Eşimden bosanmayı dusunuyorum ama sevıyormuyum bilmiyorum benı çok kırdı geçmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhtemelen son 5 ayda oyun bağımlısı olmadı bu adam. Bile bile lades deyip çocuk yapmışsınız.
İlk çocukta erkekler ne yapacaklarini pek bilemiyorlar. Bizim gibi değiller.
Ben iki tarafta da hata görüyorum.

Bebeğiniz 5 aylık daha şimdiden “ayrılacağım ama çocuğum var” demeye başlamışsınız. Gerçekten bu bebeklere çok üzülüyorum. Boşanmak ne sizin için ne de çocuk için dünyanın sonu değil. Ama eğer çocuk olduktan sonra ayrılmaktan çok korkuyorsanız, memnun olmadığınız oyun bağımlısı biriyle çocuk yapmasaydınız.

Çocuğu ayrılamama bahanesi olarak kullanmayı bırakın.

Kalbiniz kırılmış olabilir, eşinizin tavrı beni de mutlu etmezdi ama o anda da söylerdim. “Telefonu bırak benimle ilgilen” diye. 5 ay sonra olayın tribini atmak bana saçma geliyor.

Bu nedenle ayrılacak mısınız yoksa düzeltmek için ne yapılabilir, eşiniz ne yapmalı onu düşünün. Kurban mantığından da çıkın.

Çoluk çocuğu baba yaparsanız böyle olur. Adam baştan beri oyun bağımlısıymış zaten. Şu hallerine şaşırmanız ilginç. Kardeşim de oyun bağımlısı. İşten gelir yatana kadar yumulur başına. Ben evlenip çoluk çocuk bakamam, oyun oynamam lazım der bu yaşında. Böyleleri baştan belli. Kardeşim akıllı en azından, çocuk bakamayacağını, evliliğin sorumluluğunu alamayacağını bilip evlenmiyor.

Sizi sevildiğini nereden anladınız . Şahsen ben sevilen bir kadın maalesef görmedim hele bu dönemde iken lohusa döneminde

Kadın gibi derken?

Siz de çevreniz gibi düşünüyorsunuz belli ki, bu cümleyi kurup kadın gibi ev işi yapar derken.
Yok ben çevreden aldığım tepkiyi belirtmek adına yazdım ki affedersiniz diye de belirttim. Sanırım devrik cümle kurmuşum
Ben halimden memnunum ve evde iş kadına ait diye bir kural yok ama gel bunu ataerkil yetişmiş bizim topluma anlat.

Anlayana kadar anlatacağız valla, yapacak bir şey yok. Değişecek bu kafalar, değişmeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…