Esim ve ailesi

Kusura bakmayin ya cok uzun oldubkarisikta oldu biliyorum ama onkadsr doluyumki ve o kdr mesele oldubki bir kismini anlatasam eksik olucakti..
Kusura bakacak bir durum yok ama ben okumayı göze alamadım.
Bu kadar uzun ve noktasız,paragrafsız konulara çok fazla yorum yapan olmuyor bilginize.
Derdinizi anlamamız için bu kadar ayrıntıya gerek yok ki.
Burdaki üyelerin çoğu uzman artık bu konularda.

Kayınvalide çocuğunuza bakmak zorunda değil. Anneniz de bakmak zorunda değil. Ancak çocukla kim çok vakit geçirirse, çocuk ona alışır, ona ısınır, onu çok sever. Bakan kişinin böyle bir şansı olur.

Görümceniz çok acayipmiş. Ben olsam hiç içimde tutmaz, “ne garip adetleriniz var, şuna şuna gelmedin, kuaförünü sakladın, tarihi sakladın” vs derdim. Ana biriktirip, sonra patlayıp toplu halde söylemezdim. Olaylar oldukça söylerdim. Örneğin “eşime bileziğin gramını yazmışsın, sebep olarak da ileride eşinle bir mesele olursa diye demişsin, bu ne kadar garip. Bu bana bir nevi hakaret. Biz ömür boyu evlendik, biz yeni evlenmişken boşanma ihtimalimizin hesaplanması çok üzücü” derdim.

Eşinize de çok yüklenmeyin. “Kardeşim benim çocuğumu düşünmüyor. Çocuğuma karşı Nil’e bencillik yaptı” nasıl desin? Kabullenip üzülmek istemiyordur, düşünmemeye çalışıyordur. Bir de belki onlarda adet çocuğa anneannesinin bakmasıdır.

Ne sen ne de górumcen 70 yasindaki zavalli kadina çocuk baktirmayin Allah aşkina.
Ben zaten kvlideme cocuk baktirmak istemiyorum istemedim ama bebegim olduktan sonra ben bakamam ben tutamam ben beceremem diye o kadar cok soyledi ki artik gozume soktu bu durumu.gorumcemde ayni sekilde esime soyleyip durdu.ben sadece lohusayken yanimda olmasini istemistim cunku ilk dogumumdu sezeryan oldum oglunun ilk cocugu vs hicbise yapamiyorsa heyecanimizi paylasabilirdi.ama kriz cikti resmen.ben kendi anneme de baktirmicam bakici buldum.ben kendine musluman insanlara tahammul edemiyorum sadece.

Ben uzman olamadim valla ne yalan soyliyim...tlefondan yazdigim icinde ayrica zor oldu.firsat olursa duzelticem bir ara.detaylar herzaman onemlidir bence zaten sadece yazarak anlatabiliyorum o sebeble ekstra onemli bence...neyse tesekkurler.

Amaan boşversene canım.Ne yaparlarsa yapsınlar.Görümce kıskanç belliki.Bütün bunlar ondan kaynaklı.Abisine şirin gözüküp sizi iğneleme peşinde.Çocuğuna ve kendi aile mutluluğuna odaklan,o onu demiş,bu bunu yapmış diye kendi kendini huzursuz etme.Çok canını sıkacak şeyler söyleyen yada yapan olursa söylenmesi gerekeni kendin söyle eşini karıştırıp onunla tartışma bile.Erkekler aileleri tarafından kendilerine ve eşlerine karşı yapılan bir haksız davranış olursa bunu görmezden gelmeyi tercih ediyorlar hep.Kimseye müdanan olmaz işte boşver.Allah sağlık ve huzur versin.

Tüm suç eşinde.
Laf taşıyan dedikoducu erkekler hiç çekilmez.
Eşin müdahale etseydi kimse sana böyle davranamazdı.
Kimseye değil, eşine patla bence.

tamamını okuyamadım fazla uzun ama pasif kalıcaksanız buraya gelip akıl almayın.pasif pasif her şeyi sindirerek devam edin ya da doğru olanı yapın ve sesiniz çıksın.

tamamını okuyamadım fazla uzun ama pasif kalıcaksanız buraya gelip akıl almayın.pasif pasif her şeyi sindirerek devam edin ya da doğru olanı yapın ve sesiniz çıksın.
Napim ya acip çen çen bagirim mi pasif bir karakter degilim ben aslinda ama cingene gibi kavga etmekte tarzim degil.muhattap almak istemiyorim esim durumu yonetsin istiyorum ama salak sacma davraniyor.ben bir muhattap alicam tam alicam hepsini.

Görünceniz, kv, kp de sorun yok. Eşiniz de sorun var.
Sizi saydırmamış, saydırmıyor ve evinizdeki herşeyi anlatıyor.
Bana neler yapmaya kalktılar ama eşim asla izin vermedi ve herkese haddini bildirdi. Yani iş erkekte bitiyor.

Konustum esimle ya kac kez konustum hala mıç mıç kardesiyle olmadigim ortamda bunlari konusuyor yok bakici mevzusu yok bilmem ne.utanma yok.o sinsi de diliyle insanlari oyle bir etkiliyor ki

O yüzden sen daha tatlı dilli olacaksın, tatlı tatlı sokacaksın lafları, tatlı tatlı sokacaksın aklına kocanın. Erkekler saf bu konuda, tatlı dille konuşunca arkadaki niyeti göremiyorlar. Ama o çok iyi ama o seni/bizi düşünüyor, seni/bizi seviyor diyorlar hemen.

Konuyu okudum ve sana cok kızdım tek hatalı sensin,kusura bakma nedir bu erkek ailesini benimseme ? Kendi ailen gibi görme olayi? Onlar senin ailen degil. Senin ailen kocan ve çocuğun bunu anlamamış birisin bence. 70 yaşındaki kadin,cocuk bakmakta zorlanir ama dincse bakabilir evet. Halam 72 yasında sağlam mesela.

O bilezik meselesini de sana söyleyim,o altınları sana layık görmüyorlar,yani sen kocandan boşanacak olsan geri isteyecekler bilezikleri. Demis ya esinle aranda birsey olur falan diye not ettim abicim diye.

Bence git o altınları pirlantaya cevir. Ya da nakite cevir hisse senedi al.(borsa) ya da kizkardesin varsa onun uzerine yatır. Esine de söyleme bile. Senin hakkın çünkü biliyorsun,esin ve ailesi sana mirasçı olamaz.

Diger bir mesele,senin görümcen gibi gorumceye hasret birsürü kisi var bu sitede. Konulara bakmani tavsiye ederim. Millet yaka silkiyor kaynanasindan gorumcesinden sen bulunmaz bir hediye ile karsi karsiyasin ama farkinda degilsin

Esin ise ailesi icin yerleri öpen tipik bir erkek işte.. Yuz verme kiymete binersin. Esine de ailesi ile ilgili birseyd eme anlamaz çünkü boyle erkekler.

Soylediklerime de alınma ..

Benim esim,biz evlenmeden once,hatta nisanlanmadan önce,ben baba evindeyken geldi gitti,yemek yedik,kahve ictik. Tabi ki nisanlanacagimizi ailemiz biliyordu. Ister istemez de ailemle samimk oldu git gel.. zaten ondan evvel arkadastik biz.

Bana diyor ki o zamanlar,ne bilim sen benim annemle falan samimi olmadin boyle. Ben sizi kileri taniyorum ediyorum bende eee tanistirsaydin o zaman dedim. Neyse sonra annesiyle beni tanıştırdı zaten sonra isteme sonra nisan vs vs
Ben asla samimi olmadim
Görümcem uzak bir yerde yasiyor ve bekar. 1 kez nisanda 1 kez kinada 1 kez dugunde 1.kezde gectigimiz seker bayraminda gördüm ha 1 kere de birisinin nişanı icin geldi buraya o zaman gordum
Umrumda bile olmaz kim ki o?
Aramiyor beni ve dogal olarak ben de onu
Abisini hic aradığını görmedim. Sadece para lazim olunca mesaj atar
Kaynanama haftada 1 gittik geldik cok lazim ya sanki o da akillari sira banaa gelenek uygulayacaklar yemezleeer
Ben yaman birisiyim canim kendimi kimseye ezdirmem kimseyi de ezmem aile.olaylarindan da nefret ederim zaten bilmem de boyle seyleri cok

Simdi kaynanam benimle küs. Esim de benim ailemle görüşmüyor ama ortada bisey yok ben hani kaymanayla gorusmuyorum ya akli sira kisasa kisas yapiyor benim annemin babaminda cooook umrundaydi

4 gozle pencerede bekliyorlardi aman damadim gelsin diye
Bak benim kafam cok rahat bence seninde rahat olsun ne guzel 2 saatlik mesafede yasayan bir gorumce
Onun yaninda cocuguna bakan bir kaynana
Senin mutlu olman lazım ne diye dert edindin ki?

Konu sahibi. Bende senin gibiyim en ufak bısıde ailemden yardım isterim çoçuk olsun ev taşıma olsun aklına ne geliyosa işte. Alıştırma şu erkek tarafını sonra ailemizin görevıymıs gıbı görüyolar. Çok pişmanım ve birdaha asla hiçbi konuda ailemden yardım istemıcem. Kocanında basının etını yıcem napıyosa yapsın :)) sende oyle yap.yanlıx görümce aynu benım görümce ıyyy tiksındim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…