Eşime duyduğum şüphe

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Duygusalbiri

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
277
19
Merhaba arkadaşlar foruma uzun yıllardır üyeyim.
Öncelikle fikirleriniz benim için gerçekten çok önemli, benim sorunum eşime güvenimin kalmaması. Kısa anlatmaya çalışayım sorarsanız detay yazarım. 20 yıllık evliyim ben 38 eşim 42 yaşında, 3 çocuğumuz var, Eşimin telefon faturasında iş sebebiyle hemen hemen hergün görüştüğü bi bayanla sık sık mesajlaşma ve konuşmaları olduğunu gördüm bu mesajlar bazı günler 3,5,10 bazı günler 30,40 gibi arada hiç yazışılmayan birkaç günler var.
Konuşmalar bazen 3,5,10 dk bazen daha uzun ama mesai saati dışında sadece memleketteyken mesajlar var.
Araştırdım baktım kadın evli ama eşiyle boşanıp birleşmiş tekrar. instadan eşimle takipleşiyorlardı kadın cocugunu paylaşmış hikayede eşim izlerken gördüm bu kim dedim işden biri dedi dedim istemiyorum çıkıcaksın takipden teli verdi kimi istemiyorsan çıkar dedi çıkardım, facede ark değiller, benim kadn hastalığıyla ilgili dönemim oldu ozaman eşime beni aldatıyormusun diye sordum asla kabul etmedi o zaman bu mesajlar konuşmalar ne dedim işle ilgilide var sohbette etmişizdir kaç yıllık tanıdığım insanlar dedi, sen bunamı takılıyorsun insanlar konuşuyor mesajlaşıyor diye illa sevgili mi olması lazım dedi ben çok taktığım içinde için rahat edecekse arayıp yanında konuşayım dedi istemedim sonra işle ilgili attığı mesajları banada attı fln çocuklarımun üzerine yemin ediyorum senden başka hayatımda kimse yok dedi, ama benim güvenim sarsıldı elin kadınıyla ne konuşuyorsun dakikalarca dediğimde işte bikaç problemi vardı anlattı dedi bende sen dert babasımısın gitsin kocasına anlatsın dedim kardeşine anlatsın sanane dedim ben bir başkasıyla dertleşeyim o zaman sende bana kızma dedim. Bu kişi benim iş dolayısıyla tanıdığım biri hiç alakam olmayan biri olsa kızman normal dedi sonra tmm haklısın bu kadar rahatsız olacağını düşünmemiştim dedi. bir daha iş dışında görüşmeni istemiyorum dedim söz verdi o dönem wp kopyaladım eşimin bikaç konuşmalarını gördüm.. Hanım sundan varmı elinizde
Evet.. Bey gibi konuşmalardı
ve şuan şifresini biliyorum(o benim bildiğimi bilmiyor) bakıyorum gün içinde arama yapılmış diğer kayıtlar duruyor ama onun kaydını siliyor. Bu görüşmeleri ağustos ortası ekim sonuna kadar olmuş ben faturayı aralıkda farkettim o dönem eşimle bu konuyu konuştuk ve bir daha açmamaya kapattık. Ama benim günlerim hep bu düşüncelerle geçiyor salgından dolayı psikoloğa flnda gidemedim. Aralarındaki neydi diye düşünmekden kafayı yedim şimdi adam bi şarkı dinlese bi söz okusa fln batıyo bana.
Bize düşkündür. h. Sonları evdedir ekstra bi harcamada söz konusu değil. Ama benim içim neden rahat değil😪

Yaşınız küçük de değil onu sil, bunu takip etme muhabbetine yapmanıza gerçekten şaşırdım. Yazışmalarının işle ilgili olduğunu görmüşsünüz zaten. Kocanıza bu kadar güvenmiyorsanız ki güvenmiyorsunuz boşanın bence. Böyle her an şüphe ile yaşanmaz
Bunun yasla alakasi yok ki canım kim olursa olsun eşinin bu kadar uzun süreli bir kadınla konusmasindan rahatsız olur

Ben bu forumda gördüm işyerinde kadın erkek konuşmayacak ,takipleşmeyecek vs olaylarını ..yaptığınız aşırı saçma kusura bakmayın .herkesin derdi ,sorunu olabilir ve bunu eşiyle paylaşmak zorunda değil ;arkadaşla da insan konuşmak istiyor .
Ve klasik cümlemi de yazıyorum ; dışarıda kadınlar sizin kocanızın etrafında pervane şeklinde dolaşmıypr .

Bu şüphenizde haklısınız ve bu şüpheler hep var olucak eşiniz bir kaç işe kalkışmak istemiş olabilir çok şüpheci hareketleri var boşanın diyemem çoçuklarınız var belliki eşinizide seviyorsunuz ama olmaz böyle belki bir destek eşinizle konışma diyicem ama asla kabul etmez yardım almayı çok çok zor bir durum ama eşiniz bu huyundan vazgeçemez bugun bu kadın gitse öbürsü gün bir başka yuva yıkan gelir çiğ süt emmiş çok memleketimizde eşinizle güzelce konuşun dürüst olmasını saglayın ve ayrılın oda ne yapmak istiyorsa yapsın sizin iyi niyetinizi ve evde hizmetinizi saglayarak milletle yazışamaz flört edemez evli adam eşine ve ailesine sadık olmalı yanlış ve ileride çoçuklarınızında pisikolojilerini bozucak bir durum

Bunun yasla alakasi yok ki canım kim olursa olsun eşinin bu kadar uzun süreli bir kadınla konusmasindan rahatsız olur

Benim eleştirdiğim nokta uzun süreli bir kadınla konuşması değil ki.

Telefon faturası kurcalamak, benim hesabımdan istediğini sil, bu kadın sende ekli olmasın, hikayelerini neden izledin muhabbeti yapmak 38-42 yaş grubuna uygun mu sizce?

Ek olarak eşimin iş yerinden veya üniversiteden veya çocukluktan vs konuştuğu görüştüğü kadın arkadaşları var. Çokta normal buluyorum. Benim de erkek arkadaşlarım var. İki karşı cinsin konuşması sadece aralarında romantik ilişki olabileceği anlamına gelmemeli 2020 senesinde

Ben olmuyorum vallahi. Çünkü güveniyorum kendisine. Ben de erkek arkadaşlarımla konuşurum o da rahatsız olmaz.
Güven olmasa evlilik olmaz zaten eşine güvenirsin ama su zamanda etrafa güven olmaz tiktokta neler goruyorum kadin evli adamla beraber ve yazışmalarını atıyor evli ve cocuklu bi adamla insanoglu cig süt emmiş eşinin içinde yok belki ama etrafda kimde olabileceğini bilemez

Benim eleştirdiğim nokta uzun süreli bir kadınla konuşması değil ki.

Telefon faturası kurcalamak, benim hesabımdan istediğini sil, bu kadın sende ekli olmasın, hikayelerini neden izledin muhabbeti yapmak 38-42 yaş grubuna uygun mu sizce?

Ek olarak eşimin iş yerinden veya üniversiteden veya çocukluktan vs konuştuğu görüştüğü kadın arkadaşları var. Çokta normal buluyorum. Benim de erkek arkadaşlarım var. İki karşı cinsin konuşması sadece aralarında romantik ilişki olabileceği anlamına gelmemeli 2020 senesinde
Canım arkadaşı olması cok normal zaten düşünsene sadece bi kadinla dakikalarca konusuyor ve siliyor sencede şüphesi normal degil mi?

Canım arkadaşı olması cok normal zaten düşünsene sadece bi kadinla dakikalarca konusuyor ve siliyor sencede şüphesi normal degil mi?

Siz beni anlamıyorsunuz ama ☺️ İlk mesajla yaşla bağdaştırdığım nokta sosyal medyada çiftlerin birbirinin hesabına müdahalesi.

Eşi bir sorun vardı o yüzden konuştuk dediğinde gösterdiği sorunu varsa babasına, kardeşine anlatsın tepkisi. Siz arkadaşı olmasını normal buluyorsunuz ama konu sahibi bulmuyor.

Silmesi bence karısının araştıracağını bildiği için. Aralarında bir şey var mı yok mu bilemem ama sanmıyorum mesajın işle ilgili olduğunu görmüş zaten. Konu sahibinin bakış açısı bana göre yanlış eleştirdiğim şey de o zaten

3. Kişi yuva yıkmaz yıkılmış yuvanın tespit kararı olarak düşünün o aldatmayı. Ayrıca güven sizin iç huzurunuz ve psikolojik sağlığınız için önemlidir. Siz o iç huzuru bulamadıktan sonra ha aldatmış ha aldatmamış Bi farkı yok.

Canım instada başka arkadaşlarıda var tabiki ben onlara hiç müdahale etmedim ama bu kişiyi istemedim.mesajları görseydim yada konuşmaları duysaydım o zaman içim rahat olurdu ama eşimin bana attığı mesajlar ben şüphelerimi söyledikten sonra ki mesajlar

İş arkadaşıyla gün içinde mesajlaşma ya da telefon görüşmeleri bana tuhaf gelmiyor. Ben kendi işime göre düşünüyorum tabi. İzinliyken bile işlerle ilgili defalarca telefon görüşmesi yapmam gerekebiliyor.

Sizin eşinizin çalışma tarzı da böyleyse normaldir. Böyle olmasa bile arada hal hatır sorulabilir arkadaşlar arasında.

Ama görüşmelerin zamanlamaları uygun değilse ya da sayısı dikkat çekici ise konunun üzerinde durulabilir tabi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X