Eşime güvenmiyorum ikinci çocuk yapmalı mıyım

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu zamana kadar çok ağır şeyler yaşadım. Ne yanlış ne doğru göremez oldumsağlıklı düşünemiyorum bazen . O yüzden sorma gereği duydum. Fikirleriniz doğru kararı vermem de çok yardımcı oldu. Çocuk yapmak bir arkadaşında dediği gibi elimi kolumu bağlayıp kendi ayagima sıkmak gibi olacak. Geleceğim için kendim için biseyler yapmam lazım.
9 yıl aradan sonra tekrardan çocuk olması sizi daha da yıpratır normal bı evliliğiniz olsaydı yapın diye herkes fikir verirdi şuan en azından rahatsiniz çocuğunuz büyümüş muhtemelen eşiniz ilgisiz çocuk olsa yine öyle olacak yine aldatır bı sefer hamileydin bahanesini ortaya sürer . Geleceğinizi düşünün çocuk sadece ayak bağı olur size

bu kosullarda 2. cocuk yapilir mi kismina cavap vermeyeyim, herkes yazmis zaten yapmayin diye.

ama cocugunuzun kardes istegi konusunda yazayim.
benim 2 cocugum var,
benim cevremde de sizinkinin aksine evli arkadaslarim akrabalarim ya cocuksuz, ya da tek cocukta kalmaya niyetliler. Onlarin yaninda da bizimkisi garip kaliyor, bazen tek cocuklu ailelerin yasamina ozeniyordur tahminim bizim cocuklar da, netice tek cocugun da kendine gore avantajlari cok fazla.

O yuzden insan elinde olmayani isteyebilir, cocugunuz kardes isteyebilir, ama bu demek degil ki gercekten o olursa mutlu olacak. Sadece deneyimlemedigi seyi merak etme durumudur bu durum.

Ben senin yerinde olsaydım yapmazdım eşine güvenip yapıcaksan amenna ama bile bile belki düzelir diye yapıcaksan orda dur sakın yapma derim

Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim
aldatan kocadan ayrılamıyosunuz daha ne 2. çocuğu?

Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim
Asla kıyamıyorum. Fakat bir çocukla bosanamamissiniz şartlar uyymadigi için.
Ben aldatma da bir yapan yine yapar diye düşünüyorum.
Sorduğunuz için söylüyorum yapmayın

Kızım hayvan delisi, kedi köpek diye deliriyor ama ona bile Cesaret edip alamıyorum. Bakabilir miyiz, bu evde mutlu olur mu? Veterineri, maması , ilacı ıvır ziviri bütçemizi zorlar mı? Her ihtiyacını karşılayabilir miyiz? diye 2 yıldır düşünüyorum çünkü biliyorum ki kızım çok çok istese de o değil ben sorumlu olucam . Plastik bir oyuncak değil bu , kedi yavrusu da olsa can sonuçta. Sizin durumunuzda 2. Çocuğu değil yapmak düşünmek bile vicdansizlik olur. Kusura bakmayın lütfen

Çocuk istiyor diye çocuk yapılmaz. Siz istiyorsanız kardeşi olsun diye yapılır. Şimdi ilk çocuğunuza haksızlık ettiğinizi düşünüyorsunuz. Aldatan insanın tekrar aldatma olasılığı yüksektir. İkinci bebeğiniz belki de ebeveynsiz büyüyecek ona da haksızlık etmiş olamayacak mısınız. Ben eşimi her haliyle kabul ediyorum sonsuza dek yanında kalacağım diyorsanız bize laf düşmez.

Kardeş arkadaş değildir.
Olamaz da.
Hem anlaşacak diye bir garanti mi var?
Arada o kadar da yaş var.
Şimdi olsa üç dört yıla o kardeşin yüzüne bile bakmayacak ergen haliyle.
Kardeşi herşeye burnunu sokan bir çocuk olacak sadece.
Belki olmayacak ama yüzde doksan böyle.
Bu kısmı ayrı.
Gelelim ikinci kısma aldatan rahat durur mu?
Ayrıldınız diyelim büyümüş tek çocukla çalışmak kolay da bir de bebek olursa ne yapacaksınız?

Arada kocaaaa bi 10 yaş olacak farkında mısınız
Çocuk 3-4 seneye ergen olacak. O sırada 4 yaşında kardeşle napacak oturup evcilik mi oynayacak
Üniversiteye gidecek yaşa gelince evdeki 8_-9 yaşında olacak

Üniversiteyi bitirip 25 yaşında askere gidip gelmiş olsa küçüğü 15 yaşında ergen olacak abiyi gözü görmeyecek. Zaten 25 inden sonra oğlan kendi yolunu çiziyor olur
Yani öyle arkadaşlık ederler hayali için geç bence

Üzgünüm ama duygularınızla hareket edecek durumda değilsiniz anladığım kadarıyla. Çocuk kardeş istiyor diye çocuk yapılmamalı diye düşünüyorum. 2 numaram kardeş istiyor diye üçüncüyü yapacak mısınız? Bunun sonu yok...

Güvenmiyorsanız özellikle yapın 2. hatta 3. yü de yapın evinize bağlayın herifinizi.

Niye kardeşi olmak zorunda olsun ki? 3 seneye ergenlik çağına girer unutur kardeş sevdasını he çok sorarsa olmadı senden sonra dersiniz. Göz göre göre yakmayın kendinizi kendi çocuğunuz için dahi olsa sizi mutsuz edecek olanı yapmayın

Bir tekstil atölyesine girip iplik bile temizleseniz maaş alıp gecinirsiniz bunu yapmak içinde ekstra bir meslege beceriye bakılmıyor veya paketleme olarak bile calisabilirsiniz veya çalışabilirdiniz ama önce istemekle alakalı sanırım

Cocukken insan kardes ister de büyüyünce gereksiz oldugunu anliosun. En guzel sey tek cocuk olmak. Ben de isterdim böyle seyleri insan dillendirmeye korkuo 12 yasindaydim kardesim dogdugunda yillarca dil döktüm sonunda yaptılar ama yani olmasa daha rahat olurdum maddi manevi. Simdiki aklim olsa asla istemem. O zamanlar annemle babam asiri kavga ederdi. O izdirabi tek basima cekio olmak ağır geliodu, sandim ki bi kardeşim olsa dertleri bölüsürüz :) tam tersi yeni dertler eklendi.

X