. İşte anne babadan ah almamak için iyi davranıyor güya. Abime yansıttığı bu.

Musade etmeseydiniz temizlige girismesine. Lutfen sen birak deseydiniz.. olaylarda dumeni birakmayin. Kadin kendi kayigini yurutuyor belli ki.siz kontorlu ele alin.

Sürekli aynı konuyu açıyorsunuz.
Ne nişanmış cidden. Nasıl büyük bir mesele olmuş.
Bence siz bu şekilde arada kalmak yerine resti çekmeliydiniz yazacağım ama ne yazarsak yazalım siz nişan olana kadar aynı konuyu açacaksınız.
Ve çok çok çok uzun yazmışsınız. Hep aynı şeylerden bahsetmişsiniz.
Yorum yapmak zorunda değilsiniz.

Musade etmeseydiniz temizlige girismesine. Lutfen sen birak deseydiniz.. olaylarda dumeni birakmayin. Kadin kendi kayigini yurutuyor belli ki.siz kontorlu ele alin.

İşte o zaman da abime gidip yardım bile ettirmediler diyecek bir insan. Çok denk şahit oldum doldurduğu anlara. 17 Ağustos depreminde 1 yıl aynı evde yaşadık. Ben küçüktüm o zamanlar bahçede falan oynarken beni önemsemeyip konuşuyorlardı o kadar çok duydum ki annemi babamı anlattığını. Bugün oğlum şunu eline aldı babam ona kızdı. Ben çok üzüldüm. Annen şunu yaptı bunu söyledi vs. Bu şekilde o kadar çok duydum ki. Ben bunları anneme anlatmıyordum bile. Çocuk aklımla kavga edecekler sanıp susuyordum.

Ne kadar dramatize edilmis her sey. Bazi olaylarda hakli olabilirsiniz evet.. ben de evliyim ve her hafta her hafta esimin ailesine gitmek istemem. Cumadan cumaya geliyorlardi diyorsunuz. Ama o da size niye yetmiyor hala anam babam agliyor demissiniz, neye agliyorlar onu anlayamadim. Adam daha ne kadar arasin sorsun. Ayrica adamin anasini arayip hatir sormasiyla ne alakasi var kadinin. Adam ariyor da kadin eline mi yapisiyor arama diye. Siz bir sey yapmiyorsaniz ve zaten mesafeliyseniz neyi anlatip sikayet edebilir ki. Elinde arguman mi var. Bence anne babanin derdi her neyse alsin kucuk abinizi karsilarina konussunlar. "Biz gelin hanimla cok samimi degiliz. Bu onun koydugu bir mesafe, nasil rahat ediyorsa oyle olsun ama oglum sen bizi daha sık ara sor seni ozluyoruz vs " diyebilirler. Konu neyse oldugu gibi anlatsinlar. Siz de bence aglayip vahlanmak yerine araniza biraz mesafe koyun insanlarla. Herkes can ciger kuzu sarma olmak zorunda degil.mesafeli ve saygili olmak yeter

Sorun Cuma’dan Cuma’ya gelmeleri değil aslında. Düşünsenize evladınız size gelmek için bir gün belirlemiş. O gün dışında sizinle asla iletişim kurmuyor arayıp sormuyor. Hasta olsanız haberi olmayacak çünkü gelmek için Cuma’yı bekliyor. Gelmezse sizden haberi olmuyor. Siz aradığınızda da soğuk davranıyor bir an önce kapatmak ister gibi konuşuyor. Ki annem babam sık arayan insanlar da değil. Sürekli oğlum neden aramıyor diye üzüldükleri için ben de demiştim ki hep o aramak zorunda mı? Bir kere de siz arayın oğlum nasılsın diyin? Belki o da sizden bekliyordur demiştim. Meğer öyle değilmiş soğuk konuştuğuna göre. Ama buraya gelip karısını ele vermemek için diyor ki bana asla sizi anlatmıyor. Ben kulaklarımla duydum ama kaç defa hem de.

Yorum yapmak zorunda değilsiniz.

Boşverin. Bazıları tuhaf gerçekten. Konu sıktı okumadım hep aynı şeyler diyor ama o kadar ilgili ki konuya yapılan yorumları falan beğeniyor. Araya girip yorum yazıyor falan. Cevap vermiyorum yine de ilgileniyor ilginç.

Boşverin. Bazıları tuhaf gerçekten. Konu sıktı okumadım hep aynı şeyler diyor ama o kadar ilgili ki konuya yapılan yorumları falan beğeniyor. Araya girip yorum yazıyor falan. Cevap vermiyorum yine de ilgileniyor ilginç.
Ben bazen yorum yapmadığım konuları takip ediyorum ilgileniyorum.
Hosunuza gitmeyen her yoruma da cevap vermıssınız, okudum hepsini 😊cevap vermiyorum demeyin 😊

İşte o zaman da abime gidip yardım bile ettirmediler diyecek bir insan. Çok denk şahit oldum doldurduğu anlara. 17 Ağustos depreminde 1 yıl aynı evde yaşadık. Ben küçüktüm o zamanlar bahçede falan oynarken beni önemsemeyip konuşuyorlardı o kadar çok duydum ki annemi babamı anlattığını. Bugün oğlum şunu eline aldı babam ona kızdı. Ben çok üzüldüm. Annen şunu yaptı bunu söyledi vs. Bu şekilde o kadar çok duydum ki. Ben bunları anneme anlatmıyordum bile. Çocuk aklımla kavga edecekler sanıp susuyordum.
Herkesi kendiniz gibi sanıp insanlik beklemeyin.

Ben bazen yorum yapmadığım konuları takip ediyorum ilgileniyorum.
Hosunuza gitmeyen her yoruma da cevap vermıssınız, okudum hepsini 😊cevap vermiyorum demeyin 😊

Evet sadece hoşuma giden şeylere değil hoşuma gitmeyenlere de cevap veriyorum tabi ki. O arkadaşın alaycı üslubu canımı sıktığı için özellikle ona yazmadım demek istedim.

Siz de maşallah konuyla ilgili değil de üyeler arasındaki tartışmalara falan müdahil olayım modundasınız herhalde. Ama okuduğunuzu yanlış anlamışsınız maalesef. İyi geceler 😊

Evet sadece hoşuma giden şeylere değil hoşuma gitmeyenlere de cevap veriyorum tabi ki. O arkadaşın alaycı üslubu canımı sıktığı için özellikle ona yazmadım demek istedim.

Siz de maşallah konuyla ilgili değil de üyeler arasındaki tartışmalara falan müdahil olayım modundasınız herhalde. Ama okuduğunuzu yanlış anlamışsınız maalesef. İyi geceler :)
Hayır ben konu acanlar islerine gelen cevabı alamadıklarında yorum yapana bagirdiklarında tarafsiz sekilde mudahıl oluyorum.
Konunuzu okuyorum diye bende mı sevmediniz 😊

Hayır ben konu acanlar islerine gelen cevabı alamadıklarında yorum yapana bagirdiklarında tarafsiz sekilde mudahıl oluyorum.
Konunuzu okuyorum diye bende mı sevmediniz 😊

Birçok kişinin burada kendisine bir misyon belirlediğinin farkındayım da sizinki oldukça ilginçmiş. Ne diyeyim böyle mutlu oluyorsanız ben daha çok konu açarım sizin için ☺️

Birçok kişinin burada kendisine bir misyon belirlediğinin farkındayım da sizinki oldukça ilginçmiş. Ne diyeyim böyle mutlu oluyorsanız ben daha çok konu açarım sizin için ☺
Ne yapsaydım abilerimin karılarına mı taksaydım 😊misyonum bu degıl, yorucu seylere ugrasmak ıcın fazla usengecım ben.
Konunuzu takip ediyordum gordum yazmak istedim. Haklısınız deseydim misyonumu sevecektiniz korkarım ki😊
Derdiniz basınızdan asmıs çokta cıddiye alıp Bı de buyuzden uzmeyın kendinizi 😊
Saglıgınızın canınızın kıymetini bilin🍎

Ne yapsaydım abilerimin karılarına mı taksaydım 😊misyonum bu degıl, yorucu seylere ugrasmak ıcın fazla usengecım ben.
Konunuzu takip ediyordum gordum yazmak istedim. Haklısınız deseydim misyonumu sevecektiniz korkarım ki😊
Derdiniz basınızdan asmıs çokta cıddiye alıp Bı de buyuzden uzmeyın kendinizi 😊
Saglıgınızın canınızın kıymetini bilin🍎

Çirkinleşeceğim diyorsunuz yani. Ciddiye almak için değil de derdimi unutmak için takılayım derdim ama seviye düşüyor giderek. Tekrardan iyi geceler dilerim☺️

Çirkinleşeceğim diyorsunuz yani. Ciddiye almak için değil de derdimi unutmak için takılayım derdim ama seviye düşüyor giderek. Tekrardan iyi geceler dilerim☺️
Cırkınlesmek derken? Gayet ıcten ve duzgun yazdım cumlelerımı.
Gelin neden size gelmiyor anlamaya basladım suan.
Dusen seviyeyi göremedim? Muhatabınız bensem orda saygı vardır okuyanda gorur zaten.
Saat 4 bence eltilerın savasıyla ilgilenip bide duzgunce yazanlara bile sevıyesız demek yerine, genclıgınızı tadını cıkarın.
Tek derdiniz yarın ne giysem olsun 😇

“Ne yapsaydım abilerimin karılarına mı taksaydım” bu yazdığınız mesela. Düzgün ve içten cümleniz buysa sizin adınıza da üzüldüm şimdi ( her şeyi takan biri olarak). sonuna gülen yüz koyunca söylediğiniz cümlenin çirkinliğini örtmüş olmuyorsunuz ne yazık ki.

“Ne yapsaydım abilerimin karılarına mı taksaydım” bu yazdığınız mesela. Düzgün ve içten cümleniz buysa sizin adınıza da üzüldüm şimdi ( her şeyi takan biri olarak). sonuna gülen yüz koyunca söylediğiniz cümlenin çirkinliğini örtmüş olmuyorsunuz ne yazık ki.
Neyse hlly eski konularına daldım senin suan.
Bohcan burnun yengenler, hıcbırınden memnun degılsın. Senı cok sevdim desem bunu da begenmezsın bence
Insallah Bı gun pozitif bırı olursun bu hayat bu derece negatıfle cıdden cekılmez
Evet konunu okumama laf ettin bende napayim abilerimin karılarınamı kafatakayım okuyorum dedım.
Dedıgımın arkasındayım
Birilerine takip uykumu kacırmak yerine, okurken uykumu getirmeyi sevenlerdenım
Senin begenmedıgın bohca konunu okuyorum suan.
İyi geceler 💜

Sorun Cuma’dan Cuma’ya gelmeleri değil aslında. Düşünsenize evladınız size gelmek için bir gün belirlemiş. O gün dışında sizinle asla iletişim kurmuyor arayıp sormuyor. Hasta olsanız haberi olmayacak çünkü gelmek için Cuma’yı bekliyor. Gelmezse sizden haberi olmuyor. Siz aradığınızda da soğuk davranıyor bir an önce kapatmak ister gibi konuşuyor. Ki annem babam sık arayan insanlar da değil. Sürekli oğlum neden aramıyor diye üzüldükleri için ben de demiştim ki hep o aramak zorunda mı? Bir kere de siz arayın oğlum nasılsın diyin? Belki o da sizden bekliyordur demiştim. Meğer öyle değilmiş soğuk konuştuğuna göre. Ama buraya gelip karısını ele vermemek için diyor ki bana asla sizi anlatmıyor. Ben kulaklarımla duydum ama kaç defa hem de.

Anlattiklariniza bakilirsa gelin sizden hoslanmiyor. yapilmasi gereken sey mesafeli olmak.. bence aileniz biraz mesafe koymali.. bence ailecek biraz bosverin.gundeminizden cikarin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X