Eşim ve kardeşinin bana tuhaf gelen ortaklığı. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Diretmiyor zaten. Sorun beni karıştırmıyor olması.
Siz sonucta bir keseden gecinmiyor musunuz?
Yani iki basiniza calisiyorsunuz ama evin harcamalari ve masraflari ortak degil mi?
Neden sizi boyle onemli bir konuda karistirmiyor onu anlamadim dogrusu.
Bence oturup etraflica bunu esiniz ile konusun.

Biraz ozelestiri yapmasini saglayin, mesela ayni seyi sizin yapiyor olmaniz onun ne hissetmesine yol acardi sorun?
Siz kendi kardesiniz icin boyle birsey yapiyor olsaniz, tepkisi ne olurdu?
Musade eder miydi bu sekilde bir ortakliga?

Bence esinizin kardesi sizin de dediginiz gibi kendisini kurtarmanin pesinde.
Yarin oburgun evlenirken de kendisi yine sizden destek almaya calisacaktir.
Sonrasinda da sen sag ben selamet.
Insan kardesler hakkinda boyle dusunmek istemiyor ama maalesef ki boyle kardesler var.
Onemli olan durumu kirmadan dokmeden iyi idare edebilmek.
Hassas bir konu sonucta, ama burada en onemlisi sizin gecim sartlarinizi etkileyen bir durum var.
Kardesi bekar ve sorumlulugunda birsey yok, ama siz bir aile gecindiriyorsunuz ona gore giderleriniz var.
Bunlari da dusunerek hareket etsin esiniz.

Ben söyledim ve kavga ettik bu konu yüzünden. Muhtemelen para göz olduğumu falan düşünüyor. Bu konulara karışmandan iğreniyorum dedi. Ama sonuç olarak o işten vazgeçildi. Sorun iş değildi zaten benim onayım olmadan yapmazdı. Sorun zihniyeti. Beni karıştırmak istememesi.
Bana gore hayat paylasildigi gibi, maddiyatta paylasiliyor.
Ben bu erkeklerin bu mantigini anlamiyorum.
Ayni yastiga bas koydugun bir insani nasil maddi konularda da dahil etmezsin?
Sen karisma ben bildigim gibi yaparim kafasindalar ne guzel dunya.
Siz de ayni sekilde davranis sergilemeyi ornekleyin bence SIK SIK belki sizi anlar da paragoz oldugunuzu dusunmez.
Cunku sizin yaptiginiz paragozluk degil maalesef, esinizin kullanilmasina izin vermemek.
Umarim bir gun gorur bunlari.

Sizin arabayı satmak isteme nedeniniz kredi kartlarının borcunu artık döndüremiyor ..Zor durumda kalıyor olmanız değil mi?Madem borç bitmeyecek bu ay ve sonraki aylar yine sıkışık durumda olacaksınız ne diye arabanızı satıyorsunuz ki? Topraktan alma olaylarında da o kadar az peşinatla olmaz genelde ..Ben tüm paranızı kayın/enişte vs. ikisinden birisinin işi büyüteceğim/bana ortak olsana diyerek eşinizin elinden alacağını düşünüyorum.En azından eşinizin öyle bir potansiyeli var

Ben söyledim ve kavga ettik bu konu yüzünden. Muhtemelen para göz olduğumu falan düşünüyor. Bu konulara karışmandan iğreniyorum dedi. Ama sonuç olarak o işten vazgeçildi. Sorun iş değildi zaten benim onayım olmadan yapmazdı. Sorun zihniyeti. Beni karıştırmak istememesi.
Bence eşinize kardeşi söylüyor yoksa her konuda fikrinizi alan bir insan neden kardeşi ile ilgili konularda size danışmıyor kafama yatmıyor bu kısım.

İlişkiler aşk yani duygular ile başlayıp mantık ile ilerlemeli bana göre. Çünkü hangi aşk bakii ki ? Tersini de yapabilen var mantık evliliği gibi ama o bana uymazdı. Ben aşk ile başlattım aşk olmasaydı evlenmezdim çünkü uyumsuzları açık şekilde görüp evlenmek aptallık olur hepimiz için. Ben eşinize saygı duymadım , öğretmensiniz sanırım. Lisans mezunu topluma yön veren bir kadına " sen ne anlıcan erkek işinden " zihniyeti beni eşinize karşı doldurdu sanırım. Adamın ticari zekası inanın berbat yani kızdığım için demiyorum. İş arkadaşım da gelip bu planı anlatsa " aaa adam alık herhalde " derim. Eşinizin bu plana bu kadar sıkı sarılmasını sağlayan tek unsur " kardeşi " onunla ortak olma iş yapma fikri. Tehlikeli olan da bu. Bunu şimdiden görmek, duruşunu belli etmek önemli. Kavga ettik konu kapandı demek konu çözüldü demek değil. Konu ötelendi, adam muhtemelen kardeşine mahçup olduğu için daha büyük bir fedakarlıkla geri dönecek çünkü siz ağladınız o böğürdü. Konu çözümsüz kaldı. Bu iletişim yöntemi belki taş devrinde işe yarıyordur ama bu yüzyıl için geçerli mi bilemiyorum ?
Haklısınız... ama şu an beynim durmuş durumda. Hemen çözüm bulmak istiyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama bulamıyorum.

Bir de bu konu yüzünden tartıştık ve iki gündür konuşmuyoruz. Şöyle ki sabah kahvaltıda çıt yoktu. Tek kelime bile etmedik. Benim zaten boğazım düğüm gibi iki gündür. Aptalca düşünüp böyle bir işe kapılmasına mı takılayım yoksa bana olan tavrına mı? O kadar sinirlerim bozuk ki. bana son sözü bu konulara karışmandan iğreniyorum olmuştu. Sonra da yatıp uyumuştu. O andan beri de konuşmuyoruz. Kahvaltıda yine lanet olsun ki gözlerim doldu masadan kalkıp çalışma odama geldim ağladım. Karşısında ağlamak istemiyorum çünkü. Bu huyumdan nefret ediyorum. Sanki dünyanın en çaresiz insanı gibi davranıyorum bazen. Oysaki her sorunumu kendim çözerim ama önce bi süre böyle dibe vuruyorum sanki acizmişim gibi hissediyorum kendimi. Biraz önce gelip kapıyı açtı ağladığımı gördü. Birkaç dakika öyle bekledi kapıda. Sonra da kapatıp gitti. Şimdi o salonda ben odamdayım. 1 saat sonra da işe gidecek ve bugün de hiçbir şeyi çözmeden geçecek. Bunu düşününce çıldırıyorum. İstiyorum ki gelsin bir şey söylesin konuşalım desin. Ben gitmek istemiyorum. Normalde sen ben yapmam bi çözümüm varsa giderim konuşurum ama son söylediği şey ağır geldi bir şey yapsın istiyorum.

sizce nasıl davranmalıyım?

Bu konulara neden karismayayim, ben kadinim diye aklim mi kit? Kardesinin pipisi var diye benim hakkim olan da bile söz hakki once ve sadece ona mi düser ona, keserim ülen o pipiyi, nefret ediyorum bu erkek egemen ortacag kafasindan, artik biraksinlar bu isleri, millet aya, marsa üs kuruyo, biz hala sen kadinsin, sen eksik akillisin zihniyetinde bizde.

Bu konulara neden karismayayim, ben kadinim diye aklim mi kit? Kardesinin pipisi var diye benim hakkim olan da bile söz hakki once ve sadece ona mi düser ona, keserim ülen o pipiyi, nefret ediyorum bu erkek egemen ortacag kafasindan, artik biraksinlar bu isleri, millet aya, marsa üs kuruyo, biz hala sen kadinsin, sen eksik akillisin zihniyetinde bizde.
Haklısın sonuna kadar haklısın bacım ve bu zihniyetteki erkekler hep kaybetmeye mahkumdur babamdan biliyorum. Enayinin bayrak tutanları. Azicik karılarını dinleseler kalkınacaklar ama nerdee. :KK76:

eşim de diyor ki nerden biliyorsun eklemeyeceğini. Ben telefonda arabayı satıyorum dedim o da böyle söyledi detay konuşmadık ki diyor. Yüz yüze gelince konuşacaktık falan dedi. Yani ben biraz erkenci davranmış da olabilirim. Dün akşam bu konu yüzünden ciddi ciddi kavga ettik. Bana para konularına girmenden yorum yapmandan iğreniyorum dedi. Kardeşiyle normalde başka bir iş yapacaklardı onu da asla yapmam sen her şeye böyle karışırsın uğraşamam dedi.
Şu konunuzu hatırlatayım.
Kocanız köşeye sıkışınca yalan söyleyen bir tip ve böyleleri ne yazık ki asla değişmez. Bir bakmışsınız sizin haberiniz olmadan kardeşiyle çoktan başka işlere girmiş.
O yüzden temkinli olun.

Topraktan ev o kadar küçük karla satılmaz. Eğer binanın yapılmasını bekleyip öyle satacaklarsa çok daha fazla karla satılır kardeşe güvenmeyin. Kimse o kadar az karla gidip topraktan,olmayan belki hiç olmayacak bi binadan ev alır mı sizce ? Eşim inşaat mühendisliği yaptı ordan biliyorum. Eşinizinde bi fikri yok bence bu konularda bilmediği işe girmesin.
Araba konusuna gelince;arabayı almışsınız eski model bi araba aldığınız için masraf çıkartmış,kredi kartlarına ondan yüklendik demişsiniz. O arabayı satıp yeni alacağınız araba daha eski model olacak. Mantık olarak daha çok masraf çıkartacak. Siz yine kredi kartına yüklenmiş olacaksınız. Hiç bişey değişmeyecek yani. Birde sizin aldığınız arabanın fiyatı yükseldiyse diğer arabalarında yükseldi. Üste kaldığını düşündüğünüz para kârınız değil yani. Böyle olunca hiç bişey değişmiyor.
Dediğim gibi topraktan ev almak mantıklı ama o paralara alınmaz topraktan ev. Yani arabayı 65e satıp nasıl alacaksınız merak ettim. 3 sene önce bile inanılmaz fiyatlaraydı topraktan evler. Biz o zaman düşünüp araştırmıştık gerçi şehirden şehire farkediyordur. Ama o işler çok riskli. Paraları toplayıp kaçan bi sürü insan var. Bide olan paranızdan olmak var. Kaç sene süreceği belli olmayan binalar var. Biz ünide olurken öyle bi ev denk gelmişti alsak mı diye düşünmüştük 5 6 sene sonra hala bitmemişti o ev. Yani biz öğrenciyken başlanan bina evlendik çocuğumuzla o şehre gittik hala inşaat halindeydi. Eşimin çalıştığı inşaat firması da söylenenden 1 sene sonra teslim etti evleri. Çok riskli işler iyi araştırmak,güvenmek lazım.

Sen haklı ve doğrusun. Eşin güya abilik adamlık yapıyor. Kardeşinden de acayip negatif elektrik aldım. Kardeş kazığı yiyince sana sarılacak ama daha çok yolunuz ve zahmetiniz var bence. Umarım senin gönlüne göre olur

Sen haklı ve doğrusun. Eşin güya abilik adamlık yapıyor. Kardeşinden de acayip negatif elektrik aldım. Kardeş kazığı yiyince sana sarılacak ama daha çok yolunuz ve zahmetiniz var bence. Umarım senin gönlüne göre olur
Ben onaylamadan bir şey yapacağını sanmıyorum. Sorun bana söylediği sözler. Bu konularda yorum yapmandan iğreniyorum demesi ağır geldi. Bu saatten sonra zaten böyle işlere girmez kardeşiyle çünkü altınlar benim bunun o da farkında. Sorun çıkaracağımı da biliyor.

Sen ona bu şekil dediğinde de altınlar senin değil bizim diyebilir. Menfaat olunca bazen herkes çok değişiyor. Kendini üzme derim, çok zor ama evlilikte çok şey yaşanıyor biraz boşvermeyi bilmek gerekiyor. Kendini üzme sevgiler

Kardeş kurnaz senin eşin enayi kusura bakmada eşini sövüşlesinde aklı başına gelsin bir güzel

Sen ona bu şekil dediğinde de altınlar senin değil bizim diyebilir. Menfaat olunca bazen herkes çok değişiyor. Kendini üzme derim, çok zor ama evlilikte çok şey yaşanıyor biraz boşvermeyi bilmek gerekiyor. Kendini üzme sevgiler
Demiyor. Arabayı satıp paranı getiririm dedi. Yani çocuk gibi çözümsüz davranıyor.

Haklısınız... ama şu an beynim durmuş durumda. Hemen çözüm bulmak istiyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama bulamıyorum.

Bir de bu konu yüzünden tartıştık ve iki gündür konuşmuyoruz. Şöyle ki sabah kahvaltıda çıt yoktu. Tek kelime bile etmedik. Benim zaten boğazım düğüm gibi iki gündür. Aptalca düşünüp böyle bir işe kapılmasına mı takılayım yoksa bana olan tavrına mı? O kadar sinirlerim bozuk ki. bana son sözü bu konulara karışmandan iğreniyorum olmuştu. Sonra da yatıp uyumuştu. O andan beri de konuşmuyoruz. Kahvaltıda yine lanet olsun ki gözlerim doldu masadan kalkıp çalışma odama geldim ağladım. Karşısında ağlamak istemiyorum çünkü. Bu huyumdan nefret ediyorum. Sanki dünyanın en çaresiz insanı gibi davranıyorum bazen. Oysaki her sorunumu kendim çözerim ama önce bi süre böyle dibe vuruyorum sanki acizmişim gibi hissediyorum kendimi. Biraz önce gelip kapıyı açtı ağladığımı gördü. Birkaç dakika öyle bekledi kapıda. Sonra da kapatıp gitti. Şimdi o salonda ben odamdayım. 1 saat sonra da işe gidecek ve bugün de hiçbir şeyi çözmeden geçecek. Bunu düşününce çıldırıyorum. İstiyorum ki gelsin bir şey söylesin konuşalım desin. Ben gitmek istemiyorum. Normalde sen ben yapmam bi çözümüm varsa giderim konuşurum ama son söylediği şey ağır geldi bir şey yapsın istiyorum.

sizce nasıl davranmalıyım?
Arkadaşın paylaştığı eski konularıızı okudum. Eşinizden bir mok olmaz. Bu konuya başka yorumum yok. Sizin paranızla hayat boyu sizi ezerek yaşayıp gideceksiniz.Siz bir hayal dünyasında yaşıyorsunuz beni ezmez lafımı çiğnemez falan adam size inanın evdeki terlik kadar değer vermiyor. Siz hayatında ekonomik bir gelirsiniz.Bankamatik kartısınız birikmiş altınsınız , krediyle alınmış arabasınız. Madem her gün ağlıyorsunuz gece gündüz bunun için ağlayın, gerçeklerle yüzleşin. Adama ben boşanıyorum sen bana değer vermiyorsun baban da sevmiyor kardeşin seni yönetiyor yetti lan zaten yalancının tekisin bitti diyebilirseniz ? Gerçek yüzünü görürsünüz.

Hiç kavga etme ne yaptığına takılma bırak ne yapıyorsa yapsın ama kendi maaşı ile yapsın. Kazık yemeden kalı başına gelmez çünkü. Bir iş yapılacaksa seninde o parada emeğin varsa rıza nı alması ve sana danışması gerekir. Danışmıyorsa kendi maaşı ile yapsın ortak olmayın derim.

Arkadaşın paylaştığı eski konularıızı okudum. Eşinizden bir mok olmaz. Bu konuya başka yorumum yok. Sizin paranızla hayat boyu sizi ezerek yaşayıp gideceksiniz.Siz bir hayal dünyasında yaşıyorsunuz beni ezmez lafımı çiğnemez falan adam size inanın evdeki terlik kadar değer vermiyor. Siz hayatında ekonomik bir gelirsiniz.Bankamatik kartısınız birikmiş altınsınız , krediyle alınmış arabasınız. Madem her gün ağlıyorsunuz gece gündüz bunun için ağlayın, gerçeklerle yüzleşin. Adama ben boşanıyorum sen bana değer vermiyorsun baban da sevmiyor kardeşin seni yönetiyor yetti lan zaten yalancının tekisin bitti diyebilirseniz ? Gerçek yüzünü görürsünüz.
Hayal dünyasında yaşasam mutlu olurdum, her gün ağlamazdım.
ama söylediklerinize anlam veremedim. Maddi olarak benden daha çok kazanıyor ve benden bir kuruş bile talep etmiyor. Son iki aydır ben kendi isteğimle destek olmuştum bu ay onu da yapmadım mesela. Arabaya gelince yine konuştuk araba senin dedi. İstersen şimdi satalım bir kuruşu bile benim değil altınlar senindi araba da senin sen ne istersen onu yaparsın dedi. Bu ortaklık meselesi de benim dediğim şekilde değilmiş. Eşim ve kardeşim 10’ar bin vereceklermiş. Yine de kabul etmedim çünkü arabanın satılmasını istemiyorum dedim. 10 bini kendi imkanlarınla verebileceksen ver ben dahil olmak istemiyorum dedim ona da tamam dedi ve bu işe girmedi. Maddi anlamda bu kadar emin bir şekilde beni kullandığına nasıl emin oldunuz anlayamadım. Göremediğim bir şey varsa söylerseniz sevinirim.

son olarak dün gece bu söylediğiniz tarzda bir konuşma oldu zaten. Cuma günü gidip dava açacağımı söyledim. Sebebi maddi konular değil, daha önceki konularımı okumuşsunuz zaten. Değer vermediğini düşündüm ben de. 1 haftadır ayrı uyuyorduk zaten. Dün gece yarısına kadar başımda oturdu uyuyorum sandı. Boşanıcam dedikten sonra gidip yatmadı. Sabah işe giderken de uyanmıştım ama görmedi uyanık olduğumu. Kapıdan bir süre bakıp gitti. Her sabah arabayla gidiyordu bugün arabayı da almadı. Bunlardan nasıl bir anlam çıkar bilmiyorum ama sizin çıkardığınız maddi anlamları çıkaramadım ben.

X