Eşim zorla kürtaj yaptırdı psikolojim çok bozuldu.

Hanım Abla, bence ekonomik özgürlüğü olmayan bir arkadaşımız, bakacak gücü olmadığı için ses edemedi; kocam da bırakırsa geri geldiğim baba evinde çocukla ne yaparım diye düşünüp istemese de aldırmak zorunda kalmış. Kocasından korkuyor da olabilir; koca hiddetli, hamile karısını dövecek kadar haysiyetsiz ve şiddet yanlısı biri. Böyleleri kadın katlediyor.
Çok zor değildi işi aslında, aileler zaten boşanmaya karşıymış, hani amaç koca gitmesin ise oracıkta basacaktı feryadı, çocuk da alınmayacaktı. Bak şimdi çocuksuz da boşanmıyorlar, olan çocuğa oldu. Senin aile yapın belli şartların belli. Hani bunu da mı biz söyleyelim? Nasıl bir itaat anlamadım.

Ya adam beni terketmesin kocasız ne yaparım diye gitmiş aldırmış belli ki. Aldirdiktan sonra da adam hala boşanmak istemiş araya aileleri sokmuşlar. Yoksa bir kadın kalkıp bana zorla kürtaj yaptılar yuvam yıkılıyor demez. Uyutup gerçekten zorla yapsalar da polise gider, yuvam yıkıldı demez. Sinirlerim bozuldu ya sabah sabah.
Bebek için hayırlısı olmuş gibi.
Alakası yok bebeği aldırınca da boşanacağımızı biliyordum ben yalnız başıma işim gücüm yok bebeğimi bakamayacağım için bunu kabul ettim daha sonrada pişman oldum Allah keşke senide kurtarsaymış en azından onun hayatını mahfetmek istemedim zar zor bakacaktım çünkü başına gelmeden bilemezsin Allah'ta kimseye vermesin evliliği kurtarma derdinde de değilim hukuki bir süreç başlatılan belki fikir olursunuz sanmıştım neyse yorumunuz için teşekkürler

Bu nasıl saçma sapan bir olay 🤦🏻‍♀️ Nasıl kadından izinsiz onun karnında bebek alınır ? Kadın istemiyorum diyemiyor mu ? Konu Esra erola çıkıp yalan söyleyenler gibi bence

Kabul etmiş çünkü. Kabul etmese ailesi bırakır mı hiç? Zorla yaptırdı ben istemedim diye vicdanını rahatlatacak güya.
Ailemde aldır bu cocuğu bu adamıda bırak evine dön dedi ne yapabilirdim ortadan kaybolup cocuğu dogurup kötü şartlardamı yaşasaydım

Alakası yok bebeği aldırınca da boşanacağımızı biliyordum ben yalnız başıma işim gücüm yok bebeğimi bakamayacağım için bunu kabul ettim daha sonrada pişman oldum Allah keşke senide kurtarsaymış en azından onun hayatını mahfetmek istemedim zar zor bakacaktım çünkü başına gelmeden bilemezsin Allah'ta kimseye vermesin evliliği kurtarma derdinde de değilim hukuki bir süreç başlatılan belki fikir olursunuz sanmıştım neyse yorumunuz için teşekkürler
Davanızı açacıyorsunuz demi bir an önce yapın bunuda.

En fazla geçmiş olsun diyebiliriz. Zorla kürtaj olmuşsun üzülme, vicdan yapma diyemeyiz. Kürtaj zorla olmaz çünkü.
Bebeğe kendi başıma bakamayacağım için kürtaj oldum demeliydiniz.

Bak ağzınla söylemişsin kendin de istemişsin işte zorla ellerini ağzını bağlayarak seni masaya yatırmadılar

Adam annesinin evinden alıyor gel gidip kürtaj yaptıralım diye. Sesi çıkmıyor hadi korkuyor diyelim, doktora da mı diyemedi bir şey ya da bir hemşireye, anestezi uzmanına? Şey mi diyeceğiz ay yazık kocası kürtaja da girmiş o yüzden sesini çıkaramamış.
Ben şöyle düşünüyorum, adam dedi ki aldırmazsan boşarım, konu sahibi de aldırdı ve adam hala boşanmak istiyor.
o kadar haklısın ki. en ıyı hastanelerden bırınde oldum ılk kurtajı 50 sayfa kagıt ımzaladım. düşük olmasına ragmen kocamın da ımzasını aldılar konustuk vs. kan aldılar bılmem ne pat dıye almadılar sonucta. son bos gebelık kurtajımda da devlet hastanesındeydım. orda da ımzala ımzala bıtmedı.. yanı demem o ki apar topar kara versen bıle bak onaylasan bıle cayacagın 1 koca saatın var.... yalan ıcını rahatlatcak pişmanmış. alsın kocasını tepe tepe kullansın dıycem o da yok adam ın da pek umru degıl..

Boşanmam için avukat arayışındayız ailemle ben bu evliliği kurtarma derdinde değilim herkes yanlış anladı beni tehditle bebeğimi aldırdı bi hakkım olmalı onu arayacağım
Adliyeye gidip ücretsiz avukat talep edin böyle bir hakkınız var zaten,madem çalışmıyormuşsunuz.
Tehdit ettiğinide söyleyin,sonrası sıkıntı çıkarmasın bu seferde.

Çok zor değildi işi aslında, aileler zaten boşanmaya karşıymış, hani amaç koca gitmesin ise oracıkta basacaktı feryadı, çocuk da alınmayacaktı. Bak şimdi çocuksuz da boşanmıyorlar, olan çocuğa oldu. Senin aile yapın belli şartların belli. Hani bunu da mı biz söyleyelim? Nasıl bir itaat anlamadım.
Aileler barışmaları için konuşma yapmış da kendisi daha evlilik olmaz yazmış. Boşanmayacak mı yani? 😒

o kadar haklısın ki. en ıyı hastanelerden bırınde oldum ılk kurtajı 50 sayfa kagıt ımzaladım. düşük olmasına ragmen kocamın da ımzasını aldılar konustuk vs. kan aldılar bılmem ne pat dıye almadılar sonucta. son bos gebelık kurtajımda da devlet hastanesındeydım. orda da ımzala ımzala bıtmedı.. yanı demem o ki apar topar kara versen bıle bak onaylasan bıle cayacagın 1 koca saatın var.... yalan ıcını rahatlatcak pişmanmış. alsın kocasını tepe tepe kullansın dıycem o da yok adam ın da pek umru degıl..
Ben de bir özelde, bir devlette iki kürtaj oldum. Öncesinde yaptıkları tahliller için bile bir sürü insan görüyoruz. Ekgye varana kadar çekiyorlar ki ekgde bile uzmanla odada tek başımıza oluyoruz.
Ama konu sahibi zaten söyledi, bakamayacağı için aldırmış. Kocası zorla kürtaj yaptırmamış yani kendi isteğiyle olmuş.

X