Eşime çok kızdım Anlatacak kimse bulamadım size anlatayım dedim

eşin çok merhametsizmiş ya..... acaba kendi ailesindedemi öyle gördü? onlara karşı nasıl?

canim esimin agzina göre yemegimi hazirlarim evimi temizler cocugumlada ilgilenirim amaa o durumda hastaykende yapmam :KK19:

alismis galiba seninki herseye yetismene ..

yapma canim birak hasta isen kendi ymeginide kendi istsinda yesin bir zahmet o yetmiyo bide cay demliyosun :KK20:

bisey desede umursama hastayim yapamicam de birak bu kadarda eziyet etme ettirtmede kendine birak cocuklarada o durumdayken o baksin kuru ekemek yedirsede birak

yedirsin

hakkaten diyecek bir şey bulamıyorum............. kimseye boşanın demedim şimdiye kadar boşanmış biri olarak ama kardeşim bune ya ne insafsız bir adam bu böyle. sen çok sabırlıymışsın insan acile bile götürmez mi ya ama sen nasıl bağırıp çağırmadın insanda biraz vijdan olur diye....ben olsaydım tutamazdım kenidimi...

Yemek çay falan yapmasaydın keşke, tepkisiz kalmana alışmış sanırım, bir de sevgi yok aranızda sanki...

Annemle re karşı çocuklarımıza karşı böyle değil onlar hasta oldu mu üzülüyor.
ama sadece üzülüyor. çoğu gece çocukları hastalandı mı acile yine ben götürüyorum, dr ben götürüyorum,kendisi sıcak yatağından kalkmıyor. ben gecenin 4 de acilde oluyorum. bir kere çocuğum kulağına boncuk atmış saat 10 onu götüre siye kadar dünya laf söyledi, bende artık ona götür demiyorum.

Arkadaşlar valla beni alıştırdım, Artık hastayım bile desem adam bana kendine bakmıyorsun hasta oluyorsun, bana hastayım deme laflarını duymamak için mi susuyorum. Adam gereksiz her şeye söyleniyor.
Sevgimiz var mı bilmiyorum. onu seviyor muyum bilmiyorum.
Çocuklarım için katlanıyorum
Kavga etsem bile adam zeytin yağı ilk cevabı çalışma ozaman oluyor. Ben nasıl bu adama güvenip çalışmayayım. Bana güven vermiyor.

Geçmiş olsun canım :26:

Öncelikle moralini bozma bir an evvel iyileş sonrada işine gücüne bak kafana takma istediğine söylensin, kenara para koymaya bak biraz. Söylemek istemiyorum ama nereye kadar çekilir ki bu insanın ömrünü yer bitirir .

Allah yardımcın olsun :KK50:

Annemle re karşı çocuklarımıza karşı böyle değil onlar hasta oldu mu üzülüyor.
ama sadece üzülüyor. çoğu gece çocukları hastalandı mı acile yine ben götürüyorum, dr ben götürüyorum,kendisi sıcak yatağından kalkmıyor. ben gecenin 4 de acilde oluyorum. bir kere çocuğum kulağına boncuk atmış saat 10 onu götüre siye kadar dünya laf söyledi, bende artık ona götür demiyorum.
vallahi istedigi kadar söylensin cook özür dilerim ama e... gibi götürücek
Arkadaşlar valla beni alıştırdım, Artık hastayım bile desem adam bana kendine bakmıyorsun hasta oluyorsun, bana hastayım deme laflarını duymamak için mi susuyorum. Adam gereksiz her şeye söyleniyor.
Sevgimiz var mı bilmiyorum. onu seviyor muyum bilmiyorum.
Çocuklarım için katlanıyorum
Kavga etsem bile adam zeytin yağı ilk cevabı çalışma ozaman oluyor. Ben nasıl bu adama güvenip çalışmayayım. Bana güven vermiyor.

canim sen alistirmissin anladigim kadari ile herseye kosusturuyor ve yetisiyorsun ama yapma yapabilecegini bile yapma ..bak bende öyleydim ayaga kalkcak halim olmasa sürüne sürüne evi toplardim ...

ama artik yapmiyorum cünkü baktim esimde alisiyor ..belki yilda bir kere bile hasta olmam :nazar: ama oluncada yapmam bisey..

gec kalmis sayilmazsin yapma alisir korkma söylensin istedigi kadar yapamicam de ev batsada umursama asil sen söylen toparlasin biraz yapsin biseyler ama yok bu sekilde devam edersen dahada kötü alisir canim

Bu çağda bile, bizim aile yapımız maalesef erkeği böyle yetiştiriyor. Aslında zavallılar :d Biz kadınlar hep aynı hatayı yapıyoruz,oğlumuzu yetiştirirken de evlenince de.Eşimize çocuğumuza saçımızı süpürge ediyoruz, onlar bizim her halükarda herşeyi yapacağımızı görüyorlar ( öyle benimsiyorlar). Anlattıklarınıza bakılırsa siz de şimdiye kadar öyle yapmış olmalısınız . ,sağılığınız yerinde değilken bile çayına kadar demlemişsiniz mesela. Eşinize herşeye yetebildiğinizi gösteriyorsunuz sürekli. Sizsiz kalma, sizi kaybetme fikri yokki O'nda.

Şimdi ne yapacaksınız? Ben bu konunun uzmanı değilim ama ne yapardım derseniz. Alır karşıma, ne diyeceğini nasıl karşılık vereceğini önemsemeden, ben, bundan bundan bundan bundan rahatsızlık duyuyorum artık herşeye yetemiyorum senin de paylaşımlarına ihtiyacım var diye anlatırdım. Bu durumda tek yapmamanız gereken suçlayıcı olmamak ya da işi tehtide vardırmak olmamalı. Sadece nelerden rahatsız olduğunuzu ve neler istediğinizi söyleyin. Bunu da suçlama ve tehdidin sonuçları daha olumsuz etkileyeceğiniz düşündüğüm için özellikle belirttim.

Bir de çok kızgın olmanıza bağlıyıp anlayışla karşılıyorum fakat eşinize sürekli "öküz" vs gibi demeyin sonuçta yıllarınızı ve yatağınızı paylaştığınız kişi O, hangi kadına sorarsanız buna yakın davranışlar anlatabilirler size. Eh anlayışlı eşinin üstüne titreyen erken yok mu var, ama herkese düşmüyor ki onlardan nadir var :KK70: . Önce kendinize iyi davranın. Siz yaradandan sonra ve izniyle yaratansınız ve her şeyin en iyisini hakediyorsunuz. Unutmayın olur mu?

Son düzenleme:
acaba eşiniz bir depresyon geçiriyor olabilir mi? bu kadar gamsızlık acımasızlık normal değil herşeyi sırtlanmışsınız ona sorumluluk kalmamışve bu durum da onun işine gelmiş resmen 3 tane çocuğunuz var

sen cok fena alıştırmışsın canım.artık alttan alttan dılınle degıştırmeye bak.benımde evlılığımın ilk aylarında eşim boyle olmamı bekledı cunku annesı oyle hıçbırşey yaptırmamış.duşunkı perde takılacak bana dıyo nıye ben gelmeden takmadın benım annem oyle yapardı ben hıç sevmem.bende dedım benım annemde kendısı takardı o zaman gıdelım analarımızın yanına baksınlar bıze.bu evde bırlıkte yaşıyoruz ve bunuda sen yapacaksın.şimdi adam alıştı perde yıkıyacağım dedığımde hayatım ben gelmeden yıkan benım gelışıme bıtışı gelsın hemen takayım dıyor:) bırşey olduğunda ondan bekledığımı bıldığı için sen yapmazsın zaten ben yapayım dıyor:)evt yapmıyorumda. ERKEK ve KADIN gorevını bılmelı helekı calışan bayanalrın ustune cok yuk bınıyor aslında tam tersı onlarda olmaması laızm eşi bırçok şeyı yuklenmesı lazım eşi calışıyor.herşey ortak olması lazım.bayanlar acımayın eşine oyle alışıyor yaptırın sonra sız yapsanız bıle o gorevını bılır.onemlı olan başta alışmaları.

Teşekkürler hepinize, biraz birileriyle konuşunca rahatladım,
canım Eşim depresyonda değil genel hali bu :)
Alıştırdığım şeylerden vazgeçirmem kolay olmayacak:) hemde hiç. konuşmayı kaçkez denedim ilk ve son lafı çalışma o zamna oluyor ve bende bu cümleyi duyduğum zaman sinirleniyorum :) ve konuyu kapatıyorum ne halin varsa gör diye,:)
Ama deneyeceğim 2,3 geçsin sinirim yatışsın önce,
Aslında ben ondan çok bir şey beklemedim eve geldiğimde neyin varmış, dr ne dedi dese belki bana yetecekti, ama hala anlam veremiyorum kavgalı değiliz küs değiliz bana neyin varmış demedi geçmiş olsun bile demedi, geçtim hepsini, insan hastanede karşılaştığı insanlara bile geçmiş olsun diyor. Ama eşim demiyor, ben buna çok takılmıştım. ama önemli değil artık. insan kendi değerini kendi çizermiş, beni yıprattığını fark edecek ama çok geç kalmış olacak,
ve arkadaşım haklısın eşim beni kaybetmekten korkmuyor. çünkü çocuklarım için ona katlanacağımı biliyor.
Acaba bir süre ayrı yaşamayı teklif etsem kafamızımı dinlesek

Çok geçmiş olsun size.
Belliki evliliğinizde siz daha çok veren taraf olmuşsunuz,eşiniz bu durumu kullanmış,siz de artık bıkmışsınız haklı olarak.
Siz herşeye koştururken eşinizin yatıp kitap okuması ilginç geldi bana.
Yani insan çocuklarının yemeğini de mi hazırlamaz ya da onlarla ilgilenmez mi?
Bir baba bir eş bu kadar vurdumduymaz olmamalı.
Bir de merak ettim eşiniz çalışıyor mu,niyeyse hep evdeymiş gibi geldi bana.

Son düzenleme:
Alıştırdığım şeylerden vazgeçirmem kolay olmayacak:) hemde hiç. konuşmayı kaçkez denedim ilk ve son lafı çalışma o zamna oluyor ve bende bu cümleyi duyduğum zaman sinirleniyorum :) ve konuyu kapatıyorum ne halin varsa gör diye,:)
Aslında ben ondan çok bir şey beklemedim eve geldiğimde neyin varmış, dr ne dedi dese belki bana yetecekti, ama hala anlam veremiyorum kavgalı değiliz küs değiliz bana neyin varmış demedi geçmiş olsun bile demedi, geçtim hepsini, insan hastanede karşılaştığı insanlara bile geçmiş olsun diyor. Ama eşim demiyor, ben buna çok takılmıştım. ama önemli değil artık. insan kendi değerini kendi çizermiş, beni yıprattığını fark edecek ama çok geç kalmış olacak,
ve arkadaşım haklısın eşim beni kaybetmekten korkmuyor. çünkü çocuklarım için ona katlanacağımı biliyor.

Niye çalışmanıza bu kadar karşı ki.Hayır bunun getirisinden faydalanmıyor mu ki sizi bu şekilde tehdit ediyor.
Hem siz çalışıyorsunuz diye herşeye yetişmek zorunda değilsiniz.

Canım ya keşke hasta hasta iş yapmasaydın,bırak ne yerse yesin çayını kendi yapsın.
Benim eşimde iş konusunda hiç yardımcı olmaz bana,çıldırırım.
Ama hastayken kusura bakmasın hiç peşine koşamam.

Bence insan kendine ne kadar değer verir,ne kadar üstün görürse eşinden o kadar değer buluyor.
O zaman kaybetme korkusu daha fazla oluyo sanırım.Bi de çocuklara güveniyolar.Onları kendilerine garanti gibi görüyolar.
Ben de ilk zamanlar çok üzerine düşerdim baktım şımarıyo ona bulunmaz hint kumaşı olmadığını hissettirmeye başladığımdan beri kendimi daha rahat hissediyorum :))
Ben de bi ananın evladıyım kendini ne sanıyo!!!

bence konusmana hic gerek yok hic acma bu konuyu bile hastayim hayatim üzgünüm yemek yapamadim de yat okadar istedigini söylesin hastasin sonucda

söyle cocuklarida doyursun .. onu konusarak degistiremezsin yani bunu söylemeye gerekde yok zaten yapmaya mecbur ediceksin ac kalinca mecbur kalkip ya hazir alick yada biseyler bulup yicek

ama sen hastayim deyipde her isede kosarsan anlamazki hasta oldugunu hastaneyede mecbur götürücek o götürmezse ara bi akrabani o götürsün ama yanliz gitme oda utanir belki ..yani bukadar güclü olma..ol ama olma :KK34:

benim rahatsızlığım ile ilgilenmeyen
dr a gittiğimde yanımda olmayan, hadi gelemedi diyelim, dr dönüşü "neyin varmış, hayırdır" diye sormayan
kendi yiyeceği yemeği ısıtmaktan, kendi içeceği çayı demlemekten aciz
çocukların en azından yemek ya da uyku durumu ile ilgilenmeyen

bir kocaya
ne hizmet ederdim, ne de bir çift söz

siz böyle devam ettikçe
onun işine gelecektir
ne de olsa her yöne yetişen bir karısı var
ve durumdan hiç de rahatsız değil

ne adamlar var yaa
ne demek karısı hasta üstelik acile gidecek kadar adam götürmeyi bırak geçmiş olsun bile demiyor
hasta insan tek başına bırakılır mı yaa
bence çok şımartmışsınız
eve gelince gidip direkt yatsaydınız
o da zıkkımın kökünü yesin
beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem
açlıktan gebersin isterse
terbiyesiz adam.kusura bakmayın ama cok kızdım
siz onun bakıcısı mısınız ? kazık kadar adam yeseymiş.çayını da zıkkımlansaymış
canım sen kendine değer vermezsen eşin hiç vermez
hastaysan yatacaksın.yemek mi o mu bu mu düşünmeyeceksin
ayna olayı.o ne yapıyorsa sen de onu yapacaksın
inatlasır gibi değil de rutinde yaptığın seyleri yavas yavas yapmamaya basla