Esim ve ailesi

Ya ipleri eline alacaksın kocan seninle iyi olacak kv deyi salla ya da boşanacaksın.
Bence başka oluru yok.
Nasil alacagim görüşmek istemiyorum onlarla bunu desem ayrı kıyamet kopacak çocuğu da göstermek istemiyorum görüntülü aramalarına çocuğa bakmalarına bile tahammül edemiyorum

Nasil alacagim görüşmek istemiyorum onlarla bunu desem ayrı kıyamet kopacak çocuğu da göstermek istemiyorum görüntülü aramalarına çocuğa bakmalarına bile tahammül edemiyorum

Bunu bana yazdığın gibi eşine söyleyeceksin.
Çocuğu sevsinler ama senden uzak dursunlar.
Söyle böyle olmayacak sonumuz iyiye gitmiyor diye.

Maalesef çook ezik bir adam

Bir yerde eşim onlara kızıp benden çıkarıyor demişsiniz, buna izin vermemeliydiniz. Aklı başında bir kadınsınız. Sınırınızı koyun. "Bana böyle davranamazsın" tek cümlelik çok güçlü bir zırh gibi. Kararlı bir şekilde söylerseniz eşiniz de bunları size yapamayacağını anlayacaktır.
Ben de eşim için sizin gibi düşünürdüm, hala da düşünüyorum. Yüreği pamuk gibi tertemiz bir insan. Kötü bir aileye doğmak kimsenin suçu değil, annesinin gizli narsistliği ve manipulatif tavrı onu da derinden yaralamış durumda. Biz de benzer sorunlar yaşadık, eşim değil ama ailesi bana saygısızlık etti, yaptıklarının saygısızlık olduğunu anlatmam aylarımı aldı ama yılmadan konuştum. Sakinlikle anlattım, gerildim kavga ettim ama hep ne hissettiysem söyledim. Siz de duygularınızı eşinize sakinlikle, sohbet arasında anlatın. Muhtemelen ne yaptığının farkında bile değil, çünkü o böyle alışmış. Ezilen çocuklar, ezebileceği birini bulunca ezmeye çalışır, bu kişi siz olmayın. Dik durun, gücünüzü gösterin. Sonraki adım bizim için kitap okumak oldu. Ben eşime yıllardır anlatamadığım şeyleri beraber kitap okuyarak anlatabildim. Sonunda fark edebildi. Doğan Cüceloğlu 'nun "evlenmeden önce " kitabı bizim evliliğimize huzur getirdi. Kitabı birlikte okuduk, üzerine konuştuk. Benzer sorunları yaşayan insanlara bir psikoloğun yaklaşımını görünce eşim problemi anladı ve değişmeye karar verdi. Tabii ki ben de her zaman olduğu gibi bu değişimde onun yanında olmaya söz verdim. Simdi yeni kitaplar okuyoruz. Bu değişim sancılı ve uzun bir süreç olacak ama sonunda sevdiğim adam hayata daha umut dolu bakan, daha kendine güvenli, daha pozitif bir insana dönüşecekse değer.
Siz burada içindeki öfkeyi kusanlara bakmayın. Eşinize kırılmanız normal ama zamanla, konuşarak anlatarak onun hatasını telafi etmesini sağlayabilirsiniz. Her kırılan boşansaydı, evli çift kalmazdı. Yeni bebeğiniz var, boşanmak bu kadar kolay olmasın. "En azından çaba sarfettim" dersiniz.

Eşinizden soğumuşsunuz kim olsa soğur yani haklısınız
Şuan eski konuları konuşuyor musunuz bana böyle yaptın ailenin yanında farklısın burda farklısın diye
Bence eşiniz pişman olduğu için eski haline dönmedi gene gidin ailesinin yanına aynı şeyleri yaşıcaksınız
Eşinizin değişmesi lazım bazı şeylerin farkına varması lazım
Siz hamileyken dolmuşa taksiye binin abisi olcak adamda sizin arabanızla gezsin ve bunu dillendirincede siz suçlu olun. Utancakları yerde

Konuşuyoruz ve hep hakaretle bitiyor durduk yere tartışma çıkarıyormuşum değişmeyecek inancım kalmadi

Konuşuyoruz ve hep hakaretle bitiyor durduk yere tartışma çıkarıyormuşum değişmeyecek inancım kalmadi

Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulamaya çalışacağım. Fakat onlar çok güçlü erkeğin en zayıf yönünü kullanıp iste sen karının ağzına bakıyom o seni elinde oynatıyor gibi şeylerle her sterinde bizi etkileyecekler bilemiyorum ne kadar değişebilir bu durumda

Peki siz hala onlarla görüşüyor musunuz. Ben artk görüşmek istemiyorum. Bunu yaz memlekete döndüğümde bunu gündeme getireceğim. Ama kıyamet kopacak kesin

Eşiniz şu an eski haline döndüyse bence onu affetmek için bir şans daha tanıyın.
Eğer aranız kötü olsa ve ayrılsanız bu duruma en çok kaynanız sevinir bence.
Eşinizle de konuşun bu konuyu.ailesinin dolduruşuna gelmemesi gerektiğini ve aynı şeyler yaşanırsa tolerans göstermeyeceğinizi söyleyin.
Sonuçta eşinizin ailesi de eşinizden yüz bulup arabayı alıp kendi mallarıymıs gibi tatile gitmişler.geri istediğinizde kullandıklari için teşekkür etmek yerine sizden hesap sormuşlar.buna hakları yok.ben olsam arabamı o tarz riskli durumlarda kimseye vermem.
umarım eşiniz de çekirdek aile oldugunuzun farkına varır ve dış etkenleri umursamaz artık

Çok konuştum sonuç hüsran kardeşinin ölümüne bagliyo onu hatırlayıp ağlıyor her seferinde ama ben abisinin yaptıklarından sonra değiştiğinin Farkindayim ama kabul etmiyor.

Çok konuştum sonuç hüsran kardeşinin ölümüne bagliyo onu hatırlayıp ağlıyor her seferinde ama ben abisinin yaptıklarından sonra değiştiğinin Farkindayim ama kabul etmiyor.
Kardeşinin ölümü onu çok etkilemiş demek ki.
Abisinin yaptıklarını hatırlamamaya çalışın siz mesafenizi koyun onun ailesine karşı.
Ama eşinizle şu an sorununuz yoksa geçmişi hatırlayıp kendinizi üzmeyin bence

Unutulmaz. Dogum, lohusalik cok hassas donemler, o donemlerde yapilanlar unutulmuyor.
Esini karsina al bunlari soyle, soguk dur. Belki icin sogur.

Unutulmaz. Dogum, lohusalik cok hassas donemler, o donemlerde yapilanlar unutulmuyor.
Esini karsina al bunlari soyle, soguk dur. Belki icin sogur.
Bıraktım artık söylemeyi hep beni haksız buluyor

Tabii ki onlar eşinizi daha iyi tanıyacaklar ama şimdilik. Bu denge zamanla değişecek. 25 30 senelik ilişkinin 2 yılda değişmesi mümkün olabilir mi? Anladığım kadarıyla (evlerinde oturtma falan) ailesi, eşiniz onlara bağımlı kalsın istiyorlar. Siz de bir yandan güzellikle kendi başınıza var olmanın ne kadar harika olduğunu ona hissettirmelisiniz. Yavaş yavaş. Sakin sakin. Eşiniz kardeşini de kaybetmiş. Zor bir dönem. Siz sevginizle sefkatinizle sarin onu. O hata yapmış, siz yapmayın. Evinizde öyle huzurlu olun ki eşiniz bunu bozmaktan çekinir hale gelsin. Size hayran kalsın. Sizin sözünüze güvensin, sizi dinlesin. Bunlar hep zamanla olacak şeyler.
Peki siz hala onlarla görüşüyor musunuz. Ben artk görüşmek istemiyorum. Bunu yaz memlekete döndüğümde bunu gündeme getireceğim. Ama kıyamet kopacak kesin
Görüşülmesi gerekli olanlarla minimum düzeyde görüşüyorum. Kimse annesini babasını silip atmaz. Bunu kabul etmemiz lazım. Ben aramam mesela. Onlar ararsa konuşurum. Ama saygısızlık eden diğer akrabaları asla görmem, olur da bir yerde karşılaşırsak konuşmam.
Ben de sizin gibi çok öfkelendim başta. Insan kendisine haksızlık edildiğinde ofkelenmiyorsa bir problem vardır zaten. Bu çok sağlıklı bir durum. Ama mesele öfkemizi kontrol etmek.
Hayatımla ilgili yeni bir karar aldım: Mutluluk bir seçimdir ve ben bu hayatta mutlu olmayı seçeceğim. Kendini bilmezin biri bana bir şey yaptı diye yıllarca kendimi yeyip bitiremem. Herkes hayatına devam ediyor. Yaşananlar geride kaldı. Şimdi istersem onlara takılı kalır gelecek güzel günleri de mahvederim yada onlardan ders alıp önüme bakar hakettiğim mutluluğu yaşarım. Bu bakış açısıyla evimizi aşk yuvasına çevirmek bizim elimizde. Demiyorum ki her şeye eyvallah diyelim ama tepkimizi koyup yolumuza devam etmeyi de bilmemiz lazım. Her şey zamanla rayına oturur. Biz değişirsek çevremiz de değişir.
Ne güzel -Allah bağışlasın- bir bebeğiniz var. Onunla ilgilenin, eşinizle birlikte mutluluğunuzu yaşayın. Geçmiş geçti bitti, geleceği inşa eden biziz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…