eşim saf mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım, teyzemin eşide öyleydi. Hala öyle aslında ama eskisine nazaran daha az.
Evet geçmişte yaşadığı sorunlar onun şuan yaşadığı sorunları tetikliyor.. Kalıcı şeyler yaşamış demek. Kendine gelmesi tamamen mümkün olmayabilir ama yaş geçtikçe daha da oturur hareketleri..
Teyzemde eşinin bu çocuksu saf hallerinden çok utanıyordu ağlayarak anlatıyordu beni neden böyle birine verdiniz diyordu. Boşanmak istiyordu ama çocukları engeldi. Sizin çocuk varmı acaba? Onların konuşma durumu nasıl.
Teyzem zaman geçtikçe yıllar geçtikçe sevmeye başladı. Mesela pikniğe gideriz ne mangal yakar ne semaver, teyzem yapar hepsini erkek gbi. O öylece oturur. Çocuk gbi atleti dışarıda gezer umurunda olmaz. Hep yüzü güleçtir hiç somurtmaz. Onunla dalga geçilse bile kendini savunamaz güler geçer. Teyzem Şuan da ara sıra dalga geçer arkasından ama yinede sever sayar.
Bizde çok seviyoruz öyle saf öyle merhametli adam ki. Bazen diyorum valla benim eşimde öyle olsaydı keşkee. 😔😞
Bence sabredin geçmişte zor bişey atlatmış. Ona rağmen yuva kurmuş ev geçindiriyor ne güzel. Sizde evet biraz daha erkek olsun istiyorsunuz ama baştan bu halleri hiç dikkatinizi çekmemiş bile. Şimdide sabredin çocugnuz varsa hele..
20 li yaşlardaki flortumuze gore şuan çok daha olgun ..ama yine ipin ucunu kaçırıyor ..kendime inanamıyorum neden bunları cektigime
biz pikniğe falan gitsek mangalı semaveri herşeyi o halleder kulunu dökmeye kadar..severek yapar bize elletmez ...ama bunları yaparken de arada cümleleriyle hareketleriyle saçmalar ....enusteniz gibi kenarda oturmaz atletiyle ama mangalla meşgulken egilirip kalkarken donu baya asa iner ince dusunupte onun öyle olduğunu veya olacağını tahmin etmiyor sanirimki degalarca yanına gidip uyairirim arkan görünuyor diye :KK43:

Bence adam normal ama sen serseri seviyorsun. önerim yok maalesef konuya bosanmayacaksanız alısmaya bakın.
eşimden önce serseri flortlerim oldu hele bir tanesi oldukça çapkindi ve sonuç aldattı çok üzdü , ondan sonra onun açısıyla eşimle tanışınca sıcak bakmaya başladım.ona aynı acıları yaşatmaz diye ..ama simdid böyle bir sıkıntı var:KK43:

sonradan gördüm cwnim babalığı mükemmel ..yedi yasindaki kızım ona çok düşkün , yorgun değilse ilgilenir nereye gitse götürür eğitir ...tabi genel eğitici şeyler bende o eğlendirmeye ilgilenmeye yarar ...ama babalığı çok iyidir saolsun onda sorun yok okuluyla eksikleriyle herşeyiyle ikgilernir

Diğer saydiginiz özelliklerin yanında bir de bunları yazmışsınız. Çok iyi bir eşiniz var.

Nedir derdiniz tam olarak söyleyeyim ; eşinizi sevmiyorsunuz , çevreyi onemsiyorsunuz hepsi bu.

Adam gülüyor diye mesaj atıp ciddi ol diyorsunuz ve hiç sizi üzmeden 1 saat ciddi duruyor. Kukla gibi elinizde.

Gülümseyen insanin ağzı kapatılır mi hele ki böyle bir zamanda.

Ne diyeyim bilemedim, gerçekten şaşırıyorum bazen insanlara.

eşimle 6 senelik evliyiz ..öncesinde flört döneminde eşimin hareketlerinde gariplik seziyordum ama.onemsemiyordum iyi kalpli de ondan diyordum ..ama şimdi iyice canım sıkılmaya başladı bu duruma ...safliktan kastım kendini kimseye kullandirtmaz hesap kitabı iyidir ama mesela toplum içinde konuşurken tuhaf konuşuyor utangaç edayla saçma cümleler kuruyor gözlerini açarak ..ya nasıl anlatsam bilemiyorum ..bazen 7 yaşındaki çocuğun konuşma tarzıyla konuşuyor. aynı cümleyi peşpeşe kuruyor gibi...Fatmagül'ün suçu ne dizisindeki Rahmi var ya bazen o konuşurken onu anımsıyorum o tarz ..ama hep değil ...aklına hiç fesatlık gelmez ,mesela yanımdan geçen adam bana laf atsa sapik olsa durup onun hakkından gelmez , kaçar veya beni suçlar sırf karşı taraftaki erkekten korktuğu için ..ben hep kendi kendimi koruyup savunmusumdur şimdiye kadar...kendisi 32 yaşında bu yaşa gelmiş tek bir agaz dalaşı bile yaşamamış kimseyle ...mesela trafikte çok karsilasiyoruz arka şoför ona bikere bagarmisti kafasını uzatıp konuyu hatırlamıyorum, eşim camını kapatıp usulca bekledi belliki korktu neredeyse ben atlayacaktim ne bu saygısızlık diye eşim beni tutuyor ..tam tersi olması gerekmez mi ..acaba diyorum beyin yaşı bazen altı yedi yaşındaki çocuk gibi mi çalışıyor ..bu tıpta varmı ...bazen heyecanla bişey anlatıyor o anlatırken anlattığına değilde sacmaladigina bakıyorum sadece cevap bile vermiyorum bazen anlatma tarzına sasuo gözlerimi acarak izliyorum onu , o da anlıyor o an ne hissettigimi birden susuyor falan ..küçükken beyin kanaması geçirmiş acaba onla ilgili bir porblem olabilirmi...hafızasını kaybetmiş mesela uzun süre tedavi görmüş konuşmamış bir zaman.. hatta yeni tanıştığımız da oldukça yavaş ve tuhaf konuşuyordu ..bende şivesi öyle falan sanıyordum yinede yanındaydım bilemiyorum bu kadar saf bir kalbi daha bulamam beni hep sever aldatmaz diyordum ama evlenince topluma beraber girince benim.gorduklerim de fazlalaştı bu konuda ..hatta evlilik öncesi ailemle tanistiginda babam halam ve teyzem ayrı ayrı bana çocuk iyi yakışıklı guzel de sanki biraz saf mi veya safca biraz dediler. babamda beyin kanamasından sonra sanki hasar mi kalmış çocuk da diye bana sormuştu tanıştıktan sonra...hayır demiştim heyecandan ...şimdi onların gördüklerini fazlasıyla görmeye başladım ....ailesiyle olan diyalogları mesela....ablası var uyanık zeki konuşkan ovguven tavan...ama eşim babasının annesinin karşısında taparmişcasina gözlerinin içine bakarak konuşması oturması bile acaip ezilip buzulup tarzda , babası defalarca terslese bir konuda ezik ezik bakar babasına , asla ve asla benle ilgili bir onsavunma nasıl desem benim karım o sizde saygı duyun tarzı bir kocalık gösterisi ...aslaa ....ben çok şeyler yaşadım onlarla ama birkere savunmadi savunamadi...korktu dili tutuldu sanki tartışmalar esnasında ...ben kendimi savundum diye sevilmedim...ya umarım gözünüzde canlqnmistir neler demek istediğim ...gozlemleseydiniz bir cogunuz saf bu deyip gulerdiniz...mesela kardeşlerime gozgozr geliyorum o konuşurken , gecendr baya güldü kardeşim onun konusmasi esnasında benl gozgozr gelince ...çünkü gerçekten bazen ne dediğini bilmiyor ...şaka espiri falan değil ..32 yaşındaki bir adamın 6 yaşındaki bir çocuğun heyecanla bişey anlatması gibi ki halleri ...ve bana oldukça batmaya başladı ....artık arkadaş ortamlarima katılmıyorum eşli...kuzenlerim olsun akrabalarım olsun gercekten bir araya getirmiyorum mecbur kalınca da tembihliyorum lütfen saçma sapan , şeyler konuşma diye. bunları yaşamak beni sinir hastası etti sanki .. kendimi mutlu hissetmiyorum....beni tek motive eden şey işindeki saygınlığı...bir çok insan onsuz iş yapamaz hep ararlar danisirlar bişey ..hesap kitap falan sorarlar ...biseyleri başarması , ise taraması beni motive ediyor saygimi artiriyor...
beceriklidir yani evi gül gibi gecindirir döndürür çok şükür eksik olmasın başımızdan ama bu bahsettiğim halleri canımı sıkıyor ...yaşı oturdukca tabi daha güzel konuşmaya başladı daha bı mantıklı olmaya başladı ama bu akşam ailesinin yanındaki o halleri dün akşam benim ailemin yanindaki tuhaf konuşmaları ...beni soğuttu...senelerdir ona karşı buyuzden inişli cikişliyim...hep böyle olsa gerçekten çekilmez yüzde yetmiş böyle diğer kalan kısmı da isindeki yeri, boyu poşu bazenki mantıklı oturaklı halleri...ben eşimin AQ seviyesinden mi supelenmeliyim ...ne yapmalıyım ...gerçekten AQ bunu gosterirmi bı test yapsam ona ve sonra ikna edebilirsem bı yardım almasını talep etsem...umarım derdimi anlayabilmişimdir..çok merak ediyorum böyle varmı eşleri olan etrafımda burda...ama zannetmiyorum ....geçen ablasıyla muhabbet ederken ablası sakayla ona salak kardeşim benim falan dedi çok zoruma gitti ...onun değil yalnız benim zoruma gitti ...onun gitmez ...bu da bı tuhaf ya neyse....bide konsuurken hep sırıtarak konuşur bazen arkadaşlarımla eşleriyle konuşurken otuziki dış siritrark butun mutevaziligi ile konuşur msj atıyorum çaktırmadan lütfen biraz sert mizaç li takilirmisin neden sürekli sirituyorsun insanların yüzüne diye...sonra düzeltiyor kendini harika bir edayla...ama o an rol yapıyor ...1 saat sonra yine farketmeden aynı hareketleri...ben ne yaşıyorum ???
Ne güzel ne iyi kalpli bi kadınmışsınız siz 👏
Eşiniz sanırım fazlasıyla iyi niyetli ve saf ama şundan eminim;
Eşiniz çok şanslı (birçok kadın buna katlanmaz)

20 li yaşlardaki flortumuze gore şuan çok daha olgun ..ama yine ipin ucunu kaçırıyor ..kendime inanamıyorum neden bunları cektigime
biz pikniğe falan gitsek mangalı semaveri herşeyi o halleder kulunu dökmeye kadar..severek yapar bize elletmez ...ama bunları yaparken de arada cümleleriyle hareketleriyle saçmalar ....enusteniz gibi kenarda oturmaz atletiyle ama mangalla meşgulken egilirip kalkarken donu baya asa iner ince dusunupte onun öyle olduğunu veya olacağını tahmin etmiyor sanirimki degalarca yanına gidip uyairirim arkan görünuyor diye :KK43:

Arkası görünmeyen insan çok azdir eğilip kalkarken :) Bunu düşünmek zeka belirtisi mi ?

O kadar iş yaparken yardım edin uyaracaginiza.

Ya da uzun atletlerden alın eşinize.

Benim bir sevgilim vardi kafasi baya calisiyordu, Turkiyenin en iyi ilk üç universitesinden birinde okuyordu ama ailesine karşi asiri pasif, cocuk gibiydi. Sevgili ilişkisinde de nasıl davranacagini bilmeyen sacma sapan biriydi. 🙄 İyi olmasina iyiydi yani ama "bu da saf beni aldatmaz, eve bakar" diye de evlilik yapilmaz ki yahu, ben sevgililigi bile yurutemedim boylesiyle...

Sizin durumda insan icine cikaramadigin biriyle nereye kadar?
aynen o da öyleydi ve öyle ,bilemiyorum hangi kafayla göze aldım alışmıştım ona ve aslında oldukça düşkünüm hatta şu mantıklı oturaklı hareketlerini gördükçe seviyorum ya diyebilirim ama tam tersi dediğim hareketleri görünce sevmiyorum ..dediğim gibi senelerdir inişli çıkışlı sevgim..sırf bu sorun yuzunden

canım konu assin kessin değil.ki bambaşka bişey pekde anlatamaiyorum oldukça anlatmaya çalıştım. konuyu açarken çok değişik durumlar
Yani ben söyle anladım olayı
Eşin yaşı gibi davranmıyor.
Biraz daha ağır biraz daha uyanık cin gibi ve biraz daha kendini ve seni ailesine ve ya başkalarına kars i savunabilen biri olsun istiyorsun. Sana çok pasif ve geçirdiği rahatsızlıktan ötürü biraz aklında problem varmis gibi geliyor. Ablası ona salak diyor ve gucenmiyor. Bazi seyleri ya anlamiyor ya da pasif. Onu sende tam çözememişsin. Oyle mi? Biraz konun karışık olmus ama dedigin gibi yani anlattıklarına bakılacak olursa dedigin gibi biriyse boyle insanlardan hic zarar gelmez.. eşinden utanıyorsun galiba bazen bazı ortamlarda..

Ne güzel ne iyi kalpli bi kadınmışsınız siz 👏
Eşiniz sanırım fazlasıyla iyi niyetli ve saf ama şundan eminim;
Eşiniz çok şanslı (birçok kadın buna katlanmaz)

ahh çok teşekkür ederim ..
sana yemin ederim eşim aldatilsa ruhu duymaz ama ben o karaktrde bı kadın değilim ...Allah korusun ..gerçekten başkası olsa rahat durmaz , veya onunla durmaz ...ama ben hep sabrettim sabır da edicem tabiki ..sadece tıbben ki sorununu merak ediyorum ...varmı böyle insanlar diye araştırıyorum biraz daha gönlüm ferahlasin diye

Yani ben söyle anladım olayı
Eşin yaşı gibi davranmıyor.
Biraz daha ağır biraz daha uyanık cin gibi ve biraz daha kendini ve seni ailesine ve ya başkalarına kars i savunabilen biri olsun istiyorsun. Sana çok pasif ve geçirdiği rahatsızlıktan ötürü biraz aklında problem varmis gibi geliyor. Ablası ona salak diyor ve gucenmiyor. Bazi seyleri ya anlamiyor ya da pasif. Onu sende tam çözememişsin. Oyle mi? Biraz konun karışık olmus ama dedigin gibi yani anlattıklarına bakılacak olursa dedigin gibi biriyse boyle insanlardan hic zarar gelmez.. eşinden utanıyorsun galiba bazen bazı ortamlarda..
tabiki utanıyorum çünkü heran ne diyecehi nasıl.mimiklerle ne anlayacağı belli olmuuor ..tipine kalıbına bakan uzaktan selam veripnyanina gelince içinden neler diyordur kimbilir ...bunları inanın hissedebiliyorum ben

Arkası görünmeyen insan çok azdir eğilip kalkarken :) Bunu düşünmek zeka belirtisi mi ?

O kadar iş yaparken yardım edin uyaracaginiza.

Ya da uzun atletlerden alın eşinize.
ben sofrayı kurarken salatayo yaparken mesela gözlemliyorum arkası açık orda ateşe bakıyor veya oturuyor ...benim arkam açık olsa isim basimdan aşkın olsa anlarım oranın açık oldugunu , açılacak diye eğilirken tutarım falan .neden bunlari düşünmüyor ?

Diğer saydiginiz özelliklerin yanında bir de bunları yazmışsınız. Çok iyi bir eşiniz var.

Nedir derdiniz tam olarak söyleyeyim ; eşinizi sevmiyorsunuz , çevreyi onemsiyorsunuz hepsi bu.

Adam gülüyor diye mesaj atıp ciddi ol diyorsunuz ve hiç sizi üzmeden 1 saat ciddi duruyor. Kukla gibi elinizde.

Gülümseyen insanin ağzı kapatılır mi hele ki böyle bir zamanda.

Ne diyeyim bilemedim, gerçekten şaşırıyorum bazen insanlara.
benim anlatmak istediklerim çok farklı siz de anlayamadiniz

Ben anladım sizi. Çok zor bir durum. Biri laf atsa savunamaz falan demişsiniz. İnsan olarak çok seviyorsunuz kıyamıyorsunuz belli ki. Çocuk olmasa ayrılmak en mantıklısı. Ama çok iyi bir babaymış çok da iyi bir insanmış çocuk var falan ayrılık zor yani. Başka bir konuyu öne sürüp çift terapisine gidin orda yavaş yavaş konuyu bu duruma getirin. Bir anlayın bakalım neden böyle? Evde de erkek gibi hissetmesine yardımcı olun, iç güdülerini tetikleyin. Ama olmuyorsa da olmuyordur maalesef.. keşke çocuk yapmadan önce ayrılsaydınız

lütfen ornek verirmisiniz buna ihtiyacım var ...benim yerimde olan eşleri nasıllar...ben hep kavgacı hakkını savunan sivri dilli biri oldum çıktım onun yanında insanların gözünde
Vallahi o kadinlar da o sekilde.Aile icindekilere bakmayin siz.Disardan hep kadin olmasa adami yerler gozuyle bakiliyo.Kadin uyanik cok sukurki yuva olabildi deniliyo.Benim cevremdekiler dahada saf inanin.Oyle bi becerileri de yok.Esiniz uyardiginizda normale donuyosa bu iyi bisey.Demek ki umut var.Benim cevremdekiler giyim kusami bile beceremiyo.Bi tanesine denk geldim tanisimiz oluyo.Adam vitrin bakuyo karisi da hadi ya ne abuk subul seylere oyalaniyon diye cocul gibi azarlayip goturdu.Ama siz bu kadar ustune duserseniz dahada kotu olur.Beyin kanamasindan kalmis olabilir ama aileside kucimsedikce daha kotu olmustur.Sizde surekli uyardikca eli ayagi dolasir.

Verdiğiniz örneklere göre siz istiyorsunuz ki fevri, asabi, şiddete yönelimli biri olsun.
Trafikte başka sürücülere, sokakta laf atan adama, ailesine diklensin. Ama niye? Siz memnun olun, ağzınızı açmadan sizin için savaşan biri olsun. Siz prenses gibi öteden izleyin.
Diyorsunuz ki işindeki yerini seviyorum, onu arayıp akıl almalarını seviyorum. Ama niye? Onun konumu aslında sizin konumuz değil mi? Bilmemkimin eşiyim demek için mi?
Öyle bir eş hayali anlatıyorsunuz ki, kendinizi var etmek için kocanıza muhtaçsınız gibi.
Siz sizsiniz, tek bir bireysiniz. Kocanızın konuşma şeklinden utanmanız, eşinizi saklayıp saygınlık kazanmaya çalışmanız çok acınası. Aynı şekilde onun üzerinden kendinizi yükseltmeye çalışmanız da çok acınası.
Son olarak,
Eşinizin arkasında dursanız, onu her haliyle sevseniz kuzeniniz yüz bulup gözünüzün içine bakarak gülemezdi. Eşiniz adına çok üzüldüm.

Ben anladım sizi. Çok zor bir durum. Biri laf atsa savunamaz falan demişsiniz. İnsan olarak çok seviyorsunuz kıyamıyorsunuz belli ki. Çocuk olmasa ayrılmak en mantıklısı. Ama çok iyi bir babaymış çok da iyi bir insanmış çocuk var falan ayrılık zor yani. Başka bir konuyu öne sürüp çift terapisine gidin orda yavaş yavaş konuyu bu duruma getirin. Bir anlayın bakalım neden böyle? Evde de erkek gibi hissetmesine yardımcı olun, iç güdülerini tetikleyin. Ama olmuyorsa da olmuyordur maalesef.. keşke çocuk yapmadan önce ayrılsaydınız
evet anladınız çok teşekkür ederim bazen kelimeler le anlatamıyorum yasanmasi lazım ...başlarda da insan olarak çok sevdim hatta ona aşık olabilmeyi bekledim...neden kendimi feda ettim bilmiyorum..Allah yazmış sanırım ve bana da bu Sabri vermiş bunu anlayamıyorum ...erkek içgüdüleri var..çok şükür var :) olmasaydı hiç olmazdı çünkü bu da sayginligin baş taclarindan biri kadının gözünde kocasına karşı...cinsellik iyi o raddelerde hep istediğim gibi hatta daha olgunlasiyor o saçmayan adam gidiyor o an aşık oluyorum sanki ...ama işi bitip rahatlanaya gelince bazen ( hep değil ) iniyor yine 7 yasa ..

ahh çok teşekkür ederim ..
sana yemin ederim eşim aldatilsa ruhu duymaz ama ben o karaktrde bı kadın değilim ...Allah korusun ..gerçekten başkası olsa rahat durmaz , veya onunla durmaz ...ama ben hep sabrettim sabır da edicem tabiki ..sadece tıbben ki sorununu merak ediyorum ...varmı böyle insanlar diye araştırıyorum biraz daha gönlüm ferahlasin diye
Elbette vardır böyle insanlar ama pek nadirdir diye düşünüyorum. Şimdi IQ testi yaparsanız eşinize, eşinizin öz güven sorunu oluşacak. Bide çaresi yoksa daha kötü olur. Bilmiyorum riskli olabilir,Ay keşke yardımcı olabileceğim bi konu olsaydı , sizin için sadece dua edebilirim 🌹
İnşallah Allahım içini ferahlatsın 🙏

Geçmişte yaşadığı sağlık probleminden kaynaklı bence. Hem nörolojik hem de psikolojik olarak bir uzmana danışın. Ondan sonra duruma bakın. Tıpta tetiklediği için bir karşılığı vardır muhtemelen. Bu durum belki de normalde de hassas olan eşinizi iyice içe dönük biri yapmış olabilir.

Tonla iyi özellik saymışsın..Bunların hepsini örten tek özelliği saf olması ise bırak saf olsun. Hem yakışıklı hem bu kadar nitelikli bir insan ve birde zeki olmasını beklersen o saydığın iyi özellikleri silip süpürürsün,adam kendine güvenli olup seni aldatır falan,bu defa kocam beni aldatıyoya döner iş. Hiçbir insan 4x4 lük değil ne yazık ki. Zaten saydığın iyi özellikler adamın iyi niyetli saf kalpli oluşundan geliyor. Adamın saflığını kaldırırsan burnu havalarda sana değer vermeyen havalı ve ihanete yatkın bir karakter kalır elinde. Yani şu an ki konforunu o adamın o saf kalan yanına borçlusun biliyormusun? Milletin arayıp iş danıştığı biri salak falan olamaz elbette. Belki sosyal anlamda gelişkin değildir.. çok mu önemli? Bence hayır. Dediğim gibi 4x4 lük olupta ailesine sadık olmasını beklemende baya ütopik olur,bunlar totalde vuku bulan özellikler çünkü..

Vallahi o kadinlar da o sekilde.Aile icindekilere bakmayin siz.Disardan hep kadin olmasa adami yerler gozuyle bakiliyo.Kadin uyanik cok sukurki yuva olabildi deniliyo.Benim cevremdekiler dahada saf inanin.Oyle bi becerileri de yok.Esiniz uyardiginizda normale donuyosa bu iyi bisey.Demek ki umut var.Benim cevremdekiler giyim kusami bile beceremiyo.Bi tanesine denk geldim tanisimiz oluyo.Adam vitrin bakuyo karisi da hadi ya ne abuk subul seylere oyalaniyon diye cocul gibi azarlayip goturdu.Ama siz bu kadar ustune duserseniz dahada kotu olur.Beyin kanamasindan kalmis olabilir ama aileside kucimsedikce daha kotu olmustur.Sizde surekli uyardikca eli ayagi dolasir.
çok şükür canim benim durumum o radde de değil tabiki okadar da ağır bir durum olsaydı ilerletmezdim ilişkimi tabiki...Allah o kadınlarında yardımcısı olsun...en büyük etken ailesi zaten konu uzar gider diye bahsetmiyorum ama hep kucumsendigini farkediyordum orda...hatta biz beraber oturmuştuk yeni evlenince , ben dayanamayıp ayrı ev istediğimde hepsi bizim oğlumuz ayrı ev de yapamaz ev gecindiremez diye çok karşı çıktılar...bende çok kızıyordum neden gecindiremesin afedersiniz ne yani sizin oğlunuz diyordum , gerçekten farkli davraniyirlardi ona...şimdi altı senedir kendi ayrı evdeyiz hatta bu sene bu yaşımızda ev bile aldik :) çok şükür neler neler becerdik hayret ediyorlar :) ...bekarlık dönemlerinde mahfetmisler onu çok yanlış yapmışlar ozguvensiz yetistirmisler , beyin kanamsindan sonra aşırı üstüne düştüler sanırım ...aynen ben uyrdikca eli ayağına dolaşıyor daha kötü oluyor snaki...ama uyarmasamda sacmaladiginin farkına varamiyor o anki haline ben dayanamıyorum ve uyariyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X