Eşim dışardaki bayanlar hakkında yorum yapıyor

Dün bebeğin burnuna bir cisim kaçmış olması şüphesiyle acile gittik. Sıramızı beklerken eşim dedi ki şu kızın suratı bembeyaz olmuş. Ben de dedim ki kızın suratıyla ilgilenecek durumda mıyız şu an. Ne var bunda diyeceksiniz ama eşim hep bunu yapıyor. Erkekler için değil ama bayanlar için hep yorum yapıyor. Çok açık giyinmiş, şu kız bizim işyerindeki kıza benziyor. Kıyafeti hiç güzel değil olmamış. Artık bunlar beni rahatsız ediyor hem sürekli bayanları inceliyor hissi oluşturduğu için hem de insani olarak kişilerin dış görünüşleri üzerinden eleştirilmesi bana pek hoş gelmiyor. Kendisine söyleyince trip atıyor suratını asıyor bir şey demiyor. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Daha farklı nasıl kendimi ifade edebilirim ki ya da başına gelen var mı?
Benim eşim makyajdan nefret eden birisi , Allah affetsin o da çok eleştirir, yolda birini görse bu ne , ay nasıl giymiş, berbat tarzlarında yorumlar yapar , ben yapsam bana da birsürü olumsuz eleştiri gelir ama ben zaten sade bir insanım o yüzden sorun yaşamıyorum, eşime hep kızarım kimseyi kınama diye ama huyu bu , eşim muhafazakar bir ailede büyüdüğü için böyle diye düşünüyorum...

3 sene 5 erkek arkadaşla aynı odada çalıştım. maalesef kadınlardan çok dedikoduyu onlar yapıyor. o 5 erkek sabahtan akşama sürekli diğer personeller, yönetim, bazen kadınların giyimi vs konuşurlardı. tabi ben yanımda konuşmayın en azından, size ne gibi tepki verdim. biraz daha dikkat ederlerdi ben varken ama yine de bilirdim konuşurlardı. sanırım eşinin dedikodu yapacağı erkek arkadaş sayısı az yada sizi de çok yakınlık kaynaklı erkeklerle konuştuğu şeyleri sizinle de konuşabilir gibi bir algıya kapılmış =)

Dün bebeğin burnuna bir cisim kaçmış olması şüphesiyle acile gittik. Sıramızı beklerken eşim dedi ki şu kızın suratı bembeyaz olmuş. Ben de dedim ki kızın suratıyla ilgilenecek durumda mıyız şu an. Ne var bunda diyeceksiniz ama eşim hep bunu yapıyor. Erkekler için değil ama bayanlar için hep yorum yapıyor. Çok açık giyinmiş, şu kız bizim işyerindeki kıza benziyor. Kıyafeti hiç güzel değil olmamış. Artık bunlar beni rahatsız ediyor hem sürekli bayanları inceliyor hissi oluşturduğu için hem de insani olarak kişilerin dış görünüşleri üzerinden eleştirilmesi bana pek hoş gelmiyor. Kendisine söyleyince trip atıyor suratını asıyor bir şey demiyor. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Daha farklı nasıl kendimi ifade edebilirim ki ya da başına gelen var mı?

Konunuzu okurken bu rahatsızlığınızı ne şekilde dile getirdiğiniz sorusu geldi aklıma.
Doğrudan bunu yapman doğru değil mi diyorsunuz? O sırada kızgın mı oluyorsunuz?
Belki yaptığını bu hareketin sizde ciddi bir hayal kırıklığı oluşturduğunu ve sizin gözünüzdeki değerini sorgulamanıza neden olduğunu dile getirseniz işe yarayabilir. Ancak bunu sinirlenmeden ve olabildiğince sakinliğinizi krıyarak dile getirmeniz de de önemli. Belki denemişsinizdir ancak denemediyseniz bu şekilde iletişim yolunu değiştirerek deneyebilirsiniz.

Benimle birlikte olan hic bir erkegin ve eşimin etraftaki kadinlari izleyip elestirdigini duymadim hayatimda. 🤷 Boyle ozel olarak etraftaki kadinlari elestiren adamlarin gözleri fildir fildir kadin kesiyor demek ki.

Eleştirdiklerini disardan soyluyor begendiklerini kendilerine sakliyorrlar herhalde. 😂 Ya da rahat rahat kadinlara bakabilmek icin elestiriyorlar aslinda begenmiyorum ayagina.
Yoksa bu eleştiriler sadece kadinlar uzerinde toplanmazdi. Erkeklere bakmiyor haliyle :)))))

İş yerinde nasıl acaba mesela iş arkadaşlarıyla biraraya gelince dedikodu oluyormu öyle bir alışkanlık olabilirmi?
Benim eski iş arkadaşım iki erkek ama gıybetin dibine vururlar muhtemelen eşleriylede aynıdır.

Adam dikkatini çeken şeyi sizinle paylaşmak istiyor. Ben sadece kadınları inceliyor gibi düşünmedim ama siz daha iyi bilirsiniz. Kötü niyetli incelese size söylemezdi bence. Sevdiği insanla (sizle) dedikodu yapmayı seviyor demek ki. Yeri sırası değildir o ayrı bişey ama ben bu kadar bozulmazdım.

Ben cok itici buluyorum bunu. Bazi erkekler acik acik , agzinin suyu aka aka; bazıları orali degilmis gibi üstü kapali - yüzü bembeyazmis, yüzünü gözünü her yerini süzüyor- yapiyorlar bunu.

Ben ortaokuldayken bizim bi Behcet Eniste vardi. Okulum yolüstü oldugu icin cogu zaman beni o birakirdı. Bir yaz günü , bir baktim, 30 km hizla gidiyoruz, okula gec kalmışım, Behçet Eniste aniden saga sapmasin mi? Sonra farkettim ki dar bir jeans giymis genc bir kızin " arkasindan " hipnotize olmus gibi kitlenmis onu takip ediyoruz.🤷‍♀️

Ya ben bir şey göremedim açıkçası bi halt yese yada başka bir şey olsa bunu zaten söylemez bakacak olsa çaktırmadan yapar . Eşimde yapar bende yaparım hatta ben söylerim daha çok . Pek alınmadım bu zamana kadar .

Tuhafmış. Ben kocaya bazen olta atıyorum aa kadına bak diyorum sonra tepkisini izliyorum. Hepsinde de yemezler bakmam diyor. Bazen ama çok k farklı bi tip görünce ikimizde bakıp dedikodusunu yapabiliyoruz. Ama kalkıp bana bi kızın yüzünden, kıyafetinden bahsedemez. Alnını karışlarım

Ne yalan söyleyim bu tür muhabbetler yapmayi hic sevnem kocamla . Evlilikte bir adap saygi olmasi gerek bu tür muhabbetler kari kocanin arasina duvar örülüyor ve tiksindirip uzaklastiriyor. Bir ara benim esimde bana bunu yapti aynisini geri yaptım ve cok sinirlendi . Daha sonra artik söyledim ne kadar itici oldugunu baska kadinlari dile getirmen sana hic yakistirmiyorum . Senin namusunun hakkinda yabanci bir erkek konusmasini istermiydin diye sordugumda hayir cevabi aldim . Ozaman sende baskalarin namusunu agzina alma . Ben baska erkegi agzima almam nasil yakismiyorsa nasil sinirlenip kiziyorssn ben de oyleyim dedım birdaha boyle konular ne yuvamda nede aramizda gecmesin dedım. Cok sukur virdahada olmadi

Erkekler kadınlardan daha çok dedikodu yapar. Ama neden sadece kadınlar hakkında yorum yapiyor? Bir de ben ayar olurum kadının ne giydiği ,makyajı vs hakkında konuşan erkeklere bence gördüğü kadına dibi düşüyor. Benim eşim güzel bir kadın gördüğünde hemen güneş gozlugunu indirirdi.Sonra ben ona iyi dileklerimi iletince karşıdan güzel bir kadın geldiginde havaya bakıyordu.bunlar 20 li 30 lu yadlardaydi. Şimdi 40 li yaslardayiz. Nereye bakarsa baksın.İsterse tograga baksın .

Benim eşim de yorum yapıyor. Makyaj, kiyafet hakkında. Çünkü ilgisi var. Makyaj, guzel giyim seven insanlar sadece kadınlar değil. İlla kötü olanlar da değil. Güzel bir kombin görürse gosterir. Beğenip begenmedigimi sorar. Ben de gösteriyorum. Bazen sinir oluyorum bazen de hoşuma gidiyor bu muhabbet. O gün ne tarafımdan kalktiysam artık 😁

Ama eşim karakter olarak çok gözlem yapan biridir her konuda. Detayları görür. Benim farketmedigim seyleri o aninda görür gosterir. Sizin eşiniz de detaycı ve gözlemci bir insansa normal karşılanabilir belki.

Bunu benim babam da yapar. Annemle çıldırırdık. Tamamen dedikoduculuk.
Ama o da nedense hep kadınlara kulp takar ıyyy dişine bak ıyyy saçına bak. Kadın çok çirkin bakamıyorum. Cidden tiksinirdi de. Ama dedikodusunu yapmayı da severdi.

Benim eşim de yorum yapıyor. Makyaj, kiyafet hakkında. Çünkü ilgisi var. Makyaj, guzel giyim seven insanlar sadece kadınlar değil. İlla kötü olanlar da değil. Güzel bir kombin görürse gosterir. Beğenip begenmedigimi sorar. Ben de gösteriyorum. Bazen sinir oluyorum bazen de hoşuma gidiyor bu muhabbet. O gün ne tarafımdan kalktiysam artık 😁

Ama eşim karakter olarak çok gözlem yapan biridir her konuda. Detayları görür. Benim farketmedigim seyleri o aninda görür gosterir. Sizin eşiniz de detaycı ve gözlemci bir insansa normal karşılanabilir belki.
Ay bu arada benim eşim çirkin falan demez ya çok ayıp. Sadece beğendiği makyajı, kiyafeti gösterir. Ya da çok ilginç bulduğu şeyleri. Böylesi daha mi kötü bilemedim🤷‍♀️

X