Eşim otistikmiş

Öğrenci başka 25 yaşında iyi bir işi ve kariyeri olan bir adam başka… bakış açınızı biraz benimkine yaklaştırmaya çalışır mısınız? Onunla asla işi için evlenmedim tabiki ama bazı şeyleri düşünemiyorsunuz böyle bir durumda bşr de herşey normalmiş gibi davrandıkları için manüpile edildim
Manipülasyon, başkalarını kendi yararı için kullanmak, kontrol etmek veya başka bir şekilde etkilemek için tasarlanmış davranış. Manipülasyon, diğerlerine karşı kendi çıkarlarının gözetilmesi dolayısıyla genellikle dürüst olmayan bir sosyal etki biçimi olarak kabul edilir.
Yine aynı şeyi yazıyorsun manipüle edilmedin adama göre kendisinde her şey normal zaten seni kandırmak için ekstra Bi çabaya mı girdi hayır sana olmadığı biri gibi gösterdi mi kendini hayır yalan söyledi mi hayır. Eğer eşin otizmliyse zaten onda böyle Bi yetenek yok, istese de seni manipüle edemez. Manipüle edildim demek yerine göz ardı ettim demelisin farklı olduğunu hissetmiş ama evlenmişsin çocuk yapmışsın bunlar tamamen senin kararların biraz sorumluluk mu alsan?

Sadece sosyal durumda sorun yaşadığımızı düşünmeniz sizin cahil olduğunuzu gösteriyor. Zeka geriliği olduğunu düşünmem için binlerce şey sayabilirim. Yaşamadan bilemezsiniz
Otizmle ilgili çok bilgim olmadığı için dahil olmak istemedim ama zeka geriliği otizmden daha kötü değil mi ya ? Gerçekten ömrünüzü bir gerizekalıyla geçirmeye ondan çocuk sahibi olmaya nasıl ikna ettiniz kendinizi hiç mi genetik çocuğa geçer demediniz yani kimse yanlış anlamasın ama bir çok hastalıkla savaşabilirim ama gerizekalı insana böyle alık alık bakan tiplere hiç tahammülüm yok ya kadın erkek akraba kardeş fark etmez hayatımdan çıkarıyorum

Öğrenci başka 25 yaşında iyi bir işi ve kariyeri olan bir adam başka… bakış açınızı biraz benimkine yaklaştırmaya çalışır mısınız? Onunla asla işi için evlenmedim tabiki ama bazı şeyleri düşünemiyorsunuz böyle bir durumda bşr de herşey normalmiş gibi davrandıkları için manüpile edildim
İşi için evlendiniz demedim, eşinizin ne iş yaptığını bile bilmiyorum.
Sadece bu kadar her şeyi normalleştirmeniz bana sağlıksız bir bakış açısı olarak görünüyor.
Otizmli bir öğrencinin, diğer insanlardan farklı davranışlarının benzerlerini eşinizde görseniz gene aklınıza gelmeyecekti. Onu anlatmaya çalışıyorum. Eşinize gay misin diye bile sormuşsunuz ve bunun için bile tedaviye zorlamışsınız. Dikkatimi çeken tek şey, hayata karşı her konuda bu kadar hevessiz olan birinin, sadece cinsel kimliği sizi tetiklemiş. Saksı bitkisi gibi diyorsunuz mesela.
Sevişebilsin de, saksı bitkisi olarak kalsın mantığı. Gerçekten anlamaya çalışıyorum sizi ama anlaşılacak yanı çok az.
Sadece evladınızla ilgili kısımdaki üzüntünüzü anlayabilirim en fazla.
Hiçbirimiz dört dörtlük psikolojiye sahip değiliz fakat kendimizle ilgili kararlar verirken, tuhaflık sezdiğimiz kısımlarda mantığımız devreye girer ve sorgularız. Siz halen kendinizi sorgulamıyorsunuz. Belki şu anki üzüntünüz sebebiyle, bazı şeyleri size aktarmamız zor ama sakinleşince bunları bir düşünün olur mu?

Otizmle ilgili çok bilgim olmadığı için dahil olmak istemedim ama zeka geriliği otizmden daha kötü değil mi ya ? Gerçekten ömrünüzü bir gerizekalıyla geçirmeye ondan çocuk sahibi olmaya nasıl ikna ettiniz kendinizi hiç mi genetik çocuğa geçer demediniz yani kimse yanlış anlamasın ama bir çok hastalıkla savaşabilirim ama gerizekalı insana böyle alık alık bakan tiplere hiç tahammülüm yok ya kadın erkek akraba kardeş fark etmez hayatımdan çıkarıyorum
Konu sahibinin düşüncesi bazı şeyleri tekrar etme ve duygu ile bağıntı kuramamaktan olabilir. Çünkü eşi Türkiye derecesi almış dahi otizm grubunda.

Konu sahibinin düşüncesi bazı şeyleri tekrar etme ve duygu ile bağıntı kuramamaktan olabilir. Çünkü eşi Türkiye derecesi almış dahi otizm grubunda.
Zeka ile akademik başarı her zaman orantılı değildir ki örneğin adama gay misin diyor adam olabilir diyor gidip psikologa değilim ya bu beni yönlendirdi gibi bir şey diyor bu düpedüz zeka geriliği yani katlanılabilecek biri gibi değil hani hastalığından bağımsız söylüyorum bunu

Ben size üzülemedim,tekrar dönüp okudum konunuzu belki hak veririm diye ama hayır.Nişanlıyken aslında tuhaf davranışları olduğunu fark ediyorsunuz ve evlenmekte ısrar ediyorsunuz.Evlendikten sonra iyice kötüleşiyor her şey ama siz bile isteye hamile kalıp, çocuk dünyaya getiriyorsunuz.Şimdi neden yakınıyorsunuz ki?

Manipülasyon, başkalarını kendi yararı için kullanmak, kontrol etmek veya başka bir şekilde etkilemek için tasarlanmış davranış. Manipülasyon, diğerlerine karşı kendi çıkarlarının gözetilmesi dolayısıyla genellikle dürüst olmayan bir sosyal etki biçimi olarak kabul edilir.
Yine aynı şeyi yazıyorsun manipüle edilmedin adama göre kendisinde her şey normal zaten seni kandırmak için ekstra Bi çabaya mı girdi hayır sana olmadığı biri gibi gösterdi mi kendini hayır yalan söyledi mi hayır. Eğer eşin otizmliyse zaten onda böyle Bi yetenek yok, istese de seni manipüle edemez. Manipüle edildim demek yerine göz ardı ettim demelisin farklı olduğunu hissetmiş ama evlenmişsin çocuk yapmışsın bunlar tamamen senin kararların biraz sorumluluk mu alsan?
Sorumluluk almazsam zaten kişiliğimi yok sayarım. Ama bilmiyorum gerçekten sanki herşey beni bu evliliğe itti birçok olasılık birleşti ve ben bu evliliği yapıp devam ettim. Nişanlıyken nikahlıydık ilk o zaman anladım tuhaflıkları nikahlıyım diye sabrettim nikahla olmasam hemen ayrılırdım. İkincisi ailem parçalanmış boşanmış bir aile ve annemin çektiği sıkıntıları toplum tarafından uğradığı baskıları biliyordum bu beni tuttu. Üçüncüsü de annesi nörotipik yani normal bir birey ve manüpilasyon yeteneği çok yüksek. Ve benim oğluma gerizekalı dedin Allah başına verdi diyip işin içinden sıyrılabilecek kadar aşağılık

Manipule edilmekten daha çok konu sahibi esine acımış bunu kendine bile itiraf edemiyor.

Ben size üzülemedim,tekrar dönüp okudum konunuzu belki hak veririm diye ama hayır.Nişanlıyken aslında tuhaf davranışları olduğunu fark ediyorsunuz ve evlenmekte ısrar ediyorsunuz.Evlendikten sonra iyice kötüleşiyor her şey ama siz bile isteye hamile kalıp, çocuk dünyaya getiriyorsunuz.Şimdi neden yakınıyorsunuz ki?
Bunu asla açıklayamam sizlere gerçekten yaşadıklarımı bir bir yalamanız lazım. Ve karşınızda tüm beceriksizliklerine tuhaflıklarına rağmen bşr melek var otizmli birini görürseniz bir Süre sonra nasıl vazgeçilmeziniz olacağını anlarsınız buradaki sorun benim bilgilendirilmememdi ben otizmli olduğu için(kötülük düşünemediği için) değil de normalde melek zannettim anlatabildim mi

Otizmli insanlar direkt zeka geriliğine sahip diye düşünenler var, yanlış. Büyük çoğunluğu böyle ama azınlık bir bölümü ortalama veya üstü zekalı ve bu insanlar bir konuda tamamen odaklanıp çalışabildiği için o konuda çok başarılı olabiliyor. Celal Şengör size aptal gibi mi görünüyor? Adam zehir gibi.

Bunu asla açıklayamam sizlere gerçekten yaşadıklarımı bir bir yalamanız lazım. Ve karşınızda tüm beceriksizliklerine tuhaflıklarına rağmen bşr melek var otizmli birini görürseniz bir Süre sonra nasıl vazgeçilmeziniz olacağını anlarsınız buradaki sorun benim bilgilendirilmememdi ben otizmli olduğu için(kötülük düşünemediği için) değil de normalde melek zannettim anlatabildim mi
Eşinizin otistik ve tuhaf davranışlara sahip bir birey olmasından bağımsız yaptım bu yorumu.Eşiniz otistik olmasaydı da, normal bir birey olup yine de olmayan bir evliliği oldurmaya çalışan biri olsaydınınız, yine aynı şeyleri söylerdim.Çünkü ortada masum bir çocuk var.

Eşinizin otistik ve tuhaf davranışlara sahip bir birey olmasından bağımsız yaptım bu yorumu.Eşiniz otistik olmasaydı da, normal bir birey olup yine de olmayan bir evliliği oldurmaya çalışan biri olsaydınınız yine aynı şeyleri söylerdim.Çünkü ortada masum bir çocuk var.
Yavrumu düşündükçe kahroluyorum hiçbir şeyden haberi yok masum masum bakmıyor o baktıkça ben eriyorum ne yapacağımı bilmiyorum bu yolda bana destek olacak bir kocam bile yok ne yapıcam nasıl bu zorlu yolu tek başıma yürüyeceğim bilmiyorum

Yavrumu düşündükçe kahroluyorum hiçbir şeyden haberi yok masum masum bakmıyor o baktıkça ben eriyorum ne yapacağımı bilmiyorum bu yolda bana destek olacak bir kocam bile yok ne yapıcam nasıl bu zorlu yolu tek başıma yürüyeceğim bilmiyorum
Sizi yargılamak haddim değil ama bunda sizin payınız da büyük çünkü çocuğu bilerek yaptınız.Boşanmayı düşünmüyor musunuz peki?

X