Eşime duyduğum şüphe

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Simdi karsi cikanlar olcaktir ama tanisip görüstügüm erkeklerde bir ilgi belirtisi mutlaka olurdu o yüzden hic biriyle sosyal arkadas olarak kalmadim. Okul döneminde tabiki sinifta erkek arkadaslarimiz vardi ama onlarlada okul icinde kaldi arkadaslik. Hatta bir adamin kendi agzindan duydum erkekler bir ilgi duymadiklari kadinlarla arkadaslik etmezler diye. Aksini yasayan var mi?

Sandığınızdan çok daha fazla aksini yaşayan var. Kadın erkek arkadaşlığı bir taraf bir tarafa ilgi duymadan başlayıp devam edebilir. Nasıl bir çevreniz var veya siz kainat güzeli misiniz ki tanıştığınız bütün erkekler mutlaka size ilgi duyuyor orasını kafamda oturtamadım.

Güvenmeyen insanin sorununun her zaman kendinde olduguna inanmiyorum.

Sorun kimde peki? Hadi sorun adamda diyelim adam güven vermeyen bir insan. O zaman böyle biriyle evlilik neden sürüyor?

Sandığınızdan çok daha fazla aksini yaşayan var. Kadın erkek arkadaşlığı bir taraf bir tarafa ilgi duymadan başlayıp devam edebilir. Nasıl bir çevreniz var veya siz kainat güzeli misiniz ki tanıştığınız bütün erkekler mutlaka size ilgi duyuyor orasını kafamda oturtamadım.

Sorun kimde peki? Hadi sorun adamda diyelim adam güven vermeyen bir insan. O zaman böyle biriyle evlilik neden sürüyor?
Öyle bir sey iddia ve ima etmedim. Benim tecrübem bu sekilde üc dört kisiden bahsediyorum, belki de tesadüftür. Zaten farkindaysaniz sordum aksini yasayan varsa anlatsin diye.

Güvenmedigi halde süren bir cok iliski var, cünkü ben güvenmiyorum yarin gidip hemen ayrilayim diye yürümüyor bu iliskiler. Insan kabullenemiyor ya da güvenmek istiyor zaman veriyor. Bir evliligi bitirmek kolay degil iste öyle.

Ben genel anlamda şüpheci bi insanım. Burda güvenmemekde haklımıyım boşunamı kuruntu yapıyorum fikir almak istedim konuya objektif bakılsın istedim.
Ben sizi ve ruh halinizi cok iyi anliyorum. Belki ortada hic bir sey yok. Ayrilmaniz taraftari degilim ben hic zaten. Siz durduk yere mi güvenmiyorsunuz yoksa adam güveninizi mi kirdi onu anlamaya calisiyorum.

Ben sizi ve ruh halinizi cok iyi anliyorum. Belki ortada hic bir sey yok. Ayrilmaniz taraftari degilim ben hic zaten. Siz durduk yere mi güvenmiyorsunuz yoksa adam güveninizi mi kirdi onu anlamaya calisiyorum.
Ayrılmayı düşünmüyorum zaten, konu olalı 3,4,ay oldu 1 aydır evdeyiz herhangi bir görüşme yok eminim. Sadece işe gittiği bazı günler var bana söz verdiğinden beri 2 dkyı geçmemiş konuşmaları. Güven meselesini daha ben anlayabilmiş değilimki.

Ayrılmayı düşünmüyorum zaten, konu olalı 3,4,ay oldu 1 aydır evdeyiz herhangi bir görüşme yok eminim. Sadece işe gittiği bazı günler var bana söz verdiğinden beri 2 dkyı geçmemiş konuşmaları. Güven meselesini daha ben anlayabilmiş değilimki.
Sizin dediginizi yapmis yapmaya calisiyor. Baska erkek olsa sana ne kimle konustugumdan falan deyip baska türlü tepki gösterebilirdi. Cabaliyor sizin icin esiniz galiba, bilemiyorum. Normalde nasil size karsi? Siz memlekete gittiginizde o neden gelmedi?

Öyle bir sey iddia ve ima etmedim. Benim tecrübem bu sekilde üc dört kisiden bahsediyorum, belki de tesadüftür. Zaten farkindaysaniz sordum aksini yasayan varsa anlatsin diye.

Güvenmedigi halde süren bir cok iliski var, cünkü ben güvenmiyorum yarin gidip hemen ayrilayim diye yürümüyor bu iliskiler. Insan kabullenemiyor ya da güvenmek istiyor zaman veriyor. Bir evliligi bitirmek kolay degil iste öyle.

Ben de anlamak için sordum zaten iddia ettiniz demedim. Tanışıp görüştüğüm erkekler diye genelleme yapınca 3-4 kişiden çok daha fazla, hayatım boyunca tanıştığınız bütün erkekler anlamı taşıyor. İki tanesi 10, biri 16 yıllık üç çok yakın erkek arkadaşım var, evliyim bu arada bunlara ek olarak görüştüğüm, konuştuğum bu en yakınlarıma ek olarak başka erkek arkadaşlarım da var gerek işten, gerek okuldan vs

Güvenmediği halde süren ilişkileri hiç anlamıyorum zaten. Güven yıkıcı bir hareketin ardından o ilişki bitmeli. Zaten güvenmiyorsan en baştan hiç başlanmamalı. Güven benim için olmazsa olmaz bir kavram bu konuda da çok netim. Kabullenemiyor diye bir şey olamaz, o zaman bir ömür şüphe ile yaşamayı kabul etmiş demektir. Ne kadar zaman mesela konu sahibi 20 yıl vermiş, yeterli mi?

Sizin dediginizi yapmis yapmaya calisiyor. Baska erkek olsa sana ne kimle konustugumdan falan deyip baska türlü tepki gösterebilirdi. Cabaliyor sizin icin esiniz galiba, bilemiyorum. Normalde nasil size karsi? Siz memlekete gittiginizde o neden gelmedi?
Aramız çok iyidir büyük kavgalarımız olmaz genelde anlayışlı ve düşüncelidir. Maddi manevi rahatlığımızı hep düşünür, iş dışında evdedir. Memleketine oğlumla gitti. ben annem ameliyat olduğu için onunla kaldım.

Merhaba arkadaşlar foruma uzun yıllardır üyeyim.
Öncelikle fikirleriniz benim için gerçekten çok önemli, benim sorunum eşime güvenimin kalmaması. Kısa anlatmaya çalışayım sorarsanız detay yazarım. 20 yıllık evliyim ben 38 eşim 42 yaşında, 3 çocuğumuz var, Eşimin telefon faturasında iş sebebiyle hemen hemen hergün görüştüğü bi bayanla sık sık mesajlaşma ve konuşmaları olduğunu gördüm bu mesajlar bazı günler 3,5,10 bazı günler 30,40 gibi arada hiç yazışılmayan birkaç günler var.
Konuşmalar bazen 3,5,10 dk bazen daha uzun ama mesai saati dışında sadece memleketteyken mesajlar var.
Araştırdım baktım kadın evli ama eşiyle boşanıp birleşmiş tekrar. instadan eşimle takipleşiyorlardı kadın cocugunu paylaşmış hikayede eşim izlerken gördüm bu kim dedim işden biri dedi dedim istemiyorum çıkıcaksın takipden teli verdi kimi istemiyorsan çıkar dedi çıkardım, facede ark değiller, benim kadn hastalığıyla ilgili dönemim oldu ozaman eşime beni aldatıyormusun diye sordum asla kabul etmedi o zaman bu mesajlar konuşmalar ne dedim işle ilgilide var sohbette etmişizdir kaç yıllık tanıdığım insanlar dedi, sen bunamı takılıyorsun insanlar konuşuyor mesajlaşıyor diye illa sevgili mi olması lazım dedi ben çok taktığım içinde için rahat edecekse arayıp yanında konuşayım dedi istemedim sonra işle ilgili attığı mesajları banada attı fln çocuklarımun üzerine yemin ediyorum senden başka hayatımda kimse yok dedi, ama benim güvenim sarsıldı elin kadınıyla ne konuşuyorsun dakikalarca dediğimde işte bikaç problemi vardı anlattı dedi bende sen dert babasımısın gitsin kocasına anlatsın dedim kardeşine anlatsın sanane dedim ben bir başkasıyla dertleşeyim o zaman sende bana kızma dedim. Bu kişi benim iş dolayısıyla tanıdığım biri hiç alakam olmayan biri olsa kızman normal dedi sonra tmm haklısın bu kadar rahatsız olacağını düşünmemiştim dedi. bir daha iş dışında görüşmeni istemiyorum dedim söz verdi o dönem wp kopyaladım eşimin bikaç konuşmalarını gördüm.. Hanım sundan varmı elinizde
Evet.. Bey gibi konuşmalardı
ve şuan şifresini biliyorum(o benim bildiğimi bilmiyor) bakıyorum gün içinde arama yapılmış diğer kayıtlar duruyor ama onun kaydını siliyor. Bu görüşmeleri ağustos ortası ekim sonuna kadar olmuş ben faturayı aralıkda farkettim o dönem eşimle bu konuyu konuştuk ve bir daha açmamaya kapattık. Ama benim günlerim hep bu düşüncelerle geçiyor salgından dolayı psikoloğa flnda gidemedim. Aralarındaki neydi diye düşünmekden kafayı yedim şimdi adam bi şarkı dinlese bi söz okusa fln batıyo bana.
Bize düşkündür. h. Sonları evdedir ekstra bi harcamada söz konusu değil. Ama benim içim neden rahat değil😪

Bazıları 38 yaş koca kadinsiniz filan demiş bence ama çok saçma, bir insanın, özelliklede eşini seven bir kişinin eşini kıskanması için yaşının bir önemi tabiki yoktur ve izlediği, yorum yaptığı yada takip ettiği kişileri kurcalaması çok doğaldır. Açıkçası ben iş arkadaşı vs diye iş dışında gorusulmesinden yana değilim, sizi çok hakli buluyorum, bir derdi varsa gitsin başkasıyla görüşsün yada baska bayan arkadaşıyla. Bende olsam şüphelenirdim. Şu var evet gerçekten arkadaş gibi görüşebilirler ama ne gerek var. Özellikle sizin böyle bir hassasiyetiniz varsa eşinizde ona gore tavır takınmalı. Siz daha sonradan kayıtları sildigini söylemişsiniz, orasida ayrı bi şüphe?? Telefon takip programlari var, eşinizin telefonuna böyle bişey yükleyip takip edebilirsiniz. Her bilgi size gelir

Bazıları 38 yaş koca kadinsiniz filan demiş bence ama çok saçma, bir insanın, özelliklede eşini seven bir kişinin eşini kıskanması için yaşının bir önemi tabiki yoktur ve izlediği, yorum yaptığı yada takip ettiği kişileri kurcalaması çok doğaldır. Açıkçası ben iş arkadaşı vs diye iş dışında gorusulmesinden yana değilim, sizi çok hakli buluyorum, bir derdi varsa gitsin başkasıyla görüşsün yada baska bayan arkadaşıyla. Bende olsam şüphelenirdim. Şu var evet gerçekten arkadaş gibi görüşebilirler ama ne gerek var. Özellikle sizin böyle bir hassasiyetiniz varsa eşinizde ona gore tavır takınmalı. Siz daha sonradan kayıtları sildigini söylemişsiniz, orasida ayrı bi şüphe?? Telefon takip programlari var, eşinizin telefonuna böyle bişey yükleyip takip edebilirsiniz. Her bilgi size gelir
Kayıtları silmesi konusunu yanlış anlattım galiba, o dönemdeki kayıtları silip silmediğini bilmiyorum çünkü bakmıyordum teline vs zaten dediğim gibi ben dökümanları gördüğümde 3 haftadır fln uzun bir görüşme yoktu. Arama kaydını şimdi siliyor sanırım ben görüp takıntı yaparım diye.

Takip programı düşündüm fakat güvenemedim telefon bankacılığı fln kullanıyor.

Kayıtları silmesi konusunu yanlış anlattım galiba, o dönemdeki kayıtları silip silmediğini bilmiyorum çünkü bakmıyordum teline vs zaten dediğim gibi ben dökümanları gördüğümde 3 haftadır fln uzun bir görüşme yoktu. Arama kaydını şimdi siliyor sanırım ben görüp takıntı yaparım diye.
Inşallah üzücü bir durum yoktur, söylediğin gibi olabilir

Sizin yapmanız gereken tek şey kafanızı ne meşgul ediyor ise onunla uğraşmak (bu çok önemli sizi gerçekten araştırmaya yönelik eylemlerinizi ne köreltecekse onu bulun ve onunla meşgul olun! ) herkese söylerim:"Gerçeklerin açığa çıkmak gibi bir huyu vardır." Siz bulmayı amaçlamayın eğer gerçekten öyle bir şey varsa zamanı gelince o sizi bulur.. Siz kendinizi yıpratmayın yeter..

bizim bir yakinimiz da kadin hastaligindan dolayi ameliyat olmustu. Hatta hastahanede ziyaretine gittim annemle. Anlamiyorum... Esi ile hiçbir ilgim yok muhabbetim yok. Ismimi biliyor mu ondan bile süpheliyim. kocasi faceden beni bulup tanismak istemis. Allah kahretsin seni acaba bilerek mi yapti bunu diyorum. Tanimadan da yazsa ama yaptigi cok kotu. Benim yasimda kizlari var ustelik. Ama o bayana hicbir sey demedim :KK43: ortalik karisir ya

bizim bir yakinimiz da kadin hastaligindan dolayi ameliyat olmustu. Hatta hastahanede ziyaretine gittim annemle. Anlamiyorum... Esi ile hiçbir ilgim yok muhabbetim yok. Ismimi biliyor mu ondan bile süpheliyim. kocasi faceden beni bulup tanismak istemis. Allah kahretsin seni acaba bilerek mi yapti bunu diyorum. Tanimadan da yazsa ama yaptigi cok kotu. Benim yasimda kizlari var ustelik. Ama o bayana hicbir sey demedim :KK43: ortalik karisir ya
Bizim durum böyle değil benim rahatsızlığım ameliyat yada tedavi gerektirmedi dr un önlem amaçlı yaptığı bir testti. Bu görüşmeler benm rahatsızlığımdan önce olmuş zaten o dönem değil.

Sizin yapmanız gereken tek şey kafanızı ne meşgul ediyor ise onunla uğraşmak (bu çok önemli sizi gerçekten araştırmaya yönelik eylemlerinizi ne köreltecekse onu bulun ve onunla meşgul olun! ) herkese söylerim:"Gerçeklerin açığa çıkmak gibi bir huyu vardır." Siz bulmayı amaçlamayın eğer gerçekten öyle bir şey varsa zamanı gelince o sizi bulur.. Siz kendinizi yıpratmayın yeter..
Benim araştırmalarımı köreltecek şey benim duyduğumu bilmeden eşimin bayanla konuşma şeklini görmek.
Çok araştırdım 3 aydır birşey bulamadım.
Bu dökümleride zaten Allah çıkardı karşıma yoksa ne teline baktığım vardı ne araştırdığım.
Kendimi çok yıprattım malesef, hem sonuçların çıkma stresi üzerinede bu derken 1 ay depresyon dönemi geçirdim yemeden içmeden kesildim, uykusuz, yorgun sürekli yatarak ve ağlayarak. Sonuçlarım temiz çıkınca herşeyi sordum eşime anlattı bu sekilde ama bende bi soru işareti kaldı nedense.

Son düzenleme:
Benim araştırmalarımı köreltecek şey benim duyduğumu bilmeden eşimin bayanla konuşma şeklini görmek.
Çok araştırdım 3 aydır birşey bulamadım.
Bu dökümleride zaten Allah çıkardı karşıma yoksa ne teline baktığım vardı ne araştırdığım.
Kendimi çok yıprattım malesef, hem sonuçların çıkma stresi üzerinede bu derken 1 ay depresyon dönemi geçirdim yemeden içmeden kesildim, uykusuz, yorgun sürekli yatarak ve ağlayarak. Sonuçlarım temiz çıkınca herşeyi sordum eşime anlattı bu sekilde ama bende bi soru işareti kaldı nedense.
Öncelikle geçmiş olsun. Mesajların hepsini okudum. Bazı insanlar eşini kıskanır. Bunun psikoloji bozukluğuyla falan hiç alakası yok. Hatta seven herkes kıskanır bişekilde. Başta telefonun sifresini biliyorum o bildigimi bilmiyor yazmışsınız. Bence bu çok yanlış. Eşler arasında şifre olayı olmamalı bence. Ben bunun altında birşey ararım açıkçası. Kurcalarım kurcalamam ayrı konu ama neden telefonuna şifre koyuyor ve sizin bilmenizi istemiyor? Madem ortada birşey yok neden bütün yazışmaları göstermiyor size?
Bir de bu konuya çok canınızı sıkmayın. Kendinizi yıpratmayın. Herşey olacağına varır. Sakince gözlemleyin. Ben şahsen eşimin telefonuna arada bir bakmazsam çatlarım. Hiçbir yazışmasını silmez üşenir ben silerim gereksizleri arada. Bundan eşim rahatsız olmuyor ve benim telefonuma hiç bakmaz. Her ilişki farklıdır elbette. Ama biri eşinın telefonuna bakıyor diye de psikopat kıskanç gibi yorum yapılmasını da hiç doğru bulmuyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Mesajların hepsini okudum. Bazı insanlar eşini kıskanır. Bunun psikoloji bozukluğuyla falan hiç alakası yok. Hatta seven herkes kıskanır bişekilde. Başta telefonun sifresini biliyorum o bildigimi bilmiyor yazmışsınız. Bence bu çok yanlış. Eşler arasında şifre olayı olmamalı bence. Ben bunun altında birşey ararım açıkçası. Kurcalarım kurcalamam ayrı konu ama neden telefonuna şifre koyuyor ve sizin bilmenizi istemiyor? Madem ortada birşey yok neden bütün yazışmaları göstermiyor size?
Bir de bu konuya çok canınızı sıkmayın. Kendinizi yıpratmayın. Herşey olacağına varır. Sakince gözlemleyin. Ben şahsen eşimin telefonuna arada bir bakmazsam çatlarım. Hiçbir yazışmasını silmez üşenir ben silerim gereksizleri arada. Bundan eşim rahatsız olmuyor ve benim telefonuma hiç bakmaz. Her ilişki farklıdır elbette. Ama biri eşinın telefonuna bakıyor diye de psikopat kıskanç gibi yorum yapılmasını da hiç doğru bulmuyorum.
Bilmemi istemiyor değil ben sormuyorum şifren ne diye,zaten parmak izli bendende gizli saklı kullanmaz,yani desemki birini arıycam bişeye bakıcam verir sorun yapmaz, eskiden beri mesaj hiç tutmaz normaldede bana der hatta niye silmiyorsun sen diye.
Dolayısıyla aylar önceki mesajları görme şansım yok tabiki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X