Eşim evimizi habersiz satmış

Kardeşine satmş ben kardeşiyle knultm. Anlaşalm senle dedi avukat fln uğraşıp kçtü olmayalım zaten borçlarınız vardır. Hastane masrafları var hepsi belgeli bunları ispatlarm sen zaten bişey alamsssn dio
Başkasına satsaydi adam can derdine düşmüş haklı derdim. Kardeşi sizi manupule ediyor. En fazla 300-400 bin borç vermiştir. Bunun karşılığında tapuyu almıştır. Adam hastayken onu da manupule etmiştir. Mutlaka avukat tutun. Siz kazanırsınız.

Adamın hastalık psikolojisi ile akıl sağlığı yerinde değilken satmis, kardeşine satmış, sonra banka havaleleriyle falan ispat etmesi gerekir. Mal kaçırma vs bir sürü şekilde avukat size yol gösterir. Ben olsam dava açardım mutlaka.

Benmde aklıma gelmedi değil doğrusu ama çok çirkefler uğraşmaya değmez insanlar. Instagram hesabmdan paylaştığım bazı şeylere eşin hastayken paylaşmışsın bumlar delil hep dio
Siz ugrasmayacaksiniz avukat uğraşacak. Hala manipüle ediyor sizi. Kanmayın lütfen. Avukata danışın o zaten söyler kazanılır dava yada kazanılmaz diye.

Başkasına sattığı falan da yalandır. Evin değeri kadar banka hesaplarindan geçiş olmuş mu mesela. Yeni ev alan kişi kredi çekmemiş mi. O kadar nakiti varmiymis. Bunlar belgelenmesi kolay şeyler. Hileli satış diye dava açınca onlar bunlari kanıtlamak zorunda.
Benim ev sahibim eniştesine satmış evi. Adam ne eve bakmaya geldi. Ne kredi için bir eklertiz geldi. 3 milyonluk ev. Adamın 3 milyonluk nakiti varmış hemen kenarda yani. Resmi olarak üstüne bile yapmadı. Zam zamanı dedim onlara muvazali satıs bu kanıtlamak zorunda kalırsınız mahkemede. Geri adım atmak zorunda kaldilar. Yüzde 200 zam istiyorlardı yüzde 100 zamda anlaştık. Siz konulara hakim degilseniz bile asla avukat parasından kaçınmayın. Bakın yeni ev alsanız hiç yoktan en az kaç bin faiz odeyeceksiniz. Avukat masrafından korkup sakın geri adım atmayın.

Yazılan yorumlara göre mal kaçırma vs yok ortada. Normalde aile konutu eş izni olmadan satılmaz ama size para da vermişler, hak iddia edilebilecek bir şey yok gibi görünüyor.
Para verdikleri yorumunu şimdi gördüm. O halde yapacak birşey yok. 1+1 ev alınıp calismaktna başka

2 3 yıldır hastaymış. Ve özel hastanede ameliyat olmuş tedavi görmüş. Gerçekten hastane masrafına da gitmiş olabilir

O zaman iş değişiyor. 2-3 yıllık tedavi süreci, özel hastanede baya tutuyor zaten. Bir yakınım akciğer ca idi, 1 yıl özel hastanede tedavi gördü. Baya harcama yaptılar, hastane masrafı, tedavi masrafı, çekim masrafı, yolu, yemeği baya harcandı yani. 2-3 yılda da devlet hastanesi bile olsa gene bir harcaması bir gideri mutlaka olmuştur.

Konu sahibi bilerek eksik bilgi veriyor gibi. Bir sürü bilgiyi başkaları anlatmış.

Merhaba arkadaşlar. Ben eşim 1 ay önce kanserden vefat etti. Vefatından sonra öğrendim ki hastane masrafları için evimizi satmış. 2 çocuğumla ortada kaldım. Kiraya çıksam karşılıycak bi gelirim yok. Ev almam lazm bankadan kredi çekmek çok zor ve faizler çok yüksek. Benim gibi olan var mı yardımcı olun lütfen
Başınız sağolsun Allah yardımcınız olsun. Kime sattığı vesaire belli mi bir üç kâğıt olmasın da.

Sgk da birikmiş primi varsa gidin talep edin 10 yili askin prim yatınca sanirim gidip toplu alabiliyorsinuz emekli değilse
Banka hesaplarini kontrol ettirin bi bakiyeli olanları talep edin ölüm belgesi yaninizda olsun
Ortada mal kaçırma varsa hakkınızi avukat ile alin çocuklarınız var bir kuruşu ortadan birakmayin sosyal hizmetlerden destek alin form dolduruyorsunz onlarda ilgileniyor sizinle kaymakamlik bakiyor sanirim

Bu durumda evlendikten sonra alınanlar ortak maddesi çok saçma kalıyor.
O boşanma durumu için geçerli. Kadın boşansa evlilik içinde edinilen malların yarısını isteyebilirdi. Kaldı ki o konuda da miras, hediye gibi mallar konu dışı. Diyelim ki eşinize anne-babası bedelsiz ev hediye etti ya da onlardan miras kaldı. Bu tapu evlilik içinde eşinize geçmiş olsa bile ortak mal değil. Çalışıp kazanılması gerekiyor.

Parayı nakitte tutmayın bari faiz hassasiyetiniz yoksa faize yatırın aylık 25 30 bin para getirisi olur.
Bu süre zarfinda avukat tutun o size yol göstersin. Evin peşine düştü demesinler gibi saçma bahaneler üretmeyin sizin ugrasasiniz yok ama olan iki küçük çocuğa olacak.
Oturduğunuz yerden kimse size ev vermez, ev ihtiyaçlarını karşılamaz. Ev işini halledip çalışacaksınız mecbur

Konuyu yardan serden anlatıyosunuz, yorumlar okunmasa anlaşılmıyor. Kaynınız size 750bin vermiş. Evin ortalama değeri ne kadardı? Özelde tedavi aldıysa zaten 400-500binden açılıyor ücretler ilacları muayeneleri saymıyorum yukarda bir üye yazmış yakını 550bin ödemiş mesela. Altın borcuda varsa adamın hesap doğru demektir. Evde yayılmış durmuşsunuz çalışmak çabalamak yok. Adam zaten kötü biriyken çocukta yapmışssınız o çocuklara bakmak sizin sorumluluğunuz. Herkes nasıl çalışıyosa çalışacaksınız hayat boyu kimse size bakamaz.

Merhaba arkadaşlar. Ben eşim 1 ay önce kanserden vefat etti. Vefatından sonra öğrendim ki hastane masrafları için evimizi satmış. 2 çocuğumla ortada kaldım. Kiraya çıksam karşılıycak bi gelirim yok. Ev almam lazm bankadan kredi çekmek çok zor ve faizler çok yüksek. Benim gibi olan var mı yardımcı olun lütfen
Avukatla görüşün bu durumu. Kardeşine sattıysa mal kaçırmaya girebilir ve evinizi geri alabilirsiniz

Avukat tutun dedim ama kardeşi evi başkasına sattıysa geçmiş olsun. Çok garip anlatım tarzınız var. Gerçekten yorumları okumadan anlaşılmıyor 🤦🏻‍♀️ bi de bi arkadaşın dediği gibi yazılanlara kulak asmayacaksanız niye burada dert yanıyorsunuz?

X