Eşim ve Ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tepkileriniz aşırı geldi bana. Yani bence konuşabilirler hatta senden sıkta görüşebilirler. Eşinizin bi geçmişi var buna ve çevresine saygı duymak zorundasınız. Nikah kısmında haklısınız ama anladıgım kadarıyla önceki konuların etkisi.

Aslında nişanlılık döneminde hoşunuza gitmeyen bir durum yaşamışsınız zaten bunun size bir işaret olması gerekirdi diye düşünüyorum. Durum doğru yanlış onun değerlendirmesi bana düşmez o konuya girmicem haklı haksız onları geçiyorum. Ama insanlar değişmez bunu anlasak daha iyi olacak sanki değişti artık yapmaz diye düşünülüyor ama sonucunda ya bir süre sonra aynı şeyler tekrar yaşanır ya da değiştirmek istediğiniz kişi sizden uzaklaşır ki kv ve görümce düğünde ailenize karşı tavırlarıyla bunu belli ettiler (maskeden tanımamışlardıra çok inanmadım ben). Tahminimce siz eşinizle ailesi ile ilgili çok tartışma yaşarsınız bunlara engel olmak orta yol bulmaktan geçiyor. Kısaca ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz.

Tabiki geçmişleri var bunu biliyorum fakat benim yanımda bu tarz konuşmaların yapılması üstüne eşimin bu durumu savunması beni çok incitti. Aileme yapılan saygısızlık da tuz biber oldu. Nefret ediyorum hepsinden.
Nefret çok kuvvetli bir duygu ve bence bu kadar kolay hissedilebilecek bir duygu değil. Kızgınlık, kırgınlık anlarım ama nefret edecek kadar bir şey yok anlattiklarinizda. Evet yanınızda öyle konuşmaları hoş olmamış ailenize karşı da saygısızlık yapmışlar ama bence fazla abartmissiniz. Telefonlarına çıkmayacak hiç kalinmayacak kadar bir şey yok. Hepsi konuşularak halledilebilecek şeyler. Ha siz iyi niyetle yaklastiginiz halde hâlâ sorun cikarirlarsa o zaman tekrar gözden geçirirsiniz. Şu an kendi evinizin huzuru için bence çok abartmamalisiniz

Teşekkürler cevabınız icin sizin kadar geniş olamıyorum sanırım
Bu sizin için "genişlik/darlık" meselesi idiyse sizi istemeyen ..istemediklerini de sizin burnunuza burnunuza sokan bir ailenin neden gelini oldunuz ki?Nişanlılık döneminde ayrıldığınızda hangi sözlerle sizi ikna ettiyse eşinize söyleyin vaatlerini gerçekleştirsin .Hamileliğiniz de hayırlı olsun

Bu sizin için "genişlik/darlık" meselesi idiyse sizi istemeyen ..istemediklerini de sizin burnunuza burnunuza sokan bir ailenin neden gelini oldunuz ki?Nişanlılık döneminde ayrıldığınızda hangi sözlerle sizi ikna ettiyse eşinize söyleyin vaatlerini gerçekleştirsin .Hamileliğiniz de hayırlı olsun

Birde bebek mi yolda?

Senin ailen eşinin yanında eski sevgilinle falan öyle samimi konuşsa, eşiklerinden içeri girmezdi, eminim. Ama kendileri zinhar yapmayacakları şeyi isterler hem de hakları gibi.

Eşinizin ailesinden nefret ediyorsunuz çünkü eski gelinleri ile görüşüyorlar ve samimiler, eşiniz de bunu çok normal görüyor, ne var ki bunda diyor, o zaman eşinizden de nefret etmeniz gerekir. Adam da ailesinin kafasında yani. Ama aileden nefret edip eşle evliliği yürütmek bana çok samimiyetsiz geliyor. Yanlış bir evlilik olmuş evet. Kafa yapılarınız uyuşmuyor. İlerde bu sorunlar katlanarak artar, hele de ortada çocuk da var..

Senin ailen eşinin yanında eski sevgilinle falan öyle samimi konuşsa, eşiklerinden içeri girmezdi, eminim. Ama kendileri zinhar yapmayacakları şeyi isterler hem de hakları gibi.
Ben bu mesajı geri alıyorum. Arada yıllar sürmüş bir evlilik ve ortak çocuk var. Bilmiyordum, atlamışım. Konu sahibi, kaldıramayacaksanız neden evlendiniz? Arada çocuk var, arada yılların muhabbeti var. Evlilik bir şekilde bitmiş, herkes kan düşmanı olmuyor boşanınca. Sizin de ilk evliliğinizden bir çocuğunuz olsa eşiniz karışamazdı ailenizin ve sizin çocuğunuzun babası ile görüşmenize. Eşinizden yana bir sorununuz yoksa boşuna kapris yapıyorsunuz, ve eşiniz ile ailesi ehh yeter diyecek bir yerde.

Sevmeleri,görüşmeleri ,canım cicimli konuşmalarına bir şey diyemem .Bir gecmisleri var sonuçta ve olumsuz bir şey yasamamislar demekki ama.bunu sizin yanınızda yapmaları ,ondan bahsetmeleri ayıp bence .Nispet gibi.

Kızlar merhaba nerden başlayacağımı bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var. Yeni evliyim. Eşimin ikinci benim ilk evliliğim. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var. Nişanlı olduğum dönemde Bir gün kv ile otururken kv telefonda eşimin eski eşi ile canımlı cicimli konuşmalara daldı ben yanındayken. Üstüne telefonu görümceme verdi o da aynı şekilde canım cicim … ben çok sinirlendim fakat onlara belli etmedim sabrımı korudum. Akşam eşime durumdan bahsettim ve çok rahatsız olduğumu dile getirdim o da bana ne var ki bunda onu kızları gibi görüyorlar dedi. Ben de ben neyim saksı miyim dedim tartışmalar başladı tabi…birkaç gün görüşmedik vs derken tekrar barıştık ailemle konuştum bir daha böyle bir şeyle karşılaşmayacaksın dedi. Tabi daha öncesinde görümce olacak şahıs bana geldiğinde de sürekli diğer kadınla ilgili bir konu açardı takmazdım. Dolmuştum yani anlayacağınız.
Tüm bu olaylardan sonra nikah günü kv görümce aileme selam dahi vermemişler takıdan sonra merhabalaşmışlar annem babam çok bozulmuş. Bunu eşime söylediğimde maskeden taniyamamislardir diyip kestirip attı. Ben artık kv telefonlarına bile bakmıyorum beni haftada 1-2 mutlaka arar açmadığımda da oğluna sorar neden açmadı diye. Kv başka şehirde yaşıyor. Eşim ailesine çok düşkün sürekli kalmalı gitmek istiyor. Bende mevzuları açmamak adına ben kimsenin evinde kalamam, günübirlik gidilecekse gidelim diyorum. Gitmeyeceğini bildiğimden o kadar yolu. Ben gidip orda kalmak istemiyorum eşim çok bozuluyor her söylediğinde hayır gelmek istemiyorum yatılı diyorum. Sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin bana…
Kızlar merhaba nerden başlayacağımı bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var. Yeni evliyim. Eşimin ikinci benim ilk evliliğim. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var. Nişanlı olduğum dönemde Bir gün kv ile otururken kv telefonda eşimin eski eşi ile canımlı cicimli konuşmalara daldı ben yanındayken. Üstüne telefonu görümceme verdi o da aynı şekilde canım cicim … ben çok sinirlendim fakat onlara belli etmedim sabrımı korudum. Akşam eşime durumdan bahsettim ve çok rahatsız olduğumu dile getirdim o da bana ne var ki bunda onu kızları gibi görüyorlar dedi. Ben de ben neyim saksı miyim dedim tartışmalar başladı tabi…birkaç gün görüşmedik vs derken tekrar barıştık ailemle konuştum bir daha böyle bir şeyle karşılaşmayacaksın dedi. Tabi daha öncesinde görümce olacak şahıs bana geldiğinde de sürekli diğer kadınla ilgili bir konu açardı takmazdım. Dolmuştum yani anlayacağınız.
Tüm bu olaylardan sonra nikah günü kv görümce aileme selam dahi vermemişler takıdan sonra merhabalaşmışlar annem babam çok bozulmuş. Bunu eşime söylediğimde maskeden taniyamamislardir diyip kestirip attı. Ben artık kv telefonlarına bile bakmıyorum beni haftada 1-2 mutlaka arar açmadığımda da oğluna sorar neden açmadı diye. Kv başka şehirde yaşıyor. Eşim ailesine çok düşkün sürekli kalmalı gitmek istiyor. Bende mevzuları açmamak adına ben kimsenin evinde kalamam, günübirlik gidilecekse gidelim diyorum. Gitmeyeceğini bildiğimden o kadar yolu. Ben gidip orda kalmak istemiyorum eşim çok bozuluyor her söylediğinde hayır gelmek istemiyorum yatılı diyorum. Sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin bana…
Böyle bir aileye gelin gitmekteki israrinizi anlayamadım.Ustelik arada bir çocuk var çocuk için sürekli iletişimde kalmaları gerekecek.bunu kaldırabileceğinizden emin değilim size tavsiyem çocuk yapmayın en azından evliliğiniz oturuncaya kadar

Bence yine olmazdı. Evlilik insan ilişkilerini bambaşka bir boyuta sokuyor bence. Çocuğum yok ama görümcelerimle aramdaki ilişki ve eski erkek arkadaşımın ablasıyla aramdaki ilişki kesinlikle aynı değil.
Düşününce, haklısın. İnsanlar zaten araya aile girmesinden korktuğu için evlenmeyip beraber yaşıyor artık. Kaynana görümce ne ederse etsin, eş nerde duruyor o önemli. Her durumda..

Çok gereksiz tepkiler vermişsiniz. İnsanların duygularını kontrol edemezsiniz. Eski gelinlerini seviyor olabilirler, ayrıca o kişi torunlarının annesi. Uygun olan da aralarında sevgi saygı içeren bir ilişki olması. Evlenirken bu adamın geçmişini biliyordunuz. Daha baştan bu kadar takılmamalısınız. Gerektiğinde eşiniz de eski eşiyle bir araya gelecek, konuşacak. O zaman ne yapacaksınız?
Eşinizin ailesinde yatılı kalmak istememenizi anlıyorum. O civarda bir otel ayarlayıp kalabilirsiniz. Ama hiç görüşmemek evliliğinizi yıpratır.

Eşinizin 2. Sizin de ilk evliliğiniz bitecek gibi duruyor.
Ben asla bu tarz insanların en başta hiç böyle olmadıklarına inanmıyorum.
Evlenene kadar sus pus olan kadınlar, evlenimce nasılsa tapusu bende olacak gibi bakmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X