Erkek İnfertilitesi Eşimde varikosel çıktı, eşinde sorun olupta hamile kalanlar oldu mu acaba merak ediyorum??

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

asas22

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2021
164
54
28
Merhaba. 1 buçuk yıldır evliyiz evliliğimizin başından beri korunmuyoruz buna rağmen bir gebelik söz konusu olmadı. Eşimde bende hastaneye gitme kararı aldık benim muayenemde birşey çıkmadı herşey yolunda ancak eşimde varikosel çıktı. Doktor uzun süren bir tedavi olucağını söyledi ve şu an araştırılma aşamasındayız morelimiz çok bozuldu çok üzüldük bu şekilde eşinde sorun olupta hamile kalanlar oldu mu acaba merak ediyorum??

Merhaba. 1 buçuk yıldır evliyiz evliliğimizin başından beri korunmuyoruz buna rağmen bir gebelik söz konusu olmadı. Eşimde bende hastaneye gitme kararı aldık benim muayenemde birşey çıkmadı herşey yolunda ancak eşimde varikosel çıktı. Doktor uzun süren bir tedavi olucağını söyledi ve şu an araştırılma aşamasındayız morelimiz çok bozuldu çok üzüldük bu şekilde eşinde sorun olupta hamile kalanlar oldu mu acaba merak ediyorum??
Esim askerdeyken bir rahatsızlıgi olmuş ve bu yüzden varikosel ameliyatı olmuş bebeğimiz oldu bizimde tedaviye başladığımizda esimdexe bendede bir problem yoktu 6 ay tedavi gördük aşılama ile hamile kaldim

Benim eşim de varikosel ameliyatı oldu düzeldi ama bende başka sorunlar vardı yeni oldu çocuğumuz 11 yıllık evliyim..
Rabbimin OL emri geldimi olur inşallah herşey bir bahane..
Yüreğinizi ferah tutun ALLAH büyük 🤲
Tedavisizmi oldu Alalh bağışlasin..bazen onca tedViye ragmen mucize gibi geliyorlar derler...

Esiminde vardı varikosel. Ameliyattan 1 sene sonra hamile kaldım. Benim tecrübeme göre variloselin çözümü var ama uzun bir süreç oluyor. Ve ben kendimi çok yıprattım bu süreçte o da ekstra hamileliği zorlastirdi

Üzülmeyin tedavisini olduktan sonra en kötüsü tüp bebekle olur.Allah çaresiz dert vermesin.
insallah hamilelik haberinizi de paylaşırsınız burdan.Sevgiler

Bizimde 1.5 yıl olmadı. Eşimde varikosel vardı. Test sonuçları çok kötü değildi ama neticede ameliyat olmaya karar verdi. Ameliyatın ertesi günü hamile olduğumu öğrendim. Meğerse o ay ameliyattan önce olmuş bebeğimiz.

Evli veya çocuklu değilim lakin etrafımda çok fazla sayıda tedavi olup tedavi olduğu esnada değil de ne zaman serbest bıraksalar kendilerini o zaman evlat sahibi olduklarını gördüm ailelerin. Tedavi olurken stresten sizi uzak tutacak şeyler işinizi kolaylaştırabilir.

Merhaba. 1 buçuk yıldır evliyiz evliliğimizin başından beri korunmuyoruz buna rağmen bir gebelik söz konusu olmadı. Eşimde bende hastaneye gitme kararı aldık benim muayenemde birşey çıkmadı herşey yolunda ancak eşimde varikosel çıktı. Doktor uzun süren bir tedavi olucağını söyledi ve şu an araştırılma aşamasındayız morelimiz çok bozuldu çok üzüldük bu şekilde eşinde sorun olupta hamile kalanlar oldu mu acaba merak ediyor

Eşimde varikosel teşhisi konmuştu sperm değerleri çok düşüktu ameliyat oldu ameliyat sonrası Dr değerleri yükseltecek ilaç verdi 3 ay sonrasında hamile kaldım aradan 4 yıl geçti yine aynı ilaç kullanarak ikinci bebeğim oldu bizede tüp bebek demişlerdi ama bu durumlarda Dr çok önemli

Eşimde varikosel teşhisi konmuştu sperm değerleri çok düşüktu ameliyat oldu ameliyat sonrası Dr değerleri yükseltecek ilaç verdi 3 ay sonrasında hamile kaldım aradan 4 yıl geçti yine aynı ilaç kullanarak ikinci bebeğim oldu bizede tüp bebek demişlerdi ama bu durumlarda Dr çok önemli
Merhaba benim eşimde de varikosel var . Gittiğimiz hiç bir doktor varikosel ameliyatı önermedi ama tüp bebek yapalım dediler. Bizim de kafamiz çok karışık gittiğiniz doktor ve ilaç ismini bize de söyler misiniz

Benim eşim de de varikosel cıktı ama doktor ameliyatlik bi durum olmadığını söylediler gıda takviyesi kullanıyor eşim de ben de ne yapmalıyız bilemedim burda herkes ameliyat olmaktan bahsediyor biz de mi ameliyat olmamiz gerekiyor acaba yardımcı olursanız sevinirim

Benim eşim de de varikosel cıktı ama doktor ameliyatlik bi durum olmadığını söylediler gıda takviyesi kullanıyor eşim de ben de ne yapmalıyız bilemedim burda herkes ameliyat olmaktan bahsediyor biz de mi ameliyat olmamiz gerekiyor acaba yardımcı olursanız sevinirim
Şuan biz de aynı durumdayiz doktor ameliyat olmasın diyorlar ama eşimin 4 senedir kullanmadığı şey kalmadı bı turlu hamile kalamadim bazen diyoruz 4 sene boşa mi bekledik diye

Eşimde varikosel teşhisi konmuştu sperm değerleri çok düşüktu ameliyat oldu ameliyat sonrası Dr değerleri yükseltecek ilaç verdi 3 ay sonrasında hamile kaldım aradan 4 yıl geçti yine aynı ilaç kullanarak ikinci bebeğim oldu bizede tüp bebek demişlerdi ama bu durumlarda Dr

Şuan biz de aynı durumdayiz doktor ameliyat olmasın diyorlar ama eşimin 4 senedir kullanmadığı şey kalmadı bı turlu hamile kalamadim bazen diyoruz 4 sene boşa mi bekledik diye
4 senedir doktorlar neden bekletiyor ki ameliyat olmanız gerekmiyor mu bu kadar sürede. Ya da siz söyleyin ameliyat deneyelim olmaz mi gibisinden

X