Esim her tartismada kapi orda,defol git diyor

Burada bir klasiktir, kocasına kayınvalidesine görümcesine sesini çıkarmayan, atara atar yapamayan üyeler bizlerden çıkarır hıncını.

İlk günden böyleymiş kocanız bilerek evlenmişsiniz şimdi niye değiştirmek istiyorsunuz? Sizin fedakarlık sandığınız şey aslında kendini, ezdirme yok saydırma, sen ve ailen ne derse o olur demek. Oradan oraya gezmeyin, açın boşanma davasını eşiniz de nafakanızı ödesin, sabit bir yerde yaşayın çocuğunuzla. Ailesi nasılsa kendi de odur. Annesinin ağzına bakan adamı kimse değiştiremez. İlk zamanlar saygılı hatır bilen, kırıcı konuşmayan biridir sonra kabalaşmıştır da ne oldu bu adamam diye düşünürsün.
Sizin görmediğiniz sevgiyi saygıyı ileride çocuğunuz da görmeyecek. Üstelik çocuk arada kalıp hırçınlaşacak huyu bozulacak. Ya önleminizi alın kurtulun bu adamdan ya da oturun çekin. Zaten zırt pırt gidiyor adam doğru dürüst babayı görmüyor çocuk.
Ayrıca artık en uzak mesafe uçakla 1,5 saat. Gurbet diye bir şey kalmadı ülke içinde. Aynı dil konuşuluyor, aynı kamu kurumları aynı marketler vs. var. Nesi gurbet bunun?
İsine gelmeyince destek gibi yedek hesaptan yanci toplamakta klasikti degil mi 😎insan gibi sordum insanca cvp verenler basim ustune,gereksiz bulasip çemkirenlerde hak ettigi dilden artk

İsine gelmeyince destek gibi yedek hesaptan yanci toplamakta klasikti degil mi 😎insan gibi sordum insanca cvp verenler basim ustune,gereksiz bulasip çemkirenlerde hak ettigi dilden artk
Bugün üye olup yedek hesap falan biliyorsan sen hangi asıl üyenin 2. hesabısın acaba?

İsine gelmeyince destek gibi yedek hesaptan yanci toplamakta klasikti degil mi
Evet o da bir klasik. Derdini düzgünce anlatıp yardım isteyen, sunulan çözümleri akıl vermeleri dikkate alan üyeler de çok var. Cevaplarınızı okuyan der ki, bu kadın kendini ezdirmez, hakkını arar, çocuğunu mağdur ettirmez gerekirse yolar atar o herifi. Ama uygulamada kocanız aldığınız nefese bile karar veriyor. Derdiniz, her gün beni evden kovan kocamı nasıl yola getiririm?

İnsan gibi derken ne kastediyorsunuz, okumak istediklerimi yazın mı demek bu? İstediklerinizi yazmayanlar hayvan kategorisine mi giriyor? Koca eziyeti çeken kadınların çoğu poh pohlanmak istiyor. Bu da geçer düzelir, psikolojisi bozuktur üstüne gitme bozma yuvanı, çocuğunu babasız bırakma vs vs. Bir kadın çocuğunun önünde habire evden kovuluyorsa ortada yuva falan yoktur bence.

Kocamı nasıl düzeltirim sorusunun cevabı yok. Sizi önemsemeyen değer vermeyen saygı göstermeyen bir koca var ortada çünkü. Hep de böyleymiş sonradan değişmemiş. Ben size ileride olabilecekleri yazdım. Çocuğunuz da aynı baskılara maruz kalacak. Şimdi 4 yaşında daha küçük. İleride fark edecektir babasının annesine nasıl davrandığını. Babam niye hep seni kovuyor anne diye de soracaktır. Bunun olmasına izin verecek misiniz, başkası gelip size aynı durumu anlatsa siz ne cevap verirdiniz?

Nerden baslayacagimi bilmiyorum😢ruhum cok yorgun,12 yildir gurbetteyim,evliyim, gorucu usulu evlendik,esimin iyi bir meslegi var,bende lisans mezunuyum fakat calismiyorum,cocugumu guvenip birakabilecegim yer yok cunki.cocuktan sonra esimin iyice ozguveni artti,hic eyvallah etmez,surekli elestiri ve hakaret,asagilama davranislarinda.cok fedakarlik yaptim,cok yalniz gogusledim simdiye kadar evliligimizi,ama cok nankorler esim ve ailesi,annesi babasi ve kiz kardesi cete gibi uzaktan herrseye karisir ve esimi yonlendirirler ilk gunden beri boyle.esim asla hayir diyemiyor ve onlarin etkisinden cikmiyor.bugunde tartistik ,yillardir beni elestirip(onu giymesin,o kupeyi takmasin,sacini oyle toplamasin,o tokayi takmasina kadar sacma herseye kadar karistiklari yetmiyor gibi simdi cocuguma ayni psikolojik baskiya basladilar , telefondan bile huzur bozmaya fitnelemeye yetiyorlar.)esimde tmm oyle yapariz ,yaptirrim diyor telefonu kapatinca cocuga catiyor telefonla oynama,yemegi şoyle ye bunu boyle yap gibi surekli catişiyor aglatiyor cocugu.elestiriyor aşagiliyor,cocuk heycanla yasadigi bisy anlatirken asagilayarak kucumsuyor,bugun artk patladim ve kazik kadar adam oldun hala otur otur kalk kalk bi birey olamadin, yillardir benim burnumdan getirdiler simdi el kadar cocuga mi basladiniz dedim elestirip acik aramaya.(Cocugum 4 yasinda)yemegi hizli yesin,oyuncak almayin vs diye sacma salak baski yapiyor kaynanam taa ulke disindan esimde teli kapatinca hergun her ogun cocukla kavga ediyor (aklinca izine hazirliyor gittiginde anasinin emri yerine getirilmis olacak 🤬),bende tartistim hala birey olamadin simdide cocugumu ezdiriyorsun,ona ne el kadar cocuga baski uyguluyorsunuz dedim,eskilerden de acildi tartistik herzaman ki gibi aha kapi orda defol git,sktr git dedi, bunu her seferinde yapiyor blörf olarak cok gururuma dokunuyor.esimle iliskimiz eskisi gibi degil,(cok fedakarlik yaptim ailesi emrediyor diye, hic bi tsk bile gormedim esimden,aksine nankorluk ve piskin piskin ne yaptin ki diyor deli oluyorum) bir kac kere kendi ailemde ve onun ailesinde kaldim cocukla, kendisi ulke disindayken, malesefki burnumdan geldi, hic oyle ummazdim ama insan kendi ailesinde bile yuk oluyormus, cocugun ve kendin herseyin batiyormus, kucuk kardesim bile emir vermeye kalkiyordu,şunu soyle yap boyle yap die,gercekten cocukla normal kalirken bile sigilmiyormus ayrilsa insan neler olur tahmin ediyorum.ayrilmayi da dusundum ama ailemin durumu iyi degil, evleri kucuk,cocugum kucuk,ben babasiz buyudum halada soyut anlamda eksikliginin zorlugunu yasiyorum,cocugum yasasin istemiyorum, benm gectigim yollardan gecsin istemiyorum.gercekten sigintilik cok zor. Para getirseniz tum maasi yedirseniz bile ciktigin eve donmek cok agirmis sigilmiyormus. (Esimin ailesi ise yamyam gibi,1 kibrit copu bile yok evimizde kendi paralari da var,surekli para sogusluyorlar esimde surekli yediriyor,yigenlerine kadar,herkesin hatti bile esimin ustune bu almis,hala da ayni ) yani bir yanda agiza bakimli sutten kesilmemis esim,ailesinden aldigi emirleri uzerimize uyguluyor,diger yandan cocugumla ozguvenini kaybetmis yillardir yalniz herseye evet demis, evde bekleyen omrunu feda etmis ben.esimin asagilamasindan ,surekli elestirmesinden hakaretlerinden cok sikildim, gitsem bu hayat pahaligiginda sigmayacagim aileme ondan iyice eminim artik, gitmesem depresyona girdim cok mutsuzum artk ne yapcam hic bir fikrim yok,gurbette konuscak icimi dokecek kimsem yok,gurbette olanlar bilir aileye de anlatilmiyor ucundan anlatsanda napacan mecbur diye gecistiriliyor. Esimin ailesinden,dedikodu ,dilencilik,fitnesinden,esimin aptalligindan agiza bakimliligindan cok sikildim ve degistiremiyorum, ozguvenimi kaybettim surekli asagilanmaktan. Esimden 8 yas kucugum,ondan guzelim gencim,ama beni yipratmak çokertmek icin elinden geleni yapiyor gecen iyice avrat gibi oldun čoktun dedi bana. artk ne kadinim ne hayat arkadasiyim sadece hizmetciyim sanki ben seni neden aldim diyor , toplumda saygin bir meslegi var ama sanki dag basinda koy agasi gibi davranislar. İnsanlar icimizi bilmiyor😢 oyle bunaldim ki.calismak istiyorum binbir turlu bahane buluyor.cocugu bilerek yarim gune yazdirdi ki calişamayim.aslinda cok guzel meslegim var ama cocugu birakacak kimsem yok ne yapcam bilmiyorum lutfen yabanci gozunden fikirlerinizi soyleyin bana yol gosterin cok mutsuzum içim ölü
Bitmiş evlilik
Daha ne bekliyorsunuz ki
İş bulun
Hayatınızı kurun
Ayrılın

Kendi
O yurt disina ortadogu gibi bolgelere gittikce beni memlekete birakiyor,ailelerimiz ayni sehirde , bizde bi orda bi orda cocukla dolaniyoruz, kendi evimizin oldugu sehirde yada esyali apart kiralayip ayri evde memlekette kalmamiza izin vermiyorlar,cunki masraf olur para gider diye fitneliyorlar, bu da ne isin var gecici zaten diye ailelere birakip gidiyor.bize yapilcak masraf cebinde kalsin ki onlarda rahatca dilensin

Eviniz yokmu orda kalın hep

Kisacasi hayatimi, bu muhtaclik zihnini degistirmek istiyorum.Bu adami nasil duzeltebilirim.erkek kardesleri abileri de var,hepsinin durumu gayet iyi, ama hepsi gozunu esime dikmis durumda,kucuk buyuk demeden ne olsa esimden istiyorlar, yillardir borc odedik, 1 tl icin bile aglatildigimi bilirim, borcumuz cok diye,herkesin toplu parasi mali mulku var babasinin bile, ama yok diyorlar bundan istiyorlar buda veriyor.(banka defterini bile gordugumuz halde ) kardeslerine yigenlerine yengelerine hatti bile esim aliyor.benmi abartiyorum anlamiyorum ki) 500.000 e yakin parasi var babasinin arayip anan dis degistircek para gonder diyor🙄bu da gonderiyor ama yaptirmayip birikimine ekliyorlar.ben bunu soyleyince suclu oluyorum, asla toz kondurmuyor,ne zaman istese gonderrim diyor,biz sadece markete gidincede dunya laf yapiyor. Ben abartiyormuyum? Normalmi bunlar ? Kafayi yicem bunaldim iyice. Karsimdaki insanlar normalmi? Bizden surekli para dilenirken diger ayni meslegi yapan cocuklarina toplu paralar dagitan kayinbabamgil normalmi? Esim koyup koyup giderken bize ev kiralamayip siginti gibi kapi kapi cocugumla orda burda kalirken, ailesine gelince hic dusunmeden para saçmasi normalmi ? Sorun bende mi ? Ne yapmaliyim? Bu adam olur mu yoksa ufaktan kendi yolumu cizmem mi gerekiyor?
normal değil kesinlikle bir de uzaktan uzağa yapıyorlar bunu, bir de aynı şehirde olsanız neler yapacaklar kim bilir..

Gercekten devilsiniz anladim ! 8 senedir bolge bolge yer degistirdigimi hic birseyin belli olmadigini yazdigim halde bu anlamama cabasi ve israri neden ? Bir bakiyorsun 3 ay gitmissin ,bir bakiyorsun 2 sene baska yerdesin.sizler gibi oturup olene kadar sabit beklenmiyor neden kendinize gore dusunme israrindasiniz 😒 bi bakiyorsun dag basindasin bi bakiyorsun buyuk sehirde merkezdesin. Anlamayacagini bilerek yazdim
Evde kocasına kaynanasına ağzını açamayan burda kükrüyo kendince. Bahanelerinin arkasına git saklan, kocişini de belki değiştirirsin kaynanan izin verirse. Devam et evde oturmaya, sus cevap verme bari de kovulup durma

Bu adamdan niye bu kadar korkuyorsunuz? Ailenize bunca vakit neden derdinizi anlatmadınız, bilenirler diye mi? Kimsenin delisini düzeltemezsiniz, bunlar ömrünü yer sonra zaten ömrün azdı der. Burda ona buna çene çıkartıp stres atmanız faydasız. Adamı uyandırmadan ailenizi kafalayın önce, boşanmasanız da arkalanmış olursunuz, biraz insanca muamele görürsünüz hiç yoktan.

Burda kimsenin yedek hesabı diye bir şey yok, Kazen Kazen hemen bulup biletini kesiyor, siz raad olun. Bi kocanız ve psikopat aileleri nasiplenemedi o hak ettikleri dili, adam kovarken pısıyorsunuz, burada aslan kaplansınız mübarek.

Son düzenleme:
Bugün üye olup yedek hesap falan biliyorsan sen hangi asıl üyenin 2. hesabısın acaba?
Dua et wöhşet tiiim demedi, birbirlerini haberleyip linçliyollaaa demedi, bunları bilmediğine göre 2.hesap olamaz, Facebook sanıyo burayı ablam.

Bafelix 2300 küsür mesajı olan eski üyemiz, oturup sağdan soldan destek toplamaya falan ihtiyacı var mı?

Her hafta sizin gibi derdi olan pek çok kadın buraya konu açıyor, alıştık artık.

Boşanmak sizin için bir seçenek olmayabilir, sizin kararınız. O zaman bunu mesajınızda belirtirsiniz, biz de ona göre cevap yazarız.

Yoksa hakaret vb bir sürü sorunun olduğu evlilikte millet elbette boşan diyecek, oturup “akşama güzel giyin düzelir” diyip yalan mı söyleyelim?

Zor durumdasınız, kendinizi tuzakta hissediyorsunuz. Biliyorum ancak öfkenizi size yardımcı olmaya çalışan bir avuç insana kusmak da çözüm getirmeyecek.

Biz konunuzu pas geçer iki gün sonra unuturuz, sizin sorunlarınız ise devam edecek.

Mrb zamanım yok o sebeple başlık iin cevap yazacağım. Benim eşimde sürekli bunu diyordu 7 8 defa demiştir.. En son diyişinde annemi çağırdım ve gittim aldım çocukları. Eşim şehir dışındaydı. Annesi falan geldi babamlarda konuştu. Şart koştular bir daha böyle bşy söylese kızımızı vermeyiz artık diye. O son diyişi oldu artık demedi

Calismayi okadar cok istiyorum ki, tum gun okula yazdirmayi cok istedim cocuk okuldayken ise girerim die, bilerek 4 saatlik okula verdirdi ki calisamayim, bu saltanati devam etsin diye ama ben bu ruh haliyle hic iyi degilim, goruntu olarak da ruhende kalbende öluyum sanki.Evladima cok duskunum zor oldu diye, onunda herkes farkinda, artik cocuk ustunden yipratiliyorum. Esin maddi durumu ve meslegi cok iyi ise eger ,cocugu alabiliyormu? Anne calismiyorsa ?
Sizin mesleğiniz nedir ne okudunuz

O yurt disina ortadogu gibi bolgelere gittikce beni memlekete birakiyor,ailelerimiz ayni sehirde , bizde bi orda bi orda cocukla dolaniyoruz, kendi evimizin oldugu sehirde yada esyali apart kiralayip ayri evde memlekette kalmamiza izin vermiyorlar,cunki masraf olur para gider diye fitneliyorlar, bu da ne isin var gecici zaten diye ailelere birakip gidiyor.bize yapilcak masraf cebinde kalsin ki onlarda rahatca dilensin.

Eşiniz yurtdışına gidince evde tek kalamıyor musunuz?

Bu durumda yapacağınız tek şey çocuğunuzu tüm gün kreşe vermek çünkü yaşı uygun ve çalışmaya başlamak. Sanki çalışmakla ilgili bahane uretiyorsunuz gibi geldi. Çocuğu yarım güne yazdirdiysa sizde tam gün bir kreş bulun ben çalışmaya başlıyorum buraya gidecek diyin. Çok sinmissiniz eşiniz de üstünüze gelmiş. Yada hiç yakinmadan bu deveyi gudeceksiniz. Çünkü ne yaparsanız yapın bu adam değişmez o kesin

X