Esim ve finansal hakkinda.

Ben olsam aileleri karıştırmaz dükkanı da gelirinin de ortak olması koşuluyla alınmasını istersim.Yalnız eşinizin bu kuruşu kuruşuna hesap eden, siz maaşınızdan ne kadar koyarsanız o kadarını koyarak oluşturduğu aile bütçesi işi beni rahatsız etti.Bu evlilikte siz "kalkınamayan" olursunuz çünkü adam tüm birikimini kendi üstüne yapıyor .. zaten hayatını bu şekilde kurmuş...bundan sonra da adam kiraları ile yeni dükkanlar almaya devam eder ...üstüne çamaşırı yıkanır ,akşama da sıcak yemeğini afiyetle yer .Bu gün çalışıyorsunuz siz ne kadar koyarsanız o kadar para koyuyor bütçenize peki siz çocuk sahibi olursanız ,bir süre çalışamazsanız ne olacak ?

Ortada bir evlilik yok ki, istemeyen adama zorla ailesi yamandırmış sizi adam da lütuf olarak eve gelip gidiyor, ortaya da bir miktar para koyuyor. Zaten evli değilsiniz, imam nikahıyla beraber yaşıyorsunuz. Belli ki adam kafasına estiğinde çıkıp gitmek için sizi hiçbir şeye dahil etmiyor. zaten parasını da çekmiş eee yarın öbür gün bu adam gitti diye konu açarsınız emin olun.

Türkiyeden nasıl ev almayı planlıyorsunuz peki, adam tapuyu alır hiçbir yasal hakkınız olmaz. Adamla yasal hiçbir bağınız yok ki. ABnin orta yerinde bu kadar cehalet ve umursamazlık olamaz. Aileniz nasil razi geldi, siz nasil evet dediniz?
Ailesi nasilmi razı geldi cevap ortada aslında 😏

O nasil görücü usulü evlilik ?
Senin anan baban hiç mi sormadı bu durumu ?
Nasıl bir sacmalik ?
Nikah yok ama evlisiniz :))
Adam zengin diye mi verdiler seni amaç ne ?
3 dükkanı olduğunu bilmiyordum diyor, nasıl bilmiyormuş ya.
Bu adam zengin olmasa bu durumu kabul edeceklerini sanmıyorum.
Konu sahibi adam size aşık falan da değil, hatta bence sevmiyor sizi.
Siz bence onun için bedava cinsellik, bedava ev işi, bedava yemek, hizmet gibi birşeyler ifade ediyorsunuz. O parayı verip 1 kuruş fazla vermemesinin sebebi de bu. Evlilik bu değil.

Adam kafadan sakat falan değil bence, hatta aşırı akıllı.
Baksana resmi nikah bile kıymamış.
Cok çirkin ama söylicem adam zengin olmasa hiçbir kadın evlenemem diyen herifi dönüp bakmaz. Ekonomik durumlar rol oynamis bu evlilikte.

3 bin euro maasla birikim yapacak esininde parasiyla ev alacak ben konudan tanıdığım kadarini soylim o adam ölse karisinin uzerine ev almaz nikah bile kiymamis ayol .

Esim evlenmedi. Kesinlikle olmaz dedi.

Ailelerde ikna edemedi. Kendi ailesi de. Sadece imam nikahimiz var.
Şaka mısınız?

Siz ve aileniz nasıl kabul ettiniz böyle bir şeyi?

Zengin diye kabul ettiniz büyük ihtimalle.
Başka bir açıklaması olamaz. Ama umduğunuz gibi olmamış sonuç. Ortak bir hayat yaşamak istese zaten resmi olarak evlenirdiniz, o yüzden bu ayrı gayrılık.

nasıl yanii?avrupada yaşıyorsunuz ama imam nikahıyla?adam evli değildir umarım başkasıyla.sizle de evli değil gerçi.şimdi anlaşıldı devamlı kendine mal yapması.hiçbir hakkınız yok ki onlarda

Siz bence onun için bedava cinsellik, bedava ev işi, bedava yemek, hizmet gibi birşeyler ifade ediyorsunuz. O parayı verip 1 kuruş fazla vermemesinin sebebi de bu. Evlilik bu değil.
Yaw büyük saçmalık
Nikahsız kızını o evde oturtacak aile de heee evet oldu diyecek
O nasıl ana baba.
Konu sahibesi de ayrı kafa.
Adam Türkiye'den ev alsa sana kazanımı ne ?
Evli bile değilsin ne evi ya :))

Imam nikahı olunca resmen evli olmuyorsunuz. Haliyle adam niye sizinle geleceğe dair yatırım yapsın ki?
Ev alsa bile sizin adınıza yapmayacak o kesin.
Resmi hiçbir hakkınızın olmadığı bir birliktelik için plan yapmanız çok garip.

Hadi aileler paragoz bir kadın avrupa da 3 bin euro maasla gül gibi gecinir gider neden kendine çöp muamelesi yapan bir cuzdani kabariga katlanmak neden . Cahillik ve aç gözluluk nerde yasarsaniz yasayin var insanin içinde özsaygisi varsa ha das basi ha avrupa Amerika kimse ona öyle bir evlilik yaptiramaz.

Eşiniz değil, birlikte yaşadığınız adam. Eş demek için resmi nikah olması gerekir. Evlilik değil ortaklık derken nokta atışı yapmışım. Birkaç sene sonra sizi bırakır başka bir kadınla evlenir muhtemelen.

Eşiniz değil, birlikte yaşadığınız adam. Eş demek için resmi nikah olması gerekir. Evlilik değil ortaklık derken nokta atışı yapmışım. Birkaç sene sonra sizi bırakır başka bir kadınla evlenir muhtemelen.
Üstelik bu akıllı da kendi maaşini da ortak hesaba koyuyor :))
Herhalde al ben yiyemedim, sen ye diyecek.

Merhabalar, ben yurtdisindan katiliyorum. Hollanda dan. Bi konu hakkinda tecrubeli bayanlardan fikir almak istiyorum.
Ilk once esim ile benim profillerimizi cizmek istiyorum daha sonra yorumlarinizi bekliyorum.

Ben 29 yasindayim, okudum ve full time calisiyorum. ( benim maas 2900 euro aylik )
Ben ve esim hollanda dogumluyuz ve bekar iken de ailelerimiz ayni semtlerde yasiyorduk. Gorucu usulu gibi oldu benim evliligim ve 1 sene icinde soz - nisan - evlilik gerceklesti. 3 senelik evliyim.

Sorun su ki, esim benden cok cok fazla kazaniyor. ve ortak hesabimiz var ve her ay oda 2900 euro aktariyor bankaya. Diyelim ki benim maas fazla yatti 3100 ozaman o da o ay 3100 aktariyor. 3 sene dir boyle.

Esim 33 yasinda, kendisinin ofisi var ve toplam 4 tane dukkani var. 3 tane sini kiraya veriyor ve 1 tanesi de kendi ofisi.
Toplam kac kira geliri tam net olarak bilmiyorum. Ama her dukkandan en az 1750 euro geliri var ve toplam zaten sadece kira geliri 6000 euro veya daha cok. Kendi isini saymiyorum bile...

Bu zaten benim ve cevrem icin cok cok buyuk bi basari ama esim bunu basari olarak gormuyor. ( 4 dukkan araba ve gelir ) Esim kendine cok pahali ( benim icin pahali ) elbise alir veya harcamalar yapar, ama bizim ortak hesaptan yapmaz. Bende dedim bende istiyorum iste sunu bunu, ozaman da diyor ortak hesaptan cek al. ama ordan cekip almak istemiyorum.

Ortak hesapta bi birikimimiz var. Ve aslinda problemler burdan cikti. Biz seneye turkiye den ev almayi dusunuyoruz. Oda 3 ay once ortak hesapta ki birikimimizi ihtiyaci olduguna, bi dukkan daha alacagina ve cok buyuk bir firsat ( dukkan ucuzmus ) oldugunu soyledi. Bende bunun ustune olmaz biz ev alacagiz o arada da buyuklerimize soralim anneme babama soralim dedigimde sustu ve birseyler demedi.

1 ay once ortak hesapta ki paranin yarisini cekti. Bunu 1 gun once soyleyip ertesi gunu de cekti ve o dukkani aldi. Hani paran yoktu nasil yaptigini sordugumda bana fazla finansal soru sorma, ben ona buna hesap vermek icin evlenmedim. Benim hayallerim var ve pesinde kosuyorum dedi. Bu bizim ilk buyuk kavgamiz ve esim soyle dedi.

Ben seninle birseyler paylasiyorum, sen diyorsunki anneme babama sorayim. Senle mi evlendim, ailen ile mi. Ben bu yasima kadar herseyi mi kendim yaptim, anladim ki kimsem yok arkamda. Ailene sorsan ne sormasan ne, ailen almamis ki hayatinda dukkan ev bilmem ne. Ben babama da sormuyorum ne soracam adam 40 senedir ise gidip gelmis ne anlar bu islerden deyip trip atti....

Daha coook seyler varda iste artik kendimi degersiz hissediyorum:KK43:

Benim hatam nerde ?
Finansal konu da esim hakli mi ?
Karisik oldu sanirim sorry
Hakliyi haksizi bilmemde bacim sen hesapta kalan parayla turkiyden ev alirsin sen hatta turkiyeden envai cesit kombin yaparsin kendine ortalama 2 bin euro attiginizi varsaydim ki daha fazlasini atmissiniz 3 sene de biz turliyedekilerin hayal edemeyecegi para bu😂

Cok çirkin ama söylicem adam zengin olmasa hiçbir kadın evlenemem diyen herifi dönüp bakmaz. Ekonomik durumlar rol oynamis bu evlilikte.

3 bin euro maasla birikim yapacak esininde parasiyla ev alacak ben konudan tanıdığım kadarini soylim o adam ölse karisinin uzerine ev almaz nikah bile kiymamis ayol .
Bilmiyordum demesine bile inanmıyorum ben valla.
Bilmiyorsa kabul etmesinin imkanı yok kimse kusura bakmasın.

Yaw büyük saçmalık
Nikahsız kızını o evde oturtacak aile de heee evet oldu diyecek
O nasıl ana baba.
Konu sahibesi de ayrı kafa.
Adam Türkiye'den ev alsa sana kazanımı ne ?
Evli bile değilsin ne evi ya :))
evi kendine alacak konu sahibi.ama adam çok uyanık tek kuruşunu kaptırırmı karısı bile olmayan kadına çekmiş hesaptan hemen parasını

ben bu konuya hiç yorum yapmayacağım 6 bin euro kiralar maaşlar dükkanlar evler beni aşar. :KK53:
Hay bu adamin hayallerine diyesim var
Ben hic anlamam ki ticaret veya ev araba alma konularindan. Esim de oyle deyince dedim bi buyuklerimize danisalim.

Esim finans konu da tam net gelirini soylemez. 3 tane dukkani oldugunu da evlenmeden once bilmiyordum.
Esim bir dukkana gittiginde 3000 euro harci ya biliyor, yani aldigida birsey degil. Ben aciyorum hani benim tarzim degil oyle marka veya pahali elbise. Loro piana alsam ne almasam ne kafasindayim ben.

Harcamalari zaten ortak hesaptan yapiyoruz bi yere gittigimizde, sadece ozel luxe elbise olsun ozel yerlerde ortak hesaptan cekmez esim. Esimin ozel masaji haftalik 100 euro. Onu ortak hesaptan cekmez. Bende gitsem ozaman ev alamayiz veya ileri ye dogru yatirim yapamayiz ?
100 euroluk siz de masaja gitseniz hakikaten yatirim yapamiyor musunuz?

Konu sahibi samenwonen var mı

ayy yapma kudra böyle olup ta sitede eşim eşim diye dolanan kadınlar var allesen.

X