Eşim narsist olabilirmi

Umutherzamanvar

Tek değerlim canım kendim 😊
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2021
139
137
Herkese hayırlı akşamlar 17 yıllık evliliğimde nerdeyse hiç yüzüm gülmedi
Eşim alkol kullanan biri alkol aldığı için tartistigimda ne var ictiysem ben seni dovuyormuyum sovuyormuyum ben içkiye para harcamam sanki her seferinde başkası ismarliyor gece geç saatlere kadar eve gelmez sabaha kadar gelmediği zamanlar bile oldu
O zamanlar büyütüyor abartıyor oldum küstüm surat astım diye barışana kadar içmeye sorumsuzluk yapmaya devam etti hiç paylaşım yok birlikte dışarı çıkmak alışveriş yapmak kesinlikle yok bunlardan şikayet ettiğim zaman yine büyütür oldum doğru düzgün çalışmaz kira elektrik su ödemez kazandığını dışarda yer kendine alışveriş yapar bana bir çorap alır sağolsun İlgi alaka sıfır birde üstüne idare etmek sıkıntılarla boğuşmak zorunda kaldım okadar çok şey yaşadım ki yazsam hepsini sigdiramam buraya bir kaç kez ayrılma aşamasına geldik etrafındakiler evlilik otursun geçer bunlar yuva hemen yıkılmaz mücadele et falan bende açıkçası kandım yalanlarına ya ben çok kıyımsız bir insanım ama bana çok güzel kıydılar

Baristiktan sonra bir kaç ay herşey güzel taki ben bir şeyden şikayet edene kadar küçücük tartışma kocaman kavgaya dönüşür hayatta siyaha siyah dedirtemwm beni gece bırakır gider arkadaşı yada akrabası çağırsin hayatta düşünmez korkarmı diye evde yalnız kalmaktan çok korkarım çok iyi bilir ölüm kalım meselesi olsa problem değil keyif için hiç unutmam bana bir tartışmada arkadaşım senden daha önemli benim için demişti gerçi söylemesine gerek yoktu zaten herşey ortadaydı hasta olurum umrumda degil ağlarım umrunda değil terk edince değerli olurum bugüne geleyim ipler kopuk evde iki yabancı gibiyiz cinsellik yok hiç birşey yok sadece kağıt üstünde evliyiz şuan onu cezalandirdigimi düşünüyor intikam alıyorum sanıyor ki alsam hakkimdir ALLAH'A havale ettim benim intikamımı nasıl olsa alacaktır tartışmak istemiyorum aynı evde olduğum için üstüme geliyor ve tartışıyoruz diyorum 17 yıl ben koca görmedim herkes benden daha kıymetli oldu evine karına sahip çıkmadın maddi manevi hiçbir sorumluluğunu yerine getirmedin şimdi neyin hesabını soruyorsun bütün yaptıkları benim yüzümden miş ben ona surat asmasam bunların hiç biri yaşanmazmis ne bekliyodun dedim herşeye susup otursaydim sabahlara kadar beni yalnız bırakan adam varlık içinde bir liraya muhtaç bırakan adamı baş tacı mı edeydim o beni çok seviyomuş o bana hiç birşey yapmamış çenemden yaşamışım bunca şeyi 🙄 kafayı yedim bu evden bir an önce çıkıp gitmem lazım nasıl nereye onu bilmiyorum o yüzden oturuyorum özetle evini karısını aklınıza ne gelirse herşeyden mahrum bırakmış kızmaya ağlamaya gezmeye giymeye hesap sormaya eleştirmeye hiç hak vermemiş kendini hep doğru yaptığını mükemmel olduğunu düşünen bu adam narsist mi sizce ben bu evden gidene kadar bana bişey yaparmı korkmalı mıyım

Çocugunuz yokmu sizin? Hiç bahsetmemişsiniz. Bide yani yanlış anlamayın ama 17 yıldır toplayamadığınız cesaret şimdi nerden geliyor.?Çalışıyorsanız, yada çalışabilecek durumdaysanız ve arkanızda sizi kollayacak bir aileniz varsa bir dakika bile durmayın. Eğer size el kaldıran şiddet uygulayan bir adamsa hele hele alkol aldığı zaman saçmalayan bir tipse narsist değil ama psikopat olduğu kesin ve ayrılık sonrası size zarar vermesi yüksek ihtimal muhtemel.

Çocugunuz yokmu sizin? Hiç bahsetmemişsiniz. Bide yani yanlış anlamayın ama 17 yıldır toplayamadığınız cesaret şimdi nerden geliyor.?Çalışıyorsanız, yada çalışabilecek durumdaysanız ve arkanızda sizi kollayacak bir aileniz varsa bir dakika bile durmayın. Eğer size el kaldıran şiddet uygulayan bir adamsa hele hele alkol aldığı zaman saçmalayan bir tipse narsist değil ama psikopat olduğu kesin ve ayrılık sonrası size zarar vermesi yüksek ihtimal muhtemel

Cevabınız için teşekkürler çocuğum yok olmadı iyikide olmamış diyorum 17 yıl neden dayandım neden şans verdim bu evliliğe inanın bilmiyorum eşim kadar bende suçluyum aslında şiddet hiç olmadı alkolün zararı maddi ve beni yalnız bırakması çalışmıyorum ailemin yanına da gidemiyorum çok yoruldum defalarca ben geldim demekten bir kez daha aynı şeyi yaşamak ağır geliyor burda yasadiklarimda çok ağır bir çıkış yolu bulacağım kendime başka şansım yok 😥

İnşallah bulursunuz. Ama genede kararınızı net bi şekilde verin bir an önce ailenizin yanınada kesin dönüş yapın 3gün sonra geri dönücekseniz tabiki gitmeyin. Tek başınıza olmaz aileniz destek olmazsa zor para yok ev yok ne yapabilirsiniz ki nerde kalıcaksınız ortalık bu kadar manyak doluyken. Her adımınızı hesaplayarak sonunu düşünerek atın lütfen. Allah yardımcınız olsun ve doğru yolu göstersin inşallah size

Yürütemiyorsanız bırakan taraf siz olun belli ki karşı taraf nedenini sadece çenenize bağlamış ve kendinde hiç sorun aramıyor.. Bu arada eşiniz narsist değil direkt egoist..

İnşallah bulursunuz. Ama genede kararınızı net bi şekilde verin bir an önce ailenizin yanınada kesin dönüş yapın 3gün sonra geri dönücekseniz tabiki gitmeyin. Tek başınıza olmaz aileniz destek olmazsa zor para yok ev yok ne yapabilirsiniz ki nerde kalıcaksınız ortalık bu kadar manyak doluyken. Her adımınızı hesaplayarak sonunu düşünerek atın lütfen. Allah yardımcınız olsun ve doğru yolu göstersin inşallah size

Buca şeyden sonra tekrar şans vermem intihar olur heralde yıllarım gitti içi boş bir evliliğe galiba benimde psikolojim bozuldu sanki beynim durmuş hiç birşey yapamaz gibi hissediyorum eşim çok yüzsüz bir insan baba evine döndüğüm zaman sanki hiç birşey yokmuş gibi arkamdan gelir beni ikna etmeye çalışır aileme ben hiç birşey yapmıyorum hep büyütüyor diye kendini savunur arkamdan gelirse bu sefer ailem susmaz kötü şeyler yaşanır diye korkuyorum sağolun İnsaAllah doğru yolu gösterir bana

Hicbir şey için geç değil. Bundan sonraki hayatınızda huzurlu olmak için boşanabilirsiniz. Yalnız olacaksanız bile sırtınızda kamburunuz olmaz.

Narsisti marsisti boşverin siz.
Siz önce kendinize iş bulun.
Sonra da kendi evinize çıkın.
Hayatı tek başına başarıp, kimseye bağımlı kalmayın.
Sevgi ve değer görmek sizin de hakkınız.
Boşanıp boşanmamak size kalmış.
Olan ömrünüze olmuş. Yaşayamamışsınız hayatınızı. O zaman şimdi yaşayın. Kendinizi mutlu etmek için onunla şartlandırmayın.
Gezin, tozun, keyfinize bakın önce.

Yürütemiyorsanız bırakan taraf siz olun belli ki karşı taraf nedenini sadece çenenize bağlamış ve kendinde hiç sorun aramıyor.. Bu arada eşiniz narsist değil direkt egoist..
Aynen öyle maalesef herşeye susup oturmamı bekledi gidemememin sebebi korkuyorum korkunun ecele faydası yok biliyorum ailemin benim yüzümden kötü şeyler yaşaması beni korkutuyor iki arkada gibi aynı evde yaşayamayız bunuda bilincindeyim

17 yıl olmuş ya koca 17 yıl...Baba evine dönmeden kendi kendinize yetmeyi deneyecek zamanınız da olmuş. Ama siz kolaya kaçmışsınız kusura bakmayın .

Narsisti marsisti boşverin siz.
Siz önce kendinize iş bulun.
Sonra da kendi evinize çıkın.
Hayatı tek başına başarıp, kimseye bağımlı kalmayın.
Sevgi ve değer görmek sizin de hakkınız.
Boşanıp boşanmamak size kalmış.
Olan ömrünüze olmuş. Yaşayamamışsınız hayatınızı. O zaman şimdi yaşayın. Kendinizi mutlu etmek için onunla şartlandırmayın.
Gezin, tozun, keyfinize bakın önce.

Yorumunuz için teşekkür ederim sevmek sevilmek herkesin hakkı ben ne büyük kötülük yapmışım kendime bu hakkı elinden alan adama 17 yıl verdim dediğiniz gibi doğru adımı atmak için bekliyorum

Aslında kolay değildi bu evliliği onca yıl yürütmek çalışıyordum kendime yetebilirdim yuva kolay yıkılmaz öyle bir işlemiş ki beynimize yuvamı yikmamak için kendimi bitirdim yıllarımı heba ettim

Aslında kolay değildi bu evliliği onca yıl yürütmek çalışıyordum kendime yetebilirdim yuva kolay yıkılmaz öyle bir işlemiş ki beynimize yuvamı yikmamak için kendimi bitirdim yıllarımı heba ettim
Çalışıyorsanız neden baba evine gidiyorsunuz ki onlar için korkuyorsanız? Kendinize eşyalı ev bulun taşının.

X