Eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size tek tavsiyem bu konulari uzatip esinizi tek basina memlekete yollamayin. Ailelere yansir, bayram günü huzursuzluk olur iki tarafa. Biz kavga eder barisiriz aileler unutmuyor. Bu konuyu sakin kafayla tekrar konusun esinizle

erkekler çok düz varlıklar ve gerçekten çok saflar.onlara biseyi dümdük bodoslama söylemek lazım. misal eşim geçen gün çorbaya sarımsak koycaz. bunu böyle mi aticam içinde dedi(bütün olarak) heee xxxx öyle atacaksın dedim... allahim bi baktim 5 6 tane bütün sarımsağı pat dedi attı yağın icine😫 Allah aşkına hangi çorbada bütün sarımsak yedin sen dedim. ne bileyim bana dolaylı söyleme direkt ne yapacaksan söyle diyor bir de. yani onlar öyle. eşimin doğum günü için batı Karadeniz turu ayarladım, gittik gezdik, tam doğum günü aksami üstünde güzel bir yazı olan pasta yaptirdim sevdiği insanları çağırdım vs vs. o benim doğum günümde ne yaptı peki? sabah uyandı unutmuş hiç seslenmedim. evden çıktı gitti 08.15 de aklına gelmiş olmalı ki msj atti🤒 ben ne yaptım cvp bile vermedim. demem o ki bizler gibi ince düşünceli olmuyorlar çoğu zaman...

Gelecekte kutlanacak guzel gunlerin ne anlami kaldi bu kavgayla? Neden orta yolu bulmak icin konusmak yerine kavga kiyamet anlamam..

Hayatinizda güzellikler olsun istiyorsunuz ama; daha bir yili bile dolmamis evlilikte bu derece cirkin bir kavga, iletisimsizlik ve anlayistan uzak tavirlarla her seyi mahvediyorsunuz karsilikli olarak.

Hayat aslinda bu kadar zor degil.
Ha siz köye gideceginiz icin sinirliyseniz
Bunun acisini esinizden cikariyorsaniz orasi ayri ama, bence bu da olmamali.

Istekleriniz/istemedikleriniz icin esinizle konusarak anlasmalisiniz, olmuyorsa/sizin hayalinizdeki evlilik gibi ilerlemiyorsa kibarca bir byby.

Kızlar herkese merhaba, sizinle bir derdimi paylaşmak istiyorum. 29 Haziran benim doğum günüm. Eşim de 1 gün izinli 1 gün iş şeklinde çalışıyor. Kızlar dün akşam eşim bi takvimi açar mısın ne zaman izinliyim hesaplayalım ona göre bayramda memlekete gideceğiz dedi. Takvimi açtım benim doğum günümde izinli. Tamam dedi Bayramın 2. Günü memlekete gidiyoruz dedi. Dumura uğradım. Yani demek ki sen bunca zaman benim doğum günüm hangi güne denk geliyor diye bakmamışsın bile, hiçbir planın yok. Hiç sesimi çıkarmadım çünkü çok kırıldım. Bişey sordu cevap dahi vermedim. Sonra bu birden “ sen benim söylediğim hiçbir şeyi dinlemiyorsun, benim görüşlerim senin umrunda değil” diye alakasız bir konudan saçma sapan bağırmaya başlayınca bende “ne alaka suçunu bastırmak için mi senin bu tavırların” dedim. Böyle diyince iyice sinirlendi çok feci bağrıştık kendimi banyoya kapattım 2 saat çıkmadım ve çok ağladım.. bir kaç kere kapıya geldi kapıyı açmadım. bu evimizde geçireceğimiz ilk özel günümüzdü, evliliğimiz yıllanmadı ki bir sıradanlık gelsin o kadar kırıldım ki. Sabahta asla bu konuyu açmadı oldukça soğuk davrandı bende asla oralı olmadım abimle birlikte dışarı çıktılar gezmeye. Bense evde yalnız başıma oturuyorum. Çok kırgınım.. Düşünün ki o gün izinli olup olmadığını dahi bilmiyor.. Ben onun doğum günü için 2 gün hazırlık yapmıştım bide.
Bidaha yapmazsınız olur bıter

Arkadaşlar eşim doğum günümü umursamadığı için tepki gösterdim resmen ben suçlu ilan ediliyorum burda. Evet ben önem veriyorum ve ondan da aynı hassasiyeti bekliyorum bundan daha doğal ne olabilir? Adam doğum günümde doğum günümden ayrı plan yapıp bana fikrimi sormadan kabul ettiriyor tepki gösterince ben mi suçlu oluyorum anlamadım. Doğum günüm zamanı doğum günümü kutlasaydık 4. Gün ben koşa koşa giderdim zaten beni önemsemeyip başka plan yapması benim zoruma giden. Ha siz bunu önemsemeyebilirsiniz saygı duyarım fakat benim için önemli.

Sizin eş kafayı kaldırdı mı telefondan ya🤣
Bana bak ben senin derdini çok iyi biliyorum. Ben o gün sana yardımcı olmak için yazdım saçma sapan tersledin beni ve diğer insanları zaten canım sıkkın bir de senin ergen tavırlarında uğraşamıycam, kimyasal gebelik olabilir dedim diye demediğini bırakmadın. senin görüşüne ihtiyacım yok konuma yazma olur mu.

Kızlar herkese merhaba, sizinle bir derdimi paylaşmak istiyorum. 29 Haziran benim doğum günüm. Eşim de 1 gün izinli 1 gün iş şeklinde çalışıyor. Kızlar dün akşam eşim bi takvimi açar mısın ne zaman izinliyim hesaplayalım ona göre bayramda memlekete gideceğiz dedi. Takvimi açtım benim doğum günümde izinli. Tamam dedi Bayramın 2. Günü memlekete gidiyoruz dedi. Dumura uğradım. Yani demek ki sen bunca zaman benim doğum günüm hangi güne denk geliyor diye bakmamışsın bile, hiçbir planın yok. Hiç sesimi çıkarmadım çünkü çok kırıldım. Bişey sordu cevap dahi vermedim. Sonra bu birden “ sen benim söylediğim hiçbir şeyi dinlemiyorsun, benim görüşlerim senin umrunda değil” diye alakasız bir konudan saçma sapan bağırmaya başlayınca bende “ne alaka suçunu bastırmak için mi senin bu tavırların” dedim. Böyle diyince iyice sinirlendi çok feci bağrıştık kendimi banyoya kapattım 2 saat çıkmadım ve çok ağladım.. bir kaç kere kapıya geldi kapıyı açmadım. bu evimizde geçireceğimiz ilk özel günümüzdü, evliliğimiz yıllanmadı ki bir sıradanlık gelsin o kadar kırıldım ki. Sabahta asla bu konuyu açmadı oldukça soğuk davrandı bende asla oralı olmadım abimle birlikte dışarı çıktılar gezmeye. Bense evde yalnız başıma oturuyorum. Çok kırgınım.. Düşünün ki o gün izinli olup olmadığını dahi bilmiyor.. Ben onun doğum günü için 2 gün hazırlık yapmıştım bide.
Tavşanın bu durumdan haberi var mı?

Belki de unuttu. Bayramda gelince hatırlayamamış olabilir. Bu kadar kafaya takmayın. Belkide süpriz yapacak bilemezsiniz.

Tavşanın bu durumdan haberi var mı?

Belki de unuttu. Bayramda gelince hatırlayamamış olabilir. Bu kadar kafaya takmayın. Belkide süpriz yapacak bilemezsiniz.
Tavşan haberi olmasaydı ortada hiçbir sebep yokken birden bağımsız bir konudan kendini haklı çıkarmak için bağırmazdı. Unutmasaydı ben unuttum mu? 2 gün hazırlık yapmıştım. Bu mu bunun kurtarır yolu yani

Bana bak ben senin derdini çok iyi biliyorum. Ben o gün sana yardımcı olmak için yazdım saçma sapan tersledin beni ve diğer insanları zaten canım sıkkın bir de senin ergen tavırlarında uğraşamıycam, kimyasal gebelik olabilir dedim diye demediğini bırakmadın. senin görüşüne ihtiyacım yok konuma yazma olur mu.
Onun kimyasal gebelik olduğu zaten belliydi değer düşmesinden ayrıca brn normalde de böyle konusuyorum gerginlik olarak algılayan sensin. Üstelik geöenlerde sen konu açmıştın eşim sürekli telefonla ilgileniyor diye 🤣 Burda herkes birbiriyle geriliyor sence seni takacak kadar önemsiyo muyum tanımam etmem umrumda değilsin canım ekmek cıkmaz sana burdan

Onun kimyasal gebelik olduğu zaten belliydi değer düşmesinden ayrıca brn normalde de böyle konusuyorum gerginlik olarak algılayan sensin. Üstelik geöenlerde sen konu açmıştın eşim sürekli telefonla ilgileniyor diye 🤣 Burda herkes birbiriyle geriliyor sence seni takacak kadar önemsiyo muyum tanımam etmem umrumda değilsin canım ekmek cıkmaz sana burdan
Ne saçmalıyorsun sen be. Madem biliyordun niye konu açtın o zaman? Senin dengesizliklerinle uğraşamam defol git buradan

Bana mantikli gelen bayrami kutlamak,

Es ile dogumgununu de oncesi de veya sonrasinda romantik sekilde kutlamak.

O yuzden bana bayram plani yapmasi normal geldi. Ama sizinle konusup dogumgununuzu daha gec kutlamak istedigini soylemeliydi. Tabi siz de uzulursunuz aksi durumda.

Ama yine de tepkiniz nasil desem, biraz uygunauz geldi bana da, akli basinda evli kisilersiniz. Konusarak, hislerinizi paylasarak sorunlari cozmeye odaklansaniz daha guzel olur. Simdi herkes hakli olma pesinde. Ama sen de hakli olsan, o da hakli olsa ne cikar, hem bayramin hem dogumgununun hevesi kacmis ☹️

Bayram zaten 4 gün. Yani 4. Gün koşa koşa giderdim demeniz biraz anlamsız, çoğu insan bayramın son günü gitmez bi yere.

Onun dışında doğum günlerine herkesin verdiği değer farklı, ben pek sevmem kutlamam ama siz seviyorsunuz demek ki. Bunu evlilik içinde kavgayla gürültüyle yaptırmanız pek mümkün değil ama. Bi o gün geçip gitsin, bi bakın adam ne yapıyor unutmuş mu ya da kendince bi pasta mı almış ne almış. Sonra oturup ben önemsiyorum sen önemsemiyor olabilirsin ama en azından kendi doğum günümde daha sürprizli bi şeyler yapabilir misin deseniz seneye adam yapardı belki de. Şu an tavşan dağ muhabbeti olmuş.

Arkadaşlar eşim doğum günümü umursamadığı için tepki gösterdim resmen ben suçlu ilan ediliyorum burda. Evet ben önem veriyorum ve ondan da aynı hassasiyeti bekliyorum bundan daha doğal ne olabilir? Adam doğum günümde doğum günümden ayrı plan yapıp bana fikrimi sormadan kabul ettiriyor tepki gösterince ben mi suçlu oluyorum anlamadım. Doğum günüm zamanı doğum günümü kutlasaydık 4. Gün ben koşa koşa giderdim zaten beni önemsemeyip başka plan yapması benim zoruma giden. Ha siz bunu önemsemeyebilirsiniz saygı duyarım fakat benim için önemli.
Merhaba, konuşmalarını okudum anlatmak istediğini yaşadığın duyguları anlamaya çalıştım ve sana hak verdim kesinlikle haklısın… ne yapman konusuna gelince belki yanlış bir yol izledin ama sana sorunca ona beklenti içinde olduğunu ve bir hayal kırıklığı yaşadığını anlat ve hissettir üzüldüğünü söyle umarım bir sonraki seneye bu hatayı yapmaz eşiniz. Mutlu huzurlu yıllarınız evliliğiniz olsun inşallah 🙏

Merhaba, konuşmalarını okudum anlatmak istediğini yaşadığın duyguları anlamaya çalıştım ve sana hak verdim kesinlikle haklısın… ne yapman konusuna gelince belki yanlış bir yol izledin ama sana sorunca ona beklenti içinde olduğunu ve bir hayal kırıklığı yaşadığını anlat ve hissettir üzüldüğünü söyle umarım bir sonraki seneye bu hatayı yapmaz eşiniz. Mutlu huzurlu yıllarınız evliliğiniz olsun inşallah 🙏
Ve muhtemelen eşiniz bugün dışarıda sizin için birşeyker yaptı. Hediye pasta sürpriz vs. Aklınca kendini affettirmek için ama yelkenleri indirmeyin derim.

Benim kocam beni iyi boşanıyor.
Önem verince önem verilsin istiyorsunuz ama olmuyor ya.
Tepkiniz aşırı geldi bana, hayal kırıklığına uğramışsınız siz de, anlayamam tabii ben.

Siz eşinize bu konuda gereken özeni gösterdiğiniz için ve ben de doğum günlerine çok kıymet verdiğim için sizi haklı buldum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X