Eşime soramıyorum, ne yapacağımı şaşırdım.

Evet tabi ki benim düşüncem..
Eşitlik adalet benim için de önemli ama eşitlik her zaman adalet olmuyor.Herkese eşit davranıcam derken adaletsizlik yapılabiliyor.
İşte erkek ancak ucundan tutabiliyor gördünüz mü? Kadın tutsun işin ucundan erkek yapsın çoğu şeyi ? Eşitlik ve adalet diyorsunuz ya ? Bu nasıl eşitlik peki erkek işin ucundan tutacak kadın işin tamamından tutacak 😂😂
Evlilikte kadın ve erkek ne yazık ki eşit değil buna bağlı olarak aileleri de eşit değil.
Siz eşinizin ailesini ağırlamayın ben gerektiğinde ağırlarım anne babasını, çünkü onlarda benim eşimin kıymetlisi. Kadın bütün işi yapsın yapmasın beni hiç ilgilendirmez o yapan kişinin sorunu. İki oğlum var oğullarımın karılarının anneleri rahat rahat gidecek ben gelin hanım rahatsız olacak diye gidemeyeceğim öyle mi yok ya🤣

Sorun 18 sine kadar kalmaları değil . Sorun bnu kardeşi ve annesi ile planlamış ise bana söylememiş olması bnu direk soramam ki
nasıl soramazsınız pardon da tabiki soracaksınız
içinize ata ata ne yapmaya çalışıyorsunuz
bide çok ikili oynama bu hareketiniz

ve eninde sonunda siz kötü olacaksınız

Mesela benim annem evliliğimin ilk ayından başladı ben gelip sizde kalayım. Yani ne denir li hem gelip birde bana iş yaptırıyordu teftiş ediyordu kaynanam bunu yapmaz. Sürekli emrivaki yapıyordu gelip kalmazken de sen gel bende bir hafta kal diyordu düşünün daha 2 aylık evliyim….

Eşim sanki bir evliya gibiydi anne anne anne ama zaman geçti şimdi annem geldiğinde klları kabarıyor.

Eskiden annem tek kızımı aldın gelip gideceksin lafına gülerken şimdi anne niye verdin diyor 😁😁😁
Benim annemde kv de kalmak istemez kv aynı binada evime çıkmaz bile. Ha ihtiyacı olursa bakarım ilgilenirim ki kv ile affedemeyeceğim şeyler yaşadım ama her şeyden önce o bir anne bende anneyim, evladımdan gelinimden görmek isyemeyeceğim muameleyi ona yapamam.Annem sadece babamın vefat ettiği ilk aylar yalnız kalamadı onuda bir yıl idare ettik,şimdi kendi evinde kalıyor gayet rahat. Kimsenin evine çöreklenmedi o acılı dönemi hep beraber atlattık bitti.

Siz eşinizin ailesini ağırlamayın ben gerektiğinde ağırlarım anne babasını, çünkü onlarda benim eşimin kıymetlisi. Kadın bütün işi yapsın yapmasın beni hiç ilgilendirmez o yapan kişinin sorunu. İki oğlum var oğullarımın karılarının anneleri rahat rahat gidecek ben gelin hanım rahatsız olacak diye gidemeyeceğim öyle mi yok ya🤣
Ben eşimin ailesini ağırlamam demedim 😂
Siz de oğlunuz evlenince evine gidemezsiniz demedim 😂😂
Ama anlaşıldı bu tepkiniz 2 oğlunuz varmış gelinler şimdiden düşündürüyor sanırım .

Benim söylemek istediğim şey şu
Kıyas yapmayın demek istiyorum ben kadının ailesi kalıyorsa erkeğin de ailesi kalır kafasından çıkın diyorum.İhtiyacı olan tabi ki kalabilir burada kadının annesinin kalacak yere ihtiyacı var.Ama eş ailesinin ihtiyacı yok.iki olay birbirinden farklıyken nasıl aynı tutabiliyorsunuz?

Benim annemde kv de kalmak istemez kv aynı binada evime çıkmaz bile. Ha ihtiyacı olursa bakarım ilgilenirim ki kv ile affedemeyeceğim şeyler yaşadım ama her şeyden önce o bir anne bende anneyim, evladımdan gelinimden görmek isyemeyeceğim muameleyi ona yapamam.Annem sadece babamın vefat ettiği ilk aylar yalnız kalamadı onuda bir yıl idare ettik,şimdi kendi evinde kalıyor gayet rahat. Kimsenin evine çöreklenmedi o acılı dönemi hep beraber atlattık bitti.
Nego benim babamda var ama hep soğuktu araları annem onunl değil benimle evliydi sanki. Evlendim aynı düzeni istedi o kadar kötü şeyler yaşadım ki ailem yüzünden kötü evlat oldum …. Hiç anlaşamadığı babamla beni kötülemek için bir oluyorlar . Kılofları da torunları özlüyoruz sizle alakalı değil. Ama eşim annem evdeyken hiç mutlu değil biliyorum ama güler yüzü var … annesine çok ağır laflar etti hemde Kadın ona birşey yapmadı kendi kendine kurulup yaptı.

Bende kv ile aynı binadayım ve Kadın bana izinsiz gelmez yemek yapar getirir öyle iyidir ama annem bana zülüm etti … ana baba hakkı tamam başım üstüne ama benim hiç hakkım yok mu ? Sırf eşim tek başına düğün yaptı diye eşimin ailesine nefret kustular 😣😢

Ama anlaşıldı bu tepkiniz 2 oğlunuz varmış gelinler şimdiden düşündürüyor sanırım .

Kıyas yapmayın demek istiyorum ben kadının ailesi kalıyorsa erkeğin de ailesi kalır kafasından çıkın diyorum.İhtiyacı olan tabi ki kalabilir burada kadının annesinin kalacak yere ihtiyacı var.Ama eş ailesinin ihtiyacı yok.iki olay birbirinden farklıyken nasıl aynı tutabiliyorsunuz?
İhtiyaç yok ki. Bakın konu sahibi annesinin kışın onların yanında kalması ile ilgili ne demiş.

Defalarca söylendi anneme ev tutalım sana takıl burada yakınımızda diye istemiyor boşuna para diyor kiraya vereceğim parayı sana veririm diyo yalnız başıma ne yapacağım diyor bi ton sayıyor ağlıyor istemiyor musun ayağına yatıyor . Genel olarak bizim sülalenin erkekleri böyle bir arada yaşayınca bi rahatlık geliyor annem bir şey demiyor ben kızdığımda bana kızıyor laf söyleme diye

Kp rahatsız benim gaz çıkardığının yada açıklığının farkında değil sık sık vcye gider bu yüzden gaz çıkarır farkında olmadan
Kayinpederiniz hastaymis. Gazini ve buyuk tuvaletini tutamayan insanlar var. Buna birsey diyemeyiz de kocaniz niye bu kadar rahat onu anlayamadim

Şuan bulamadım ama konu sahibi yine başka bir yorumunda annesinin diğer evlerin kiraya verilip gelirini oğlunun almasını kendisi istediğini yazdı, ona yardımcı olmak istiyormuş Kiraya verilmiş evler var ortada, oğluna gelir olacakmış. Kendisi de kışları kızında kalıyor bu sebeplerle.

Bu konu özelinde annenin kalması da tamamen keyfî. Eşinin ailesi de kalabilir o yüzden. Bir tarafın böyle sebepsiz uzun süre kalması diğer tarafın kalmasının yolunu açar. Çok anlaşılır birşey bu.

Hiç düşünmem düşündürürüm beni tanımıyorsunuz😌
Konu sahibinin annesinin ihtiyacı yok keyfi bir kalma onunki hatta onunki daha keyfi kendi evi yok istemiyormuş oğlumda kızımda kalırım diye. Asıl eş ailesinin kalması geçici bir durum. Burada eş ailesine gösterilen muamele asıl konu sahibinin annesine gösterilmeli. Kadın oğlunda kalırken aylarca gelinin yanında kalmış oluyor bilmem farkında mısınız ?

Sorun 18 sine kadar kalmaları değil . Sorun bnu kardeşi ve annesi ile planlamış ise bana söylememiş olması bnu direk soramam ki
Sizin yerinize gelip biz mi soralım???

Nasıl hayatlar yaşıyorsunuz anlamadim ki..

Neden eşinize soramıyorsunuz ki?
Aynı evde yaşıyorsanız gelecek olan misafir hakkında fikrinizin alınması, haber verilmesi gayet normal bir şey.
Misafiri ağırlayan, planlayan kadındır ilk onun bilgisi olmalı hatta.
Evde yaşanan durumları değiştiremeyeceğimize göre.
Biz burada size sadece bu konuyu eşinle konuşman gerektiğini söyleyebilir ve ikna edebiliriz.

Kızlar kuruyor muyum takıntılı mı bilmiyorum 🤷‍♀️ Yanlışta düşünüyor olabilirim . Direk aklımdakini yazacağım size ki bana yardımcı olun yada yol gösterin dediğim gibi yanlış olabilir düşündüklerim. Yukardaki yazımı biliyorsunuz kv den şimdi öğrendim ekim 18 inde Almanya dan akrabaları gelecekmiş İstla kv evinde kalacaklarmış dubleks evi . Eşim de kardeşine madem gelecekler anneme söyle diye ısrar etmiş haberi olsun diye ama bnu benimle paylaşmadı . Kv nerede yatacaklar acaba dedi baya kalabalık geliyorlar dedi olsun anne dedim kv Me sizin yatak odanız yapıldı ( parke değişti) üst katta 2 oda var aşağıda salona da atarsın dedim naslsa yatak odanız yapıldı dedim baban horluyor bakalım nasıl olacak dedi ben salonda yatıyordum olmadı anne dedim babamı horluyor ya salona misafirlerin yanına at dedim gülerek :) .. yani eşimin bnu bilip söylememesi sanki ayın 18sine kadar burada kalacaklar kardeşi annesi ile konuşmuş plan yapmışlar gibi düşündüm bi an kendi kendime . Bi kızdım bi düşündüm sanki plan yapılmış ama benim haberim yokmuş gibi .. eşime de direk soramadım soramam böyle bir şeyi ne yapacağımı şaşırdım
Bilmiyorum belki garip gelecek ama dış kapının dış mandalı değilsin tabiki kayınvalidengil gelecek kalacak ama şöyle bi durum var eşinizin size söylemesi gerekiyor sonuçta her şekilde evin durumunu tamizlik yemek vs sizden soruluyor sonuçta siz yapiyorsunuz kendinizi ona göre ayarlarsiniz ama eşinizin sizi düşünüp bunları konuşması lazım bence ve arada bı şakayla da olsa benim evime benden habersiz kimseyi istemiyorum şeklinde konusabilirsin bende mesela bana geleceklerine hep eşimi ararlardi ona sorarlardi musaitmisiniz diye bende bir gün şakayla karışık ya anne veya ya teyze niye kimse beni ciddiye almıyor benim evime geldiğiniz zaman beni arayın bana haber verin eşim bilmez evde ne eksik değil vs şeyleri o yuzeen eşinize de söylemeniz gerek şimdi bunlar bı ceviz içini dolduracak sebepler olmasa bile ileride daha kotu boyutlara ulaacagini düşünüyorum ben şuna inanıyorum evli çiftler birbirlerine herşeyi konuşabilmeleri ve paylaşabilmelerine inanıyorum ve böyle olması gerekiyor sonuçta hayat arkadaşıniz

Hiç düşünmem düşündürürüm beni tanımıyorsunuz😌
Konu sahibinin annesinin ihtiyacı yok keyfi bir kalma onunki hatta onunki daha keyfi kendi evi yok istemiyormuş oğlumda kızımda kalırım diye. Asıl eş ailesinin kalması geçici bir durum. Burada eş ailesine gösterilen muamele asıl konu sahibinin annesine gösterilmeli. Kadın oğlunda kalırken aylarca gelinin yanında kalmış oluyor bilmem farkında mısınız ?
Evet doğru annesi de gelinin yanında kalmış oluyor haklısınız.Ama ihtiyacı varsa kalabilir.Yaşlı kadın belki yalnızlık korkusu var.Psikolojik destek aldırarak ayrı eve çıkması sağlanabilir.

Konu sahibi bunları derse o zaman adam haklı olarak annen ne olacak diye soracak, o yüzden bir şey sormuyor. Çekyat filan bahane. İş güç sahibi kadın. Evine bir çekyat alamayacak mi?

Konuda en çok anneye üzüldüm. Gelin ev alacak diye garibim düzeninden olmuş.
Bence kendi annesini de bu kadar uzun süre misafir etmemeli o da yanlis. Gelin ev alacak diye mi adamın ailesi bunlarda kalıyormuş o kısmı anlamadim

Bence kendi annesini de bu kadar uzun süre misafir etmemeli o da yanlis. Gelin ev alacak diye mi adamın ailesi bunlarda kalıyormuş o kısmı anlamadim

Hayır abisi ev için kredi çekmiş. İki daire kiraya verilmiş abisinin kredisi ödeniyor. Anne konu sahibinde, hala abisinde kalıyor. Zaten anne ve halası anlaşamıyormus.

Annenin evi maaşı olmasa amenna ama bu durumda kadına yazık gerçekten.

Çekyat çekyat çekyat . . .

Eşinize ailesinin ne zaman gideceğini sorduğunuz zaman; eşiniz size kızar, bağırır, çağırır diye korkuyorsunuz.

Arkasından iyi bir şey eklemek zorunda hissediyorsunuz kendinizi..
Aaa yok hayatım ben çekyat alalım diye, onlar rahat etsin diye düşündüm de ondan, soruyorum.
Şeklinde konuyu bağlayacak.

Aaa ne düşünceli kadın olacak...
Adam , benim eşim çok iyi diye düşünecek kizmaktan vazgeçecek..

Ay bu ne, sizin evde niye herkes bu kadar rahat kalabiliyor? Herkesin evi yurdu ayrı olsun, sizinki gelip kalırsa bu karşı tarafa da hak verir. Niye evinizde yalnız kalkamıyorsunuz? Niye eşinize evet ben biraz yalnız kalmak istiyorum bunaldım diyemiyorsunuz? Annenizi de maddi destek diye yersiz yurtsuz ordan oraya savurtmanız çok bencilce. Kadın evinde rahat edeceği zaman çocuk evinde ne diye sığıntı gibi yaşasın?

Hayır kırmak istemiyorum . Annemde bşzde kalıyor çünkü . Kalmalarında sakınca yok sadece böyle bir şey war ise bilmek istiyorum. Ya da direk annemler 18 sine kadar kalacak ise ya da sonrasına kadar çekyat alalım bari diye sorayım
Çok özür dileyerek sormak istiyorum. Biraz saf mıyız acaba? Yani fazla mı iyi niyetlisin yoksa korkuyor musun? Niye olayı sürekli çekyata bağlıyorsun, desene annen baban ne zaman gidecek özel alanım kalmadı ev küçük diye. En kötü ne olabilir bunu sorarsan?

X