Esim ve finansal hakkinda.

Şimdi eşime sordum. Sen 30 bin maaş alsan ben 5 bin maaş alsam, ben ortak hesaba 3 bin atsam sen de 3 bin atsan nasıl olur dedim.
Geri kalan parayı napıcam ki dedi. O ne saçma iş dedi.
Kalanını biriktirip kendine dükkan alırsın dedim.
Öyle evlilik mi olur yaa dedi.

Sanırım biz karı koca anormaliz.

Yo bence normalsiniz çünkü siz karı kocasınız.

Ben de konu sahibinin akıl sağlığından şüphe etmistim baya
"O kadar detayli anlatiyoruz ona rağmen hala ortak hesap ve esit para koymaktan bahsediyor, Türkçesi mi kıt, kafasi mi basmıyor yoksa zeka sorunu mu var" diyordum ki Allah'tan fake çıktı
37 sayfayi okumaya üşenip ilk 3 sayfa ile idare etmis olan ben, 40tan 55e kadar kahkahalar içinde hatta melz hesabindan yazdığını görünce aha 2.uyelik de varmis diye diye okudum 🤣 eee ban kacinilmazdi zaten
Yoksa yurtdışında yaşayıp Turkiyeden ev alma hedefi olacak kadar vizyonsuzlugun baska aciklamasi olamazdi

Eşiniz evliliği de finansal ortaklık gibi görüyor galiba. Her ay ortak hesaba aynı miktar para aktarması değişik. Kalan paradan artan birikimi de sizden gizli bir hesapta yaptığına eminim. Alacağı yeni dükkandan gelecek gelirden de siz dolaylı olarak pay kazanacaksınız diye onu da ortak hesaptan almış. Inşallah hayallerini gerçekleştirince sizinle ortaklığını fes etmez :KK51:

Eşiniz evliliği de finansal ortaklık gibi görüyor galiba. Her ay ortak hesaba aynı miktar para aktarması değişik. Kalan paradan artan birikimi de sizden gizli bir hesapta yaptığına eminim. Alacağı yeni dükkandan gelecek gelirden de siz dolaylı olarak pay kazanacaksınız diye onu da ortak hesaptan almış. Inşallah hayallerini gerçekleştirince sizinle ortaklığını fes etmez :KK51:
Olup bitenden hiç haberin yok değil mi🤣🤣Konu sahibinin evli olmadığı ve 2.hesabı ortaya çıktı.

Evet saf gibi yorum yaptım :KK53: fake 2. Hesabı gördüm sonradan ama konu da mı fakemis onu anlamadım çok uzun geldi üşendim okumaya :)
Bemim bildiğim zaten adamla evli olmadığı ve buradan millete cevap verirken yanlışlıkla başka bir üyelikle cevap verdiği...hatta o üyeliğin bu mayısta birisi ile tanıştığı ve hoşlandığı yönünde de konusu var . Adamla ne zaman tanıştı,kaynaştı,birlikte yaşamaya başladı, ne ara dükkan almaktan helak oldular bilemiyorum 🤷‍♀️

Bemim bildiğim zaten adamla evli olmadığı ve buradan millete cevap verirken yanlışlıkla başka bir üyelikle cevap verdiği...hatta o üyeliğin bu mayısta birisi ile tanıştığı ve hoşlandığı yönünde de konusu var . Adamla ne zaman tanıştı,kaynaştı,birlikte yaşamaya başladı, ne ara dükkan almaktan helak oldular bilemiyorum 🤷‍♀️
Ay ne deli deli insanlar var yahu. İnsan ne diye o kadar düşünüp böyle bir konu açar bir de uzun uzun detaylar vermiş, sonra yememiş içmemiş ikinci üyelik almış.ben de her okudugum rakamı 10la çarpıp tl'ye çevirmekle uğraştım boşuna :KK53: :KK53:

Merhaba bayanlar,

Yurt disindan yasiyorum kusura bakmayin. Benim bir derdim var kimse ile paylasamiyorum.
26 yasinda genc bi bayanim. Daha once hic sevgilim olmadi. Aslinda cok fazla da ilgilenmedim, istemedi tanismak falan erkeklerle. Okulum seneye bitiyor ve gercektende yuva kurmak isterim.
Daha once deneyimlerim olmadi demekte fayda var. 1 ay once hic unmadigim anda hic unmadigim yerde eski okuldan tanidigim bir arkadasimi gordum ve yaninda da bir beyefendi. Bi anda kaynastik 15dk konustuk ayak ustu hep beraber ve bir gun sonra mesaj atti eski okul arkadasim bana instagramdan. Seni instagramdan takip etse bir problemi olurmu diye arkadasi icin. Bende olur dedim ve konusmalarimiz basladi whatsapp uzeri devam etti. 1 ay icinde 3x beraber tanismak icin gezmisligimiz var. ( butun gun, ve cok keyifliydi, kendimi cok iyi hissettim) Kendisi 32 yasinda isi gucu duzgun birine benziyor. Cok saygili ve konusmasi giyinisi cok duzgun birine benziyor tabi nasil olur bilemem ama bana sunu dedi ve cok dusundum ve cikamadim isin icinden.

En son bulusmamizda, bana dedigi su, evlenip ayrildim, 3 sene oluyor, cocugum yok. Bunu bil sonra ikimizde birbirine baglanip duymani istemem dedi. 4 sene surmus evliligi.
Bi anda uzuldum bi anda da dedimki adam durust, benle oynamiyor veya ciddi dusunmese bunlari demezdi galiba. Ama cok kafam karisik.

Sizce nasil bir yol almam lazim ? Yani bunu demesi normalmi veya tam zamaninda mi dedi. uzulmedim de degil...

Ay ne deli deli insanlar var yahu. İnsan ne diye o kadar düşünüp böyle bir konu açar bir de uzun uzun detaylar vermiş, sonra yememiş içmemiş ikinci üyelik almış.ben de her okudugum rakamı 10la çarpıp tl'ye çevirmekle uğraştım boşuna :KK53: :KK53:
2.üyeliğindeki konusu da bu..mayıs ayında yeni tanışmış..temmuz ayında (sözüm ona ) evli her ay para saymaktan dükkan almaktan yorulmuş,yıpranmış bir arkadaş olmuş😅

Merhabalar, ben yurtdisindan katiliyorum. Hollanda dan. Bi konu hakkinda tecrubeli bayanlardan fikir almak istiyorum.
Ilk once esim ile benim profillerimizi cizmek istiyorum daha sonra yorumlarinizi bekliyorum.

Ben 29 yasindayim, okudum ve full time calisiyorum. ( benim maas 2900 euro aylik )
Ben ve esim hollanda dogumluyuz ve bekar iken de ailelerimiz ayni semtlerde yasiyorduk. Gorucu usulu gibi oldu benim evliligim ve 1 sene icinde soz - nisan - evlilik gerceklesti. 3 senelik evliyim.

Sorun su ki, esim benden cok cok fazla kazaniyor. ve ortak hesabimiz var ve her ay oda 2900 euro aktariyor bankaya. Diyelim ki benim maas fazla yatti 3100 ozaman o da o ay 3100 aktariyor. 3 sene dir boyle.

Esim 33 yasinda, kendisinin ofisi var ve toplam 4 tane dukkani var. 3 tane sini kiraya veriyor ve 1 tanesi de kendi ofisi.
Toplam kac kira geliri tam net olarak bilmiyorum. Ama her dukkandan en az 1750 euro geliri var ve toplam zaten sadece kira geliri 6000 euro veya daha cok. Kendi isini saymiyorum bile...

Bu zaten benim ve cevrem icin cok cok buyuk bi basari ama esim bunu basari olarak gormuyor. ( 4 dukkan araba ve gelir ) Esim kendine cok pahali ( benim icin pahali ) elbise alir veya harcamalar yapar, ama bizim ortak hesaptan yapmaz. Bende dedim bende istiyorum iste sunu bunu, ozaman da diyor ortak hesaptan cek al. ama ordan cekip almak istemiyorum.

Ortak hesapta bi birikimimiz var. Ve aslinda problemler burdan cikti. Biz seneye turkiye den ev almayi dusunuyoruz. Oda 3 ay once ortak hesapta ki birikimimizi ihtiyaci olduguna, bi dukkan daha alacagina ve cok buyuk bir firsat ( dukkan ucuzmus ) oldugunu soyledi. Bende bunun ustune olmaz biz ev alacagiz o arada da buyuklerimize soralim anneme babama soralim dedigimde sustu ve birseyler demedi.

1 ay once ortak hesapta ki paranin yarisini cekti. Bunu 1 gun once soyleyip ertesi gunu de cekti ve o dukkani aldi. Hani paran yoktu nasil yaptigini sordugumda bana fazla finansal soru sorma, ben ona buna hesap vermek icin evlenmedim. Benim hayallerim var ve pesinde kosuyorum dedi. Bu bizim ilk buyuk kavgamiz ve esim soyle dedi.

Ben seninle birseyler paylasiyorum, sen diyorsunki anneme babama sorayim. Senle mi evlendim, ailen ile mi. Ben bu yasima kadar herseyi mi kendim yaptim, anladim ki kimsem yok arkamda. Ailene sorsan ne sormasan ne, ailen almamis ki hayatinda dukkan ev bilmem ne. Ben babama da sormuyorum ne soracam adam 40 senedir ise gidip gelmis ne anlar bu islerden deyip trip atti....

Daha coook seyler varda iste artik kendimi degersiz hissediyorum:KK43:

Benim hatam nerde ?
Finansal konu da esim hakli mi ?
Karisik oldu sanirim sorry
Eşiniz ailenize değil size sormak zorunda...

2.üyeliğindeki konusu da bu..mayıs ayında yeni tanışmış..temmuz ayında (sözüm ona ) evli her ay para saymaktan dükkan almaktan yorulmuş,yıpranmış bir arkadaş olmuş😅
Kocasını da aman işte sevgilisini de 32 yaşında diye anlatmamis mi bu konuda? İkisi aynı kişi bence ama aradaki zamanı sallamış herhalde Ay bilemedim valla deli kaynıyor ortalık kimbilir hangi mantıkla yaptı :KK53: :KK53:

Samenwonen , Hollanda hükümetinden birlikte yasayan kadının ve erkeğin ayrı ayrı para almasını sağlayan bir ayrıcalık veriyormuş bacılar.

Kesin bilgi.

Samenwonen , Hollanda hükümetinden birlikte yasayan kadının ve erkeğin ayrı ayrı para almasını sağlayan bir ayrıcalık veriyormuş bacılar.

Kesin bilgi.
onu anlatmıştı biliyoruz.ama sonuçta adam evlenmeye layık bulmamış mı bulmamış ben orasına bakarım sadece :KK53:

X