Eşime güvenmiyorum ikinci çocuk yapmalı mıyım

cocugu ne kadar basıt goruyorlar dogacak olan ne sanssız
ablası abısı oyun oynayacak bırını ıstemıs dıye dunyaya gelecek annesı babası severek ısteyerek yaptı dıye degıl
bırılerıne kardes olsun ılk cocuk yalnız kalmasın dıye veya ılerıde anneye babaya baksın dıye dogurulan cocuk , ne kadar sanssız ne kadar buyuk haksızlık
Muhabbet kuşunun yanina bi ikincisini aliolar sanki..

Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim
Çocuk cozum deıl .Mutsuz olcaksa o çocuk yapma .Kıcana guvenmıosan yapma .Ama sen ger halukarda yapacaksın

Tabiki yapmayin, cocugunuzun her istedigini yapiyormusunuzda kardes istedi diye kardes yapcaksiniz hemde aldatan bi esten? Buyuyunce anlar iyiki kardes yapmamissin der .kendinize hicmi sayginiz yok yaa bu kadar saf olmayin. Boyle konular beni cok uzuyor. Bikere yapan yine yapar hazir evdeki hatun affedici kisilik... biz ne desek bos siz yesil isigi coktan yakmissiniz 2. Cocuga. Ha bu arada arada 10 yas olucak kusak farki olucak, yarin birgun bosanma olsa erkek cocugu kardesi ona sorumluluk yuk olucak . Aile babasi rolune burunecek zatenn hayat yeterince zor dahasi niye?

Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim
Kardeşim yok, o kadar mutluyum kiiii… Sorunlu bir evliliğe bir çocuk daha getirmek bile bile lades demekten başka bir şey değil. Yarın bir gün tekrar aldatıp, iki çocukla çare aramak daha zor. Çocuğunuz zaten büyümüş, niye kendinize bunu yapıyorsunuz? Hiç mi özsaygınız yok?

Güven probleminiz var ,eşiniz sizi tekrar hayal kırıklığına ugratabilir ,boşanma ihtimaliniz var ,ve 9 yaşındaki çocuk istiyor diye çocuk yapacaksınız .Peki siz cocugunuza bencillik yaptığınızı dusunuyorsunuz ya bu da doğacak çocuğunuza yaoacaginiz bencillik olmaz mı ?Bence şu an yapmaniz gereken çocuk yapmak değil.Universiteyi bitirip ,bir iş sahibi olup kendinizi garantiye almak .Eşiniz sirtinizi yaslayabileceginiz biri değil çünkü .

cocugu ne kadar basıt goruyorlar dogacak olan ne sanssız
ablası abısı oyun oynayacak bırını ıstemıs dıye dunyaya gelecek annesı babası severek ısteyerek yaptı dıye degıl
bırılerıne kardes olsun ılk cocuk yalnız kalmasın dıye veya ılerıde anneye babaya baksın dıye dogurulan cocuk , ne kadar sanssız ne kadar buyuk haksızlık
bir de şunu hesaba katmıyorlar, var olan çocuk su an 9 yaşında. he deyince hamile kalsa çocuk 10 olacak. ergenlik kapıda. oyun arkadaşı olmayacaklar ki hatta ergenlikte kıskançlık krizleri istememeler gelecek

bir de şunu hesaba katmıyorlar, var olan çocuk su an 9 yaşında. he deyince hamile kalsa çocuk 10 olacak. ergenlik kapıda. oyun arkadaşı olmayacaklar ki hatta ergenlikte kıskançlık krizleri istememeler gelecek
bahane ıste canı cocuk yapmak ıstıyor ya kocayı bahane edıyorlar belkı eve doner dıye ne alakaysa ya kardesı bahane edıyorlar onlara bahane lazım

Ya bu ne saçma bişey bide birileri kardeş önemli demiş. Siz zaten ayaklarınız üstünde duramıyosunuz evliliğin geleceği belli değil paşa torunu çocuğunuz kardeşsiz kalsın nolcak onu dünyaya getirmişsiniz yetmez mi? Bide siz yeni nesli anlayamıyosunuz galiba sizin çağınızdaki gibi ay yok ablam abim gelmeler gitmeler yok aynı şehirde bile hiç sorunun olmasan bile kırk yılda bi görüşüyosun çocuk yapıp uğraşacağınıza kendinize yatırım yapın çocuğunuza kardeşten daha iyi verebileceğiniz şey ayakları üstünde durabilen mutlu güçlü bi anne.. umarım asla yapmazsınız

Bencillik olan kısım sirf cocuğun canı sıkılıyor oyun arkadaşı olsun, ilerde sohbet eder diye cocuk yapmaktir.
Hic bir insan digerinin canı sıkılıyor diye dünyaya gelmemeli. 🙄 Kardeşlerin iyi anlaşacagi, ilerde devamlı goruseceği hiç belli olmaz, belki de gorusmeyecekler...
Herkes ayrı bir insan, ayrı bir hayat. Mutsuz evliliğe 2. Cocuk yerine kendi hayatınız için bir şeyler yapın bence.

Eşinize güvenip yapmayın. Ama herhangi bir ayrılık durumunda ben ikisine de yetebilirim diyorsanız, neden olmasın.
Kimse tek çocuk olmak istemez

X