Esim ve ailesi

Kusura bakmayin ya cok uzun oldubkarisikta oldu biliyorum ama onkadsr doluyumki ve o kdr mesele oldubki bir kismini anlatasam eksik olucakti..
Kusura bakacak bir durum yok ama ben okumayı göze alamadım.
Bu kadar uzun ve noktasız,paragrafsız konulara çok fazla yorum yapan olmuyor bilginize.
Derdinizi anlamamız için bu kadar ayrıntıya gerek yok ki.
Burdaki üyelerin çoğu uzman artık bu konularda.

Hemen konuya gireyim zaten mesele uzun.nisanlaykenden beri esimin kardesinden hoslanmamaya basladim.aslinda ilk tanistgimizda cok sevmistim ama sonra davranislari beni kendinden cok soguttu.bize 2-3 saatlik mesefede ayri bir sehirde yasiyor 10 yillik evli bir cocugu vardi o zmnlar.tlfnda konusuyorduk genelde heseyden konusuyorduk gelinlik kuafor hazrliklar vs kendisine beraber gidelim dedigim halde bana bir cvp vermedi hangi kuafore gittgini soylemedi bile ayri takilmak istedi.oglan evinden kimse gelmedi yanima.ceyiz tasinacak seninde olmani isterim dedim son dk arayip gelemeyecegini soyledi cocugunun dans kursu varmis.duvak mevlutu icin aradim bana bakalim canim dedi abisine gelemeyecegim abicim kusura bakma nolur cok hastayim demis.ben esime bana donmesi gerekirdi demistim o zmn o da cekinmistir falan demisti cok sacma bir sekilde ben baslarda bu kadar ciddiye almamistim durumu.sonra kendi kendime dedimki bu kiz herhalde uzak durmak istiyor benden gordgumde konusurum olur biter uzerinde durmayim.mevlute ceyize filan gelmedi ya biz evlendikten 3 ay filan sonra memlekete gelmisti annesigile kaldi 1-2 gun dondu sonra 1 ay sonra filan yine geldi yine annesigile.bizde oraya geciyorduk yolda esim herkesi aradi kimse tlf acmadi filan neyse bir bakim bunlara dedi ben carsida indim gitmis esim bu aglamis aglamis abicim ben size cok kirildim beni bir evinize davet etmediniz diye esimde dusunemedik filan demis geldi bana anlatti.bende daha once nereye cagirdiysam gelmedi o yuzden bende bisey demedim gelmek istiyorsa zaten geleblir abisinin evi bura dedim davete gerek yok dedim esimin hatrina yine de aradim caya geldiler.neyse gel zmn git zaman 1 sene gecti evliligimde bu surecte tlfnda konusuyorduk ara ara.esimin kardesiyle iliskisi de super aralarindan su sizmaz cok sık gorusrler.1 sene nisan yaklasik 2 sene de evliligimiz boyunca 1 kez bile evine davet etmedi ama bizi.yani sasirmamin sebebi 2 kardesler alti ustu ve bu kadar yakinlar.gunubirlik bile gidebilecegimiz bir yer ustelik.neyse ben hamile kaldim.10 yasinda cocugu var asla 2 cocuk dusunmedgini soylemis o zmna kadar hep.hamile oldugumu soyledikten 2 ay sonra hamile oldgunu soyledi.2 ay arayla dogum yaptik.oncesinde ben hamileyken bize ev hayirlamasina gelmislerdi bana kucuk bir altin kutusu uzatti hediye olarak bende tesekkur ettim iceri goturdum yemin ederim orda acip gostermek kimseye aklima gelmedi baska bir dusunce ile de yapmadim ne bilim takilacak bise degil sonucta aldim bir muddet sonra iceri goturdum.bu ertesi gun esime msj atmis abicim ben bu gelisimden bisey anlamadim gelmeden once kuyumcudan 2 altin almistik biri ceyrek birisi tam altindi kusura bakma ne olursun sormak zorunda kaldim gelmeden once birisini arkadasa dugun hediyesi olarak verdik ama acaba karismis olabilir mi diye aklima takildi sizde ki tam altin mi acaba diye sormus.bende dolaba koymustym koyarken bakmistim ama sonrasinda ne ordan almistim ne de firsat olup esimle konustuk.ben bu durumu soyle algiladim acaba ben esime gosterdim mi hediyeyi ya da tam yerine ceyrek filan der miyim diye altini cizmek istedi diye dusundum cunku cok iyi niyetli olsaydi bana sorabilirdi.tuhaf geldi.bu kiz altin karistiracak biri degil bence cunku dugunden sonra abisine taktgi bilezigin kac gr oldgunu yazmis sebep olarakta ilerde birgun esinle bir mesele olur aklinda bulunsun abicim demis.bana cok garip geldi tum bunlar.neyse ben hamile kaldim o da hamile kaldi filan o surecte cok fazla aramadik birbirimizi daha az arayan bendim sebebi ise abisiyle surekli gorutugu icin.zaten paso onunla konusuyor tum surecleri nerdeyse ona anlatiyor bu durum beni itti acikcasi.birde surekli birseyleri gizleme huyu var kuafor meselesi gibi mesela dogum ne zaman diyorum bizde tarih gorunmuyor dedi 9 ay boyunca boyle bise imkansiz tıbben.teorik olarak bir tarih vardir herzaman.neyse ben dogum yaptim dananin kuyrugu o zmn koptu.kvalidem dogumdan sonra geldi bize annem1 hafta kala kalmaya baslamistu ben sonra gelirim dedi.neyse geldi sonra cekti gitti evine ilk 10 gun yanima gelmedi ve annemin cani cikti.sezeryan bir yandan bebek kucuk bir yandan ev isi bir yandan.esime annen neden gelmiyor yanimizda olmasi gerek dedim annem cocuk bakamazki benim yasli kadin dedi.bana bakar yemek yapar basimizda durur dedim cekip gitmek nedir ya dedim.sonra esimin msjlarini okudumki kardesi abicim annem cocuk bakamaz 70 yasinda kadin x teyze bakmali onun gorevi bu ona duser annem bebek tutamamz beceremez vs demis hep esim bunun uzerine bana ve anneme karsi tavir aldi sanki bu annemin gorevi bende agzimi acamam cunku onun annesi yapamazmis.neyse sonra zorla ikna oldu annesi geldi10 gun kaldi bu surecte gorumcem surekli tlfnda annesiyle konustu hastayim ben cok hastayim diyor sonra kvdemgil yanina gitti gorumcemin.orda kbabama benim kendisini hic aramadigimi hep annesini babasini aradgimi ama kendisini hic aramadgimi soylemis aglamis kbabam beri aradi eger xi aramazsan seni sileriz dedi.ben aglama krizine girdim artik sibirlerim bosaldi.sonrasinda durumu duzeltmeye calissakta icimde cok kirilmislik var.asil mesele simdi gorumcem ise baslicakmis kvalidem bakicakmis cocuguna.bu nasil bir celiski.hani annesi bakamazdi 70 yasindaydi tutamazdi yediremezdi.bana utanmadan kvalidemin bakacagi soyleniyor unutuldu mu bana yapilanlar soylenenler.ben 1 ay sonra bakici baslaticam 1 senedir annem bakiyor cocuguma 1 saat bakmadi kvalidem.1 senedir 1kerede annemi acip nasil bakabiliyor musun dunur demedi bir ihtiyaciniz olursa bende burdayim elimden geleni yaparim demedi.annemin isi oldgunda teyzeme rica ettim dusunun.dun esimle tartisma sebebimiz bakici baslicagini kardesine annesine soylemesi.neden soyledin kimin umrunda cocuguna kimin nasil baktigi sen ne gurursuz adamsin dedim.simdi sormuyor musun kardesine annene hani anne sen bakamazsin kardesim hani annem bakamazdi sen nasil anneme baktiracaksin cocugunu diyecegin yerde evimizde ne konusulsa kardesine yetistiriyorsun bir sınır koy iliskine anca rapor veriyorsun benim olmadigim ortamda sen neden bunu soyluyorsun dedim biktim artik dedim.hepinize akil hocaligi yapiyor hukmediyor dedim.hickimseyle konusmak istemiyorum hepsine cok kirginim.yorumlar misiniz isin icinden cikamiyorum artik

Kayınvalide çocuğunuza bakmak zorunda değil. Anneniz de bakmak zorunda değil. Ancak çocukla kim çok vakit geçirirse, çocuk ona alışır, ona ısınır, onu çok sever. Bakan kişinin böyle bir şansı olur.

Görümceniz çok acayipmiş. Ben olsam hiç içimde tutmaz, “ne garip adetleriniz var, şuna şuna gelmedin, kuaförünü sakladın, tarihi sakladın” vs derdim. Ana biriktirip, sonra patlayıp toplu halde söylemezdim. Olaylar oldukça söylerdim. Örneğin “eşime bileziğin gramını yazmışsın, sebep olarak da ileride eşinle bir mesele olursa diye demişsin, bu ne kadar garip. Bu bana bir nevi hakaret. Biz ömür boyu evlendik, biz yeni evlenmişken boşanma ihtimalimizin hesaplanması çok üzücü” derdim.

Eşinize de çok yüklenmeyin. “Kardeşim benim çocuğumu düşünmüyor. Çocuğuma karşı Nil’e bencillik yaptı” nasıl desin? Kabullenip üzülmek istemiyordur, düşünmemeye çalışıyordur. Bir de belki onlarda adet çocuğa anneannesinin bakmasıdır.

Ne sen ne de górumcen 70 yasindaki zavalli kadina çocuk baktirmayin Allah aşkina.
Ben zaten kvlideme cocuk baktirmak istemiyorum istemedim ama bebegim olduktan sonra ben bakamam ben tutamam ben beceremem diye o kadar cok soyledi ki artik gozume soktu bu durumu.gorumcemde ayni sekilde esime soyleyip durdu.ben sadece lohusayken yanimda olmasini istemistim cunku ilk dogumumdu sezeryan oldum oglunun ilk cocugu vs hicbise yapamiyorsa heyecanimizi paylasabilirdi.ama kriz cikti resmen.ben kendi anneme de baktirmicam bakici buldum.ben kendine musluman insanlara tahammul edemiyorum sadece.

Kusura bakacak bir durum yok ama ben okumayı göze alamadım.
Bu kadar uzun ve noktasız,paragrafsız konulara çok fazla yorum yapan olmuyor bilginize.
Derdinizi anlamamız için bu kadar ayrıntıya gerek yok ki.
Burdaki üyelerin çoğu uzman artık bu konularda.
Ben uzman olamadim valla ne yalan soyliyim...tlefondan yazdigim icinde ayrica zor oldu.firsat olursa duzelticem bir ara.detaylar herzaman onemlidir bence zaten sadece yazarak anlatabiliyorum o sebeble ekstra onemli bence...neyse tesekkurler.

Amaan boşversene canım.Ne yaparlarsa yapsınlar.Görümce kıskanç belliki.Bütün bunlar ondan kaynaklı.Abisine şirin gözüküp sizi iğneleme peşinde.Çocuğuna ve kendi aile mutluluğuna odaklan,o onu demiş,bu bunu yapmış diye kendi kendini huzursuz etme.Çok canını sıkacak şeyler söyleyen yada yapan olursa söylenmesi gerekeni kendin söyle eşini karıştırıp onunla tartışma bile.Erkekler aileleri tarafından kendilerine ve eşlerine karşı yapılan bir haksız davranış olursa bunu görmezden gelmeyi tercih ediyorlar hep.Kimseye müdanan olmaz işte boşver.Allah sağlık ve huzur versin.

Tüm suç eşinde.
Laf taşıyan dedikoducu erkekler hiç çekilmez.
Eşin müdahale etseydi kimse sana böyle davranamazdı.
Kimseye değil, eşine patla bence.

tamamını okuyamadım fazla uzun ama pasif kalıcaksanız buraya gelip akıl almayın.pasif pasif her şeyi sindirerek devam edin ya da doğru olanı yapın ve sesiniz çıksın.

tamamını okuyamadım fazla uzun ama pasif kalıcaksanız buraya gelip akıl almayın.pasif pasif her şeyi sindirerek devam edin ya da doğru olanı yapın ve sesiniz çıksın.
Napim ya acip çen çen bagirim mi pasif bir karakter degilim ben aslinda ama cingene gibi kavga etmekte tarzim degil.muhattap almak istemiyorim esim durumu yonetsin istiyorum ama salak sacma davraniyor.ben bir muhattap alicam tam alicam hepsini.

Görünceniz, kv, kp de sorun yok. Eşiniz de sorun var.
Sizi saydırmamış, saydırmıyor ve evinizdeki herşeyi anlatıyor.
Bana neler yapmaya kalktılar ama eşim asla izin vermedi ve herkese haddini bildirdi. Yani iş erkekte bitiyor.

Konustum esimle ya kac kez konustum hala mıç mıç kardesiyle olmadigim ortamda bunlari konusuyor yok bakici mevzusu yok bilmem ne.utanma yok.o sinsi de diliyle insanlari oyle bir etkiliyor ki

O yüzden sen daha tatlı dilli olacaksın, tatlı tatlı sokacaksın lafları, tatlı tatlı sokacaksın aklına kocanın. Erkekler saf bu konuda, tatlı dille konuşunca arkadaki niyeti göremiyorlar. Ama o çok iyi ama o seni/bizi düşünüyor, seni/bizi seviyor diyorlar hemen.

Konuyu okudum ve sana cok kızdım tek hatalı sensin,kusura bakma nedir bu erkek ailesini benimseme ? Kendi ailen gibi görme olayi? Onlar senin ailen degil. Senin ailen kocan ve çocuğun bunu anlamamış birisin bence. 70 yaşındaki kadin,cocuk bakmakta zorlanir ama dincse bakabilir evet. Halam 72 yasında sağlam mesela.

O bilezik meselesini de sana söyleyim,o altınları sana layık görmüyorlar,yani sen kocandan boşanacak olsan geri isteyecekler bilezikleri. Demis ya esinle aranda birsey olur falan diye not ettim abicim diye.

Bence git o altınları pirlantaya cevir. Ya da nakite cevir hisse senedi al.(borsa) ya da kizkardesin varsa onun uzerine yatır. Esine de söyleme bile. Senin hakkın çünkü biliyorsun,esin ve ailesi sana mirasçı olamaz.

Diger bir mesele,senin görümcen gibi gorumceye hasret birsürü kisi var bu sitede. Konulara bakmani tavsiye ederim. Millet yaka silkiyor kaynanasindan gorumcesinden sen bulunmaz bir hediye ile karsi karsiyasin ama farkinda degilsin

Esin ise ailesi icin yerleri öpen tipik bir erkek işte.. Yuz verme kiymete binersin. Esine de ailesi ile ilgili birseyd eme anlamaz çünkü boyle erkekler.

Soylediklerime de alınma ..

Benim esim,biz evlenmeden once,hatta nisanlanmadan önce,ben baba evindeyken geldi gitti,yemek yedik,kahve ictik. Tabi ki nisanlanacagimizi ailemiz biliyordu. Ister istemez de ailemle samimk oldu git gel.. zaten ondan evvel arkadastik biz.

Bana diyor ki o zamanlar,ne bilim sen benim annemle falan samimi olmadin boyle. Ben sizi kileri taniyorum ediyorum bende eee tanistirsaydin o zaman dedim. Neyse sonra annesiyle beni tanıştırdı zaten sonra isteme sonra nisan vs vs
Ben asla samimi olmadim
Görümcem uzak bir yerde yasiyor ve bekar. 1 kez nisanda 1 kez kinada 1 kez dugunde 1.kezde gectigimiz seker bayraminda gördüm ha 1 kere de birisinin nişanı icin geldi buraya o zaman gordum
Umrumda bile olmaz kim ki o?
Aramiyor beni ve dogal olarak ben de onu
Abisini hic aradığını görmedim. Sadece para lazim olunca mesaj atar
Kaynanama haftada 1 gittik geldik cok lazim ya sanki o da akillari sira banaa gelenek uygulayacaklar yemezleeer
Ben yaman birisiyim canim kendimi kimseye ezdirmem kimseyi de ezmem aile.olaylarindan da nefret ederim zaten bilmem de boyle seyleri cok

Simdi kaynanam benimle küs. Esim de benim ailemle görüşmüyor ama ortada bisey yok ben hani kaymanayla gorusmuyorum ya akli sira kisasa kisas yapiyor benim annemin babaminda cooook umrundaydi

4 gozle pencerede bekliyorlardi aman damadim gelsin diye :KK70: :KK70:
Bak benim kafam cok rahat bence seninde rahat olsun ne guzel 2 saatlik mesafede yasayan bir gorumce
Onun yaninda cocuguna bakan bir kaynana
Senin mutlu olman lazım ne diye dert edindin ki?

Konu sahibi. Bende senin gibiyim en ufak bısıde ailemden yardım isterim çoçuk olsun ev taşıma olsun aklına ne geliyosa işte. Alıştırma şu erkek tarafını sonra ailemizin görevıymıs gıbı görüyolar. Çok pişmanım ve birdaha asla hiçbi konuda ailemden yardım istemıcem. Kocanında basının etını yıcem napıyosa yapsın :)) sende oyle yap.yanlıx görümce aynu benım görümce ıyyy tiksındim

X