Eşime güvenmiyorum ikinci çocuk yapmalı mıyım

Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim
Başlıkta güvenmiyorum ve aldattı kısmı gerekli cevabı veriyor aslında. Dünyada kurulan tüm sağlıklı ilişkilerin temeli güvene dayanır.

Yap yap.. Bir çocuğun daha huzursuz bir aile ortamında büyüsün..

Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim

Artık bu 2.cocuk yapayım mi. Çocuğum kardes istiyo... bunlari gördükçe cok sinirleniyorum.
Ya arkadaşım bakkaldan bir tane daha nar mi aliyosun ne bicim soru bu?
Benim kizim da 5 yaşında o da istiyor kendine kardeş napayim yapayım mi yani.
Bu devire, boyle kocaya bir cocuk daha?
Bir de okumak hayaliniz, ha birde o evinizdeki meleğinize bir sorumluluk daha eklemek mi bence bunu siz bi kere daha değil bin kere daha düşünün.
Hiçbir çocuk abisi ablasi istedi diye yapılmaz
Hic bir çocuk hicbir evliliğin açığını kapatamaz.
Bence yapacağınız çocuğa yazık. Önünüze bakin okuyun, meslek sahibi olun, hayallerinizi gerceklestirin.
Evdeki meleğinizle kendi paraniz cebinizde iken güveniniz ve sağlığınız var iken gezin mutlu olun. Bir cocuk daha yapıp stres altina girip hayatınızı cikmaza sokmayin.

Çocuk evliliği kurtarmaz. Çocuk eşi eve bağlamaz. Bahaneler arkasına sığınmayin. Bir kez yapan bir daha yapar. Haa yine affederim diyorsanız hayat sizin kimse karışamaz.

Tekrarlasa ne olacak ? Yine kalacaksın o evde. Sen kendin birey olamamışsın ki.. ya anne baba bakacak sana yada koca. Onlar yoksa bir hiçsin gibi davranan bunları kendine söyleten sensin. O adam seni aldatır bunu yaz kenara. Tek çocuk mu çift çocuk mu bilmem ama ben kendi adıma böyle güçsüz bir anne istemezdim. Yapmayın desekte yapacaksınız zaten bunuda yaz kenara

Kocaniza güvenmiyorsunuz, kendinize guvenmiyorsunuz, anne ve babanıza güvenmiyorsunuz... Böyle bir durumda kocaman kadının 9 yaşında çocuğun ağzına bakıp çocuk doğurması mantıklı mı yani??

Yerinizde olsaydım bırakın 2.çocuğu düşünmeye kendi ayaklarımın üzerinde durup beni aldatan bu adamdan nasıl kurtulurum diye düşünürdüm. Çocuğunuzun kardeşten çok hem ruhen hem de psikolojik olarak sağlıklı bir ebeveyne ihtiyacı var, ayrıca her kardeş de bir olmuyor, yeri geliyor öz kardeşler birbirinin cenazesine bile gitmiyor. Lütfen ailevi sorunları olan hiç kimse çocuk yapmasın. Ortalık ruh hastalarından geçinmiyor, böyle aileler yüzünden milletin gözünden sakındığı masum çocuklara oluyor.

çok komiksin gerçekten, böyle bir adamı bir kez daha baba yapacaksın. Hadi bir tanenin günahına bilmeden girdin 2. si günah be günah

Ya böyle büyük kararlar çocuk istiyor diye verilmez, verilmemeli. Çocuk bu yani her şeye özenir her şeyi ister. Eni konu düşünemez. Siz illa vicdan azabı duyacaksınız bir meslek edinmeyişiniz için olsun bu. Üniversite şart değil. Bir gelir yaratmanız gerek kendiniz için. Ayrıca çocuğun kuzenleriyle veya sizin arkadaşlarınızın çocuklarıyla arasını iyi tutun ömür boyu sürecek ilişkiler dostluklar için zemin hazırlamış olursunuz. Bana sizin koşullarınızda çocuk yapmak bile bile kendini zincirlemek gibi geliyor

Yani ne desem size bilemedim.evet kardeşsiz olmaz maddi olarak bakacak gücunuz varsa lutfen cocuk yapin sizi kastetmiyorum eşinizle sizi kastediyorum.Affiniza siginarak bisey sorabilirmiyim?Hamile kalinca aldatilmaktan korkuyorsunuz ya peki hic eşinizle birlikte olmuyormusunuz?Şu an aldatmadigindan eminmisiniz,ne kadar guvenebiliyorsunuz eşinize.Ya herseye sunger çekip şuphesiz yaşayin yada ayrilin

X