Eşim zorla kürtaj yaptırdı psikolojim çok bozuldu.

Alakası yok bebeği aldırınca da boşanacağımızı biliyordum ben yalnız başıma işim gücüm yok bebeğimi bakamayacağım için bunu kabul ettim daha sonrada pişman oldum Allah keşke senide kurtarsaymış en azından onun hayatını mahfetmek istemedim zar zor bakacaktım çünkü başına gelmeden bilemezsin Allah'ta kimseye vermesin evliliği kurtarma derdinde de değilim hukuki bir süreç başlatılan belki fikir olursunuz sanmıştım neyse yorumunuz için teşekkürler
Kocan zorlamadı boşanma olucagi için seninde işine geldi
Arada çocuk olucak onu ortadan kaldıralım dediniz
Ve bir cana kıydınız Aferin size

Şimdi rahatlayın çocuk yok dert yok
Koca bulunur nasılsa çocukta olur
Nedir ki çocuk yapmak

Yada kocayı kaybetmemek için çocuğun canına kiymak daha mantıklı dimi

anlama kıtlığı mı yaşıyorsunuz yoksa linclemek için kurban mı arıyorsunuz bilemedim. Kendi isteğiyle yaptırmış kürtajı burada hepimiz hem fikiriz zaten zorla kürtaj diye bir şey yok olamazda demek istediği şey istemiyordum ama bakacak durumumda yok belli ki ailesi de destek olmuyor çocuksuz anca kabul ediyor ki bebek için en doğru karar olmuş kürtaj olması hem sefillik içinde bakacaksın baba desen baba demeye utanır insan onun vicdanını yaşıyor haliyle sana tavsiyem bundan sonra kendi ekonomik özgürlüğünü eline almadan çocuk yapmaman evlendim kocam bakar kafasından derhal çık ondan sonra pişman olacağın daha çok olay yaşarsın vicdanını nasıl rahatlatırsın bilmiyorum ama gelecekte çok güzel bir hayat vermediğinde ne kadar pişman olduğunu düşün belki anca öyle

Ailemde aldır bu cocuğu bu adamıda bırak evine dön dedi ne yapabilirdim ortadan kaybolup cocuğu dogurup kötü şartlardamı yaşasaydım
Aslında yürekten istemediğiniz hâlde onaylamışsınız, zorunda kalmışsınız. Bir şey diyeyim mi, şu an zor ve acı da olsa olması gereken olmuş. Bir çocuk şu şartlarda doğmamalı. Bu adamdan boşanın, sakın aklınızın ucundan bile tekrar beraber olmayı geçirmeyin. Dönün baba evine, zordur; ama böyle hayvan heriflerin ağız kokusunu, şiddetini çekmekten yeğdir.

Kocan zorlamadı boşanma olucagi için seninde işine geldi
Arada çocuk olucak onu ortadan kaldıralım dediniz
Ve bir cana kıydınız Aferin size

Şimdi rahatlayın çocuk yok dert yok
Koca bulunur nasılsa çocukta olur
Nedir ki çocuk yapmak

Yada kocayı kaybetmemek için çocuğun canına kiymak daha mantıklı dimi
çocuk için en doğru karar verilmiş sevgisiz, mutsuz bir ailede büyüyen her çocuğun halini görüyoruz maalesef :KK43:

anlama kıtlığı mı yaşıyorsunuz yoksa linclemek için kurban mı arıyorsunuz bilemedim. Kendi isteğiyle yaptırmış kürtajı burada hepimiz hem fikiriz zaten zorla kürtaj diye bir şey yok olamazda demek istediği şey istemiyordum ama bakacak durumumda yok belli ki ailesi de destek olmuyor çocuksuz anca kabul ediyor ki bebek için en doğru karar olmuş kürtaj olması hem sefillik içinde bakacaksın baba desen baba demeye utanır insan onun vicdanını yaşıyor haliyle sana tavsiyem bundan sonra kendi ekonomik özgürlüğünü eline almadan çocuk yapmaman evlendim kocam bakar kafasından derhal çık ondan sonra pişman olacağın daha çok olay yaşarsın vicdanını nasıl rahatlatırsın bilmiyorum ama gelecekte çok güzel bir hayat vermediğinde ne kadar pişman olduğunu düşün belki anca öyle
Bu kadar saçma sapan linç yorumundan sonra benim yazacaklarımı yazmışsınız teşekkürler.

• Beğen
Reactions: 11K
çocuk için en doğru karar verilmiş sevgisiz, mutsuz bir ailede büyüyen her çocuğun halini görüyoruz maalesef :KK43:
Belki de evet ama koruna bilirlerdi
Böylesi bir evlilik vardı madem
Ve zorla diyor zorla olucak bir şey yok
Ailesi istememiş es istememiş bende zor durumdaydım diyor
Yanı çelişkili birilerinin üstüne atıyor
Sonuçta kendide istemiş olan olmuş

Konuyu eşim pişman, aile büyükleri de konuştu barışın dedi diye açıp, ailem barışmamızı istemiyor, avukat arayışındayıza çevirmişsiniz.
İkisi o kadar farklı ki.

Kürtaj konusunda eşiniz istememiş, aileniz istememiş, tek başına karar veremeyecek durumda olabilirsiniz ama bunun sonucunda yuvam dağıldı derseniz başka yerlere gidiyor konu.

10 gün önce gebe olduğunu öğrendim eşimle de bir konu üzerinde tartışmıştık oda gebeliğimi sonlandırmamı evliliği istemediğini söyledi üstüne birde şiddet uyguladı ve bebeğimle beni annemlere gönderdi. Birkaç gün sonra beni aldı ve hastaneye götürerek kürtaj yaptırdı ona çok yalvardım yaptırmaması için ama dinlemedi bebeğim alındı oda bir süre sonra pişman oldu büyükler tekrar barışmamız için konuşmalar yaptılar ama bu bebek alındıktan sonra daha bir evliliğimin olacağını düşünmüyorum çok vicdan azabı çekiyorum kızlar yuvam dağıldı dertleşecek kimsem yok buraya yazdım bende😭. Bu sabah rüyamda bebeğimi gördüm anne anne diyordu ağlanmıyordu 5+6yken aldırdı yavrumu bu durumu nasıl atlatırım kızlar?
Ortada yuva filan kalmamış eşiniz afedersiniz ama şerefsizin teki.
Şikayet edin darp raporu alın ve kurtulun bu zorbadan.

• Beğen
Konuyu eşim pişman, aile büyükleri de konuştu barışın dedi diye açıp, ailem barışmamızı istemiyor, avukat arayışındayıza çevirmişsiniz.
İkisi o kadar farklı ki.

Kürtaj konusunda eşiniz istememiş, aileniz istememiş, tek başına karar veremeyecek durumda olabilirsiniz ama bunun sonucunda yuvam dağıldı derseniz başka yerlere gidiyor konu.
Ben de buna öfkelendim zaten. Konunun olması gereken içeriği: kocam böyle bir insan ve çocuğumun böyle bir adamla büyümesini istemedim ben de tek başıma bakamazdım o sebeple aldırdım şeklinde.
Ama yazılan: kocam zorla kürtaj yaptırdı, boşanmak istiyor, aileler ikna edemedi, yuvam yıkıldı.

Bu kadar saçma sapan linç yorumundan sonra benim yazacaklarımı yazmışsınız teşekkürler.
Kadın beş kuruşsuz, hayvan gibi hamile bile demeden şiddet uygulayan bir koca, çocukla baba evine sığamayacağı bildiği bir aile varken neden aldırmışmışmışmış. Korunsunmuş evet korunsalardı keşke de, bu herif korunmak için para harcar mı? SGK kapsamında değil doğum kontrol hapları. Prezervatife de para vermez bu. Kadın bu şartlarda aldırmayıp ne yapacak? Saçma konuşuyor yuvam dağıldı gibi, ortada yuva yok; daha kendisi de çocuk yaşı doğruysa. Satır aralarından anlam aramamak lazım, çok üzgün ve şoktadır. Her kürtaj konusunda var bu zurnacılar.

Ve zorla diyor zorla olucak bir şey yok
Ailesi istememiş es istememiş bende zor durumdaydım diyor
Yanı çelişkili birilerinin üstüne atıyor
Sonuçta kendide istemiş olan olmuş
profilde eğer yazan doğruysa yaş 20-21 belli ki daha evliliğin ne olduğunu bilmeden evlenmiş. Aileye gelince kendi evladını aldırmak istemesine rağmen hala orta yolu bulmaya çalışan evliliği kurtarmaya çalışan bir aile kendi bebeğine acımayan benim kızıma neler yapar diye düşünmüyor. Elalem ne der kafasında büyük ihtimalle ortaya aile profili çıkıyor zaten o yüzden çok görmüyorum bu yaşananları . Kürtajın psikolojik acıdan neler yaşattığını biliyorum hanım efendi hiç suç yok demiyorum suçun büyüğü kendini geliştirmeden evlenmesinde ama bu durumdan daha yeni çıkmışken bu kadar yüklenilmesine de göz yumamadım

profilde eğer yazan doğruysa yaş 20-21 belli ki daha evliliğin ne olduğunu bilmeden evlenmiş. Aileye gelince kendi evladını aldırmak istemesine rağmen hala orta yolu bulmaya çalışan evliliği kurtarmaya çalışan bir aile kendi bebeğine acımayan benim kızıma neler yapar diye düşünmüyor. Elalem ne der kafasında büyük ihtimalle ortaya aile profili çıkıyor zaten o yüzden çok görmüyorum bu yaşananları . Kürtajın psikolojik acıdan neler yaşattığını biliyorum hanım efendi hiç suç yok demiyorum suçun büyüğü kendini geliştirmeden evlenmesinde ama bu durumdan daha yeni çıkmışken bu kadar yüklenilmesine de göz yumamadım

Eğer şu dediginiz gibi konuyu açsaydı inanın daha farklı yorum yapılırdı
Zorla dediği için herkes zorla bu olmaz dedi
Herkes tepki verince araya aileyi babayı dedi
Konuyu evet daha farklı bir hal aldı

Kimse sabah sabah ne lincleme derdin de ne kötü bir şey ve yazdığı yer hamilelik bolumu millet çocuğum olsun diye uğraşırken böyle bir şey olunca tepki aldı

Sanki önceden sarayda prensesti kocasıyla ama hamile olunca tam tersi oldu dayak şiddet herşey ortaya çıktı
Elbette öncesi vardı ve yine diyorum koruna bilirdi
Belkide evliliği kurtarmak için hamile kaldı oda olmadı

Dediğim gibi herşeyi düzgün yazsaydı babasını ailesini neler yaşadığını yorumlar daha farklı olurdu sanki sürüye sürüye götürüp bebek alınmış gibi yazdı zorla oldu dedi

Son düzenleme:

Kimse sabah sabah neblibcleme derdin de ne kötü bir şey ve yazdığı yer hamilelik millet çocuğum olsun diye uğraşırken boyke bir şey olunca tepki aldı

Sanki önceden sarayda prensesti kocasıyla ama hamile olunca tam tersi oldu dayak şiddet herşey ortaya çıktı

Dediğim gibi herşeyi düzgün yazsaydı babasını sinesini neler yaşadığını yorumlar daha farklı okurdu sanki sürüye sürüye götürüp bebek alınmış gibi yazdı zorla oldi dedi
evet kendini açık açık ifade edemediği ortada yazdıklarından , okuduklarımdan yola çıkarak aile profilini çıkarttım bende herkes anladığı gibi yorumluyor o yüzden kimseye bir şey denmiyor hakkında hayırlısı olsun bundan sonra bu yaşadığından inşallah ders çıkartır yoksa buraya çok bdv konusu açar.

Birgün spiral icin hastaneye gitmistim. Bi cift geldi kadının tedirgin olduğu her halinden belliydi ve kocasıyla surekli bi atisma halindeydi. Doktor hepimize soruyordu siz neden geldiniz diye.kadina sordugunda kürtaj dedi.onunla ayni anda odaya cagrildik.ben spirali taktigimda kadin yoktu doktor hemsireye soruyor nerde falan. Meğer odanin dışında kiyamet kopmuş.aldirmicam diyip hastaneden kaçmıştı kadın... Ben simdi sizi anlamadım sizi nasil zorla kürtaj yaptırıyor. Sizin izniniz de lazım ya hani. Bu olanlara rağmen hala nasil yuvam diyosunuz ? Herşeyi geçtim adam karnınızdaki bebeye bile merhamet göstermemis uzerine dayak yiyip hastanede almışsiniz soluğu iciniz nasil alıyor hala bu adami ! Şu evliligi sizin bitirmeniz gerekiyor. Hakeden birinden cocugunuz olur belki

Üyelik iptali yapmış konu sahibi inşallah o kocaya dönmez ailesinin yanına gider ve aklını başına alır bu bir tecrübe olur
Is bulur çalışır kendi hayatına bakar
Kendi hayatını yaşar

Kimse sabah sabah ne lincleme derdin de ne kötü bir şey ve yazdığı yer hamilelik bolumu millet çocuğum olsun diye uğraşırken böyle bir şey olunca tepki aldı

Dediğim gibi herşeyi düzgün yazsaydı babasını ailesini neler yaşadığını yorumlar daha farklı olurdu sanki sürüye sürüye götürüp bebek alınmış gibi yazdı zorla oldu dedi
sevgili misspare gel konuyu birlikte inceleyelim
10 gün önce gebe olduğunu öğrendim eşimle de bir konu üzerinde tartışmıştık oda gebeliğimi sonlandırmamı evliliği istemediğini söyledi üstüne birde şiddet uyguladı ve bebeğimle beni annemlere gönderdi. (karısını istemeyen, hamile bir kadına şiddet uygulamaktan kaçınmayan bir adam görüyoruz.) Birkaç gün sonra beni aldı ve hastaneye götürerek kürtaj yaptırdı ona çok yalvardım yaptırmaması için ama dinlemedi (ben işlemi istemedim demek istiyor burada psikolojik olarak zorlandım demek istiyor hem ailem hep bir ağızdan baskı yaptı hem kocam direttirdi psikolojik olarak arada kaldım boşandığımda döneceğim ailem çocuklu istemiyor. Ekonomik özgürlüğümde yok. O duygusal boşlukta mecburen kabullendim) bebeğim alındı oda bir süre sonra pişman oldu büyükler tekrar barışmamız için konuşmalar yaptılar (belli ki aile geri kafalı kadını şu durumda dahi göndermek istiyor gelip başlarına kalsın istemiyorlar düşün ki bebekle hiç kabul etmek istemezler.) ama bu bebek alındıktan sonra daha bir evliliğimin olacağını düşünmüyorum (bebek alındıktan sonra bir şeyler olacağını düşünmüyorum diyor bebekle birlikte içimde bir şeyler de çözümü olmayacak şekilde koptu gitti demek istiyor. aileler böyle diyor ama mümkün değil benim içim alacak gibi değil bu durumu demek istiyor.) çok vicdan azabı çekiyorum (zaten vicdan azabı çekiyor) kızlar yuvam dağıldı (ifade hatalı haklısınız hayatım dağıldı demesi gerekir burda paramparça oldum demesi gerekir. Yanlış ifade etmiş) dertleşecek kimsem yok buraya yazdım bende 😭. (kadın o kadar yalnız ki yazacak dertleşecek bu kararı verdiğinde de dur bir düşün diyecek kimse yok etrafında) Bu sabah rüyamda bebeğimi gördüm anne anne diyordu ağlanmıyordu 5+6yken aldırdı yavrumu bu durumu nasıl atlatırım kızlar?

Ezcümle kimin hangi psikolojide olduğunu ne kadar arada kaldığını, o bir anlık boşlukları bilemeyiz insanlar bazı arada kalma durumlarında intihar bile ediyor çıkar yol bulamayıp. Kişinin yaşı küçük yol gösteren yok etrafında ailesi bildikleri de hep bir ağızdan aynı şeyi haykırmış. Psikolojik baskı altında kalmış ve pişman. Yapılan işlem yanlış haklısınız ben de çocuk sahibi olmaya uğraşan bir kadınım Allah keşke olmaya çalışıp olamayanlara verse ama çok linçlemek de doğru değil. Ne durumdaydı bilemeyiz. Belki de o ara araları iyiydi bir şeylere inandı evliliğinin yolunda gittiğine vs korunmadı bilemeyiz yanlış mı tabiki yanlış ama pişman.

• Beğen
sevgili misspare gel konuyu birlikte inceleyelim
10 gün önce gebe olduğunu öğrendim eşimle de bir konu üzerinde tartışmıştık oda gebeliğimi sonlandırmamı evliliği istemediğini söyledi üstüne birde şiddet uyguladı ve bebeğimle beni annemlere gönderdi. (karısını istemeyen, hamile bir kadına şiddet uygulamaktan kaçınmayan bir adam görüyoruz.) Birkaç gün sonra beni aldı ve hastaneye götürerek kürtaj yaptırdı ona çok yalvardım yaptırmaması için ama dinlemedi (ben işlemi istemedim demek istiyor burada psikolojik olarak zorlandım demek istiyor hem ailem hep bir ağızdan baskı yaptı hem kocam direttirdi psikolojik olarak arada kaldım boşandığımda döneceğim ailem çocuklu istemiyor. Ekonomik özgürlüğümde yok. O duygusal boşlukta mecburen kabullendim) bebeğim alındı oda bir süre sonra pişman oldu büyükler tekrar barışmamız için konuşmalar yaptılar (belli ki aile geri kafalı kadını şu durumda dahi göndermek istiyor gelip başlarına kalsın istemiyorlar düşün ki bebekle hiç kabul etmek istemezler.) ama bu bebek alındıktan sonra daha bir evliliğimin olacağını düşünmüyorum (bebek alındıktan sonra bir şeyler olacağını düşünmüyorum diyor bebekle birlikte içimde bir şeyler de çözümü olmayacak şekilde koptu gitti demek istiyor. aileler böyle diyor ama mümkün değil benim içim alacak gibi değil bu durumu demek istiyor.) çok vicdan azabı çekiyorum (zaten vicdan azabı çekiyor) kızlar yuvam dağıldı (ifade hatalı haklısınız hayatım dağıldı demesi gerekir burda paramparça oldum demesi gerekir. Yanlış ifade etmiş) dertleşecek kimsem yok buraya yazdım bende 😭. (kadın o kadar yalnız ki yazacak dertleşecek bu kararı verdiğinde de dur bir düşün diyecek kimse yok etrafında) Bu sabah rüyamda bebeğimi gördüm anne anne diyordu ağlanmıyordu 5+6yken aldırdı yavrumu bu durumu nasıl atlatırım kızlar?

Ezcümle kimin hangi psikolojide olduğunu ne kadar arada kaldığını, o bir anlık boşlukları bilemeyiz insanlar bazı arada kalma durumlarında intihar bile ediyor çıkar yol bulamayıp. Kişinin yaşı küçük yol gösteren yok etrafında ailesi bildikleri de hep bir ağızdan aynı şeyi haykırmış. Psikolojik baskı altında kalmış ve pişman. Yapılan işlem yanlış haklısınız ben de çocuk sahibi olmaya uğraşan bir kadınım Allah keşke olmaya çalışıp olamayanlara verse ama çok linçlemek de doğru değil. Ne durumdaydı bilemeyiz. Belki de o ara araları iyiydi bir şeylere inandı evliliğinin yolunda gittiğine vs korunmadı bilemeyiz yanlış mı tabiki yanlış ama pişman.

Yukarda yazdım konuyu sizin dediginiz şekilde açılmamış zorla var zorla deyince neden istemediğin şeyi yasirıyorsun madem çocuğu istiyorsun neden eşinle gidip o cana kıyıyorsun doktora de hemşireye de yada polis çağır zaten evlilik bitmiş yok evlilik dendi tepki buydu

Yine aynı şeyi yazicam yukarda 11K 11K arkadaşa da yazdım

Sizin parantez içindeki açıklamaları yani ailesi kimsenin olmayışı ailesinin istememesi bunları sonradan yazdı

Ben tekrar ediyorum koruna bilirdi hadi olmamış belki eşi istemiyordu konu sahibi hanı vardır ya evliliği çocuk kurtarır belki o yüzden yaptı es duydu deliye döndü ve olan oldu konu sahibi eksik parca parca yazdı

O es denen ne pislik adi olduğunu bilen tek kişi o ve barışmak isteği konuşması olmuş ailelerle asla istemem demeli hayatını zindan edene ne yuva ne çocuk kimse vermemeli

Evet herkes ne yaşıyor neler basından geçiyor bilemeyiz ama akıl denende bir şey var birazda neyin iyi neyin kötü olucağını bilmeli insan eğer bilerek hamile kaldı ve sonuç biyke olucağını bilerek yaptıysa yazık o cana o bebeğe

Inşallah bir ders olur onun için ve hayatını düzene koyar ailesine bile bağlı kalmaz
Çünkü aileside masum değil kimse masum değil

Ilk yazdığı şekilde yorumlar yapıldı sert olabilir fakat tecrübesi olan hayatında bir sürü acıyı yaşamış basından bir şeyler geçmiş kişilerin yazdıkları sadece onun iyiligidir
Kimseye ezilmesin kendi ayakları üstünde dursun herkes ve ne yuva dağılsın ne böyle destursuz cahiller yüzünden çaresizlik yüzünden de canlar kıyılamasın kimse bunu yaşamak istemez o yüzden önlemini almak akıllı olmak lazım

X