Eşim ve kardeşinin bana tuhaf gelen ortaklığı. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Konuştum arabayı satmaktan vazgeçtik. Sanırım boşanmaya karar verdim.
Önemli olan sizin mutlu olmanız ve inanın size değer vermeyen biriyle mutlu olamazsınız. Gelip kapıdan baktı gitti diyorsunuz, kötüyüm deseniz komşunuz bile fazlasını yapar. Boşanmadan önce arabayı satıp altın paranızı geri alın, sonra boşanıp boşanmayacağınıza karar verirsiniz.
Burada gelirim yok, işim yok, ailem yanımda değil deyip boşanmayı çözüm görmeyen kadınlar ne kadar içimi sızlatıyorsa kendi ayakları üzerinde durabilecekken anlamsız bir bağla eşlerinden vazgeçmeyen kadınlar o kadar sinir ediyor beni. Bunu kendine niye yapar insan diye çığlık atasım geliyor. Kendinize değersizliği reva görmeyin lütfen.

Bu kararı eşinize söylediniz mi ? Ve lütfen eşiniz sebebini sorduğunda bu zamana kadar içinizde biriken ne varsa yüzüne çat çat söyleyin

son 1 haftadır ayrı uyuyoruz zaten. İş konusundan çıkan tartışma başka yerlere geldi. O iş tam olarak benim anlattığım gibi değilmiş zaten çok da mantıksız da değilmiş ama sorun bu değil.

Bana değer vermediğini düşünüyordum bir süredir. Dün gece yine aşırı derecede sinirlerim bozuktu ve yine ağlama krizime engel olamadım. Gidip uyumuştu sinirli bir şekilde geri geldi. Sus artık apartmandakiler duyacak diye kızdı. Kendime engel olamıyorum ağlamak gelince ne yapabilirim ki. Olmuyor durduramıuorım kendimi, sinirlerim yıpranmış ama o insanlar duyacak diye sus diyor.

Öncesinde bir iki kere geldi robot gibi oturdu hiç konuşmadı. Ne bekliyorsun diyince tam konuşacaktı sinir oldum sus dedim. Ben bir şey yapmadan asla ağzını açmıyorsun bir kere bile kendi iradenle gelip bir cümle kurmuyorsun taş olsa çatlar. Ben bir şey söyleyince konuşma dedim sustu gitti.

Gece de olay öyle patladı işte. Evden çıkıp gitmek istedim kapıyı kapattı beni çekti ama sebebi insanlara rezil olmamak. Geç bi saatti çünkü. Ben de boşanmaya karar verdiğimi söyledim. Bir kere bile arkamdan gelmedin beni sevdiğini hissettirmedin. Ben böyle ağlarken kötü olurken insanlar duymasın diye yanıma geldin. Belki de boşanmam için yapıyorsun dedim. Kalmam için hiçbir çaban yoksa demek ki gitmemi istiyorsun o zaman cuma günü dava açıcam dedim. Sen de eşyalarını al annen de kal yarın eve gelme dedim. Zaten ayrı uyuyorduk yorganı çekip yattım. Uzun bir süre orda oturup bekledi. Ben uyuyunca gitmiş muhtemelen. Sabah işe giderken de gördüm kapıdan gelip bir süre baktı gitti. Ve giderken arabayı da almadı. Yanında eşyası da yoktu.

Ne yapmaya çalışıyor acaba ? Siz boşanacağım deyince birşey söylemedi mi

Ne yapmaya çalışıyor acaba ? Siz boşanacağım deyince birşey söylemedi mi
Bir üstte anlattığım gibi oldu. Tek kelime bile etmedi. Oturdu bekledi başımda. Sonra da gidip yatmış. Sabah da kapıdan bakıp gitti.

Pasif bir insan mı ?
Ketumdur genelde. Annesi de öyle söyler. Hiçbir duygusunu belli etmez. Sevincini de üzüntüsünü de. Derdini kimseye anlatmaz. Pasif diyemem ama. İnsanlara iletişimi de iyi. Bu nasıl oluyor anlamıyorum. Hatırnaz, muhabbeti iyi. Ama derdini kimseye anlatmaz. Sevgisini de bana hiç göstermedi. Açık açık söylemesine gerek yoktu hissetsem yeterdi.

Bence gelip hislerini size söyleyene kadar geri adım atmayın muhtemelen bugün oturup düşünür yasadıklarınızı eve gelince tepkisinde bir değişiklik olmazsa beklemeyin ailenizin yanına gidin gitsin kime ortak oluyorsa olsun

Bence gelip hislerini size söyleyene kadar geri adım atmayın muhtemelen bugün oturup düşünür yasadıklarınızı eve gelince tepkisinde bir değişiklik olmazsa beklemeyin ailenizin yanına gidin gitsin kime ortak oluyorsa olsun
Ortaklık meselesi kapandı. Araba senin sen istemiyorsan satmam dedi. Konu bana olan davranışları. Böyle kavgalardan sonra genelde kedi gibi oluyor. Gidip kahve yapıp getiriyor ya da üzgün triplerine giriyor. Ama bir hareket yok. Gitsem döndürmez herhalde. Döndürmeyeceğini bildiğim için hiç cesaret edememiştim gitmeye. Ama artık böyle devam etmek istemiyorum. Ben ağlarken gidip odasında yatıp uyuyan merhametsiz bir insana daha fazla anlam yüklemek istemiyorum. Yanıma sadece komşular duymasın diye geliyor çünkü bıkmış. Çünkü ben keyfimden böyleyim. Neden bu hale geldiğimin kendisiyle hiç ilgisi yok sanki.

Güncelleme: sayfa 7

Yaklaşık 5 ay önce evlendik ve maddi anlamda henüz kendimizi toparlayamadık. Daha önce de benzer bir konu açmıştım bu durumla ilgili.

Eşim ve ben çalışıyoruz eve toplam 6 bin giriyor. Tüm rakamları detaylı yazacağım ki yanlış düşünüyorsam söyleyin lütfen.
Aslında araba alana kadar iyi gidiyordu. Düğünden gelen altınlarla 54 bine bir araba aldık. Modeli düşük olduğu için çok masrafı çıktı haliyle. Bu masraflar nedeniyle biraz kartlara yüklendik. Öncesinde de kart kullanıyorduk ama bir karta borcumuz vardı şimdi iki kartımız da aynı durumda ve bir şekilde ipin ucu kaçtı. İki karta toplam 12 bin borcumuz var. Şu an maaşlar neredeyse karta gidiyor. Kira ve faturalar da olduğu için kartları tam ödeyemiyoruz. Ancak asgari ödüyoruz sonra Tekrar ay sonuna kadar kartla idare ediyoruz böyle saçma bir döngü oluştu.

bir şekilde bu kartları kapatmalıyız nasıl yapalım derken arabayı satmaya karar verdik. 54 bine aldığımız araba şu an 65 bin ediyor. Bugün bile müşterisi bu parayı teklif etti. Dedik ki arabayı en az bir kartı kapatacak kadar kârla bile satsak yine 50 bin civarı bir arabayla 1-2 yıl idare ederiz. Hiç değilse kart borcundan kurtulmuş oluruz. Yani 65 e satıp 55 e falan bir araba bulsak aradaki 10 binle kartı kapatmış olacağız.

Eşim kardeşine de söylemiş satıyoruz aklında olsun diye. O da demiş ki o zaman satıp araba parasını peşinat yapalım. Eniştemizden topraktan ev alalım. Topraktan alınca 15-20 bin uyguna alacaklar. Ev bittikten sonra daha pahalıya satacaklar. Örneğin şimdi 300 bine alacaklar. 65 bini bizim arabadan verilecek peşinat olarak. Kalan 235 bini evi satınca ödeyecekler. Evi de muhtemelen bittikten sonra 320 ye falan satacaklar. Böylece 20 bin kâr edilecek. Yani biz 65 verip 85 bin almış olacağız normal koşullarda. Ama nasıl olduğunu hiç anlamadığım bir şekilde paranın yarısını kardeşi alacakmış.

Eşime sebebini sorduğumda işte kadın milleti hep böyle falan dedi. kardeşin peşinata bir ekleme yapmıyor ki nasıl bir ortaklık onu anlamıyorum dedim. Kardeşimle aramda olan şeye karışma dedi.

Kardeşi sadece arabayı satıp ev alma fikri atıyor ortaya. Herhangi bir maddi katkı ya da emek yok. Ama paranın yarısını o alıyor. Çünkü evi o satacakmış. Hadi 5 bin o alır 15 i bize kalır anlarım da yarı yarıya ortaklık nasıl olacak aklım ermedi. Evet eşim abilik yapmak istedi diyelim ama şu an gerçekten o durumda değiliz. İmkanımız olsa zaten laf etmem ama telefonumun kırık ekranını bile yaptırmıyorum. Kardeşi gördü yine mi kırıldı dedi. Yaptıracak durumum olsa yaptırırdım herhalde bunu düşünebilmiştir inşallah. tabi ki 300-500₺ verip yaptırırım ama gerçekten sürekli o parayı verecek başka bir şey çıkıyor ve 2 aydır telefonu öyle kullanıyorum.

öte yandan şöyle bir durum var. Kardeşi 4 bin lira maaş alıyor ve bir de çalıştığı iş dışında kendine bir dükkan açtı. Şu an bizden çok daha iyi durumda. Bir de bekar, ailesiyle yaşıyor. Sorumluluğu yok. Sürekli yiyip içip gezmeye kıyafete harcıyor ki istediği gibi harcar zaten kendi kazanıyor kendi harcıyor hesabını yapmak bana düşmez. Ama demek istediğim bizden çok daha iyi durumda ve tek derdi yolunu bulmak. İlerde dükkanı büyütmek istiyor mesela. Şu an tek derdi o.

Bir de şöyle bir durum var. Eşimle ortak iş yapacaklardı. Bunun için biraz sermaye biriktirmeye çalışacaklardı. Biz aslında arabayı o yüzden almıştık yani araba da satarken değer kazanıyor neticede. Bindiğimiz de yanımıza kâr kalır demiştik. Sonra bu dükkanını açarken bize hiç haber vermedi. Sohbet arasında geçti öyle öğrendik. Bir de arkadaşlarıyla ortak olduğunu söylediler falan. Çok sonra yine laf arasında annesi yoo dükkan ortak değil kendisinin diyince öğrendik. Orda da bir tuhaflık vardı zaten. Tüm bunları bir araya getirdiğimde bana öyle geliyor ki sadece kendini kurtarmanın derdinde. Ama eşim gidip paranın yarısını ona vermeyi düşünüyor. Yorum yapınca beni fesatlıkla falan suçluyor.

Şimdi size sorum şu. Eşimin böyle düşünmesi yani paranın yarısını kardeşine vermesi normal mi? Ben mi kötü düşünüyorum? Eğer ben haklıysam da bunu eşimle nasıl konuşabilirim? Çünkü bu konuda pek konuşmadık sadece anlattığım kadar birkaç cümle geçti konu kapandı. Tartışma falan da yaşanmadı. Nasıl düşünmeliyim bilemedim
Ev konusu sacmalik bu erkeklerin beyni ne ile calisiyo anlamiyorum
Hem borc duracak hemde araba olmayacak
Kaldiki bana gore masraf yapilmis bit arabanin satilmasida sacmalik masrafinida eklersen 65i bulur eminim
E yeni alinacak arabada bu fiyata 0 olmayacagina gore onun masraf cikarmama garantisi nereden geliyo anlamiyorum
Yanlis anlama beni
Benim esimde cok araba alir satar hepsiylede sanayilerde surunur masraf yapar yani
12 bin icin satmayin derim

Dün akşam bu konu yüzünden ciddi ciddi kavga ettik. Bana para konularına girmenden yorum yapmandan iğreniyorum dedi. Kardeşiyle normalde başka bir iş yapacaklardı onu da asla yapmam sen her şeye böyle karışırsın uğraşamam dedi.
Tamam da ikinizde ayliklisiniz sonucta az cok ikinizinde sigortasi yaatiyor
O zaman maaşımdan hiçbir şey vermiyorum para yetmeyince kardeşinden alırsın dedim. O da söyledi bir şeyler. Nefret ettiğim bir huyum var böyle anlarda kendime engel olamadım hemen dudaklarım titremeye başladı ve ağladım
Aglatana kadar ustune gelmeyecekti
Ustelik etrafi dusunecegine seni dusunup sadece sarilsa yeterdi sana
Demiyor. Arabayı satıp paranı getiririm dedi. Yani çocuk gibi çözümsüz davranıyor.
En guzeli iste sende git hemen altina yatir tekrar yukselecek diyorlar 1 ayda 2.600 kar etmistik gecen sene
Ketumdur genelde. Annesi de öyle söyler. Hiçbir duygusunu belli etmez. Sevincini de üzüntüsünü de. Derdini kimseye anlatmaz. Pasif diyemem ama. İnsanlara iletişimi de iyi. Bu nasıl oluyor anlamıyorum. Hatırnaz, muhabbeti iyi. Ama derdini kimseye anlatmaz. Sevgisini de bana hiç göstermedi. Açık açık söylemesine gerek yoktu hissetsem yeterdi.
Hmmm Allah tan esim sevgisini gösteriyor
Eger dava acmakta karasizsan terapiye gidin derim kendini acikca ifade etsin
Yada konusmasini isteyin artik
Bir sarilmayla bile hisseder insan
Sonucta bir kriz geciriyorsunuz ve yaninizda olmali sarilmali kendi bu duruma dusse sen sarilirdin gibime geldi sakinlestirmek icin

Bu arada genel olarak yorumum ucuz atlatmissin madem onbin verecekti kardesi de niye ilk basta soylenmedi bana sacma geldi
Kar yari yariya olmasi icin siz 55 bin veriyorsaniz kayninizda 55 bin vermeli 10bin verirse ancak 3 yada 5 bini kendinin olur mantikli falan gelmesin sana ajitasyon yapip girmeni bekledi belki de

Ailenizin yanına gidip açın dava, insan eşi ağlarken üzülür bi sarılır özür diler bir şey yapar bu ne merhametsizlik.
Benim eşim de çok duygusuz dur ama ağlamama dayanamaz

Tamam da ikinizde ayliklisiniz sonucta az cok ikinizinde sigortasi yaatiyor

Aglatana kadar ustune gelmeyecekti
Ustelik etrafi dusunecegine seni dusunup sadece sarilsa yeterdi sana

En guzeli iste sende git hemen altina yatir tekrar yukselecek diyorlar 1 ayda 2.600 kar etmistik gecen sene

Hmmm Allah tan esim sevgisini gösteriyor
Eger dava acmakta karasizsan terapiye gidin derim kendini acikca ifade etsin
Yada konusmasini isteyin artik
Bir sarilmayla bile hisseder insan
Sonucta bir kriz geciriyorsunuz ve yaninizda olmali sarilmali kendi bu duruma dusse sen sarilirdin gibime geldi sakinlestirmek icin

Bu arada genel olarak yorumum ucuz atlatmissin madem onbin verecekti kardesi de niye ilk basta soylenmedi bana sacma geldi
Kar yari yariya olmasi icin siz 55 bin veriyorsaniz kayninizda 55 bin vermeli 10bin verirse ancak 3 yada 5 bini kendinin olur mantikli falan gelmesin sana ajitasyon yapip girmeni bekledi belki de
İlk başta kardeşiyle net konuşmadan önce bahsetmişti bana bu konudan. Böyle bir mesele var diye. Ben de kardeşin ne kadar verecek demiştim. O da kadınlar hep böyle işte diye sinirlenmişti hiç vermese ne olacak demişti. Vermese de yarısını ona vericem demişti. Kavga konusu buydu. Ama ayrıntıları bilmiyorduk.

Kardeşiyle konuştu sonradan. Ben de duydum konuşurlarken. Eniştesi çocuğa demiş ki biraz peşinat ver topraktan eve gir. Bitince satıp kâr edersin. Elinde bir şeyler kalır dükkanı toparlarsın. Enişte daha önce başka birine daha böyle yardım etmişti. Kardeşi de diyo ki madem arabayı satacaksanız ordan 10 bin siz verin 10 bin ben vereyim peşinat gibi olsun topraktan eve girelim. 20 bin versek geçen sene bize de topraktan ev verecekti eniştesi. Yani adam öyle yapıyor yakınlarına. herhalde onun da işine geliyor bir miktar peşin parayla işini görüyordur orası beni ilgilendirmez zaten. Durum bu. Ama ben yine de istemedim arabayı satmak. Eşim de bir şey diyemem altınlar senindi araba da senin hakkın dedi. İstemezsen yapmayız dedi konu kapandı.

beni bu noktaya getiren diğer meseleler. Yani sevgisizlik...

Ailenizin yanına gidip açın dava, insan eşi ağlarken üzülür bi sarılır özür diler bir şey yapar bu ne merhametsizlik.
Benim eşim de çok duygusuz dur ama ağlamama dayanamaz
Şimdilik aileme bahsetmek istemiyorum. Annem babam çok yaşlılar ve bu sorunların hiçbirini bilmiyorlar. Üzülecekler muhtemelen. Henüz bunun için hazır değilim. O yüzden eşime ailesinin yanında kalmasını söyledim. O gitsin. Ben kendimi geçindirecek kadar kazanıyorum. Şimdilik virüs de var ailem zaten gidip gelmiyorlar böyle idare ederim bir süre.

Şimdilik aileme bahsetmek istemiyorum. Annem babam çok yaşlılar ve bu sorunların hiçbirini bilmiyorlar. Üzülecekler muhtemelen. Henüz bunun için hazır değilim. O yüzden eşime ailesinin yanında kalmasını söyledim. O gitsin. Ben kendimi geçindirecek kadar kazanıyorum. Şimdilik virüs de var ailem zaten gidip gelmiyorlar böyle idare ederim bir süre.
İyi de adam gitmez ki akşam eve gelecekti yine?

İyi de adam gitmez ki akşam eve gelecekti yine?
Gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Eşya almadı giderken onu gördüm. Arabayı da almadı. Ama annesine gitmek istese kardeşlerinin eşyalarını da kullanır. Evde sular kesikti annesine girmişti bir defa duş için. Kardeşinin kullanmadığı eşyaları kullanmıştı. Yani istese gidebilir eşyası olmadan da. Ya da dün gece sinirle boşanmaktan bahsettiğimi düşünmüş de olabilir.

Yorumumda belirttim size yaklasimi yanliis
Bu arada kadin akli deyip elestirilmeyi de asla kabul etmem
Esime 10 tane akil veririm 1 ini yapar digerlerini yapmadigi icin de pisman olur
O yüzden affedici olma
Bence tepkini iyice koy sen ben yokuz biz variz olmali kardesi ile arasinda da kendini tek deil senle bir gormeli
durumum ne kadar iyi olursa olsun destek vermem ortak ise girmem hele baskalarinin yardim et demesine cildiririm gercekten ihtiyaci olan adam istemez
zaten farkina varip gereken yardimi yaparim ortak ise de asla girmem

Yorumumda belirttim size yaklasimi yanliis
Bu arada kadin akli deyip elestirilmeyi de asla kabul etmem
Esime 10 tane akil veririm 1 ini yapar digerlerini yapmadigi icin de pisman olur
O yüzden affedici olma
Bence tepkini iyice koy sen ben yokuz biz variz olmali kardesi ile arasinda da kendini tek deil senle bir gormeli
durumum ne kadar iyi olursa olsun destek vermem ortak ise girmem hele baskalarinin yardim et demesine cildiririm gercekten ihtiyaci olan adam istemez
zaten farkina varip gereken yardimi yaparim ortak ise de asla girmem
Şu an biz diye bi şey yok. Bana olan yaklaşımı ortada. Beni sevdiğinden bile emin değilim. Hatta sevmediği ihtimali daha yüksek. Maddiyat umrumda değil şu an. Bu kadar değersiz hissettiğim bi ortamdan gitmek istiyorum sadece

X