Esim ve finansal hakkinda.

Biz de bunu anlayamamanızı anlayamıyoruz.
Resmi nikahınız olsa bile sizin evliliğiniz evlilik olmazmış zaten
Çok kasmayın, devam edin
çünkü karşısındaki insandan dolayı evliliği ortaklık zannediyor. paraların eşit olması gerektiği mantığına uyuyor neden? öyle inandırılmış. gerçekten severek evlilik yapmış bir insanla bu düşünce bir değil tabii.

çünkü karşısındaki insandan dolayı evliliği ortaklık zannediyor. paraların eşit olması gerektiği mantığına uyuyor neden? öyle inandırılmış. gerçekten severek evlilik yapmış bir insanla bu düşünce bir değil tabii.

Şimdi eşime sordum. Sen 30 bin maaş alsan ben 5 bin maaş alsam, ben ortak hesaba 3 bin atsam sen de 3 bin atsan nasıl olur dedim.
Geri kalan parayı napıcam ki dedi. O ne saçma iş dedi.
Kalanını biriktirip kendine dükkan alırsın dedim.
Öyle evlilik mi olur yaa dedi.

Sanırım biz karı koca anormaliz.

Ha bir de kusura bakmasın ama zannetmesin, inandırılmasın.
Hollanda da büyümüş yaşamış.
Kendini geliştirememiş vizyonunu geliştirememişse hak ediyordur.

Yani yurt dışındasın. İmkanların her açıdan daha iyidir muhtemelen. Ama görücü usulü imam nikahına razı oluyorsun. Tek hayalin türkiyede ev almak. Cidden pes

Ben cevap vereyim benimle evlilik sözleşmesi yapacak insanla ben evlenmem. Çünkü arada güven yoksa sevgi zaten yoktur.

Iste burda bi cogu evlense bile yapmiyor.

Diyelim ayrildiniz ve esiniz haksiz ( aldatti ve kusurlu )
hakim bakmiyor kim kusurlu olduguna. Hakim kimin kazanci coksa ona gore nafaka belirliyor

5 sene ile 12 sene arasi nafaka odemelisin egerki esinizin geliri yoksa vesizden azsa.
Siz bi insana guvenip, sizi aldatip veya herangi bi konuda anlasamayip ayrildiniz, hayatinizin 12 senesini nafaka odemeye ragzi mi olursunuz ? Yani hic mi dusunmezsiniz bunlari ?

Konu sahibi neden her yorumunuzda anlayamıyorum diyorsunuz
Türkçeden mi kaynaklı yoksa başka bir problem mi var?
İngilizce de yazabiliriz, ciddiyim.

Size sayfalarca yazılmış ama tek cevabınız anlayamıyorum, anlayamıyorum, anlayamıyorum

Çizerek mi anlatalım bilemedim
Yok be kuzum, bal gibi anlıyor da kuyruğu burda dik tutuyor. Kendisinin ve ailesinin tek hedefi bı çocuk doğurup adamı nikaha ikna etmek, o zamana kadar da salağa yatacak mecbur

Şimdi eşime sordum. Sen 30 bin maaş alsan ben 5 bin maaş alsam, ben ortak hesaba 3 bin atsam sen de 3 bin atsan nasıl olur dedim.

Adam şok olmuştur bu soru nereden çıktı diye :rolleyes:
Bende dün sordum, hayatım niye böyle birşey yapayım sana güvenmesem evlenmek istemezdim, ben hayatımı birleştirmek istiyorum parayla işim yok dedi. Ki kendisi babasının tek varisi, kafeleri ormanparkları alabalıkları falan var. E anormal çift hanesine bir + atabilirsiniz.

Iste burda bi cogu evlense bile yapmiyor.

Diyelim ayrildiniz ve esiniz haksiz ( aldatti ve kusurlu )
hakim bakmiyor kim kusurlu olduguna. Hakim kimin kazanci coksa ona gore nafaka belirliyor

5 sene ile 12 sene arasi nafaka odemelisin egerki esinizin geliri yoksa vesizden azsa.
Siz bi insana guvenip, sizi aldatip veya herangi bi konuda anlasamayip ayrildiniz, hayatinizin 12 senesini nafaka odemeye ragzi mi olursunuz ? Yani hic mi dusunmezsiniz bunlari ?

Ya eşiniz sizi düdüklemiş
Ya da Hollanda da yaşamıyoruz diye siz bizi düdüklüyorsunuz
Çünkü şu yazdığınız bana inandırıcı gelmiyor.
Yok mu orada yaşayan bir üye bizi aydınlatsın?

Eşim beni dövse aldatsa hakim eşime nafaka vermemi ister mi cidden?

Adam şok olmuştur bu soru nereden çıktı diye :rolleyes:
Bende dün sordum, hayatım niye böyle birşey yapayım sana güvenmesem evlenmek istemezdim, ben hayatımı birleştirmek istiyorum parayla işim yok dedi. E anormal çift hanesine bir + atabilirsiniz.

Ay bir de üstüne alındı benden böyle bir şey mi bekliyorsun diye :KK70:

Durduk yere olana bak iyi mi :KK70:

ben evlendikten sonra çalışmadım sağlık sorunumdan dolayı. evlenmeden önce eşimden yüksek alıyordum üniversite zamanıydı, yettiremediği yerde ben destek olurdum daha sonra eşim ticarete atıldı, yükseldi. şimdi ben çalışmıyorum. bir günden bir güne para konusu geçmedi aramızda, aldığım ettiğim konuşulmadı. bir yatırım yapılacaksa anlamasam bile bana sorar, danışır. sürekli şöyle para böyle birikim konuları geçmez. gözü sürekli mal varlığında ve daha fazlasında olan insanlar da böyle ince hesaplar peşine düşerler. aman evlenmiyim, aman fazlasını koymayayım. bu da bana incitici geliyor. konu sahibi nasıl kabul ediyor bizde onu anlayamıyoruz

Yahu sürekli eleştirilen Türkiye'de bile kusurlu taraf belirlenip nafaka tazminat verirsen ab üyesi Hollanda'da kusurlu tarafa ödeme yapılacak öyle mi? Oldu oldu.

Son düzenleme:
Turkler degisik d

Esim zaten benim calismami istemiyorki. Ama o konulara girmek istemiyorum.
Bana diyor herzaman kendini gelistir. 40 sene ayni isi yapma diyor. Tabi kendin bilirsin diyor.
Boyle konularda herzaman kendimi eksik hissediyorum.

Hayatta herzaman daha iyisini yap diyor. Bi isi zevkle ve o isin en iyisini yapmaya calis diyor.
Suan yaptigim isin daha farkli yonlerini gosteriyor bana, diyorum icimden nasil bunlari aklina geliyor,...
Senin adam (eşin demiyorum bak özellikle, evli değilsiniz) ayyynı eşimin Almanya 'daki amcasını hatırlattı bana. Böyle kuru akıl satmayı çok sever, 3 kuruşluk hayrı dokunmamıştır kimseye ama. Anca emir versin anca akıl satsın. Dövsen öldürsen 1 eurosunu alamazsın, öyle bir tip. :)

Yahu eleştirilen Türkiye'de bile kusurlu taraf belirlenip nafaka tazminat verirsen ab üyesi Hollanda'da kusurlu tarafa ödeme yapılacak öyle mi? Oldu oldu.

Ya neden inanmiyorsunuz. Burda ki yasalar boyle. Ben bizzat kendim arastirdim.
Kusur aranmiyor. Biz anlasamiyoruz ayriliyoruz dediginde bitiyor olay. Ve mal nafaka davasi acilabiliyor. Egerki kusurlu kisi de olsa esinden az kazaniyorsa nafaka odemeli. Bu 12 sene ye kadar gecerlidir.

Sozlesme olsa bile nafaka konusunu yapamiyorsunuz.

ispat edebilmek icin ne yapmam lazim ?
Yok yani hani beni yalanci veya salak gibi artik sey yapiyorsunuz ondan diyorum.

Magdur olan onca insan var diyorum hollanda da bu erkekte kadinda ayni farketmiyor. Ve artik insanlar bunun farkinda.

Ya neden inanmiyorsunuz. Burda ki yasalar boyle. Ben bizzat kendim arastirdim.
Kusur aranmiyor. Biz anlasamiyoruz ayriliyoruz dediginde bitiyor olay. Ve mal nafaka davasi acilabiliyor. Egerki kusurlu kisi de olsa esinden az kazaniyorsa nafaka odemeli. Bu 12 sene ye kadar gecerlidir.

Sozlesme olsa bile nafaka konusunu yapamiyorsunuz.

ispat edebilmek icin ne yapmam lazim ?
Yok yani hani beni yalanci veya salak gibi artik sey yapiyorsunuz ondan diyorum.

Magdur olan onca insan var diyorum hollanda da bu erkekte kadinda ayni farketmiyor. Ve artik insanlar bunun farkinda.
Tamam her türlü birbirinize güvenmemiş oluyorsunuz.
Güven olmadan ilişki yürür mü? Hayır.

Tamam her türlü birbirinize güvenmemiş oluyorsunuz.
Güven olmadan ilişki yürür mü? Hayır.

Bak resmi siteden kopyaliyorum simdi.

Je hebt recht op alimentatie, alleen als je niet (volledig) in je eigen onderhoud kunt voorzien. Het is natuurlijk erg pijnlijk als je partner is vreemd gegaan.. Vreemdgaan speelt juridisch gezien echter nauwelijks een rol. Als je overspel hebt gepleegd, vervalt je recht op alimentatie normaal gesproken niet.

turkce

Nafaka hakkınız, ancak (tamamen) geçiminizi sağlayamıyorsanız. Eşinizin aldatmış olması elbette çok acı vericidir, ancak yasal açıdan aldatmanın pek bir rolü yoktur. Zina yaptıysanız, nafaka hakkınız normalde sona ermez.

X