EŞİM ile ilgili bi sorun var

hem hamileyim hemde üzerime cektiği kresi borcu var 150bin tl ödeme imkanım yok cok bunaldım ilgisizlik davrandıgı yetmiyor bide beni ksııtlıyor giyinmeme karışıyor onların yöresine gçre giyiniyorum mecbur eşim urfalı arap :/ dışarı cıkmama izin vermiyor kendisi söylemeden gider hep
e hamama giren terler.koca istemişsin bu yaşında al sana koca.çocuğunda oldu mu mis gibi hayat.belkl senin konunu okuyan yarım akıllı kızlar vardır ibret olsun

Yapilmayacak ne kadar şey varsa hepsini tek tek yapip en son konu acmissiniz. 🙄
Ustunuze kredi borcu nasil var ortada hic bisey yok dugun, ev yok ne bircu niye girdiniz calisiyor musunuz?
onceden
Öncelikle aceleniz neydi bu yaşta evlendiniz? Siz de eşiniz de çocuksunuz, adam hala çocukluğunu yaşıyor arkadaşlarıyla eğlenmek istiyor. Evde oturup kocalık yapacak olgunlukta değil.
Korunmak nedir neden bilmiyorsunuz ilk aydan çoçuk yapıyorsunuz? Adamı evlilik içinde görmeden, evliliğin oturmasını beklemeden?
Ben gerçekten hayret ediyorum bu plansızlığa, programsızlığa ve tasasızlığa.
Çalışıyor musunuz? Bi mesleğiniz var mı?
ailemle sorunlarım vardı onuda seviyordum evlendik üç yıldır sevgliydik sonra kavga ettik beni ttutu ailesine getirdi aileside kız erkek yanyana durmaz en azından imam nikahı yapalom dediler benim gitcek yeriö yoktu başta kabul etmedim sonra ailem le de Kavgalıydk mecbur kabul ettim (ailemle( davamız var) sonrasında nikahı kıyınca beni sahiplendiler dışaro cıkmama bile izin vermediona defalarca söyledm hemen cocuk şabi olmk istmyrm dedim oda kornma kullanmk istemsdini söyledi benimde dışarı gitmeme izin vwrmediler olam oldu kredi konusy ise askere gitceği belşi değilken önceki kaşan borclsrınk ödeyemek icin cekti ben öidcem mrk etme dedi o sırada askerliği cıktı çalışmadı simdi bikaç gübe işe gitcek moralim cok bozuk kafam karısık Napmalym bilmiyorum

Öncelikle aceleniz neydi bu yaşta evlendiniz? Siz de eşiniz de çocuksunuz, adam hala çocukluğunu yaşıyor arkadaşlarıyla eğlenmek istiyor. Evde oturup kocalık yapacak olgunlukta değil.
Korunmak nedir neden bilmiyorsunuz ilk aydan çoçuk yapıyorsunuz? Adamı evlilik içinde görmeden, evliliğin oturmasını beklemeden?
Ben gerçekten hayret ediyorum bu plansızlığa, programsızlığa ve tasasızlığa.
Çalışıyor musunuz? Bi mesleğiniz var mı?
öncedem çalışıyyrdm suan
Senin üzerine nasıl kredi var? Çalışan mıydın? 7 aylık evlilikte zaten 6 ayı askerde geçmiş, evlenir evlenmez ilk 30günde hamile kalmışssın eşinle askerde olduğu süre kadar bile durmadan. Bari askere git gel öyle çocuk düşünseydiniz o bile erkende neyse. Sen şuan bir şey yapamazsın hamilesin doğurcan yakında çalışamazsında boşansan bebeğe nasıl bakacaksın. Tercih ettiğin hayata katlanacaksın bir süre sadece bebeğe üzüldüm bu hikayede ne anneden ne babadan yana şansı yok
normalde 3yıldır calışıyordm ailemle davamız var o yzuden işten ve evden cıkmak zorunda kaldım polis kadın.sıgınma dedi gitmedim onda sorna hayatım maffoldu

Dört buçuk yıl urfada kaldım mecburiyet bitince direkt oradan ayrıldım. Aileniz varsa oradan ayrılın. Yapamıyorsanız ikinci çocuğu peşine isterler yapmayın. Yoksa en az beş çocuk doğuracaksınız.
haklısınız kafam karışık sağlıklı düşünemiyorum farkındayım cıkmazdayım napmalıyım bilmiyorum bir kız kardeşim var oda üni okuyor ailem le kavgalıyız kardeşim gel ynaıma ben caşısırım diyor ama güvenerekde karar veremem ni evi tek başına geçirndiremez böylede olmuyor çocuk yap bal kocaya hizmet et yaşanmKi eltimlerin 6cocuhı var kocaları hep sagda solda anca eve cocuk yapmaya geliyolar sanrm

hem hamileyim hemde üzerime cektiği kresi borcu var 150bin tl ödeme imkanım yok cok bunaldım ilgisizlik davrandıgı yetmiyor bide beni ksııtlıyor giyinmeme karışıyor onların yöresine gçre giyiniyorum mecbur eşim urfalı arap :/ dışarı cıkmama izin vermiyor kendisi söylemeden gider hep

Urfalı arap kısmından sonra
Sizin asla boşanmayacağınız anladım. Boşanmayı bırak üstüne 5 tane daha çocuk yaparsınız.

18 19 yaşında işini gücünü eline almadan karakteri oturmamış insanlarla evleniyorsunuz ya gerçekten çok kızıyorum. Derdine ne o yaşta evlendin hemen çocuk yaptın ya.
Ayrıl diyeceğim anne baba varmi destek mi?

iyi kötü yorumlarınız için teşekkürler ne diyim kalbimi kırdınız :/ yinede hepinize teşekkürler🙏🙇

18 19 yaşında işini gücünü eline almadan karakteri oturmamış insanlarla evleniyorsunuz ya gerçekten çok kızıyorum. Derdine ne o yaşta evlendin hemen çocuk yaptın ya.
Ayrıl diyeceğim anne baba varmi destek mi?
23yaşınfayz askerliği olması nedeni kimlikte annnesi kucuk kaydettirmesinden

Ben burda kendi kendini yakan genç kızları görünce çok üzülüyorum. Aile ile kavga edilir ama barışılır bir şekilde. (Size kötü bir şey yapmadıklarını var sayıyorum.)
Tek çare gerçekten kocaya mı varmaktı? Bana biraz da bir an önce münasebete girme telaşından evleniyor gibi geliyor senin yaşındaki kızlar. Zaten insanın başına ne geliyorsa ya meraktan ya da siz anladınız ondan gelir diyorlar.
Şimdi kocanın koca olmadığını anlayınca aklınız başınıza geldi.
Allah kolaylık versin size ne diyeyim. Eşiniz korunmuyorsa da siz bir jinekoloğa gidin doğum kontrol yöntemlerini öğrenin bir tanesini uygulayın.
Çocuk biraz büyüsün çalışmaya başlayın.
Bu kocadan da çok bi şey beklemeyin.

onceden

ailemle sorunlarım vardı onuda seviyordum evlendik üç yıldır sevgliydik sonra kavga ettik beni ttutu ailesine getirdi aileside kız erkek yanyana durmaz en azından imam nikahı yapalom dediler benim gitcek yeriö yoktu başta kabul etmedim sonra ailem le de Kavgalıydk mecbur kabul ettim (ailemle( davamız var) sonrasında nikahı kıyınca beni sahiplendiler dışaro cıkmama bile izin vermediona defalarca söyledm hemen cocuk şabi olmk istmyrm dedim oda kornma kullanmk istemsdini söyledi benimde dışarı gitmeme izin vwrmediler olam oldu kredi konusy ise askere gitceği belşi değilken önceki kaşan borclsrınk ödeyemek icin cekti ben öidcem mrk etme dedi o sırada askerliği cıktı çalışmadı simdi bikaç gübe işe gitcek moralim cok bozuk kafam karısık Napmalym bilmiyorum

Ya arkadaş bu duruma düşen kızlar neden hep aynı hikayeyi anlatıyor anlamıyorum. Çok mu saf izlenimi veriyoruz acaba?
Neymiş gidecek yeriniz yokmuş. Sizi büyüttüp bu yasa getiren anne babanız sizi sokağa mı attı? Öyle bir şey yapmadığını göre soru ne? Bir de hepinizi bu yaşta gelecek hayali kurmasınız ama koca hayali her türlü duruyorsunuz.

Ben burda kendi kendini yakan genç kızları görünce çok üzülüyorum. Aile ile kavga edilir ama barışılır bir şekilde. (Size kötü bir şey yapmadıklarını var sayıyorum.)
Tek çare gerçekten kocaya mı varmaktı? Bana biraz da bir an önce münasebete girme telaşından evleniyor gibi geliyor senin yaşındaki kızlar. Zaten insanın başına ne geliyorsa ya meraktan ya da siz anladınız ondan gelir diyorlar.
Şimdi kocanın koca olmadığını anlayınca aklınız başınıza geldi.
Allah kolaylık versin size ne diyeyim. Eşiniz korunmuyorsa da siz bir jinekoloğa gidin doğum kontrol yöntemlerini öğrenin bir tanesini uygulayın.
Çocuk biraz büyüsün çalışmaya başlayın.
Bu kocadan da çok bi şey beklemeyin.
dışarı cıkmak sıkıntı carsıya bile çıkamıyorum eşimle yada kaynanamla gıdıyorum hastana kontorllerine bile sanki kaçaçak gibiymişim gibi üzerimdeler

haklısınız kafam karışık sağlıklı düşünemiyorum farkındayım cıkmazdayım napmalıyım bilmiyorum bir kız kardeşim var oda üni okuyor ailem le kavgalıyız kardeşim gel ynaıma ben caşısırım diyor ama güvenerekde karar veremem ni evi tek başına geçirndiremez böylede olmuyor çocuk yap bal kocaya hizmet et yaşanmKi eltimlerin 6cocuhı var kocaları hep sagda solda anca eve cocuk yapmaya geliyolar sanrm
Yapacak bir sey yok. Bu deveyi gudeceksiniz. Bu diyardan gitmek icin baglamissiniz kendinizi.

Carsambanin gelişi persembeden belliymiş

dışarı cıkmak sıkıntı carsıya bile çıkamıyorum eşimle yada kaynanamla gıdıyorum hastana kontorllerine bile sanki kaçaçak gibiymişim gibi üzerimdeler
Aileniz size destek olmuyor mu , ailenizin yanına gidin, tamam seviyordunuz ya ne demeye evlendiniz , kv ile beraber mi yaşıyorsunuz

eşimle evleneli 7 ay oldu ben bir aylık hamileyken askere gitti 6ay sonra geldi o zamanlar cok zorlandım kaynanamla kalıyorum cok eksik hissettim yokluugunda agladım hep simdi bir ayoldu hala benimle ilgilenmiyor heğ arkdaşları ile takılıyor okey oynamaya maça vs arkdaşlarına gidiyor eve 12-1gibi geliyor sadece hicbir aktiviyeti benmle yapmak istemiyor arkdaşlarını akrabasını tercih ediyor sürekli söylüyorum güzelce anlatıyorum tamam deyip yine aynı ilgisiz davranıypr bu durumdan sıkıldım simdi işe gidicek doguma onsuz gircem :KK43: borclarımız var iş yok aile desteği yok düğünüm bike olmadk takılarım yok evimzi yok hamileyim boşanmayı düşünüyorum üzerime kredi boecu var boşanamıyorum napmam lazım yardım edin lütfen
Adam askere gitmeden işini sağlama alıp sizi hamile bırakmış istediği de olmuş.

X