Eşim hastaneye gelmedi

selfdetermination

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2022
21
34
31
Herkese merhaba öncelikle artık ne yapacağımı bilemez hale geldiğim için yazmak ve fikirlerinizi almak istedim yaklaşık 6 yıldır evliyim bir kızım var 2 yaşında ancak eşimle bir türlü anlaşamıyorum evlendiğinizden beri ev alma hayaliyle yaşıyorum. Durumumuz kirada kötüye gidince eşim maaş alamayınca annemin evine taşınmaya karar verdim içini yaptırdım tüm masrafları karşıladım sırf eşim üzülmesin diye evlendik takılarımı bozdurdum bir şeye sahip olabilmek için araba aldık.aracımız satılmasın diye kiradan çıktın annemin evine yerleştik zor bela eşim başla istemedi ama ben lütfen sen maaş alamıyorsun benimkiyle de atla taksidi ödüyoruz dedim sonra taşındık gel gelelim ev kesinlikle oturtabileceğim ev degil üstelik hamile olduğumu öğrendim evin boya kokusundan evde duramaz oldum evden soğudukça soğudum eşime 3 yıla taşınalım dedim gel zaman git zaman kızım doğdu eşim bir araç buldu 2020 model passat bana bunu almalıyız kesinlikle güzel yatırım sonra evimizi alırız araç kara geçince dedi tamam dedim sen istiyorsan alalım aldık ama araca binemez oldum fiyatlar o kadar arttı ki sonra aracın borcunu eşim kapattı ve eşime ev alalım dedim ne dese beğenirsiniz ev alamam biraz daha bekleyelim tamam dedim biraz daha bekleyelim bekle bekle aylar oldu eşim hala o eve o para verilmez bu eve bu verilmez gibi bahaneler bu arada bebeğim var ve çalışmayı mecburen bıraktım şişende beri çalışan para kazmama kimseye muhtaç olmayan biriydim. Yaklaşık 2 buçuk yıldır kızım sebebiyle çalışamıyorum. sonra bir gün hastayım eşim beni hastaneye götürüyor yolda ev konusunda tartıştık bana ev de almıyorum kendin git al benim gücüm yok kredi çek ne yapıyorsan yap diye çıkışmaya başladı 2 kere bağlatarak tekrarlayınca hayatımın içine ettin dedim ve arabadan inip beni öylece bıraktı sonra eve geldim ve kızım acıktığı için ona yemeğini hazırladım bel agrılarım artınca eşimle de kavgalıydım hastaneye gidiyorum dedim ve çıktım. Hastanede serumum içindeki bir maddeye meğer serumun içindeki ilaca alerjim varmış ve nefes alamamaya başladım tam yığılacakken 5 hemşire geldi solunuma bağladılar kardeşim geldi annem geldi ancak eşim haberi olmasına rağmen gelmedi ve aramadı şuanda boşanmayı düşünüyorum çünkü sokaktaki muhtaç bir insan bile yandım dese koşar neyi var der bakarsanız ama eşim gelmedi 2 yaşında bir kızım var ne yapamam gerektiğini bilmiyorum eşime eve geldiğimde bugün benim için sondu boşanalım dedim bana yüzünü görmek istemiyorum ne yaparsan yap dedi ne yapmalıyım bilmiyorum ??????

sokaktaki muhtaç bir insan bile yandım dese koşar neyi var der bakarsanız ama eşim gelmedi
Şu cümle gayet açık ve net aslında. Ne kadar kavga etmiş olursanız olun iyi günde kötü günde diye söz vermediniz mi? siz tüm fedakarlığı yapmışsınız, Adam ne ne yaparsan yap demiş. son karar sizin ama boşanmak doğru bir hareket olur sanırım.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum ancak eşim hep bana çok düşkündü evli değilken her iş çıkışıma gelir beni evime kadar bırakırdı etrafımdaki insanlar ailem eşimin ailesi herkes değiştiğinin farkında eşim asla özür dilemez özür dilemek nedir bilmez hep yüzünde gülücükler vardır ama tartışırsak da asla kusura bakma demez hep ben derim ve artık o kadar yoruldum ki 29 yaşımda hayattan yorulduğumu hissediyorum….

Ya ev ev diye diretip insanı hayattan soğutacak birine benziyorsunuz. Adam yeni borçtan kurtuldu belki tekrar girmek istemiyor. Ülkenin hali ortada normal değil mi ?

Yalnız hastaneye gelmemesi tam bir fiyasko. Merhaba yorumunuz için teşekkürler ancak ev alacak durumumuz vardı ve zaten aracında almak için satın aldık. üstelik borca da girmiyorduk ancak o arabasını tercih etti…

Böyle kavgalar insana yanlış karar aldırır. ev fikrinden uzak kalın biraz. Piyasa ev alinacak durumda değil. Hastaneye gelmemesi çok kötü olmuş. Düzelir inşaallah

Eşinizin hastahaneye gelmemesi çok üzücü olmuş. Fakat şu ev konusunda haksizsiniz.

İnsan ömrü okadar azki.. perişan oluyor strese giriyor insanlar ödeme yapmaktan.
İşten çıkarsam borcumu nasıl ödeyeceğim diye islerini bile kendilerine zehir ediyorlar.

Kirada olmakta kolay değil fakat okadar borcun altına girmek insan ömrünü de kiyaslarsak değer mi bence değmiyor.

Biz zamanında aldık evimizi düşüktü ozaman krediler. Şimdiki aklım olsa kredi işine hiç girmem bilinclendim Allah affetsin inşallah eşimi beni..

Ben esasında da ne olursa olsun eşimle ailemin evine de ücret ödemeden oturmazdim.

Cocuğunuzda varmış dilerim eşiniz düzelir ortak noktada buluşur evliliğiniz düzelir.

Ya ev ev diye diretip insanı hayattan soğutacak birine benziyorsunuz. Adam yeni borçtan kurtuldu belki tekrar girmek istemiyor. Ülkenin hali ortada normal değil mi ?

Yalnız hastaneye gelmemesi tam bir fiyasko. Merhaba yorumunuz için teşekkürler ancak ev alacak durumumuz vardı ve zaten aracında almak için satın aldık. üstelik borca da girmiyorduk ancak o arabasını tercih etti
Eşinizin hastahaneye gelmemesi çok üzücü olmuş. Fakat şu ev konusunda haksizsiniz.

İnsan ömrü okadar azki.. perişan oluyor strese giriyor insanlar ödeme yapmaktan.
İşten çıkarsam borcumu nasıl ödeyeceğim diye islerini bile kendilerine zehir ediyorlar.

Kirada olmakta kolay değil fakat okadar borcun altına girmek insan ömrünü de kiyaslarsak değer mi bence değmiyor.

Biz zamanında aldık evimizi düşüktü ozaman krediler. Şimdiki aklım olsa kredi işine hiç girmem bilinclendim Allah affetsin inşallah eşimi beni..

Ben esasında da ne olursa olsun eşimle ailemin evine de ücret ödemeden oturmazdim.

Cocuğunuzda varmış dilerim eşiniz düzelir ortak noktada buluşur evliliğiniz düzelir.
Her iki tarafı da gören tarafsız yorumunuz için teşekkür ederim.

• Beğen
Reactions: JES
X