Eşim ve Ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Amy lee

Unforgiven
Pro Üye
27 Aralık 2011
52.607
34.565
Her şeyi bilerek evlendiniz
Arada cocuk oldugu icin konuşmaları gayet nornal.
Ayrıca benim kv de bir başkasıyla telde canımlı cicimli konuşur. Konuşma tarzı o sekildedir

Hem onlar sorunlu ayrılmadıysa bana anormal gelmedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Üyelik İptali
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2017
5.634
14.820
Tabiki geçmişleri var bunu biliyorum fakat benim yanımda bu tarz konuşmaların yapılması üstüne eşimin bu durumu savunması beni çok incitti. Aileme yapılan saygısızlık da tuz biber oldu. Nefret ediyorum hepsinden.
Nefretle doldurmayın kendinizi, görmezden gelmeye çalışın. Zamanla oturur her şey yerine, olmazsa sonrasında mesafeli davranırsınız olur biter.

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
7.284
24.882
Kayınvalidenin görümcenin eski eşle samimi olması sizi kıskandırabilir ama özünde ilgilendirmez aslında, ayrıca eşinizle evlenirken tüm bu olanları kabul ederek evlenmeliydiniz, muhtemelen onlar da torunlarıyla rahat görüşebilmek için arayı iyi tutuyorlardır ya da cidden sevmişlerdir önceki kadını kim bilebilir. Ben sizi fevri ve toy buldum, bu size saygısızlık değil bana göre.

Ailenize yapılan hoş değil fakat sanki genel olarak siz ve aileniz fazla alıngan ve geçimsiz davranıyorsunuz gibi geldi. Böyle tüketirsiniz herşeyi benden söylemesi

rna11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2021
21
-1
Kayınvalidenin görümcenin eski eşle samimi olması sizi kıskandırabilir ama özünde ilgilendirmez aslında, ayrıca eşinizle evlenirken tüm bu olanları kabul ederek evlenmeliydiniz, muhtemelen onlar da torunlarıyla rahat görüşebilmek için arayı iyi tutuyorlardır ya da cidden sevmişlerdir önceki kadını kim bilebilir. Ben sizi fevri ve toy buldum, bu size saygısızlık değil bana göre.

Ailenize yapılan hoş değil fakat sanki genel olarak siz ve aileniz fazla alıngan ve geçimsiz davranıyorsunuz gibi geldi. Böyle tüketirsiniz herşeyi benden söylemesi
Teşekkürler cevabınız icin sizin kadar geniş olamıyorum sanırım

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
15.282
63.108
Sizin gibi insanlar bosanmis ve cocuklu biri ile evlenmemeli. Arada torun da var bunu unutmayin. Böyle seylerin olabilecegini hesaba katmaniz gerekirdi. Siz farkinda degilsiniz ama kendi evliliginizin temeline bomba dösüyorsunuz su anda. Aileye yapilan saygisizligi tabi de sessiz yütmayin, ama diger konuda sizi hakli görmedim.

_kybele_

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
453
354
31
Tepkileriniz aşırı geldi bana. Yani bence konuşabilirler hatta senden sıkta görüşebilirler. Eşinizin bi geçmişi var buna ve çevresine saygı duymak zorundasınız. Nikah kısmında haklısınız ama anladıgım kadarıyla önceki konuların etkisi.

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.812
2.164
Aslında nişanlılık döneminde hoşunuza gitmeyen bir durum yaşamışsınız zaten bunun size bir işaret olması gerekirdi diye düşünüyorum. Durum doğru yanlış onun değerlendirmesi bana düşmez o konuya girmicem haklı haksız onları geçiyorum. Ama insanlar değişmez bunu anlasak daha iyi olacak sanki değişti artık yapmaz diye düşünülüyor ama sonucunda ya bir süre sonra aynı şeyler tekrar yaşanır ya da değiştirmek istediğiniz kişi sizden uzaklaşır ki kv ve görümce düğünde ailenize karşı tavırlarıyla bunu belli ettiler (maskeden tanımamışlardıra çok inanmadım ben). Tahminimce siz eşinizle ailesi ile ilgili çok tartışma yaşarsınız bunlara engel olmak orta yol bulmaktan geçiyor. Kısaca ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mrsay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2019
729
2.808
Tabiki geçmişleri var bunu biliyorum fakat benim yanımda bu tarz konuşmaların yapılması üstüne eşimin bu durumu savunması beni çok incitti. Aileme yapılan saygısızlık da tuz biber oldu. Nefret ediyorum hepsinden.
Nefret çok kuvvetli bir duygu ve bence bu kadar kolay hissedilebilecek bir duygu değil. Kızgınlık, kırgınlık anlarım ama nefret edecek kadar bir şey yok anlattiklarinizda. Evet yanınızda öyle konuşmaları hoş olmamış ailenize karşı da saygısızlık yapmışlar ama bence fazla abartmissiniz. Telefonlarına çıkmayacak hiç kalinmayacak kadar bir şey yok. Hepsi konuşularak halledilebilecek şeyler. Ha siz iyi niyetle yaklastiginiz halde hâlâ sorun cikarirlarsa o zaman tekrar gözden geçirirsiniz. Şu an kendi evinizin huzuru için bence çok abartmamalisiniz

Anamnez

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
7.712
23.982
Teşekkürler cevabınız icin sizin kadar geniş olamıyorum sanırım
Bu sizin için "genişlik/darlık" meselesi idiyse sizi istemeyen ..istemediklerini de sizin burnunuza burnunuza sokan bir ailenin neden gelini oldunuz ki?Nişanlılık döneminde ayrıldığınızda hangi sözlerle sizi ikna ettiyse eşinize söyleyin vaatlerini gerçekleştirsin .Hamileliğiniz de hayırlı olsun

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
15.282
63.108
Bu sizin için "genişlik/darlık" meselesi idiyse sizi istemeyen ..istemediklerini de sizin burnunuza burnunuza sokan bir ailenin neden gelini oldunuz ki?Nişanlılık döneminde ayrıldığınızda hangi sözlerle sizi ikna ettiyse eşinize söyleyin vaatlerini gerçekleştirsin .Hamileliğiniz de hayırlı olsun

Birde bebek mi yolda?

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.841
65.922
32
Senin ailen eşinin yanında eski sevgilinle falan öyle samimi konuşsa, eşiklerinden içeri girmezdi, eminim. Ama kendileri zinhar yapmayacakları şeyi isterler hem de hakları gibi.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Pek Muhterem Kadin

Yeniden Başlamalı =)
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
5.293
7.976
Eşinizin ailesinden nefret ediyorsunuz çünkü eski gelinleri ile görüşüyorlar ve samimiler, eşiniz de bunu çok normal görüyor, ne var ki bunda diyor, o zaman eşinizden de nefret etmeniz gerekir. Adam da ailesinin kafasında yani. Ama aileden nefret edip eşle evliliği yürütmek bana çok samimiyetsiz geliyor. Yanlış bir evlilik olmuş evet. Kafa yapılarınız uyuşmuyor. İlerde bu sorunlar katlanarak artar, hele de ortada çocuk da var..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.