Eşim yüzünden kilo alıyorum

Cani istiyor adamin napsin kismina herkes okey de gorunce cani istiyor kadinin kismina niye herkes cikcikcik.
Cani istiyor yesin işte yahu çok yemesin
Çok yemesi kocasinin suçu degilki
Kocam zayiflayacak diye ben tatli hiç yemeyimmi mesela benimde canim cekiyor bende insanim

Benim eşim de alma dememe rağmen, ana artık tane ile istiyorum.Tatlısına göre bana sadece 1 tane, ya da 1 dilim , 1 porsiyon al diyorum. Geri kalanını kendine göre hesaplayarak al diyordum. Önceleri utanıyordu az istemeye pastaneden filan, şimdi alıyor

Siz yemek istemiyorsanız dışarıda yiyip eve öyle gelsin.

Eşinizi ikna edemiyorsanız ki ben "dışarıda yiyip eve gelsin" kısmına çok katılmıyorum, adamın evi yani evinde istediğini yemek son derece hakkı, kalori uygulamalarını indirebilirsiniz. Kilonuza göre almanız gereken kalori 1500'se, 2 dilim baklava 400 kaloriyse, zaten yediğiniz yemekleri falan da çıkarınca almanız gereken kalori akşam olmadan doluyor, öyle olunca da kendinizi ona göre ayarlarsınız belki

ya adamın aldığından küçük bi parça ağzına at geç
kesmiyor diye bi bahane olabilir mi ? bu nasıl bi iradesizlik ?
söylemesi ayıp dün yarım kilo soğuk baklava aldım
akşam 2 dilim yedim yemekten sonra
az önce de 1 dilimin yarısını yedim
akşam bizimkiler gelince kalanı onlar yer ben belki 1-2 dilim yerim kalırsa
hiçmi mideniz bulanmıyor 1 dilim pasta yiyip üstüne 2. dilimi yemekten mesela ?
şeker bombası zaten onlar kesmiyo diye bişi yok

Benim iradem yok görünce bende yiyorum tatlıya düşkünüm bende
Konunuzun özeti bu aslında, Orangegreysky da yazmış kalori hesabı yapın, henüz bebeğiniz küçük sezaryen yeriniz tam iyileşmemiş olabilir o yüzden spor salonuna gitmeniz sıkıntı olabilir ama evde durumunuza uygun spor yapmaya başlayın, suyu günlük almanız gereken miktardan az içiyorsanız çoğaltın, eşinize de dışarıdan tatlı almanın sağlıksız olduğunu söyleyin, hem sizin için hem bebek için zararlı, şeker de zararlı bir madde ama dışarıda yapılan tatlılarda şeker kullanılmıyor şekerden daha da zararlı glikoz şurubu kullanılıyor, yediğiniz her dilim tatlıdan aldığınız zararlar sütle bebeğinize de geçiyor, küçük bebekle evde tatlı yapmak zor olur ama eşiniz çok krize giriyorsa ev yapımı sütlü tatlılar yapın beraber, pekmezle balla kuru meyvelerle tatlandırırsınız.

Şimdi şerbetli tatlılarla sütlü tatlılar arasında çok fark var.
Bari alacaksa da sütlü tatlı alsın kase şeklinde otursun kendisi yesin o kaseyi de.
Malesef aynı sigara alkol gibi şeker de bir bağımlılık yedikçe yiyesi geliyor insanın.
Hiç birakamasaniz bile azaltmaya çalışın.
Ben de iflah olmaz bir şeker bağımlısıydim epey azalttım zor ama imkansız değil.

Var vala. Şerbetli tatlı pek sevmem aramam da. Ama sütlü tatlılar, yaş pastalar asla kesmiyor beni.

Emzirirken bu kadar kendine şeker ve katkılı gıda yüklemek çok mantıklı aferin. Sonra gelsin diyabet gelsin insülin direnci. Zavallı bebek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…