Eşimden tuhaf bir şekilde çekiniyorum.. 🤷🤦

golldkahveemm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
24
6
34
Herkese iyi geceler.
Sorunum şu ki eşimden çekinmeye başladım bi kaç konuda şöyle söyleyeyim.
Güzel bişey söylemek İltifat etmek yada bazen içimden sarılmak geliyor tuhaf ama çekiniyorum . Şöyle başladı 1 Yaşında bebeğim var sezeryanla dünyaya geldi doğum sırasında kompikasyon yaşadım buda doğumu zorlaştırdı 1ay kadar hastanede kaldık şu anda iyiyiz çok şükür🙏
Bu sebeple eşimle 4 5 ay kadar aynı evin içinde uzak durdum İlgi anlamında eşimden uzak olduğumun farkındayım ve eskisi gibi cinsel hayatım da iyi değil. Hem emziriyor olmam hemde sezeryan yaramın izine kendi elim değince bile farklı geliyor bana. Ondan saklıyorum resmen 😟😟 Saçmlık evet..Eşim bunu bana hissettirmiyor annelik çok güzel bir duygu kesinlikle ben kendi vücudumu beğenmiyorum diye ona eskisi gibi temasta bulunmuyorum soruyor sancım var, bebek yordu diye geçiştiriyorum
1.59 boyum 58 kg öyle çok kilom yok . Nasıl eskisi gibi olabilirim kafamdaki bu saçmalık evet ama bunu nasıl aşarım bazı günler bebeği uyurken çocuk odasında uyuyorum cinsellik olmasın diye.. onu özlüyorum içimdeki şeyi aşamıyorum Sadece Psikolog düşündüm de bebeğim küçük bırakıp gideceğim kimse yok yakınımda. Konuyu karışık yazdıysam kusura bakmayın fikirlerinizi merak ediyorum bu durumumla ilgili.🌷

Herkese iyi geceler.
Güzel bişey söylemek İltifat etmek yada bazen içimden sarılmak geliyor tuhaf ama çekiniyorum . Şöyle başladı 1 Yaşında bebeğim var sezeryanla dünyaya geldi doğum sırasında kompikasyon yaşadım buda doğumu zorlaştırdı 1ay kadar hastanede kaldık şu anda iyiyiz çok şükür🙏
Bu sebeple eşimle 4 5 ay kadar aynı evin içinde uzak durdum İlgi anlamında eşimden uzak olduğumun farkındayım ve eskisi gibi cinsel hayatım da iyi değil. Hem emziriyor olmam hemde sezeryan yaramın izine kendi elim değince bile farklı geliyor bana. Ondan saklıyorum resmen 😟😟 Saçmlık evet..Eşim bunu bana hissettirmiyor annelik çok güzel bir duygu kesinlikle ben kendi vücudumu beğenmiyorum diye ona eskisi gibi temasta bulunmuyorum soruyor sancım var, bebek yordu diye geçiştiriyorum
1.59 boyum 58 kg öyle çok kilom yok . Nasıl eskisi gibi olabilirim kafamdaki bu saçmalık evet ama bunu nasıl aşarım bazı günler bebeği uyurken çocuk odasında uyuyorum cinsellik olmasın diye.. onu özlüyorum içimdeki şeyi aşamıyorum Sadece Psikolog düşündüm de bebeğim küçük bırakıp gideceğim kimse yok yakınımda. Konuyu karışık yazdıysam kusura bakmayın fikirlerinizi merak ediyorum bu durumumla ilgili.🌷

Eşinizle konuşmayı ve iletişimi kesmeyin.
Böyle kaçarak sadece soğukluk yaratırsınız.
Ona karşı dürüst olup beraber çaresine bakın.

Herkese iyi geceler.
Direkt eşinizle konuşmayı endişelerinizi anlatmayı deneyin… en iyi dostunuz sizi anlayacak insan odur çünkü. Ve sizi iyileştirecek olan da kocanız

Öncelikle eşinize 1 yıldır neden böyle olduğunuzu söyleyin sizi anlayıp empati kurmasını sağlayın tüm sıkıntıları teker teker anlatın sonra da 1 yıllık süreçte gerek cinsel olarak gerek ilgi alaka sevgi huzur bu kaçırılan güzel duyguları tekrar telafi etmeye başlayın ama acele etmeden yavaş yavaş ve kendiniz ile gurur duyun siz bir annesiniz evladınız var doğum yapmak kolay değil hamilelik kolay değil vücut elbet değişecek bu her kadına oluyor pozitif olun 💜💜

Direkt eşinizle konuşmayı endişelerinizi anlatmayı deneyin… en iyi dostunuz sizi anlayacak insan odur çünkü. Ve sizi iyileştirecek olan da kocanız
Bı ara konuşmayı denedim ve tartıştık ben beklentisi çok yüksek bir adam miyim sana hangi davranışım böyle hissediyor saçmalıyorsun diye kızmıştı bana. Sanırım daha farklı bir konuşma yapmam lazım.

Bı ara konuşmayı denedim ve tartıştık ben beklentisi çok yüksek bir adam miyim sana hangi davranışım böyle hissediyor saçmalıyorsun diye kızmıştı bana. Sanırım daha farklı bir konuşma yapmam lazım.
Erkekler düz olduğu için çocuğa anlatır gibi daha açıklayıcı ve ılımlı aynı zamanda siz de minik bir kız çocuğuymuşsunuz gibi konuşun… ciddiyim. Ben öyle konuşunca asla tartışılmıyor 😀

Öncelikle eşinize 1 yıldır neden böyle olduğunuzu söyleyin sizi anlayıp empati kurmasını sağlayın tüm sıkıntıları teker teker anlatın sonra da 1 yıllık süreçte gerek cinsel olarak gerek ilgi alaka sevgi huzur bu kaçırılan güzel duyguları tekrar telafi etmeye başlayın ama acele etmeden yavaş yavaş ve kendiniz ile gurur duyun siz bir annesiniz evladınız var doğum yapmak kolay değil hamilelik kolay değil vücut elbet değişecek bu her kadına oluyor pozitif olun 💜💜
Güzel bir bakış açısı teşekkürler 🌷

Peki bu durumda çekindiğiniz oluyor mu eşinizden.
Hayır olmuyor, o da bana kötü hissettirmiyor. Kilo fazlamda var biraz. Anne olduk sonuçta, vücudumuzun eski formuna dönmesi zaman alacak belkide hiç eskisi gibi olmayacak. Aynaya baktığınızda doğurdum ama annelik bana güzellik kattı diye düşünün. Eşinizde eminim sizi özlemiştir. Bırakın yaranızı öpsün mesela. Gerçekten kusurlarımızla güzeliz 🤍

Hayır olmuyor, o da bana kötü hissettirmiyor. Kilo fazlamda var biraz. Anne olduk sonuçta, vücudumuzun eski formuna dönmesi zaman alacak belkide hiç eskisi gibi olmayacak. Aynaya baktığınızda doğurdum ama annelik bana güzellik kattı diye düşünün. Eşinizde eminim sizi özlemiştir. Bırakın yaranızı öpsün mesela. Gerçekten kusurlarımızla güzeliz 🤍
Umarım böyle olur mantığım 🙏

Eşiniz size hiç vücudunuzla alakalı bi yorum yaptı mı ya da herhangi bi başkası?
Siz kendi vücudunuzdan çekiniyorsunuz wşinizden değil. Bu değişikliği kabul edememiş, benimseyememişsiniz bu yüzden eşinize de açılamıyorsunuz çünkü o da aynı şeyi düşünür gibi hissediyorsunuz. Bende doğumdan sonra çok değiştim fiziksel olarak, bence karakter olarakta değiştim biraz. Sezaryenliyim bende. Son ayda birden oluşan çatlaklar, doğum sonrası göğüslerimde oluşan çatlaklar, yara izim. Önceden açık giyinirdim evde ve bi gün aynada çatlakları gördüm hamileyken. O günden beri onları kapatıyorum. Eşim bile bunu farketti. Bende hissettiğim şeyi söyledim. Bana çocuğumuzu doğurdun, benim gözümde öyle görünmüyorsun dedi. O günden sonra kendimi daha rahat hissetmeye başladım.
Eşinizle güzelce hissettiğiniz duygulsrı konuşun, ne yapmanız gerektiğini nasıl adım atmanız gerektiğini bilmediğinizi söyleyin. En önemlisi psikoloğa ihtiyaç duyuyorsanız bu konuda desteğini talep edin. Siz eşsiniz. İyi günde beraberdiniz, bu gün sizin kötü gününüz izin verin size yardım etsin. Siz kendinizi sevin ki eşiniz dahil herkes sizi sevsin, önce siz kendinize saygı duyun. Umarım bunu atlatıp, bebek mutluluğunu daha güzel yaşayabilirsiniz 🌼

Eşiniz sizi yargılamamış gururunuzu kıracak bir davranış ve harekette de bulunmamış. Sorun biraz kendi gözünüzde ve içinizde bunu aşmak için eşinizle paylaşmanıza gerek yok. Erkekler biraz düz düşündükleri için sizin bu nedenlerden dolayı böyle düşündüğünüzü anlamazlar açık açık ifade etsenizde istediğiniz karşılığı istediğiniz şekilde alamayabilirsiniz.
Kendinize sorun ne olsa kendimi daha iyi hissederim?
Nasıl olsam eşimin karşısında bu duygulardan uzak şekilde gayet rahat keyifli vakit geçiririm vs. şeklinde?
Kilonuzda gayet az doğum sonrası için gayet şanslısınız.
Anneliğin verdiği ve uzun süre mesafeli olmanın verdiği yorgunluk uzaklaşma gibi duruyor. Eşinizin yanında bebeğinizi emzirmeyerek başlayın işe yada iltifatı direkt yüzüne edemiyorsanız o çalışırken mesaj atarak söyleyin adım adım ilerlersiniz.
Kimse kusursuz değil ki yaralarınızdan da utanmayın annelerin ortalama yüzde 70/80 inde var bu izler.

Bence eşiniz gayet anlayışlı bir insan, böyle biriyle iletişim kurmamak hata olur. Anlatın, burada ne yazdıysanız ya da yazamadığınız ne varsa. Evlilik zaten birbirinize açık olmak değil midir? Bebek ikinizin. Gerekirse o da biraz sorumluluk alsın. Siz biraz dinlenin, bakım yapın. Ne bileyim yüzüne bir krem sürmek bile iyi geliyor bu durumda. Ben de sezaryen doğum ve hemen akabinde miyom ameliyatı oldum. 57 kiloydum hamilelikten önce, 11 aylık bebeğim var hala 67nin altına düşemedim. Ama kendimi böyle seviyorum şu an. Karşımdakinden de aynısını beklerim çünkü bu bir süreç. Siz de bence eşinizden çekinmeyin, konuşun konuşun konuşun...

X