Eşim sinirlenince vuruyor

29 yaşındayız, 3 aylık bebeğim var, 2 senedir evliyiz.

Eşim normalde ilgili, sevecen , sadık evde sürekli bana yardım eden yemek temizlik yapan evden işe işten eve ailesiyle zaman geçiren sıradan çok da sorunlu sayılamayacak birisi.

Ama en ufak çok ufak bi gerginlik birden parlayan çok çabuk da pişman olup sonra da ayaklarıma kapanacak kadar pişman olup affetmem için uğraşan birisi.

Şiddet olayı 2. Kez oluyor. İlk yaşadığımız da henüz 2/3 aylık evliydik tartışmaya başladığımız da ben ailesi için çok fazla hakaret etmiştim aşırı derecede ağır şeylerdi bana vurdu o vurunca bende ona saldırmaya çalıştım deliye döndüm elime geleni fırlatmaya çalıştım ama erkek tabi o bana daha büyük şekilde döndü gürültüden kapıya polis geldi. Bir kaç hafta ailemin yanına gittim onlara söylemedim sonra tabi kapıda yatmalar ağlamalar sızlamalar yalvarmalar derken affettim döndüm.

O günden sonra hiç şiddetli kavgalarımız olmadı hakaret etmedik korkmuştuk bende yapmadım oda yapmadı.

Bugüne kadar, bugün bebeğimle ilgilenirken uyuya kalmışım telefonumda her zaman olduğu gibi sessizdeydi. Eşim dışarıya çıkmıştı aramış yorgunluktan olacak 2 saat kadar uyumuşum 11 kez aramış , merak etmiş. Neyse geldi uyku sersemiydim zaten kapıyı sert şekilde vurdu poşetleri falan attı sertçe niye açmıyosun ya vs dedi uyumuşum dedim telefonun niye sessizde Cart curt. Her konuda böyle hemen beni suçlar en basiti 1 hafta kadar şehir dışına çıkmıştık haliyle kombiyi kapatalım dedim. Döndüğümüzde açılmadı başladı senin yüzünden işte kapatmayalım dedim sana açılmıyor işte diye söylendi. Başka bi örnek arabadan iniyorum bebek çantası kabanım falan derken çat diye inemiyosun tabi hemen of hızlı olsana biraz diyor. Haftasonu AVM ye gidiyoruz ya da markete keyfi olan bir şey değil, trafik oluyor bizi bu trafikte dışarı çıkarttın al işte diye söyleniyor.

Bugüne gelince telefonunu niye açmıyorsun diye geldi bende artık tavırlarından çok bunaldığım için olacak uyudum suç mu nesini anlamıyorsun diye yükseldim bağırma bana diye karşılık verdi yeter artık sıkıldım senden bunda ne var uyumak suç mu dedim derken tartışma büyüdü kucağımda bebeğim vardı elimde ki telefonu ona doğru fırlattım kalk gözümün önünden diye bağırdım. Kalktı saçımdan tuttu en nefret ettiğim şeyi yaptı bi kez yaptın bu sefer izin vermiycem dedim polisi arıycam ailemi arıycam çağırcam dedim bende ona saldırdım vurdum karşılık vermedi. Saatlerdir ağlıyorum böyle bir ilişkim olduğu için üstüne bebeğimin yanında bunları yaşadığım için çok üzgünüm ama artık sabrımda kalmadı.

Annemi aradım gelin beni alın diye ne oldu dedi konuyu anlattım ama daha önce de olduğu gibi vurduğunu söylemedim. Oda sakin ol çocuğun yanında bağırmayın vs dedi geri oturdum.

Şiddet konusu her ne kadar zaman geçtikçe unutmuşum gibi olsa da ruhumu çok fazla zedeleyen bir şey kalıcı hasarlar bırakıyor.

Ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilmiyorum.

Paylaşabileceğim kimse yok, ne yapmam gerekiyor fikirlerinizi bekliyorum
Size şiddet uyguladığı anda boşanmanız lazımken ne cesaret hem ailenize bile haber vermeyip kocanızın rahatını bozmayıp hem de böyle bir evliliğe çocuk getiriryorsunuz ne kadar bencil insanlarsınız siz ya .Benim bi tanıdığım vardı karısının saçını yola yola kadın oyuncak barbie bebeğine dönmüştü kafasında birkaç tel saç kalmıştı.Birdahaki senaryo böyle mi olsun istiyorsunuz ? o bebeğin günahı boşansanız bile hayatınız boyunca çocuk yüzünden onunla iletişiminiz olacak.Böyle birisini hayatınızdan çıkarmak varken neden bu yol allah aşkına neyinize güveniyorsunuz ya siz.Ayrıca şunu yapıcam bunu yapıcam diye blöf yapmayın kocanız iyice ciddiye almaz sizi söylediğinizin arkasında durun bari.

Bugün eline telefon geçti telefon fırlattı, yarın eline sehpa, sandalye, tabak, tencere geçmeyeceğini size düşündüren ne ki, kadın olması mı? Fiziksel güç uygulaması ile bir değil cisimlerin silah yerine konması, öyle olsa kadının yaptığı erkeğinki ile kıyaslanmazdı, adam hayvan gibi onun vurması ile kadınınki bir değil derdik. Adamın şiddetini biz savunmuyoruz ama siz kadının şiddetini savunuyorsunuz. Yarın bir gün yine konu sahibi rahibe değilken, eline geçeni fırlattığında adamı kazara öbür tarafa postalasa ne olacak hali, çocuğu ne olacak?
Adam telefon telefon dedigi için duvara fırlatmış, birisine vurmak ile duvara kavga çıkardığı şeyi fırlatmak bambaşka şeyler. Ben de lohusa olsam ve birisi uyuyamayan halimle kavga çıkarsa gözüm dönerdi.normalde çekip giderim ama adam kadını delirtmek için her şeyi yapmış.

Adam kadını pata küte dövüyor ama gelen mesajlar " canım sen de telefon fırlatmışsın, bağırmışsın ama 🥰" buradaki üyeler kadınların rahibe falan gibi sakin olmasını bekliyor sanırım. Uykudan bağırarak uyandırılan her insan sinirlenir. Adam ilk başta her seyee bağırarak ve kavga çıkararak şiddet uyguluyor. Konu sahibi sen de olmayacak duaya amin deyip bizi de sinir ediyorsun. Yakında ağlıyor diye çocuğunu tekmeler bu.
Ya güzelleme diyenler oluyor ama adamın normalde ki halini tavrını anlatma sebebim sende telefon fırlatmışsın ama sende normal değilsin diyenler için anlatıyorum. Çünkü sorguluyorum bende mi suç var hata var ?normalde böyle midir insanlar? Şimdi dünden beri yalvarıyor ağlıyor ve çocuk gibi gerçekten. Hemen böyle yaşar gidersin çocuğun piskolojisi bozulur adamı savunuyorsun bilmem ne. Kafadan atıyor insanlar. Biz ikimizde üniversite mezunu işi gücü olan insanlarız normal sıradan aile yapılarımız var. Çok severek evlendim ama bir şeyleri yanlış mı yapıyorum yoksa sevdiğim insanı tanıyamadım mı sorguluyorum tek emin olduğum şey çocuğumu kucağıma aldığım an da sana çok güzel anılar bırakacağım söz dedim o asla benim yaşlarıma geldiğinde çocukluğunda bizim yaşattığımız arbede anlarını hatırlamayacak

Of haklı çıkmak için uzatmayın. Kimseyle tartışacak vaktim yok. Saçma sapan varsayımlar. Bu kızın tedavi görmesi gerekiyorsa sizin hayli hayli görmeniz gerekiyor. Birisine 10 dk ulasmadiniz diye ortalığı ayağa kaldırmak da ne? O yakınlarınız çok stresli hissediyordur, bence önce dönüp kendinize bakın.
Ee ben zaten biliyorum kaygılı biri olduğumu. Size mi kaldı benim tedavimi planlamak? Konuyu bana niye çektiniz ki? :)) ilk cümleyi kendiniz yapıyorsunuz şu an, çok cici

Adam telefon telefon dedigi için duvara fırlatmış, birisine vurmak ile duvara kavga çıkardığı şeyi fırlatmak bambaşka şeyler. Ben de lohusa olsam ve birisi uyuyamayan halimle kavga çıkarsa gözüm dönerdi.normalde çekip giderim ama adam kadını delirtmek için her şeyi yapmış.
Şöyle düşünün, adamın yerine kadın var ve bişeyi tutturup adamın başını şişiriyor, telefonu alıp duvara çalan adam haklı olur sizin anlatmanıza göre. Bugün hedefini şaşan şey yarın öbür gün o hedefi bulur. Kadın olduğu için bir çok şey normalleşmiş, ama roller değişince buraların nasıl yıkıldığını da ben biliyorum. Haklı bir taraf yok konuda, el kadar çocuğun yanında fight club oynuyolar.

29 yaşındayız, 3 aylık bebeğim var, 2 senedir evliyiz.

Eşim normalde ilgili, sevecen , sadık evde sürekli bana yardım eden yemek temizlik yapan evden işe işten eve ailesiyle zaman geçiren sıradan çok da sorunlu sayılamayacak birisi.

Ama en ufak çok ufak bi gerginlik birden parlayan çok çabuk da pişman olup sonra da ayaklarıma kapanacak kadar pişman olup affetmem için uğraşan birisi.

Şiddet olayı 2. Kez oluyor. İlk yaşadığımız da henüz 2/3 aylık evliydik tartışmaya başladığımız da ben ailesi için çok fazla hakaret etmiştim aşırı derecede ağır şeylerdi bana vurdu o vurunca bende ona saldırmaya çalıştım deliye döndüm elime geleni fırlatmaya çalıştım ama erkek tabi o bana daha büyük şekilde döndü gürültüden kapıya polis geldi. Bir kaç hafta ailemin yanına gittim onlara söylemedim sonra tabi kapıda yatmalar ağlamalar sızlamalar yalvarmalar derken affettim döndüm.

O günden sonra hiç şiddetli kavgalarımız olmadı hakaret etmedik korkmuştuk bende yapmadım oda yapmadı.

Bugüne kadar, bugün bebeğimle ilgilenirken uyuya kalmışım telefonumda her zaman olduğu gibi sessizdeydi. Eşim dışarıya çıkmıştı aramış yorgunluktan olacak 2 saat kadar uyumuşum 11 kez aramış , merak etmiş. Neyse geldi uyku sersemiydim zaten kapıyı sert şekilde vurdu poşetleri falan attı sertçe niye açmıyosun ya vs dedi uyumuşum dedim telefonun niye sessizde Cart curt. Her konuda böyle hemen beni suçlar en basiti 1 hafta kadar şehir dışına çıkmıştık haliyle kombiyi kapatalım dedim. Döndüğümüzde açılmadı başladı senin yüzünden işte kapatmayalım dedim sana açılmıyor işte diye söylendi. Başka bi örnek arabadan iniyorum bebek çantası kabanım falan derken çat diye inemiyosun tabi hemen of hızlı olsana biraz diyor. Haftasonu AVM ye gidiyoruz ya da markete keyfi olan bir şey değil, trafik oluyor bizi bu trafikte dışarı çıkarttın al işte diye söyleniyor.

Bugüne gelince telefonunu niye açmıyorsun diye geldi bende artık tavırlarından çok bunaldığım için olacak uyudum suç mu nesini anlamıyorsun diye yükseldim bağırma bana diye karşılık verdi yeter artık sıkıldım senden bunda ne var uyumak suç mu dedim derken tartışma büyüdü kucağımda bebeğim vardı elimde ki telefonu ona doğru fırlattım kalk gözümün önünden diye bağırdım. Kalktı saçımdan tuttu en nefret ettiğim şeyi yaptı bi kez yaptın bu sefer izin vermiycem dedim polisi arıycam ailemi arıycam çağırcam dedim bende ona saldırdım vurdum karşılık vermedi. Saatlerdir ağlıyorum böyle bir ilişkim olduğu için üstüne bebeğimin yanında bunları yaşadığım için çok üzgünüm ama artık sabrımda kalmadı.

Annemi aradım gelin beni alın diye ne oldu dedi konuyu anlattım ama daha önce de olduğu gibi vurduğunu söylemedim. Oda sakin ol çocuğun yanında bağırmayın vs dedi geri oturdum.

Şiddet konusu her ne kadar zaman geçtikçe unutmuşum gibi olsa da ruhumu çok fazla zedeleyen bir şey kalıcı hasarlar bırakıyor.

Ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilmiyorum.

Paylaşabileceğim kimse yok, ne yapmam gerekiyor fikirlerinizi bekliyorum
Ya noluyo bu kadınlara gerçekten anlamıyorum. Dayağı yiyip yiyip çocuk yapıyosun saklıyosun, sonra yine aynı şey oluyo yine saklıyosun. Adam sinir hastasının önde gideni zaten. Git bir tane daha doğur devam et. Aman mazallah böyle bir kocadan mahrum kalırsan naparsın? Paylaşabileceğin kişiler var ama sen susup oturmayı tercih ediyosun.

Bütün yorumlar içindeki tek aklı başında yorum 👏👏👏

"O saatte orada ne işin vardı" , "sen de mini etek giymeseydin" minvalinde yorumları hayretle okudum.
Üzülerek anladım ki bu toplumda kadınlar daha çok dayak yer.Çünkü bu adamı yetiştiren kadınlar her yerde.
Hak etmişsin diyor büyük bi kesim tabi ya erkek ya bir tek o gerilebilir kızabilir sen hep alttan alacaksın bebeğim canım ben düşüncem tamam ama oda baba oda düşünecek sadece fiziksel şiddet değil ki sürekli suçlayıcı tavır tavırda piskolojik şiddet. evet bende şiddet meyilliyim bana vurmaya kalkarsa birisi o saatten sonra hiç bir şey görmez gözüm gücümün yettiğince zarar vermeye çalışırım gözüm döner ki yapmaya çalıştım durdu karşımda özür dilerim lütfen bebek korkacak bana ver sakinleş diye yalvarmaya başladı o yüzden olay fazla büyümedi yoksa çok daha kötüsü olurdu. Ben telefonu duvara fırlattığımda kalkıp dışarı çıksaydı ben ondan özür dilerdim oda bunları düşünecek oturup ben daha nasıl alttan alırım da adam bana vurmaz diye düşünmüycem sadece

Normal şartlarda biriside bana bunları anlatsa ne var bunda bu kadar sinirlenecek derdim.

Açıkçası durup dururken fırlatmışsın demiştim ya sana orda insanlar yanlış anladı sanırım o onun seviyesine inmene gerek yok bu aciziyet değildir. O sırada sadece söyleniyor sonuçta şiddet (dayak) o an için yok ve telefon atıyorsun bunu kastettim. Tetikleyici şeyler bunlar.
Hem telefonuna birşey olsa mesela zararlı sen çıkarsın bir telefon olmuş kaç bin TL anlık sinirlere hakim olmak gerekir eğer ayrılmıcaksanız olan ilişkinizi de daha da yıpratır, sonuçta şiddete meyiili birisi ile karşılıklı şiddet uygularsan daha beter karşılık verecektir şiddet uygulayan birisi zayıf karakterlidir ve sizde yaparsanız ben daha güçlüyüm imajı vermek adına olayı resmen boks maçına çevirir.
Ama ben demiyorum size vurduğunda tepkisiz kalın diye bu ikisinin ayrımını iyi değerlendirelim.
Sözel olarak kendini ifade etmen daha yararlı olur zor olabilir hormonlarınjz da zirvede zaten anlıyorum ama işte yapacak birşey yok bağırıyorsa sende bağır ama herhangi şiddet yapma ortamda bebek olmasın varsa bebeği alıp hemen başka odaya geç.
Ayrılmayan insanlar yine yüz yüze bakıyor sonuç olarak elinize birşey geçmiyor. Tekrar yüz yüze bakacak insanlar için de şiddet güzellemeyin arkadaşlar çözüm değil birkere.
Eğer barışırsan birdaha sana dokunursa gerçekten hukuk yoluna başvuracağını ve ayrılacağını kesin şekilde söylemelisin.

İlk dayağından sonra çocukla ödüllendirmissin, yine aynısını yap 🧿 hele biraz büyüsün bebeğin, yenisini yap ki daha çok mahkum ol adama.
Konuya gelince polis çağıracagim demişsin çağırmamissin. Aileme söyleyeceğim demişsin, eksik anlattığın için otur oturduğun yerde demişler.
İlkinde kapında yatmış, affetmissin. İkincisinde hiç bir şey yapmamış, yine affedeceksin. Bu da böyle sürüp gidecek...toplumda yiyip dayağıni evliliğe devam eden binlerce kadın gibi sen de "çocuğum için katlanıyorum" falan dersin bir süre.
İyi tarafından bak, iyiyken iyiymiş.
İyiyken kötü olan dayakçı kocalar da var
Son iki cumlenın alnı varsa opucem 👏👏👏

Gercı her yerinden opebılırım sorun degıl 🤣

Şöyle düşünün, adamın yerine kadın var ve bişeyi tutturup adamın başını şişiriyor, telefonu alıp duvara çalan adam haklı olur sizin anlatmanıza göre. Bugün hedefini şaşan şey yarın öbür gün o hedefi bulur. Kadın olduğu için bir çok şey normalleşmiş, ama roller değişince buraların nasıl yıkıldığını da ben biliyorum. Haklı bir taraf yok konuda, el kadar çocuğun yanında fight club oynuyolar.
Ben yanlış yaptım telefonu attım oda kalkıp gitseydi kucağında çocuğu var kadının saçına yapışıyor. Sonuç olarak böyle bir evliliğin içinde olmak istemiyorum ve maalesef bazı şeylerin dönüşü affı yok yaşandı bir kere. Zaten sadece onun bana vurması üzmüyor beni , benim de ona saldırmam da çok üzüyor eşim o benim sevdiğim insan birbirimize saldırıyoruz ne kadar iğrenç üzücü bi görüntü ben bunu atlatamam ki herkes otur bir tane daha çocuk doğır falan demişte ben zaten yaşadıklarımı hiç bir zaman unutmadım bunu da unutmayacağım ve 2. Kez olduğu için çok net oturdu her şey. Eşimi suçladığım için değil bu raddeye gelebildiğimiz için bitecek bu evlilik

Açıkçası durup dururken fırlatmışsın demiştim ya sana orda insanlar yanlış anladı sanırım o onun seviyesine inmene gerek yok bu aciziyet değildir. O sırada sadece söyleniyor sonuçta şiddet (dayak) o an için yok ve telefon atıyorsun bunu kastettim. Tetikleyici şeyler bunlar.
Hem telefonuna birşey olsa mesela zararlı sen çıkarsın bir telefon olmuş kaç bin TL anlık sinirlere hakim olmak gerekir eğer ayrılmıcaksanız olan ilişkinizi de daha da yıpratır, sonuçta şiddete meyiili birisi ile karşılıklı şiddet uygularsan daha beter karşılık verecektir şiddet uygulayan birisi zayıf karakterlidir ve sizde yaparsanız ben daha güçlüyüm imajı vermek adına olayı resmen boks maçına çevirir.
Ama ben demiyorum size vurduğunda tepkisiz kalın diye bu ikisinin ayrımını iyi değerlendirelim.
Sözel olarak kendini ifade etmen daha yararlı olur zor olabilir hormonlarınjz da zirvede zaten anlıyorum ama işte yapacak birşey yok bağırıyorsa sende bağır ama herhangi şiddet yapma ortamda bebek olmasın varsa bebeği alıp hemen başka odaya geç.
Ayrılmayan insanlar yine yüz yüze bakıyor sonuç olarak elinize birşey geçmiyor. Tekrar yüz yüze bakacak insanlar için de şiddet güzellemeyin arkadaşlar çözüm değil birkere.
Eğer barışırsan birdaha sana dokunursa gerçekten hukuk yoluna başvuracağını ve ayrılacağını kesin şekilde söylemelisin.
İşte bütün konunun özeti çok güzel açıklamışsınız yazma sebebim de bunları duymaktı zaten teşekkür ederim. Evet tetikleyen bir hareket yaptım kabul ediyorum önce kendimde bir şeyleri kontrol edicem hâlâ olmuyorsa içim rahat şekilde en azından ben de hiç hata yok diyerek yoluma bakabilirim

Ben yanlış yaptım telefonu attım oda kalkıp gitseydi kucağında çocuğu var kadının saçına yapışıyor. Sonuç olarak böyle bir evliliğin içinde olmak istemiyorum ve maalesef bazı şeylerin dönüşü affı yok yaşandı bir kere. Zaten sadece onun bana vurması üzmüyor beni , benim de ona saldırmam da çok üzüyor eşim o benim sevdiğim insan birbirimize saldırıyoruz ne kadar iğrenç üzücü bi görüntü ben bunu atlatamam ki herkes otur bir tane daha çocuk doğır falan demişte ben zaten yaşadıklarımı hiç bir zaman unutmadım bunu da unutmayacağım ve 2. Kez olduğu için çok net oturdu her şey. Eşimi suçladığım için değil bu raddeye gelebildiğimiz için bitecek bu evlilik
Baştan tutmamış sizin dikiş, aranızda bir bağ oluşamamış, o yüzden birbirinize tahammülüz yok. Biriniz diğerinize sebep olmadan ya bu işi bitirin ya da beraber yardım alın. İki başınıza da değilsiniz, o elinizdeki çocuğu o düşünmüyorsa biri düşünmeli. Adam zaten değişik bir öküz, melek olsanız yine bir kulp bulur öyle bir paşa, huyunu hepimizden iyi biliyorsunuz, o işlerin öyle olmadığını ona gösterin. Yoksa daha çok dövüşürsünüz.

Evet alttan alabilirdi zaten abartan da başlatan da o. Sonuçlarına katlanacak. Ulaşamıyor diye delirmiş ya artık hiç ulaşamaz bu kafayla moron...
Ne hayallerle evleniliyor aynı evde hep çifte kumrular gibi olacağını düşünür insan. Tartışma olur ama iki tarafta değil el kaldırmak bu ihtimal akıllarına bile gelmemeli çok saygısızca.
İlişkiyi de tamamen bitiren birşey. Kendi arkadaşım gözümün önünde dayak yemişti ben ayırdım pisliğin dediği şey sanki sizin evde kavga olmadı mı annen dayak yemedi mi oldu?
Öyle sinirlendim ki. İçselleştirilmesi ve onaylanması toplum tarafından berbat arkadaşım ise hala seviyorum demesi tam çıldırmalıktı. Kendimize saygımızı yitirmemeliyiz.Hakkınız da hayırlısı.

Bizim toplum güce tapıyor. Burada taptıkları fiziksel güç, başka zaman para veya statü. Fakat bir insan güçlüyse haklı oluyor toplumun gözünde.
Kesinlikle bağıran döven parası çok olan güçlü oluyor baskın olan güçlü zannediyor. Bu ülkede kaynana gelini dayak yicince zamanında ben de aynısını yedim o da çeksin diyen kaynanalar var ne diyim Allah herkese vicdan versin önce... İmtihan dayız unutmayalım. Yaptığımız her davranışın sorumluluğunu Allaha hesap vericez önce sakin kalıp düşünmen gerek iyice sonra adım at.....

Eşinizin sizi manipüle etmesine bile gerek yok. Siz zaten kendinizi kandırıyorsunuz bu adamdan ayrılmamak için. Bu adam iyi, size yardım eden biri de neden arabadan inerken size yardım etmiyor da söyleniyor anca? Maşallah çokta sevecen biriymiş, en küçük tartışmada alevlenip şiddete başvuruyor, sevecen olmasa neler olacak düşünmek bile istemiyorum.
2-3 aylık evlilikte şiddet varken adam tedavi olsun diye çaba göstermemişsiniz, ayrılmamışsınız, ailenize söylememişsiniz bir de marifet gibi çocuk yapmışsınız. Bu seferde adam siz kucağınızda, yanınızda bebek varken şiddet uyguluyor. Sizin tabirinizle ne kadar "sevecen" bir adam maşallah.
Sizde de öfke kontrolü yok eşinizde de. Ayrıca siz bu adamdan boşanmayacaksınız o belli, lütfen artık yapmayacağınız şeyleri de tehdit olarak adama sunmayın. Adama yemez artık bunları, yaptığınız bir şey yok çünkü.

X