eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
buaksam misafirimiz geldi .
eşim i kendi haline biraktim ama o battikca battı ...durup duruo aynı şeyleri tekrarlıyor gozlerini irice açıp eve gelen misfirin gouzunun içine bakarak aynı şeyleri tekrarlıyor ,misafir sonradan konuşmayı azalttı ..ne hissettiğini düşündüğünü anladım , sustum ....birdaha görüşmek isteyeceklerini. sanmıyorum çünkü çok sıkıldı yaşıtı ve hemcinsi misafirimiz ...balkona cam taktırdik durup durup misafire cami taktirdigimiz iyi oldu rahatladık dedi ...yani tamam ne çocuk gibi yarım saat aynı şeyi söylüyorsun...sonra sustular , eşim tekrar iyi oldu ya cami yaptırdığımız dedi...bu kacinciydi ...sonra misafir tamam kardeş hayırlı olsun deyip güldü eşim gülmedi haour hapur önündekini yedi ama benim zoruma gitti bu....

Eşiniz iyi niyetli saflardan. Kafasında problem olan saflardan değil. Belli ki siz çok baskın karaktersiniz bu yüzden eşinizide bunaltıyorsunuz. Adamı bırakın takip etmeyin. Baktıkça takip ettikçe gözünüze batar. İki çocugunuzun babası, evinize bakiyor, çocuklarınıza sahip çıkıyor daha ne olsun. Adami böyle kabul edin. Sinirli, kavgacı bir insan olsa dahamı iyi.

eşim i kendi haline biraktim ama o battikca battı ...durup duruo aynı şeyleri tekrarlıyor gozlerini irice açıp eve gelen misfirin gouzunun içine bakarak aynı şeyleri tekrarlıyor ,misafir sonradan konuşmayı azalttı ..ne hissettiğini düşündüğünü anladım , sustum ....birdaha görüşmek isteyeceklerini. sanmıyorum çünkü çok sıkıldı yaşıtı ve hemcinsi misafirimiz ...balkona cam taktırdik durup durup misafire cami taktirdigimiz iyi oldu rahatladık dedi ...yani tamam ne çocuk gibi yarım saat aynı şeyi söylüyorsun...sonra sustular , eşim tekrar iyi oldu ya cami yaptırdığımız dedi...bu kacinciydi ...sonra misafir tamam kardeş hayırlı olsun deyip güldü eşim gülmedi haour hapur önündekini yedi ama benim zoruma gitti bu....
Keşke sizin eşinizgibi olsa benmki. Bnmki bile demek istemiyorum. Maaşı yatmış. Bugün. Bana diyor ki markete git ne lazımsa al diyor. Gidip alıyorum. Sonra bana diyor ne aldın okadar paraya? Çok tutmus diyor. Eee tabi çok tutar. Evde hiçbişey yoktu. Tuvalet kağıdı şampuan peynir sucuk aklıma şuan gelmeyen birsürü şeyler.

İyi sizin esınız yine sinirli değilmiş. Ya sinirli olsaydı? Yemek beğenmeseydi? Vesaire vesaire...

Saf değil ezik davranıyor biraz hastalıktan kalmışta olabilir yapısı da böyle olabilir.

Ancak flört ederek evlenmiş 2 de çocuk yapmışsınız saf olsa ne olacak bu saatten sonra pek değişeceğini sanmıyorum.

Sizin sevginiz azalmış sanki hatta şöyle sert mizaçlı biraz astığı astık kestiği kestik modunda biri size ilgi gösterse kafanız karışır gibi geldi

Yaa uğraşma adamla bırak narin olsun işte... Benim eşim trafikte laf atana biz arabadayken dayilanir atışır çok kızarım yaa çoluk çocuk arabada sen niye artistlik yapıyorsun bir zarar verecekler derim. Ama dinlemez üstüne bide bana bağırır. Bana heyecanla hic birşey anlatmaz hic bir zaman gözlerinde heyecan görmedim... HeP sinirli hep ciddi. Arkadaş ortamımda beni takip eder ciddi olmam konusunda uyarır kkuzenlerimle kıskanır konuşturmaz. Konustugumda gozleriyle beni takip eder....
Ayyyy ne o öyle evlilik resmi kurum değildir.

Eşiniz işinde gayet başarılı ve saygın bir adammış. Okulunda da hiç aksama olmadığını, başarılı olduğunu anlatmışsınız ayrıca herkesin ona akıl danıştığını söylemişsiniz. Peki siz neler yaparsınız, çalışıyor musunuz ? Sizde işinizde eşiniz kadar başarılı mısınız ? Artı özellikleriniz nedir ? Zeka ölçütünüz nedir ? Kısır günlerinde millete laf sokmak mı zekilik oluyor sizin için. Ya da herkesin içinde milletle ağız dalaşına girmek... Eğer eşinizin bir problemi olsa bu bilinmez miydi. İki çocuk yapana kadar hiçbir şey gözünüze batmadı da şimdi mi battı. Bence karakterleriniz zıt, yetişme tarzlarınız faklı hepsi bu. Lütfen eşinizle birlikte ıq testi yaptırın, sonucunuda buraya yazın çok merak ettim gerçekten özellikle sizin ıq unuzu...
benim konumun içeriği ben zekiyim o değil degilki eşimin problemini çözmek istiyorum bir nevi ..burda çok bilgin insanlar var mutlaka biseyler söylerler ..ki çok fikirler geliyor ..yarinotizm falan bunları bilmiyordum mesela kaç gündür araştırıyorum ..ilerler falan allahn korusun ..ne yapmam gerektiğini nasıl tajammuk etmem gerektigini biseylerin çabası içindeyim biraz da iç dökmek ...bayan kuaforuyum buarada çocuklardan dolayı çalışamıyorum şuan ..

Bence çok nahif bir eşiniz var :) İşindeki performansından da belli ki zekasında herhangi bir problem yok. Bazı insanlar toplum içinde nasıl hareket edeceğini bilemez. Sizi de iyi anlıyorum muhtemelen ben de olsam çocukça davrandığı zamanlar rahatsız olurdum. Eğer seviyorsanız olduğu gibi kabul etmekten başka çareniz yok gibi çünkü değişebileceğini zannetmiyorum
degilmi ? sanırım artık bende değişebileceğini zannetmiyorum ...en azından ileriki yaşlarda ikerlemesin eğer nörolojik.bir problem varsa

Daha bu yorumu görmeden okurokumaz aklıma bu geldi. Çünkü kafa rakamlara basıyor.
evet kesinlikle hatta pazara biz hep ikimiz gideriz çünkü çok güzel hesap yapıyor kaziklanmiyorum hiç oara üstü falan bende bukonularsa iyi değilim bak hiç , aniden hesaplama yapamam iki saat düşünürüm :d birkeresinde pazarcı bana eksik para vermiş galiba eşim hemen müdahale etti adama amca şukadar verevektin dedi adam pardon ya falan dedi

Eşin otizm veya değil ya da başka bir hastalığı olabilir veya olmayabilir
Önemli olan eşin değişecek mi bence değişmeyecek
İki yolun var ya kabullenip devam edecekseniz ya da ayrılacaksınız.
Yaşadığın duygular eşini sevmediğini gösteriyor sevmediğin adamla yaşayınca hem kendin mutsuz oluyorsun hem de gerilip adamı da mutsuz ediyorsun
tabiki benim secenegim devam etmek , ben içimi dökmek istedim çareler aramak istedim içimi rahaykatmak istedim çünkü başkalarının fikirlerine önem veriyorum malesef

Eşiniz takıştığınızdan beri tavrı tarzı böyle miydi acaba ?yılların vermiş olduğu stres birikim dinlenmemek fikirlerine saygı duyulmaması ikinci plana atılmak sen anlamazsın sen beceremezsin gibi sözler yani kişinin özgüvenini yerle bir edecek hareketler oluyor muydu bu tarz şeyler insanı yoksullaştırıyor zamanla bence bir aile terapistine gidin uyarmakla sürekli Acabalarla kendinizi yopratmayın akışına Bırakın görmemeye çalışın bir süre
benden önce de öyleydi ilk tanistigimizda bana hem çekici hem de tuhaf geliyordu ama yinede evlilik ve iki çocuk nasip oldu iyi kalbini sevmiştim

Bence sen eşini takıntı haline getirmissin . Senin gözüne battığı kadar diğer insanlar farketmiyordur. Kim mükemmel ki bu hayatta. Hepimiz beşeriz hepimizin kusurları var. Arkadaşlar sayfalarca anlattı işte benimki şöyle sinirli, böyle küfürbaz... Bosan evlenicem diyen bile olmuş:)
Bazı şeyleri abarttigini düşündüm. Mesela çocuk uyuturken TV sesini açmış olması. Çoğu erkek düşünmez bence. Benim esimi de ben uyaririm sürekli o da çok gürültü yapar. Kapıları sert kapatır falan. Mizacı böyle biraz paldır küldür. Demek istediğim herkesin vardır farklı özellikleri. Fabrikadan çıkmadı ya bu adamlar. Standart kalıp olsun.
Sürekli cam balkondan bahsetmisse ne olmuş mesela kimi sürekli arabasından bahseder kimi çocuğundan ne var bunda . Karakteri bozuk insanlar illaki arkadan konuşacak birşey bulurlar milletin ağzı torba değil ki buzesin. Seninkine saf derler. Berikine sinirli derler. Ötekine cimri derler. Elaleme adam beğendirmek mümkün mü.
Velhasil eşin iyi biri bence. Sev, sevil hayatın tadını çıkar. Mutlu ol. Adamcagizi da rahat bırak.

benim konumun içeriği ben zekiyim o değil degilki eşimin problemini çözmek istiyorum bir nevi ..burda çok bilgin insanlar var mutlaka biseyler söylerler ..ki çok fikirler geliyor ..yarinotizm falan bunları bilmiyordum mesela kaç gündür araştırıyorum ..ilerler falan allahn korusun ..ne yapmam gerektiğini nasıl tajammuk etmem gerektigini biseylerin çabası içindeyim biraz da iç dökmek ...bayan kuaforuyum buarada çocuklardan dolayı çalışamıyorum şuan ..

Çok net söylüyorum ki internetten okumayla, sağdan soldan duymayla asla bir şey bulamayacaksınız. Boşa uğraşıyorsunuz. Bilmediğiniz, bilmediğimiz o kadar çok şey var ki... zamanında hastalık hastası olup int araştırma bataklığına düşmüş ve kurtulmuş biri olarak söylüyorum bunu. Sonra doktora gittiğimde bambaşka şeylerle karşılaştım hiç duymadığım... halbuki ne bekliyordum ne çıktı çok saçmaydı. Ayrıca bir şeyi eşeler durursanız elbet bir şey bulursunuz, bambaşka şeyler... Allaha şükür önemli bir sağlık sorunum olmadı ama doktorlar bana hep güldüler netten araştırma yaptığım için. Adamlar boşuna o kadar yıl okuyupta doktor olmuyor öyle değil mi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ya konu sahibinin anlattığı şeyle sizin kocalarınızın öküz olmasının ne ilgisi var? Bir insan ya ezik ya öküz mü oluyor ortası yok mu bunun? Kadın en son yazmış işte misafirle yaşanan olayı 10 kere cam taktırdığımız iyi oldu demiş misafir de dalga geçmiş. Konu sahibinin eşi bence de çok iyi biri sevilmeyi hak ediyor kesinlikle aşağılanmamalı ama yorumlar çok alakasız konuyu anlamadan atlamış herkes. Konu sahibinin de hatası 6 yıl böyle gitmiş 2 tane çocuk yapmış ee artık yapılacak bir şey yok ya boşanacak ya böyle devam edecek bu saatten sonra çok bir şey değişmez sürekli eleştirip arkasını takip edip adamı incitmeye de gerek yok. Bence eş kişisi farklı bir sebep bahane edilerek çift terapisine gitmeli orda da yavaş yavaş bu konuya değinilmeli. Başka türlü eşinin neden böyle olduğu anlaşılamaz. Belki baskıyla yetiştiği için belki gerçekten otizmli bunu biz burdan bilemeyiz uzman lazım. IQ düşüklüğü falan yok hatta üstün zekalı bile olabilir.

Ya konu sahibinin anlattığı şeyle sizin kocalarınızın öküz olmasının ne ilgisi var? Bir insan ya ezik ya öküz mü oluyor ortası yok mu bunun? Kadın en son yazmış işte misafirle yaşanan olayı 10 kere cam taktırdığımız iyi oldu demiş misafir de dalga geçmiş. Konu sahibinin eşi bence de çok iyi biri sevilmeyi hak ediyor kesinlikle aşağılanmamalı ama yorumlar çok alakasız konuyu anlamadan atlamış herkes. Konu sahibinin de hatası 6 yıl böyle gitmiş 2 tane çocuk yapmış ee artık yapılacak bir şey yok ya boşanacak ya böyle devam edecek bu saatten sonra çok bir şey değişmez sürekli eleştirip arkasını takip edip adamı incitmeye de gerek yok. Bence eş kişisi farklı bir sebep bahane edilerek çift terapisine gitmeli orda da yavaş yavaş bu konuya değinilmeli. Başka türlü eşinin neden böyle olduğu anlaşılamaz. Belki baskıyla yetiştiği için belki gerçekten otizmli bunu biz burdan bilemeyiz uzman lazım. IQ düşüklüğü falan yok hatta üstün zekalı bile olabilir.
aynej canım kaba Saba eş degilki ne ilgisi var gerçekten herkesin konusu farklı.terapiye falan gidemeyiz inattir gitmez zaten ..üstün zekalı da olduğunu sanmiyorum ya :d

aynej canım kaba Saba eş degilki ne ilgisi var gerçekten herkesin konusu farklı.terapiye falan gidemeyiz inattir gitmez zaten ..üstün zekalı da olduğunu sanmiyorum ya :d
Peki hep mi böyle? Mesela kendi yakın arkadaşlarıyla nasıl konuşma şekli? Ya da iş arkadaşlarıyla?

Burda asip kesen kadınların eşleri böyle davransa onlar da aynı şekilde canı sıkılır. Ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum kesinlikle sosyal zekası düşük bence IQ su yuksek ama. Sosyal ortamda ne konuşacağını nasıl davranacağını bilmiyor konu acamiyor o nedenle kendisi için önemli olan aynı şeyleri tekrarlıyor. Belki gorimceniz bu yüzden o bişey beceremez demiştir nasıl olduğunun farkındalar o yüzden bütün ömrü boyunca onu yönettiler

Burda asip kesen kadınların eşleri böyle davransa onlar da aynı şekilde canı sıkılır. Ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum kesinlikle sosyal zekası düşük bence IQ su yuksek ama. Sosyal ortamda ne konuşacağını nasıl davranacağını bilmiyor konu acamiyor o nedenle kendisi için önemli olan aynı şeyleri tekrarlıyor. Belki gorimceniz bu yüzden o bişey beceremez demiştir nasıl olduğunun farkındalar o yüzden bütün ömrü boyunca onu yönettiler
Adam rahatsizlik gecirmis ve norolojik problemi var. O dalga gecen gulen misafiri geri zekaliymis esas. Kendine baksin. Eger ki boyle bir adamla evliysek onun halini dert etmek yapacagimiz son seydir inanin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X