Eşime sosyal medya konusunda hiç güvenmiyorum

Başlıktanda anlatıldığı üzere eşime sosyal medya ve İnternet konusunda güvenmiyorum. Şimdiye kadar elime birşey geçmedi
Akşam kızım eşimin telefonunun facebookunda, okulunun sitesine girip ordaki videolara bakıyordu. Facebookta watch kısmı var. Orda videolara bakarken biranda reklam gördüm. Beğenebileceğiniz siteler diye.30 40 yaş arası sohbet ve başka şeylerde vardı. Okulla ilgili site
Hiç aklıma gelmedi böyle birşey görünce şaşırdım
Kızımda gitti eşime söyledi annem böyle birşey gördü diye. Eşimde bana kızdı reklamlar çıkıyorsa ben ne yapayım, beğenmişmiyim diye bana soruyor birde
Elimde değil. Reklamlarda girdiği sitelere gçre çıkıyor diye biliyorum.
Bu konuda güvenim yok hiç
Allah bu sosyal medyanın... Neyse 😄

Yok öyle canım.Sen beğenme tepki alınca da hesap mı vericem de.Baskalarina gelince kendin hesap soruyorsun ama.
Verilen emojilere hesap soramıyoruz maalesef. Yönetim dilediğimiz emojiyi vermemize izin veriyor.

Bir de siz kudra hanımı başka bir üyeyle karıştırdınız galiba, zira kendisi ( tüm samimiyetimle söylüyorum) aldığı emojileri asla umursayan birisi olmadı.

verdiğim bilginin doğruluğuna emin olabilirsiniz 🌺

Son düzenleme:
Her türlü reklam çıkabilir. Bazen evet baktığımız ilgilendiğimiz şeyler çıktığı gibi bazen de alakasız şeyler olabiliyor.

Neyin tedavisi. Diyelimki gittim
Ne dicek bana psikolog. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin
Yada hap verip sersem bir şekilde gezicem
Tamamen değişecek mi?herşey normalde bir benmiyim sorunlu olan

Kiziniz icin son kez sakince aciklayacagim. Size bunu daha once birkac defa daha yazdigimi hatirliyorum.

Sizin babaniz annenizi aldatmisti. Buyudugumuz ev, bizim ileriki yasamimizi sekillendirir. Buna psikolojide 'sema' deniyor. Yetiskinlik hayatimizda yasadigimiz her sey, cocukluk donemi iliskilerimizin tekraridir. Siz, babanizin annenizi aldatmasinin travmasindan dolayi esinize guven duyamiyorsunuz. Eger tedavi olup bu zinciri kirmazsaniz, kiziniz da ayni sizin gibi olacak. Bu tarz semalar zaten jenerasyonlar boyu aktarilir biri farkindalik kazanmazsan.

Psikolog ne mi yapacak? Siz kendinize yardimci olmak isterseniz size davranislarinizin kokeni, hayatinizdaki islevselsizligi hakkinda farkindalik ve icgoru kazandiracak. Merak etmeyin ilac yazamaz, psikologlarin ilac yazma yetkisi yok. Hem ilac alsaniz bile yeni nesil ilaclarin oyle butun gun uyutma gibi ozellikleri yok uygun dozda.

Siz buraya surekli bu konulari acarak yalnizca bu konudaki huzursuzlugunuzu besliyorsunuz. Sizin durumunuzun cozumu burada degil. Buradaki cevaplarda degil. Kendi icinizde ama malesef henuz bunu anlayacak icgorunuz yok.

Başlıktanda anlatıldığı üzere eşime sosyal medya ve İnternet konusunda güvenmiyorum. Şimdiye kadar elime birşey geçmedi
Akşam kızım eşimin telefonunun facebookunda, okulunun sitesine girip ordaki videolara bakıyordu. Facebookta watch kısmı var. Orda videolara bakarken biranda reklam gördüm. Beğenebileceğiniz siteler diye.30 40 yaş arası sohbet ve başka şeylerde vardı. Okulla ilgili site
Kızımda gitti eşime söyledi annem böyle birşey gördü diye. Eşimde bana kızdı reklamlar çıkıyorsa ben ne yapayım, beğenmişmiyim diye bana soruyor birde
Erkek milleti demek istiyorum sadece

Dijital pazarlama uzmanıyım. Çoğu reklam önceden baktığımız sitelere ve aramalara göre şekillenir. Fakat bakmadığınız, aramadığımız yani "ilk" defa bize gösterilen reklamlarda vardır. Eğer o reklam sık sık karşınıza çıkıyorsa daha önceden bakmış olma ihtimali kat kat fazla. Ama 1-2 defa çıkıyorsa "ilk" defa "hedefleme" listesine girdiği için gösterilmiştir.

Bana da çıkıyor eskort siteleri ama hayatımda hiç yanlışlıkla bile girmedim öyle reklamlra

Çocuğum konusunda ne söyleseniz haklısınız. Zaten onun böyle olmasında benim yüzümün asık olması, mutlu iken bir anda eşimle tartışmam, beni gergin görmesi vs etkili biliyorum ancak güvenim yok elime net birşey geçmiyor. 10 yıldır araştırıyorum ancak birşey geçmiyor elime. Saçma sapan bir hayat

Böyle yaparsanız kızınız da sizin gibi olacak yalnız.
Diğer konularınızı da hatırlıyorum, büyüdüğü zaman kızınız da böyle sürekli hesap soran birine dönüşecek. Tamam, sorgulamak kötü değil ama karşınızdaki insan bir şey yapmadığı halde aşırı derece sorgulanıp itham edilince "eee bari yapayım da boşuna laf etmesin" diye düşünüyor.
Benim annem de böyle şüpheci bir insandı. Takıntılı, en ufak şeyden büyük sonuçlar çıkartan.... ben de böyle oldum ne yazık ki.
Yapmayın.

bazen profil gore reklam verebiliyorlar, mesela erkek futbol, erkek kiyafeti bakiyorsa, genc erkek diye kodlayip tanisma sitelerinin reklamlarini gonderiyorlar. hatta bazen hayat kadini gibi mesaj atiyorlar dolandiricilik icin.

Çocuğum konusunda ne söyleseniz haklısınız. Zaten onun böyle olmasında benim yüzümün asık olması, mutlu iken bir anda eşimle tartışmam, beni gergin görmesi vs etkili biliyorum ancak güvenim yok elime net birşey geçmiyor. 10 yıldır araştırıyorum ancak birşey geçmiyor elime. Saçma sapan bir hayat
genelde boyle seyler kafanizdaki negatif dusunceler ve otomati fikirlerden dolayi oluyor terapi alip neden boyle mood degisikligi oluyor anlamaniz gerekir

X