Eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım bunu ben mi demeliydim o mu düşünmeliydi.. Süpriz yapacak şekilde olsa sezerdim araba felan ayarlamaya başlayınca ha kesin ya artık dedim zaten öyle de çıktı. 4 saat gidiş.
Supriz beklemek beklentiye girmek bizim isteklerimizle alakalıdır böyle bir ilgiye ihtiyacınız varsa evet siz söyleyebilirsniz. Sonraki sene atlarsa yapmazsa tepki koyardınız evliliğin ilk 2 yılı tanıma ayıdır.

Arkadaşlar eşim doğum günümü umursamadığı için tepki gösterdim resmen ben suçlu ilan ediliyorum burda. Evet ben önem veriyorum ve ondan da aynı hassasiyeti bekliyorum bundan daha doğal ne olabilir? Adam doğum günümde doğum günümden ayrı plan yapıp bana fikrimi sormadan kabul ettiriyor tepki gösterince ben mi suçlu oluyorum anlamadım. Doğum günüm zamanı doğum günümü kutlasaydık 4. Gün ben koşa koşa giderdim zaten beni önemsemeyip başka plan yapması benim zoruma giden. Ha siz bunu önemsemeyebilirsiniz saygı duyarım fakat benim için önemli.

Siz başka bir insan, başka bir karaktersiniz. Eşiniz başka bir insan, başka bir karakter. Sizinle aynı şekilde davranmasını beklerseniz hata edersiniz. Bu herkes için böyle. Sorun tepki göstermenizden ziyade tepki gösterme biçiminiz. Yetişkin insanlar gibi iletişim kurmak yerine çocuk gibi küsmüşsünüz. Kendinizi ifade etme şekliniz yanlış. Böyle yaparak kendinizi haklıyken haksız duruma düşürmüşsünüz.

Bu doğum günlerinden de gına geldi artık. Gün geçmiyor ki unutulan bir doğum günü yüzünden konu açılmasın. Kim çıkarıyor şu gün işlerini bilmem milletin başına dertten başka bir şey değil bir işe de yarasa bari
Beğenmiyorsan okuma yorum yapma Allah Allah size mi soracaklar ne konu açsam ne sorsam diye. Senin için anlam ifade etmeyebilir saygı duy geç niye yargılıyorsun yorum yapma zorunluluğun mu var

Kızlar herkese merhaba, sizinle bir derdimi paylaşmak istiyorum. 29 Haziran benim doğum günüm. Eşim de 1 gün izinli 1 gün iş şeklinde çalışıyor. Kızlar dün akşam eşim bi takvimi açar mısın ne zaman izinliyim hesaplayalım ona göre bayramda memlekete gideceğiz dedi. Takvimi açtım benim doğum günümde izinli. Tamam dedi Bayramın 2. Günü memlekete gidiyoruz dedi. Dumura uğradım. Yani demek ki sen bunca zaman benim doğum günüm hangi güne denk geliyor diye bakmamışsın bile, hiçbir planın yok. Hiç sesimi çıkarmadım çünkü çok kırıldım. Bişey sordu cevap dahi vermedim. Sonra bu birden “ sen benim söylediğim hiçbir şeyi dinlemiyorsun, benim görüşlerim senin umrunda değil” diye alakasız bir konudan saçma sapan bağırmaya başlayınca bende “ne alaka suçunu bastırmak için mi senin bu tavırların” dedim. Böyle diyince iyice sinirlendi çok feci bağrıştık kendimi banyoya kapattım 2 saat çıkmadım ve çok ağladım.. bir kaç kere kapıya geldi kapıyı açmadım. bu evimizde geçireceğimiz ilk özel günümüzdü, evliliğimiz yıllanmadı ki bir sıradanlık gelsin o kadar kırıldım ki. Sabahta asla bu konuyu açmadı oldukça soğuk davrandı bende asla oralı olmadım abimle birlikte dışarı çıktılar gezmeye. Bense evde yalnız başıma oturuyorum. Çok kırgınım.. Düşünün ki o gün izinli olup olmadığını dahi bilmiyor.. Ben onun doğum günü için 2 gün hazırlık yapmıştım bide.
Birşey diyicem özel günleri bir kadın olarak hep unutuyorum ve gerçekten hep unutuyorum. kim olursa olsun üst üste unutuyorum artık çevrem nişanlım bu duruma alıştı belki de doğum günlerini çok önemsemediğim için. Çok abartmamış mısınız? Unutmuş adam bunda kötü niyet yokki. Günü kendinizede eşinizede zehir etmişsiniz.☹️

Birşey diyicem özel günleri bir kadın olarak hep unutuyorum ve gerçekten hep unutuyorum. kim olursa olsun üst üste unutuyorum artık çevrem nişanlım bu duruma alıştı belki de doğum günlerini çok önemsemediğim için. Çok abartmamış mısınız? Unutmuş adam bunda kötü niyet yokki. Günü kendinizede eşinizede zehir etmişsiniz.☹️
Bakın siz önem vermediğiniz için abartmışım gibi geliyor. Ben önem veriyorum önemsiyorum tam olarak abarttığım nedir? Doğum günümü unutması mı. Ya da o güne başka planlar yapması mı. Siz önemsemediğiniz için empati kuramıyorsunuz çünkü ikimiz için de çok farklı anlamlar ifade ediyor. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Supriz beklemek beklentiye girmek bizim isteklerimizle alakalıdır böyle bir ilgiye ihtiyacınız varsa evet siz söyleyebilirsniz. Sonraki sene atlarsa yapmazsa tepki koyardınız evliliğin ilk 2 yılı tanıma ayıdır.
Öncesinde 2,5 sene sevgililik 1 sene nişanlılık dönemimiz vardı. Sizce yeterince tanımıyor mu, neyin benim için anlam ifade ettiğini bilmiyor mu?

Öncelikle burada ayırt etmemiz gereken önemli bir nokta var. Siz sevgili ya da nişanlı değil, evlisiniz. Evlilikte iletişim en önemli unsur. Eğer iletişim yoluyla derdinizi anlatmazsanız evliliğinizde ciddiyetinizi kaybedersiniz.
Memlekete gitme konusunu konuşmuş muydunuz, size fikrinizi sormuş muydu?
"Tamam 2. gün gidiyoruz" dedikten sonra, "hayatım biliyorsun o gün benim d.günüm, öteleme imkanımız olabilir mi? " gibi bir soru sordunuz mu? ya da "o halde benim d.günümü daha geç mi kutlayacağız?" gibi soru sordunuz mu? Kendinizi kapatmak, küsmek, trip atmak vs size zarar verir, haklıykem haksız duruma düşersiniz. Eski paylaşımlarınıza baktım ve anne adayı olduğunuzu gördüm, tebrik ederim. İletişim yöntemlerinizi değiştirirseniz eşinizle sağlıklı bir yol ilerleyebilirsiniz. Bebişinizi de üzmeyin 😊
Sevgiler

Arkadaşlar eşim doğum günümü umursamadığı için tepki gösterdim resmen ben suçlu ilan ediliyorum burda. Evet ben önem veriyorum ve ondan da aynı hassasiyeti bekliyorum bundan daha doğal ne olabilir? Adam doğum günümde doğum günümden ayrı plan yapıp bana fikrimi sormadan kabul ettiriyor tepki gösterince ben mi suçlu oluyorum anlamadım. Doğum günüm zamanı doğum günümü kutlasaydık 4. Gün ben koşa koşa giderdim zaten beni önemsemeyip başka plan yapması benim zoruma giden. Ha siz bunu önemsemeyebilirsiniz saygı duyarım fakat benim için önemli.
Evet çok abartmışsınız hamile halinizle kendinizi 2 saat banyoya kapatmakla ne geçti elinize? Sizin önem verdiğiniz her şeye aynı oranda eşiniz de önem vermek zorunda mı? Bazılarına da doğum günü için sürprizler planlar yapmak sıkıcı ve önemsizdir. Kendinizi bu kadar haklının haklısı görmeyin. Demek ki doğum günü özel gün vs hatırlatılması söylenmesi gereken biriyle evlenmişsiniz. Bir önceki doğum gününüzde veya flört-söz-nişan vs zamanlarında ne yaptı? Biliyor muydunuz bu huyunu?

Plan falan yapmamış, sizin yanınızda takvimi aç bakalım ne zaman müsaitiz demiş. Orada tepkinizi gösterseydiniz, şu gün gidemeyiz benim için özel evde kalmak istiyorum deseydiniz. Hatırlatmanın nesi kötü, iletişim deniyor buna. Belki adam "ya haklısın unutmuşum özür dilerim" diyecekti ya da "yani şimdi doğum günün diye çıkmayalım mı evden" diye odunlaşacaktı. Bilemiyoruz çünkü konuşmadan söylemeden iletişim kurmadan kavga çıkmış.

Kendinizi banyoya kilitlemişsiniz ama sonra çıkmışsınız. Memlekete asla gitmem diyorsunuz tamam gitmeyin ama sonra ne olacak? Bu durum yıllarca sürmeyecek değil mi, elbet her şey normale dönecek.

Yine gitmezdiniz ama kavga tartışma olmadan güzel bir şekilde karı koca yapardınız bir plan.

Ha siz bunu önemsemeyebilirsiniz saygı duyarım fakat benim için önemli.
Eşinize niye saygı duymuyorsunuz peki, onun da önemsememe hakkı yok mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X