Eşim evi terk etti ama boşanalım demedi..

Mervenur12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2021
35
-10
Merhabalar eşimle 10 senedir evliyiz.Evlenmeden önce çok iyi anlaşrdk. Ailesi çok güleryüz gösterdi.Ben zaten aile sıcaklığına hasret babamı erken yaşta kaybetmiş, bekar evlerinden bıkmış.Kısa zamanda evlendik.Evlenir evlenmez içinden başka biri çıktı yok dışarı çıkma yok onu alma bunu değiştr yatakta ayrı battaniye de nevresimde yatmalar.akşam 8 de uyumalar benmle sohbet etmemeler yaptğm yemekleri beğenmemeler canm bir muz ister dışarda yemek ister para yok.yani eve tıkili kalmış özgürlüğüm elimden alınmşti sanki maddi manevi.Şiddet yoktu ama psikolojimi bozdu aileme söyleyemedim 6 ay sonra intihar teşebbüsünde bulundm.Hastanede ilk defa ağladğni gördüm ben onu terk etmeyip ölmeyi tercih ettim diye onu çok seviyormşm falan.Sonra itiraf etti ben çok güzelmişim onu bırakıp gidermişim çok havalymişim o sebepten burnumu sürtmek istemiş ondan yapmış eziyetlerini.Ailem geldi çok istedim boşanma kararda bana destek olmarni ama sahip çikmadilar.Zaten evlilik sebebiyle sözleşmeli çalıştığım memur işimden de olmuştum.1sene pisikiyatris desteği aldim ve 2 sene kpssye hazrlandm.Bu arada eşim çok değişti yine bekar günlerimizde ki gibi olduk çok iyi anlaşiyordk benim kredi borçlarımi ödedi altınları hesabma yatrdk.Ck gezdik haftada 2-3 gün dışarda yerdik.Sonra ilk çocuğuma hamile kaldım.Hamileykn 10 kilo birden verdim bakamadı bana 1-2 ay annem baktı.Hamileliğim zor geçtği için kpssye hazırlanmayi bıraktım.Kızim 8 aylıkken eşimin memeleketine geldik.Sonra ilçedeki boşanmış abisinin bekar evine gittik gece kalmicagmi çocuk için uygun olmicağni söyleyince kavga çıktı abisiyle üzerime geldiler abisi bunu annesinin evine bırakıp gidelim diyip beni annemin evine biraktlar. Boşanma karari aldım bir hafta sonra geldi beni almaya gitmedim onunla.Yalnz yine ailem sahip çıkmadı el kadar bebeyle ortada kalmiştm ne yapacağımı bilemedim ve şaşırdım eşimle aramda bir sıkıntı yoktu sırf abisinin lafıyla beni annemin evine bırakıp gitti.Ailem geri dönmesi aklını başına almasını söyledi hiç aramadım sonra 1 hafta sonra çikageldi birsürü ricalar özür dilemeler beni ve ailemi ikna çabaları..Devam kararı aldık gittim onunla.Keşke gitmeseydim eşim yine değişti kendi istediği olmadğnda kavga çıkarmalar maddi anlamda çok karışır oldu.Maddi manevi özgürlüğüm kisitlandi arkadaşlarımdan akrabalarından iyi kötü geçindigim ailemde uzaklaştım her gittiğimizde milletin yanında bağırıp çağırıyordu.Uzaklaştim herkesten bebeğim büyüyesiye kadar sabretmeye karar verdim çünkü çocuğuma çok iyi davranırdı.Sonra çocuğum 3.5 yaşına geldi verdim bakıcıya.Kendim ücretli öğretmenlik yaptım kpss kursuna hazırlandim.Spora gittim zayıfladım yeni arkadaş çevresi edindim.Araba kullanmayı öğrendim .Artık buna başkaldırmaya başladım geri vites attı.Artık maddi manevi bana eskisi gibi baskı yapamıyordu ama ufak ufak vardı anlaşmazlıklar.Cocuk 6 yaşindayken eşimin başına fetö damgası geldi ve işinden oldu.Neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.6 yıl hapis verdiler.Çok istedim hapse girsin bı şekilde uzak oluruz belki değişir akillanr diye ama şuan mahkemesi devam ediyor.Memlekete döndük ben tekrar işe girdim bu evde oturdu çalışmadı.1 sene çalıştım baktım çocuğumla ilgilenmiyor ha bire akrabalrınin işlerine koşuyor huzurmz da kaçıyor.Dedim ben çalışacağıma sen çalış ben çocukla evle ilgileniyim.Komşularin ailemin yardımıyla onu işe soktum.Herşey yeniden yoluna girmişti böyle 2 sene geçti. annemle ailemlede iyiydik.ikinci çocuğuma hamile kaldım yine ağır bir hamilelik geçirdim annem sürekli geldi yemek yaptı çocuğa eve baktı fakat kadına her geldiğinde burnundan getirdi durduk yere tartışma çıkardı.Geldik yine ayrılma noktasına abisiyle babasını çağırdı annem evdeyken onlar da çocuk doğsun dediler sonra ayrılrsnz.Annem gelemez ben ona gidemez oldum.O da ailesinin yanına gidemedi beraber gidip geldik.Bayrama bir hafta kala abisinin kızının düğünü vardı çocuklara kıyafet kendime ilk defa bir gece elbisesi aldım sorun oldu.Neymiş ona almamışım onun yokmuş ben şıkır şıkır giyinip çocuklarla salinacakmişim.sana da alalım dedim istemedi.Düğüne gidip bir gece bı akrabasinda kalacaktık.Arabayla seyir halindeyken dedimki ertesi gün çok geç kalmayalım bebek var kızın kursu var zaten 2 saatlik yol.11-12 gibi ayrılalım düğünden nereden dedim yok sana inat 2 de çıkicam dedi.Derken tartışma uzadı bana tokat attı arabayı sağ sol yaptı beni korkutmaya çalıştı çek saga inicem dedim durmadı camlara vurup yardım istedim sonra durdu.Boşanalim dön geriye bizi bırak eve dedim 2 saat benden yalvararak ağlayarak özür diledi.Çocuk ta anne nolur ayrılmayın diyince kıyamadım çok düşkün babasına yola devam ettik babasının köyüne götürdü bizi abisi ilçede yaşıyor neymiş yumurta süt alacakmış köyden hemen dönecekmisız annesini alıp.Bi gittik köyde sadece anası babası herkes ilçede kuaföre düğüne gitmiş.bi oyalamalar işleri yaya yaya yapmalr biz köyden akşam 8 de çıktık gelirken de bana orda gösterilen hazırlanan yumurta bal soğanda konmadı arabaya sonradan fark ettim geldik ilçeye anasıyla saat 9:00 akşam sözde akrabasi bizi bekliyor evde yemek hazır yiyip onda çikicaz.Geldik akrabasının evine kadın düğüne hazırlanmış geliniyle çıkıyordu.bizi görünce bı sürat yaptı eliyle geç geç dedi hoşgeldin bile demedi kaldiki kadın beni çok severdi kapıda karşılardı.Dedim biz rahtsizlikmi verdik sn git düğüne biz bişekilde abisinin evine gider giyiniriz dedim eşim bana içnden küfredip söyleniyordu kadının yanında dedim ne söyliceksen yüzüme söyle demezmi bu iş bitti geçimimiz yok şöyle böyle beni suçlamaya başladı kadının yanında canm sıkıldı tamam dedim boşanalim istemiyorsan bizi dön eve bırak sen geri gel hemen abisini çağırdı o da sanki bekliyormuş gibi hemen geldi içeri girer girmez üzerime yürüdü dedim yavaş gel seni ben çağirmadım çağıran kardeşin git ona sor gitti eşime o da dediki yok ben elbise almışım geç çıkmişiz evden sudan sebepler. Abisi dedi ne var bunda dedi sonra sustular bı hışımla yanıma geldi sen niye sorun çikariyorsun diye dedim ben sorun falan çıkarmıyorum çıkaran kardeşin.Gitti hemen eşimin yanına hadi kalk bunu götür gel evine.Zaten o da dünden razı kendisi boşanmış yalnız kaldigindan kendisine arkadaş ariyor.Biz evden çıktık eve geldik gelirken tek laf etmedim.Gece bir güzel valizini hazırladı kıyafetlerini bile çıkarmadan yattı gece ben de arabayı aldım onun bulamayacağı bir yere park ettim sonuçta arabayi alırken bnm bileziklerimi bozdu benim de hakkım var.Sabah olunca çılgına döndü sonra abisini aradı napayım diye o da taksiye atla gel diyince gitti.Son bir kez konuşmaya çalıştm bak gidersen bu işin geri dönüşü yok boşaniriz dedim çocukları senden alicam sen psikiyatriste gittin psikolojin bozuk evi de arabayı da alicam diyip gitti.Çocuğumin doğumda takılan çeyrek altnlarni benim bir altın kolyemi alıp gitti.Ben de ilk 3 gün çocukla görüştürdüm psikolojisi bozulmasın diye. baktım benden şerefsiz anan diye bahsidiyor 8 yaşındaki çocuğumu bana karşı dolduruyor. Sonra yok ben eve gelirim ama anan almaz diyor dedim noluyoruz hem gidiyor hem küfrediyor hem de dönmekten bahsediyor hem çocuğundan bilgi alıyor nerdesiniz naptniz.Engelledim bende.Her gün 10-15 sefer arayıp durdu mesaj en son bikere mesaj attı engellemek çözüm mü diye okadar.Bayramn ikinci günü gece 10-11 arası kapıyı kracak gibi vuruyor küfürler ediyor bag8riyor yalnız geldim diye yalan söylüyor halbuki arkasinda abisi var dedim tamam çocukları dışarı parka getiricem orda görüşelim yok diyor kapıda.korktum abimimi annemi çagrdim açmadm kapyi 1 saat boyunca aralıksız kapıya vurdu.Abim geldi onlara usulünce onların dilinden konuştu zaten çok korkarlar abimden ben dedim eve almam dışarda görsün çocukları ben çocukları hazrlarken abim çıkageldi dedi gerek yok gittiler diyormuş benim amacım boşanmak değil şöyle yaptı böyle yaptı abim de defol git demiş gece gece ne habersiz geliyorsun korkutuyosn yüz vermemiş konuşturmamiş bile.Abisi de demiş ya kurban eti gitirdiydik yumurta bal getirdiydik hiç olmazsa onları bırakalım yok demiś abim huzur verin yeter bı daha böyle densizlik yapmasın sonra hiç dememiş bile çocuklar i görücm diye çok şaşırdım bana Karşi bu kadar kükreyen adam abimin karşısında topuklarni vura vura geri gitsin abisiyle.Aradan bir hafta geçti arayan soran yok sadece bugün bir aramasi var o kadar.Annem babasını aramış adam diyormuş ne boşanması çocuklar çok küçük niye böyle yapiyorsnz senin kızın arabayı da saklamış diyip benden yakiniyormuş.Yok oğlu geceleri uyku girmiyormuş gözüne deli gibi dolaşiyormuş hastalanmış falan.Hakkinizi helal edin demek ki çok dolmuşum bir avazda anlatverdim her şeyi napcağimi bilmiyorum eşimin amacının beni korkutmak yıldırmak yine eski saltanatna geri dönmek istedgi için bu son hamleyi yaptğni düşünüyorum ama tersi de olabilir bilemiyorum .Tek bildiğim bu saatten sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı boşanmaya doğru yol aldık ama pek elimde dedil yok telefon ses kaydı falan doğru düzgün avukat da bulamadım bebek te küçük artık çok ağlıyor durmuyor kızımın psikolojisi de bozuldu her gün babayla konuşmak istiyor kabullenemiyor bu durumu üzülür ağlıyor babasz büyümek istemiyorum diyor kendim migren hastasyım çok zorlanıyorum çocuklarla..

Son düzenleme:
Hepsini okudum ne issizim 😂😂 valla ayaklarının üstünde durabiliyon ailende arkanda bu kadar saygısız bı adamla daha fazla kendini yıpratma derim kararinin arkasında dur babasız çocuk büyüten tek sen değilsin onlar için okadar mücadele ettin ama olmuyormuş baksana kkendini daha fazla yıpratmanin anlamı yok yani hakkında hayırlısı olsun

Kesik kesik de olsa hepsini okumaya çalıştım.
Öncelikle daha hamile kalmadan adamın hali belliymis.tamam ailen destekçi değil ama sen kendi başının çaresine bakabilirsin neden herkesi dinleyip adamla beraber oldun.ilk hatan bu olmus.

Üstüne çocuk yapmışsın birde ikinci çocuğu yapmışsın bu adama 1 çocuk bile fazla.
Birde o kadar olaydan sonra,hakaret,tokat üzerine adam gitmesin diye arabayı saklamissin.

Bu adam bı zahmet gitsin.
Bende babasız büyüdüm ne kadar zor çok ağır şekilde yaşadım.cocugum oldu ama babasına dayanamadım ve çocuğumu da düşünerek ayrıldım.cok şükür kurtulduk.
Çocuk için bu adamla bu evliliği devam ettirmek çocuklara daha büyük zarar verir bunu 10 sene sonra tecrübe edersin inşallah acı tecrübe olmasın.
Kendini kurtar çocuklarını kurtar,kendi ayaklarin üzerinde dur,kimseye muhtaç olma.
O adamdan da ailesinden de uzak dur.bunlsr sana bile isteye zarar verir.abinden destek almaya devam et.
Kırıcı ve ağır şeyler yazmak istemiyorum ama aklını başına topla.
Allah yardımcın olsun.

Merhabalar buraya ilk defa yazıyorum amacım derleşmek akıl almak böyle aile mevzularıni anlatabileceğim paylaşabilecegim birkaç arkadaşımdan başkası yok ailemden sadece annem var ama o da babam öldüğünden beri sadece erkek kardeşimle ilgilendi.ben ve ablamla hiç nerdeyseyokmuşuz gibi davranır anca ölmeyecek kadar yumurta kapıya dayaninca ilgilenir bizimle.Ablamla zaten ayrı evlerde büyüdük ben onu kabullensemde o beni bitürlü kardeş gibi göremedi zaten şuanda yurt dışında daha da aramız açıldı hatta konuşmuyoruz bile.Bi eşim var gerçi 10 senedir bı ayrılamdik gitti.İlk evlendiğimizde 6 ay sonra intihar girişiminde bulundum.Ben ki üniversite üniversite mezunu 6 senedir devlet dairesinde sözleşme çalışıyordum.Tayin olmuyor bahanesiyle işimi biraktrdi.evlenesiye kadar çok iyidi.çok gezerdik ailesi çok Güleryüz gösterdi.ben zaten aile sıcaklığına hasret bekar evlerinden bıkmış.3-4 ayda evlendik.Bilin ne oldu adamın içinden köy ağası çıktı.Trakyada oturuyorduk yok dışarı çıkma yok onu alma bunu değiştr yatakta ayrı battaniye de nevresimde yatmalar.akşam 8 de uyumalar canm bir muz ister dışarda yemek ister para yok.yani eve tıkili kalmış özgürlüğüm elimden alıişti.Neyse ben intihar edince çok mutlu olduğunu söyledi hastanede boğazımda hortum takılıyken ilk defa gözlerinden yaş geldgni gördüm.Meğer ben onu terk etmeyip ölecek kadar çok seviyormuşum o bu durumdan onu çıkarmış sonra itiraf etti ben çok güzelmişim onu bırakıp gidermişim o sebepten burnunu sürtmek istemiş ondan yapmış eziyetlerini.Ailem geldi çok istedim beni götürmeleri ona laf söylemelerini ama olmadı öyle masum durduki hakladı kendini.1 sene psikiyatriste gittim 2 sene çocuk dahi düşünmedim ama ne olduysa annem ve ablamın baskılarından mıdır eşimin değiştim rolü yapmasından midir bı anlık gaflettle ilk çocuğuma hamile kaldım.Başladi bizim hikaye.Hamileykwn 10 kilo birden verdim bakamadı bana 1-2 ay annem baktı hakaretler ezyetler ailesiyle birlikte aşağılamalar..Çocuğumu bile doğru düzgün neşeyle büyütemedim isteklerini karşilayadım.her gün kavga artık çocuğum huzursuz olmasın diye köşeye sindim o da şiddetini arttrdi.Hatta çocuğum 7 aylıkken hiç yok yere kavga çıkarıp boşanmış abisiyle birlikte gece yarısı beni ve çocuğumu annemin yanına bırakıp gittiler bir 2 hafta dönmedi.ailem sahip çıkmadı geri dönmesi için rica ettiler.Geldi beni aldı ama en ufak birşeyde boşanırim git ananın evine istediği olmadığı zaman boşanicaz diye tehdit etmeler..Maddi manevi özgürlüğüm kisitlandi arkadaşlarımdan akrabalarından iyi kötü geçindigim ailemde uzaklaştım her gittiğimizde milletin yanında bağırıp çağırıyordu.Uzaklaştim herkesten bebeğim büyüyesiye kadar Sonra çocuğum 3.5 yaşına geldi verdim bakıcıya kendim ücretli öğretmenlik yaptım kpss kursuna hazırlandim.Spora gittim zayıfladım yeni arkadaş çevresi edindim.Araba kullanmayı öğrendim .Artık buna başkaldırmaya başladım geri vites attı.Artık bana eskisi gibi baskı yapamıyordu ama ufak ufak vardı tehditleri ben babamı genç yaşta kaybettim ne demek old. çok iyi bilirim çocuğumda aynı şeyi yaşamasını istemediğim için o ne derse desin bir gün de ben boşanicam demedim.O yine tehditlerine kavgalrina az da olsa devam etti.Onu evde bı kötü ev arkadaşı gibi görüyordum sadece çocuğumun babası old. İçin sabrediyordum.Cocugum 6 yaşindayken eşimin başına fetö damgası geldi ve işinden oldu.Neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.6 yıl hapis verdiler.Çok istedim hapse girsin bı şekilde uzak oluruz belki değişir diye.Neyse ben memlekette tekrar işe girdim bu evde oturdu çalışmadı.1 sene çalıştım baktım çocuğumla ilgilenmiyor ha bire akrabalrınin işlerine koşuyor.Dedim ben çalışacağıma sen çalış ben çocukla evle ilgileniyim.Komşularin ailemin yardımıyla onu işe soktum.Herşey yoluna gitmişti bana iş yorgunluğunda baskı da yapamıyordu annemle ailemlede iyiydik çocuğum kardeş istemeye başladı annem de yine baskı ben yardıma gelirim diye artık bı işim evim de vardı ( kendi evimiz)Bana karşı iyiydi de.ikinci çocuğuma hamile kaldım yine ağır bir hamilelik geçirdim 8 kilo verdim annem sözünü tuttu sürekli geldi yemek yaptı çocuğa eve baktı fakat kadına her geldiğinde burnundan getirdi durduk yere kavga eksik olmuyordu benden çekindiği için çocuğumu dövmeye ona psikolojik şiddet uygulamaya başladı.Geldik yine ayrılma noktasına abisiyle babasını çağırdı annem evdeyken onlar da onu ikna ettiler çocuk doğsun diye.annem gelemez ben ona gidemez oldum.Abisinin yanına gidemeyince de bensiz iyice çıldırdı ben de geri adım atmadim ya birlikte yada boşaniriz diye.Bayrama bir hafta kala abisinin kızının düğünü vardı çocuklara kıyafet kendime ilk defa bir gece elbisesi aldım sorun oldu.Neymiş ona almamışım onun yokmuş ben şıkır şıkır giyinip çocuklarla salinacakmişim.sana da alalım dedim istemedi.Düğüne gidip bir gece bı akrabasinda kalacaktık.Arabayla seyir halindeyken dedimki ertesi gün çok geç kalmayalım bebek var kızın kursu var zaten 2 saatlik yol.11-12 gibi ayrılalım düğünden nereden dedim yok sana inat 2 de çıkicam dedi.Derkem bizim kavga uzadı bana tokat attı arabayı sağ sol yaptı dedim artık dur inicem baktim çocuklar bağırıyor ağlıyor bu hala sağa çekmiyor arabayı son 1-2 ay da zaten her gün kavga ne desem suç çocuklara bana huzur vermiyor.Dedim çek sağa Arabanın camlarna vurdum imdat diye bağırdım öyle durdu.Dedim tamam pes ediyorum boşanalim dön geriye kararliydymda.İlk defa benden yalvararak ağlayarak özür diledi.Çocuk ta anne nolur ayrılmayın diyince vazgeçtim yola devam ettik babasının köyüne götürdü bizi abisi ilçede yaşıyor neymiş yumurta süt alacakmış köyden hemen dönecekmisız annesini alıp.Bi gittik köye kimse yok köyde sadece anası babası herkes ilçede kuaföre düğüne gitmiş.bi oyalamalar işleri yaya yaya yapmalr biz köyden akşam 8 de çıktık gelirken de bana orda gösterilen hazırlanan yumurta bal soğanda konması arabaya sonradan fark ettim geldik ilçeye anasıyla saat 9:00 akşam sözde akrabasi bizi bekliyor evde yemek hazır yiyip onda çikicaz ha bir de kına gecesi kız evi yemek vermiyormuş.Nişanina gitmiştik bir sürü yemek yapmışlardı.Geldik akrabasının evine kadın düğüne hazırlanmış geliniyle çıkıyordu.bizi görünce bı sürat yaptı eliyle geç geç dedi hoşgeldin bile demedi benim zaten bunların oyalmasina canm sıkılmıştı bı de kadın nerden çiktniz siz diye bir tavır takininca kaldiki kadın beni çok severdi kapıda karşılardı.dedim ya hala biz rahtsizlikmi verdik sn git düğüne biz bişekilde abisinin evine gider giyiniriz dedim zaten saat olmuş 9 bizim köye gitmemiz yanlıştı dedim kadın yine pek oralı olmadı umursamaz bı tavir takındı.Eşim bana içinden sözde küfredip söyleniyordu kadının yanında dedim ne söylicelsen yüzüme söyle demezmi bu iş bitti hala bununla bizim geçimimiz yok şöyle böyle beni suçlamaya başladı kadının yanında canm sıkıldı tamam dedim boşanalim istemiyorsan bizi dön eve bırak sen geri gel hemen abisinin çağırdı o da sanki bekliyormuş gibi hemen geldi içeri girer girmez sen benden ne istiyorsun dedi üzerime yürüdü dedim yavaş gel seni ben çağirmadım çağıran kardeş8n git ona sor gitti eşime kibarca bölüyor dedi o da dediki yok ben elbise almışım geç çıkmişiz evden abisi bölmüş ne var bunda dedi sonra sustular bı hışımla yanıma geldi sen niye sorun çikariyorsun diye dedim ben sorun falan çıkarmıyorum çıkaran kardeşin.Gitti hemen eşimin yanına hadi kalk bunu götür gel evine bitsin bu iş.Zaten o da dünden razı kendisi yalnız kaldigindan kendisine arkadaş ariyor.Biz evden çıktık eve geldik gelirken tek laf etmedim.Gece bir güzel valizini hazırladı kıyafetlerini bile çıkarmadan yattı gece ben de arabayı aldım onun bulamayacağı bir yere park ettim belki gitmez diye ama sabah olunca çılgına döndü sonra abisini aradı napayım diye o taksiye atla gel diyince gitti.Son bir kez konuşmaya çalıştm bak gidersen bu işin geri dönüşü yok boşaniriz dedi çocukları senden alicam sen psikiyatriste gittin psikolojin bozuk evi de arabayı da alicam diyip gitti.Çocuğumin altinlarni da alıp gitti.Ben de ilk 3 gün çocukla görüştürdüm baktım benden şerefsiz anan diye bahsidiyor 8 yaşındaki çocuğuma onu dolduruyor bana karşı yok ben eve gelirim ama anan almaz diyor dedim noluyoruz hem gidiyor hem küfrediyor hem de dönmekten bahsediyor hem çocuğundan bilgi alıyor nerdesiniz naptniz.Engelledim bende.Her gün 10-15 sefer arayıp durdu mesaj en son bikere mesaj attı engellemek çözüm mü diye okadar.Bayramn ikinci günü gece 10-11 arası kapıyı kracak gibi vuruyor küfürler ediyor bag8riyor yalnız geldim diye yalan söylüyor halbuki arkasinda abisi var dedim tamam çocukları dışarı parka getiricem orda görüşelim yok diyor kapıda.korktum abimimi annemi çagrdim açmadm kapyi 1 saat boyunca aralıksız kapıya vurdu çocuklar korktu dönüp kalmışım köşede.Abim geldi onlara usulünce onların dilinden konuştu zaten çok korkarlar abimden ben dedim eve almam dışarda görsün çocukları ben çocukları hazrlarken abim çıkageldi dedi gerek yok gittiler diyormuş benim amacım boşanmak değil şöyle yaptı böyle yaptı abim de defol git demiş gece gece ne habersiz geliyorsun yüz vermemiş konuşturmamiş bile.Abisi de demiş ya kurban eti gitirdiydik yumurta bal getirdiydik hiç olmazsa onları bırakalım yok demiś abim huzur verin yeter bı daha böyle sensizlik yapmasın sonra hiç dememiş bile çocuklar i görücm diye çok şaşırdım bana Karşi bu kadar kükreyen adam abimin karşısında topuklarni vura vura geri gitsin abisiyle.Aradan bir hafta geçti arayan soran yok sadece bugün bir aramasi var o kadar.Annem babasını aramış adam diyormuş ne boşanması çocuklar çok küçük niye böyle yapiyorsnz senin kızın arabayı da saklamış diyip benden yakiniyormuş.Yok oğlu geceleri uyku girmiyormuş gözüne deli gibi dolaşiyormuş hastalanmış falan.Hakkinizi helal edin demek ki çok dolmuşum bir avazda anlatverdim her şeyi napcağimi bilmiyorum eşim dediğim şerefsizin fikri amacının beni korkutmak yıldırmak yine eski saltanatna geri dönmek istedgi için bu son hamleyi yaptğni düşünüyorum ama tersi de olabilir bilemiyorum .Tek bildiğim bu saatten sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı belki benim yapamadığım cesareti kendi yaparak bana cesaret verdi dönülmez bı yola girdik ama nasıl çikicaz bu durumdan..Kendimi çok yalnız hissediyorum ne yapicam nasıl olucak Allah vere de aklımı kaybetmeden...
gerçekten sinirden telefonu falan fırlatacaktım....

ya siz elinizde gül gibi işiniz varken işten ayrılıyorsunuz, GAZA gelip hamile kalıyorsunuz,adam size resmen işkence ediyor, hala boşanmamak için uğraşıyorsunuz.

adam ne ara hapse girdi de 6 sene geçti,çıktı.

hiç mi akıllanmadınız, üzerine bir de 2. çocuk yaptınız,hem de bile isteye.

sizin babasız büyümenizle çocuklarınızın babasız büyümesi aynı şey mi?? babaları gözlerinin önünde annelerine küfrediyor,dövüyor,hıncını alamayıp kendilerini de dövüyor,ama anneleri sırf evlatlarına kıyamadı diye boşanmıyor.

sizce siz şimdi bu çocuklara iyilik mi ediyorsunuz??

şu boldladığım yerde zaten kafayı yedim. adam ruh hastası,siz kendinizi öldürmek istediniz diye seviniyor, onu terk etmektense ölürüm diye düşündünüz zannediyor, güzelmişsiniz diye sizi dövdüğünü söylüyor.

şaka mı yapıyorsunuz? akıl tutulması mı yaşıyorsunuz yıllardır??

çocukların önünde kavga ederseniz, psikolojilerini böyle bozarsınız işte.

hala da başlığınıza bakın, evi terk etti ama boşanalım demedi. eee??? siz boşanma dilekçesi versenize, ne bekliyorsunuz???

yok ben deliriyorum sinirden. sadece o çocuklara acıdım. bile isteye,leş gibi bir ortama doğuruldukları için.

Gerçekten dolmuş taşmış vaziyette anlatmışsınız. Okuması baya zorladı. Paragraf olursa arada hani daha iyi anlarız.

Bide sormak istiyorum neden kanirtiyorsunuz bu ilişkiyi hala? Boşanmak mi istiyor bosanin. Tokat hakaret kavga dövüş siz boşanma taraftarı değilsiniz belli ki. Bırakın adam bosansin.

Hepsini okudum ne issizim 😂😂 valla ayaklarının üstünde durabiliyon ailende arkanda bu kadar saygısız bı adamla daha fazla kendini yıpratma derim kararinin arkasında dur babasız çocuk büyüten tek sen değilsin onlar için okadar mücadele ettin ama olmuyormuş baksana kkendini daha fazla yıpratmanin anlamı yok yani hakkında hayırlısı olsun
ya ne onlar için mücadele etmesi Allah aşkına, resmen bırakamıyor adamı,sinmiş, alışmış bu muameleye. boşanmamak için de çocukları bahane ediyor.

valla bu üyenin kendine ettiği kötülüğü bir başkası ona etmiyor.

Anladığım kadarıyla çok güçlü bir kadınsın çocukların o babayı hak etmiyor gerçekten. Sırf çocuklar babasız kalmasın diye yürütülen evliliklerde çocuklar daha fazla zarar görüyor inan bana. Güçlü kendi ayakları üzerinde durabilen birisin ailen de destek veriyormuş bence daha fazla katlanma o pislik adama. Anlattığın hiçbir tartışmanın ekle tutulur bir sebebi yok kaosla besleniyor böyleleri onların sorun çıkarmak için sebebe ihtiyaçları yok

ya ne onlar için mücadele etmesi Allah aşkına, resmen bırakamıyor adamı,sinmiş, alışmış bu muameleye. boşanmamak için de çocukları bahane ediyor.

valla bu üyenin kendine ettiği kötülüğü bir başkası ona etmiyor.
Doğru söylüyorsun. Allah hakknda hayırlı olani versin yanlışını görüp döner ne diyelm

Annem arkamda yok diyorsun ama kadın ve abin hep destek çıkmışlar neden hala bu inat.Yazik sizi dövmüş tamam da ya çocuğunuzu dovmesine nasıl izin veriyorsunuz.Babasiz büyümek ,dayak yemekten iyidir.Evinize dayanmış anınızı çağırmak yerine polis cagiracaktiniz.Kisacasi size gram değer vermeyen ve tek güvendiği abisi olan birinle ,evli kalmak mantıklı mı? Siz kararınızı verin o çocuk alma ev alma vs yapamaz hele ki şiddet var.Neden pasif kalıyorsunuz tek başınıza ayakta duracak güce sahipsiniz.Bosayin alın nafakanizi tazminatı mis gibi yaşayın.

Çocukları boşanmamak için bahaneniz olsun diye mi yaptınız?
Şöyle bir ortamdayken "çocuklar için boşanmıyorum" demeniz ve sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirdiğinizi sanmanız için ne kullanıyor olmanız lazım ben bilmiyorum çünkü.

Sizi dövecek yüzü olmayınca (o da nasıl bir şeyse artık) çocukları döven bir baba.
Arabada çocuklarınızın canını tehlikeye atmasına rağmen gitmesin diye arabasını sakladığınız bir baba.
Evet hep çocuklar için :işsiz:

Merhabalar buraya ilk defa yazıyorum amacım derleşmek akıl almak böyle aile mevzularıni anlatabileceğim paylaşabilecegim birkaç arkadaşımdan başkası yok ailemden sadece annem var ama o da babam öldüğünden beri sadece erkek kardeşimle ilgilendi.ben ve ablamla hiç nerdeyseyokmuşuz gibi davranır anca ölmeyecek kadar yumurta kapıya dayaninca ilgilenir bizimle.Ablamla zaten ayrı evlerde büyüdük ben onu kabullensemde o beni bitürlü kardeş gibi göremedi zaten şuanda yurt dışında daha da aramız açıldı hatta konuşmuyoruz bile.Bi eşim var gerçi 10 senedir bı ayrılamdik gitti.İlk evlendiğimizde 6 ay sonra intihar girişiminde bulundum.Ben ki üniversite üniversite mezunu 6 senedir devlet dairesinde sözleşme çalışıyordum.Tayin olmuyor bahanesiyle işimi biraktrdi.evlenesiye kadar çok iyidi.çok gezerdik ailesi çok Güleryüz gösterdi.ben zaten aile sıcaklığına hasret bekar evlerinden bıkmış.3-4 ayda evlendik.Bilin ne oldu adamın içinden köy ağası çıktı.Trakyada oturuyorduk yok dışarı çıkma yok onu alma bunu değiştr yatakta ayrı battaniye de nevresimde yatmalar.akşam 8 de uyumalar canm bir muz ister dışarda yemek ister para yok.yani eve tıkili kalmış özgürlüğüm elimden alıişti.Neyse ben intihar edince çok mutlu olduğunu söyledi hastanede boğazımda hortum takılıyken ilk defa gözlerinden yaş geldgni gördüm.Meğer ben onu terk etmeyip ölecek kadar çok seviyormuşum o bu durumdan onu çıkarmış sonra itiraf etti ben çok güzelmişim onu bırakıp gidermişim o sebepten burnunu sürtmek istemiş ondan yapmış eziyetlerini.Ailem geldi çok istedim beni götürmeleri ona laf söylemelerini ama olmadı öyle masum durduki hakladı kendini.1 sene psikiyatriste gittim 2 sene çocuk dahi düşünmedim ama ne olduysa annem ve ablamın baskılarından mıdır eşimin değiştim rolü yapmasından midir bı anlık gaflettle ilk çocuğuma hamile kaldım.Başladi bizim hikaye.Hamileykwn 10 kilo birden verdim bakamadı bana 1-2 ay annem baktı hakaretler ezyetler ailesiyle birlikte aşağılamalar..Çocuğumu bile doğru düzgün neşeyle büyütemedim isteklerini karşilayadım.her gün kavga artık çocuğum huzursuz olmasın diye köşeye sindim o da şiddetini arttrdi.Hatta çocuğum 7 aylıkken hiç yok yere kavga çıkarıp boşanmış abisiyle birlikte gece yarısı beni ve çocuğumu annemin yanına bırakıp gittiler bir 2 hafta dönmedi.ailem sahip çıkmadı geri dönmesi için rica ettiler.Geldi beni aldı ama en ufak birşeyde boşanırim git ananın evine istediği olmadığı zaman boşanicaz diye tehdit etmeler..Maddi manevi özgürlüğüm kisitlandi arkadaşlarımdan akrabalarından iyi kötü geçindigim ailemde uzaklaştım her gittiğimizde milletin yanında bağırıp çağırıyordu.Uzaklaştim herkesten bebeğim büyüyesiye kadar Sonra çocuğum 3.5 yaşına geldi verdim bakıcıya kendim ücretli öğretmenlik yaptım kpss kursuna hazırlandim.Spora gittim zayıfladım yeni arkadaş çevresi edindim.Araba kullanmayı öğrendim .Artık buna başkaldırmaya başladım geri vites attı.Artık bana eskisi gibi baskı yapamıyordu ama ufak ufak vardı tehditleri ben babamı genç yaşta kaybettim ne demek old. çok iyi bilirim çocuğumda aynı şeyi yaşamasını istemediğim için o ne derse desin bir gün de ben boşanicam demedim.O yine tehditlerine kavgalrina az da olsa devam etti.Onu evde bı kötü ev arkadaşı gibi görüyordum sadece çocuğumun babası old. İçin sabrediyordum.Cocugum 6 yaşindayken eşimin başına fetö damgası geldi ve işinden oldu.Neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.6 yıl hapis verdiler.Çok istedim hapse girsin bı şekilde uzak oluruz belki değişir diye.Neyse ben memlekette tekrar işe girdim bu evde oturdu çalışmadı.1 sene çalıştım baktım çocuğumla ilgilenmiyor ha bire akrabalrınin işlerine koşuyor.Dedim ben çalışacağıma sen çalış ben çocukla evle ilgileniyim.Komşularin ailemin yardımıyla onu işe soktum.Herşey yoluna gitmişti bana iş yorgunluğunda baskı da yapamıyordu annemle ailemlede iyiydik çocuğum kardeş istemeye başladı annem de yine baskı ben yardıma gelirim diye artık bı işim evim de vardı ( kendi evimiz)Bana karşı iyiydi de.ikinci çocuğuma hamile kaldım yine ağır bir hamilelik geçirdim 8 kilo verdim annem sözünü tuttu sürekli geldi yemek yaptı çocuğa eve baktı fakat kadına her geldiğinde burnundan getirdi durduk yere kavga eksik olmuyordu benden çekindiği için çocuğumu dövmeye ona psikolojik şiddet uygulamaya başladı.Geldik yine ayrılma noktasına abisiyle babasını çağırdı annem evdeyken onlar da onu ikna ettiler çocuk doğsun diye.annem gelemez ben ona gidemez oldum.Abisinin yanına gidemeyince de bensiz iyice çıldırdı ben de geri adım atmadim ya birlikte yada boşaniriz diye.Bayrama bir hafta kala abisinin kızının düğünü vardı çocuklara kıyafet kendime ilk defa bir gece elbisesi aldım sorun oldu.Neymiş ona almamışım onun yokmuş ben şıkır şıkır giyinip çocuklarla salinacakmişim.sana da alalım dedim istemedi.Düğüne gidip bir gece bı akrabasinda kalacaktık.Arabayla seyir halindeyken dedimki ertesi gün çok geç kalmayalım bebek var kızın kursu var zaten 2 saatlik yol.11-12 gibi ayrılalım düğünden nereden dedim yok sana inat 2 de çıkicam dedi.Derkem bizim kavga uzadı bana tokat attı arabayı sağ sol yaptı dedim artık dur inicem baktim çocuklar bağırıyor ağlıyor bu hala sağa çekmiyor arabayı son 1-2 ay da zaten her gün kavga ne desem suç çocuklara bana huzur vermiyor.Dedim çek sağa Arabanın camlarna vurdum imdat diye bağırdım öyle durdu.Dedim tamam pes ediyorum boşanalim dön geriye kararliydymda.İlk defa benden yalvararak ağlayarak özür diledi.Çocuk ta anne nolur ayrılmayın diyince vazgeçtim yola devam ettik babasının köyüne götürdü bizi abisi ilçede yaşıyor neymiş yumurta süt alacakmış köyden hemen dönecekmisız annesini alıp.Bi gittik köye kimse yok köyde sadece anası babası herkes ilçede kuaföre düğüne gitmiş.bi oyalamalar işleri yaya yaya yapmalr biz köyden akşam 8 de çıktık gelirken de bana orda gösterilen hazırlanan yumurta bal soğanda konması arabaya sonradan fark ettim geldik ilçeye anasıyla saat 9:00 akşam sözde akrabasi bizi bekliyor evde yemek hazır yiyip onda çikicaz ha bir de kına gecesi kız evi yemek vermiyormuş.Nişanina gitmiştik bir sürü yemek yapmışlardı.Geldik akrabasının evine kadın düğüne hazırlanmış geliniyle çıkıyordu.bizi görünce bı sürat yaptı eliyle geç geç dedi hoşgeldin bile demedi benim zaten bunların oyalmasina canm sıkılmıştı bı de kadın nerden çiktniz siz diye bir tavır takininca kaldiki kadın beni çok severdi kapıda karşılardı.dedim ya hala biz rahtsizlikmi verdik sn git düğüne biz bişekilde abisinin evine gider giyiniriz dedim zaten saat olmuş 9 bizim köye gitmemiz yanlıştı dedim kadın yine pek oralı olmadı umursamaz bı tavir takındı.Eşim bana içinden sözde küfredip söyleniyordu kadının yanında dedim ne söylicelsen yüzüme söyle demezmi bu iş bitti hala bununla bizim geçimimiz yok şöyle böyle beni suçlamaya başladı kadının yanında canm sıkıldı tamam dedim boşanalim istemiyorsan bizi dön eve bırak sen geri gel hemen abisinin çağırdı o da sanki bekliyormuş gibi hemen geldi içeri girer girmez sen benden ne istiyorsun dedi üzerime yürüdü dedim yavaş gel seni ben çağirmadım çağıran kardeş8n git ona sor gitti eşime kibarca bölüyor dedi o da dediki yok ben elbise almışım geç çıkmişiz evden abisi bölmüş ne var bunda dedi sonra sustular bı hışımla yanıma geldi sen niye sorun çikariyorsun diye dedim ben sorun falan çıkarmıyorum çıkaran kardeşin.Gitti hemen eşimin yanına hadi kalk bunu götür gel evine bitsin bu iş.Zaten o da dünden razı kendisi yalnız kaldigindan kendisine arkadaş ariyor.Biz evden çıktık eve geldik gelirken tek laf etmedim.Gece bir güzel valizini hazırladı kıyafetlerini bile çıkarmadan yattı gece ben de arabayı aldım onun bulamayacağı bir yere park ettim belki gitmez diye ama sabah olunca çılgına döndü sonra abisini aradı napayım diye o taksiye atla gel diyince gitti.Son bir kez konuşmaya çalıştm bak gidersen bu işin geri dönüşü yok boşaniriz dedi çocukları senden alicam sen psikiyatriste gittin psikolojin bozuk evi de arabayı da alicam diyip gitti.Çocuğumin altinlarni da alıp gitti.Ben de ilk 3 gün çocukla görüştürdüm baktım benden şerefsiz anan diye bahsidiyor 8 yaşındaki çocuğuma onu dolduruyor bana karşı yok ben eve gelirim ama anan almaz diyor dedim noluyoruz hem gidiyor hem küfrediyor hem de dönmekten bahsediyor hem çocuğundan bilgi alıyor nerdesiniz naptniz.Engelledim bende.Her gün 10-15 sefer arayıp durdu mesaj en son bikere mesaj attı engellemek çözüm mü diye okadar.Bayramn ikinci günü gece 10-11 arası kapıyı kracak gibi vuruyor küfürler ediyor bag8riyor yalnız geldim diye yalan söylüyor halbuki arkasinda abisi var dedim tamam çocukları dışarı parka getiricem orda görüşelim yok diyor kapıda.korktum abimimi annemi çagrdim açmadm kapyi 1 saat boyunca aralıksız kapıya vurdu çocuklar korktu dönüp kalmışım köşede.Abim geldi onlara usulünce onların dilinden konuştu zaten çok korkarlar abimden ben dedim eve almam dışarda görsün çocukları ben çocukları hazrlarken abim çıkageldi dedi gerek yok gittiler diyormuş benim amacım boşanmak değil şöyle yaptı böyle yaptı abim de defol git demiş gece gece ne habersiz geliyorsun yüz vermemiş konuşturmamiş bile.Abisi de demiş ya kurban eti gitirdiydik yumurta bal getirdiydik hiç olmazsa onları bırakalım yok demiś abim huzur verin yeter bı daha böyle sensizlik yapmasın sonra hiç dememiş bile çocuklar i görücm diye çok şaşırdım bana Karşi bu kadar kükreyen adam abimin karşısında topuklarni vura vura geri gitsin abisiyle.Aradan bir hafta geçti arayan soran yok sadece bugün bir aramasi var o kadar.Annem babasını aramış adam diyormuş ne boşanması çocuklar çok küçük niye böyle yapiyorsnz senin kızın arabayı da saklamış diyip benden yakiniyormuş.Yok oğlu geceleri uyku girmiyormuş gözüne deli gibi dolaşiyormuş hastalanmış falan.Hakkinizi helal edin demek ki çok dolmuşum bir avazda anlatverdim her şeyi napcağimi bilmiyorum eşim dediğim şerefsizin fikri amacının beni korkutmak yıldırmak yine eski saltanatna geri dönmek istedgi için bu son hamleyi yaptğni düşünüyorum ama tersi de olabilir bilemiyorum .Tek bildiğim bu saatten sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı belki benim yapamadığım cesareti kendi yaparak bana cesaret verdi dönülmez bı yola girdik ama nasıl çikicaz bu durumdan..Kendimi çok yalnız hissediyorum ne yapicam nasıl olucak Allah vere de aklımı kaybetmeden...
Bu kadar olayın ardından barışma asla kesinlikle boşan derim. Kendine çocuklarına yazik

Anneniz babasını aramş o da çocklar küçk ne boşanması demiş dimi kafayı yemiş oğullarıyla uğraşmamak için size kakalayacaklar adamı düşmeyin bu oyunlara. amaçları mutlu olmanız degil hasta çocuklarıyla uğraşmamak haberiniz olsun..

Şu forumda okuduğum eşiyle anlaşamayan eşi tarafından ezilen kadınların çoğunluğu öğretmen.. Yani sizler örnek bireyler olmanız gerekirken bu kadar sinik nasıl olabiliyorsunuz şaşırıyorum gerçekten. Vurun tekmeyi gitsin işiniz var mis gibi çalışır bakarsınız kendinize de çocuklarınıza da neden bu kadar zulme boyun eğiyorsunuz ki sizi üzmekten yormaktan başka ne gibi bir özelliği var kocanızın çocuklarına iyi bir baba olduğunu da pek zannetmiyorum zaten iyi bir baba olsa çocukları olduğu için eşine kötü davranmaz…

X