Eşim yüzünden kilo alıyorum

Kısmen buna yakın bi.durumdaydik bide eşim çok.israrcidir
O yüzden seni anlayabiliyorum ama iyi bisey yapmıyorlar gerçekten
Benim de emzirme döneminde kilom.sabitti
Ama bırakınca 7 kg aldım.bi sene de şuan vermek için.mucadeleye başladım
Emzirme bırakınca Kilo çok aldım
Hep basla bırak oldu kilo alıp verdim ama düzenli bi şekilde yapmamıştım
İnşallah bu sefer ki devamlı olur
Sen de akşam.degil.de payını sakla gün içinde erken saatlerde yiyebilirsin Buda kötünün iyisi gibi

Şeker bağımlılığı böyle bir şey. Ben de bağımlıydım aşırı tüketirdim. Sizin dediğiniz gibi kontrol etmeyi 1 dilim veya 1-2 kaşık alıp bırakmayı denedim. Hüsran oldu. Yesem zarar yemesem devamını deli gibi istiyor canım. Ağlıyordum artık sinirden. Ne zaman tamamen sıfırladım o zaman kurtuldum. Tadını unuttuğum için canım da istemiyor. Ama tabi o 1 dilimi yemeyip tadını unutmak irade meselesi. Yoksa benim evimde de alan var yiyen var, kimseye bir şey demiyorum sonuçta kimse benim yüzümden kısıtlanmak zorunda değil. Ben elimi sürmüyorum sadece.

Konu sahibi madem eşiniz tatlıya düşkün evde rafine şekersiz tariflerden yapabilirsiniz, hem siz de daha rahat yersiniz. Yıllardır şeker tüketmiyorum ama bir sürü tatlı tarifim var. Kuru meyveyle kek-kurabiye, cennet hurmasıyla muhallebi, en son muz kakao hindistan cevizi üçlüsüyle bir tarif gördüm onu deneyeceğim. İnternette var bir sürü bakabilirsiniz.

Guzel oluyo mu? Kesiyo mu krizi

Yani eş de bir şey alsa dert almasa dert. Alma dedikçe adamın ayağını bir şey almaktan kesiyorsunuz.

Alma demeyin başka seçenek sunun

E bacım boğazını tutacan başka yolu var mı bunun? Adamın suçu yok ki. Akşamları 1 tane ye işte fazlasını yeme. Kuru meyve ye falan demişler o da güzel bir seçenek. Ya da canın bu kadar tatlı istiyosa fit,sağlıklı tatlılar var onlardan falan yap kendine.

Bunu yazmaya gelmiştim.
Evde kalorisi az, sağlıklı tarifler yapabilirsiniz.Nette bin tane tarif var.Kuru meyveli,bitterli,yulaflı vs. Hem tatli isteğinizi bitirir,hem kilo aldırmaz.

Yememeye alıştırın kendinizi başka yolu yok. Alışınca gerisi kolay. Bizde yarım kilo baklava alalım misal ben toplamda 3 dilim yediysem kalanı eşim yemiştir. Pasta alırız en çok dilimi o yer. Ya da o hakkını aynı gün bitirir ben günlere yayarak yerim. Çünkü öyle alıştım içim almıyor fazlasını. Ya da akşam yemeğini az yiyin sonrası tatlıya ayırın kendinizi o da bir iki dilim tabi. Yemek ve tatlı düzeni aynı oranda gitmezse kilo alırsınız.

Yok ben süt olsun diye yemiyorum tamamen görünce duramadığımdan. Vitamin kullanıyorum süt için baya etki ediyor şimdilik sıkıntım yok

Yahu aksam yenen 2 dilim pasta/tatli nasi kilo aldirmaz, hic mi diyet yapmadiniz hayatinizda?

Yemek iradesizliğini hiç hoş gormuyorum hatta kişinin genel katakteriyle iliskilendiriyorum ve önyargi denebilir buna evet.
Hani keyfim öyle istiyor, kendimden de memnunum yiyorum diyene bir sey diyemem ama zor duruyorum, dayanamiyorum, irade gösteremiyorum şeklinde baş göstermesi fatkli bir şey ben olsam eşime yiyecek almamasi konusunda baski yapmak yerine kendimi irade konusunda egitmeye calisirdim.

Benim de sigara konusunda iradesizligim olmuştu mesela, bunu yendim.

Valla sizi dinlemiyorsa alın komşuya verin tatlıyı ben alma dedikçe alıyorsun aldıkça komşular tatlı yer haberin olsun de almaz oturur dukkanda yer

Valla bi sürü farkli diyetisyene gittim. Hic aksam 2 dilim pastayi göm biseycik olmaz diyeni duymadim. Gayet de aldirir ozellikle aksam yeniyosa.

Elbette aldırır da. Bu arkadaş emziriyor. Beslenme düzeninde ne yerse yesin miktarını abartmadığı sürece kilo almaz en azından. Çok kısa süre içinde kilo almasının tek nedeni pasta olamaz onu diyorum aslında :)

Yahu aksam yenen 2 dilim pasta/tatli nasi kilo aldirmaz, hic mi diyet yapmadiniz hayatinizda?
Ben almıyorum çünkü dengeli yiyorum. Yemeği ve tatlıyı dengeliyorum. Ayrıca sürekli de yemiyorum her gün ayı gibi yenirse kilo alınır tabi. 170 boy ve 15 yıldır 51-56 kilo arasında gidip geliyorum. Ben de bir sıkıntı yok yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…