Eşimin Ailesi Bebeğimi Görmeye Gelmeli mi?

Karşınizda ki insan psikolojik olarak hasta biri bence. Ilk aylar cok daha hassas olacaksiniz cocugun bakimiyla .Bence 7 8 aylik olunca bir kafe gibi bi yerde gorsun. Sizde orda olun. Uzak olun muhattap olmayin ama cocugunuz gozunuzun onunde olsun. Normal degil kadin bence

Gerçekten size maşallah dedim. İstisna bir insansınız. Bence siz olmadan göstermeyin. Yanında siz de olun. Ve değişecek bir insan değil. Yine rezillikler çıkarabilir.

Evet bir kere taviz verirsen gerisi gelir.
Cok benzer olaylar yasamisiz. Delilere dusmussun sen de benim gibi. Cahillik ayri bisey dusman basina. Ben de kucumsemem aslinda insanlark. Iyi niyet guleryuz hosgoru olsa,herseh asilir.. Esimin ailesi de cahil. Anasi ilkokul mezunu ama burda bitmiyo is,bi vizyonu yok kendini gelistirmisligi yok. Hayatta hic bi konu hakkinda bi fikri yok haberleri izlemez yorumu yok..Annem de univ mezunu mesela. Aynen bizimkilerin de konusacak konusu yoktu annem iyi noyet ettikce telefonlara cikmamalar arayip sormamalar terslemeler vs cikti.. kiz istemeden sonra gorusulmedi nerdeyse dugune kadar.
Taki takmamalar,hatta nisanda ceyrek altin takmamalar. Kinada avcuma koyacagi altini bile getirmeyip son anda birinden tesadufen alip koymalar ve onu da sonradan beni lavaboya elimi yikama bahanesyle goturup almaya calismalar(vermedim)..
Esimin yuklendigi dugunu mahvetmeler.ev kirasi esyalar gelinlik vs vs hersey esim kredi cekip yapti anasigil hic bir katkida bulunmadilar. Durumumuz yok diyip cekildiler. Dugun icin cok ugrastik sirf istyorum diye yemekli yapti esim. Ama taki kesesini kaynanaya vermedim diye olay cikti dugunsalonunda. Muzikler sustu falan . Babasi bagirdi yumruk sallamaya calisti vs ortaliga zipladi hopladi tuttular. Twpemde dikiliyorlardi keseyi de almaya calisti anasi. Vermedim zorlaynca anneme verdm kuytu kosede. Vay efendim sanki hirsizlik yapmisim gibi bi hava takindilar. Onlara neyse halbuki altin benim. Size ne.
Hani harcasalar anlarim valla da verirdim harcasalar. Ama borca ben girmisim size noluyo..
Ha sunu da diyim. Esim evlenirken kendi calisip aldgi arabasini satip dugunu esyayi ev kirasi vs hep onla yapicakti. Ama anasinin ameliyat olasi tuttu birden ve esim arabasini satip ona harcadi. Bizim icin de kredi cekti para kalmaynca. Ailesi yardim etmedigi gibi dugunumuze de ettiler .. :KK43:
Benim annemle babamla tek bi kare fotografim yok dugunumde. Cekilemedik cunku. Dugunum yarida kesildi olay yuzunden..
Ben de fotolara bakmam videoyu hic izlemedim daha. 2.5yil oluyo evleneli...
Bi kizim var. O dogduktan sonra gormelerine izin verdm ve hala gorusuluyo. Pismanim....istersen ozelden konusabilirz..

Sizin de hikayeniz içler acısı :KK43: :KK43: düğün yarıda kesilmiş, anne baba ile gelinlikle fotoğraf bile yok :KK43: neyleyim ben o düğünü. Yine merhametlisiniz görüşmüşsünüz. bundan sonra çok mutlu olun inşallah

Sizin de hikayeniz içler acısı :KK43: :KK43: düğün yarıda kesilmiş, anne baba ile gelinlikle fotoğraf bile yok :KK43: neyleyim ben o düğünü. Yine merhametlisiniz görüşmüşsünüz. bundan sonra çok mutlu olun inşallah
Tesekkur ederim. Kendimi avutuyorum iste beterin beteri var diye.. merhametim de esime . Annesine babasina degil asla. Esim cok uzuldu yiprandi arada kaldi. Farkinda biliyor da herseyi. Ailesini de taniyor..Ama atamam satamam ben ustume duseni yapayim hayirli evlat olayim vs vs diyip duruyor... Ben ise o kafada olmam mesela. Beni atani ben de atarim sileni silerim. Zor gunumde yanimda olmayacaksa analik babalik etmesi gereken yerde yok gibi davranacaklarsa... ya hatta keske yok gibi olsalardi cidden,yoktan da beter oldular. Yok olan insan dugun de bozamazdi mesela.. :)
Dugun salonu karisti birbirne girdi. Beni cekistiriyo bizim akrabalar,kizim babanin evine dön direkt napcaksin bunlarla sen mutlu olamazsin. Biri diyo ki nerden buldun bu aileyi sizinkilere yakismis mi hic denk misiniz.. Esimi kendi akrabalarj cekistiriyo baban hastaneye gitti simdi fenalasti kizi burda birak babana git ne hayirsiz evlatsin sen. Ya resmen esimden beni dimdizlak orda salonda brakmasini istediler ya!
Ikimiz de dinlemedik kimseyi. Esim dedi ki biz lightpinklady ile cikicaz evimize gidicez ve tek bi kisi bile bizle gelmeyecek ,ikimiz gidicez evimize pesimizden gelmeyin bu olay burda bitsin..
Yoksa eve de gelir taciz ederlerdi bizi.. cenesi acilmisti herkesin..
Eve aglaya zirlaya girdim ben. Nasil gittik bilmiyorum.. cok kotuydu o gun benim icin gercekten :KK43: annem babam cok uzulmustu. Babam hele ne kotuydu. Bana gitme diyemedi . Demedi yani bakti ama demedi. Ben gitmek istiyordum cunku ..seviyodum esimi ve ailesi bizim sevgimizi bitirme degerinde olmamaliydi. Onlar buna degmezdi yani ne biliyim..
Icim hala kotu. Benden sonra 3gelin daha geldi bizim siteye. Agladim .. izledim agladim ..gece yarisi ne senlikle girdiler evlerine gobek atmali alkisli duali.. :KK43: ..
Ben pasta kesemedim cicek atcaktm o da kaldi . Bunlar neyse de. Ailemle fotografim olmamasina cok uzuluyorm. :KK43:
ilahi adalet varsa umarim gelir artik.. cezalarini bulsunlar istiyorum... bilmiyorum icim cok kotu :KK43:

Sakınnn! çocuğu sensiz yollama!
Hic bise deme dogumdan sonra.. o gormek isterse ima eder zaten.
Kocanda kivranarak sana gelir soyler.. sende o zaman tamam gelip gorsunler dersin!
Tavrını koy.. kalmak falan yok. Gelip, görüp gitsinle4!

O kadar yuzsuzler ki. Hic birsey olmamis gibi davraniliyor. Ve ben biktim artik. Yapim oyle degil benim rol yapamiyorum kalbim agriyor. Cook kirginim uzgunum.
Beni gectim ailemi uzduler... :KK43:
Atlatamadim iste hala..
Agzima geleni sayasim var yutuyorum hep. Bi laf soksam belki desem icimdekileri rahatlycam. Uzuldugumu bilin ne kadar yara actiginizi bilin demek isterdim..ama hassasiyet olsaydi zaten yapmazlardi. Belki konusulsa belki kusura bakma dense icim rahatlayacak biraz. Ama hic bisey yokmuscasina davranmak iliklerine islemis ... kadin kocasini bosayacakti bi ara cok sinir oluyordu. Ama simdi hayatim askim diyip kahkahalar atip geziyor kocasiyla mesela. Ama arkasindan hala atip tutuyor.. ben oyle olamam asla..

bence bir karar vermek için kendinizi zorlamayın. onların gelmek isteyeceklerine emin misiniz? belki onlar talep etmeyecek. sesleri çıkmazsa hiç karışmayın bence. ve eve gelmek gibi bu istekleri olursa kabul etmeyin ama
hastaneye gelip yarım saat durup gitsinler bence eğer geleceklerse

Kayinvalide gercekten problemli belli. Kaynana evinden gelin ciktigi nerde gorulmus? Sacmalik. Ama esinizin hatrina ve her ne kadar size cektirmis olsa da cocugunuzun babaannesi. Gormek onunda hakki, cocugunuzun da hakki. Esiniz haftada bir bir iki saatligine gotursun.

Bir yanim sırf eşim için, onun bir yani eksik kalmasın diye gelip görsün sonra yine koy aynı mesafeyi diyor. Diğer yanim bir kere taviz verirsen gerisi gelir diyor.

benim kp ile aram iyi değil, şimdiki aklım olsa asla eşimin hatrına tamam gelsin demezdim, hatta eşime de söyledim babasıyla yüzgöz olmamak için çocuk bile yapmayabilirdim eğer kavga esnasında hamile olmasaydım. Eşimin hatrına tamam dedim ama olan bana oldu, haksız yere yediğim tonla lafla kaldım öylece.

Sizin yerinizde olsam kesinlikle izin vermezdim yani. Hele ki böyle kaynanaya.

Bunu düşünmek için erken hele bir doğsun da ...

Ama fikrimi sorarsanız evime gelmesin derdim bebeği istediği zaman babasıyla görebilir derdim . Sonuçta bir kez taviz verirseniz gerisi de gelir muhakkak . Ama torunudur görmek Hakkı var elbet . Sadece babasıyla olunca gösterirsiniz .

Güya kaynana beni cok severdi!!!doğum yaptığım gün hastaneye geldi ben seni hiç istemedim oğlum seni başına bela etti dedi içinde ne varsa döktü gitti 5yilin sonunda onunla olan ilişkime noktayı koydum.egerki yaşadıklarını ben yasasaydim asla evlenmezdim sana yüzünü göstermiş çoktan. Bebeği görsün Karışma ama muhatap da olma asla düzelmez tam tersi iyice sinirlerini bozar barışma.hadsiz annene küfür etmiş benimki de geberisice dedi anneme kendi geberir inş. Bunları düşünme inş gelmez yuzsuz

Benzer şeyler yasamisiz geçmiş olsun mu diyeyim sabriniz bol olsun mu diyeyim bilemedim kaza gibi bir süreç yaşayan bilir

Ben şöyle yapmıştım ; evime gelen herkese kapım açık gelmek isteyen buyursun dedim
Ben gitmedim çocuğumu asla kıyamet kopsa da göndermem
Onlar geldi gördü gitti okadar ...

Eşimin annesi ilk başlarda hiç istemedi beni. Esim annesinin sorunlu bir kadin oldugunu, onun haberi olmadan evlenmeyi teklif ettiginde bana, once annem sonra da ben karsi ciktik bu teklife. Annenin rizasini alana kadar cabala oglum, onun gonlu olmazsa yuvanizda huzur bulamazsiniz dedi annem. Esim Allah var cok cabaladi. Cabalarinin sonucunda da annesi benimle tanismaya razi oldu. Tanistiktan sonra da çok sevdi.

Saygıli bir gelin olabilmek için dik laflarina, cahil söylemlerine, taleplerine, her şeye güldüm geçtim. Sınıf ayrımı filan yapmıyorum, eşimin annesi gerçekten cahil bir kadın, annem üniversite mezunu kariyerli biri. Normalde paylasabilecekleri ortak bir noktaları yok. Fakat annem sırf benim mutluluğum için çok iyi arkadaş oldu kayinvalideme. Derttasi oldu. Onu anlamaya, yaşadığı zorlu hayatın onu bu hale getirdiği fikrine alışmaya başlamıştı.

Fakat kayinvalidem biz ona karşı anlayışlı davrandikca dozu artırdı.

Biz evlenirken tek kuruş yardımı olmadığı gibi (ki bu imkanı vardi) bir de eşim evlenirken kredi çekiyor diye yanımda eşime bir ton laf saydı. Güldüm geçtim.

Tesadüfen karşımıza çıkan bir kuyumcuda esimle yuzuklerimizi görüp beğendik ve satın aldik diye nisanimizdan 1 gün önce ortalığı ayağa kaldırdı. Nasıl ikimiz almışız yüzükleri... ona neden sorulmamis... nişana gelmeyeceğim dedi tutturdu. Gittim yanına. Önüne diz çöküp oturdum. Haklısın anne dedim. Cahillik ettik dedim. Bak biz seni çok seviyoruz, bundan sonrasına dahil olacaksın dedim. Annem bize getir oturalim sakinlessin dedi, anneme goturduk. Nişanda sorun çıkmadı böylece.

Mobilyaları secerken ben de geleceğim dedi. Peki dedim ama hayalim hep esimle ikimiz başbaşa karar verelim seklindeydi. Allah'tan gelen bir uyarı miydi, tesadüf mu bilemiyorum, kayinvalidem ayağını kırdı ve düğün tarihine kadar ayağı alcida evde oturdu. Ne yalan soyleyeyim duruma üzüldüm ama rahat rahat alisverisimizi yapabildigimize de sevindim.

Düğünden 1 hafta önce eşimin eşyalarını eve yerleştirmeye geldi esimle birlikte. Ben de erkek kardesimle onlara yardıma geldim. Olan orda oldu zaten. Daha tasinmadigim apartmanın önünde dizlerini dove dove ağlamaya, oğluna ben seni bugünler için mi doğurdum, bi kızın peşinden buralara taşındın diye bağırmaya ve hatta bu cümleleri kurarken daha argo kelimeler kullanmaya başladı. Kardeşim de ben de sustuk, o devam etti. Biz sustuk, o daha çok bağırdı. Sustuk, saçını başını yolmaya başladı.

Çıkardım parmagimdaki yüzüğü. Al dedim anne, oğlun evlenmesin, seninle yaşamaya devam etsin. Ben yokum. Çıktım gittim.

Eşim çok yalvardi sonra günlerce. Annemin psikolojisi iyi değil dedi. Yapamam ben annenle, ama o senin annen, sen kopamazsin, beni bırak annenle mutlu olun dedim. Dinlemedi. Şart kostum o zaman. Evlendikten sonra annesiyle asla gorusmeyecegime dair. Ama eşim istediği zaman, istediği kadar görüşebilir. Bunun onun en doğal hakkı ve evlatlık vazifesi çünkü.

Sonuç olarak biz evlendik. Ama hala bakamam düğün fotolarimiza, videoyu hiç izlemedim mesela.

Çünkü kV düğün günü de kiyametleri kopardı, illa benim evimden gelin çıkacak yoksa gelmiyorum düğüne diye tehdit etti eşimi. Eşim o kızın ailesi yok mu neden bizim evden gelin çıksın dedi diye ona o günü zindan etti. Düğünde de gece boyunca gelen davetlilere bile anlatmış durmuş -ne anlattıysa artık. Yetmemiş, ki benim için bardağı taşıran son damladir bu, annem hakkında küfürlü konuşmuş. Sonrasında kaç kişiden duydum bunu. Bizimle fotoğraf çekilmedi, eşim foto için cagirdiginda herkesin içinde bas bas bağırdı. Ve malesef bu sırada eşimin ablası, ablasının eşi ve eşimin dayısı da anneye destek verdi. Gariptir, son dakikaya kadar kV ni hayatına sokarsan evliliğin yürümez, hasta bizim annemiz/ablamiz diyen insanlardi bunlar.

1.5 sene önce en son düğünde gördüm hepsini.

Eşimin baba tarafiyla oldukça güzel bir ilişkimiz var, cok saygıdeğer insanlar. Eşimin anne ayrı baba bir ablası, kendi öz ablamdan farksız. Ama anne be anne tarafini affetmem imkansız.

Şimdi 20 haftalik hamileyim. Çevremdeki herkes kV bebeği görmeye gelmek isterse ne yapacaksın diyor. Benim olduğum yere gelmesin, çocuk babayla basbasa kalır duruma geldiğinde eşim istediği zaman götürebilir annesine diyorum. Bu da en az 3-4 ayı alır tabii. Belki daha fazla.

Bir yanim sırf eşim için, onun bir yani eksik kalmasın diye gelip görsün sonra yine koy aynı mesafeyi diyor. Diğer yanim bir kere taviz verirsen gerisi gelir diyor.

Yavrumu sağlıkla alayım kucağıma inşaallah, gerisi çözümü olacak şeyler ama bu konuyu esimle hiç konuşmuyoruz. Akıl danışma ihtiyacı hissediyorum.

Fakat saçma sapan yorumlar yerine gerçek empatiye ihtiyacım olduğu da lütfen unutulmasin.
Kayınvaliden, babanelik yapacak olgunlukta bir insan değil. Ailenin ruh sağlığı için ondan uzak durmalısın. Olur olmaz yine bağırıp çağıracaktır. Böyle insanlar, torununu bile kendisine rakip görür. Mümkünmü bilmem ama hiç gelmese daha iyi. Hani anlaşmazlık olur da çözersin, bu öyle bir durum da değil. Kayınvaliden çok sağlıksız bir ruh haline sahip. Ve çok bencil.

Göndermeyin de göstermeyinde bu da ona ceza olsun ,haketmiste zaten .Bi boslukta gelip kapıda carlayacak türden hic bozmayın huzurunuzu .İyi niyetlisiniz belli hiç fayda etmiyor bazı insanlara .

Eşimin annesi ilk başlarda hiç istemedi beni. Esim annesinin sorunlu bir kadin oldugunu, onun haberi olmadan evlenmeyi teklif ettiginde bana, once annem sonra da ben karsi ciktik bu teklife. Annenin rizasini alana kadar cabala oglum, onun gonlu olmazsa yuvanizda huzur bulamazsiniz dedi annem. Esim Allah var cok cabaladi. Cabalarinin sonucunda da annesi benimle tanismaya razi oldu. Tanistiktan sonra da çok sevdi.

Saygıli bir gelin olabilmek için dik laflarina, cahil söylemlerine, taleplerine, her şeye güldüm geçtim. Sınıf ayrımı filan yapmıyorum, eşimin annesi gerçekten cahil bir kadın, annem üniversite mezunu kariyerli biri. Normalde paylasabilecekleri ortak bir noktaları yok. Fakat annem sırf benim mutluluğum için çok iyi arkadaş oldu kayinvalideme. Derttasi oldu. Onu anlamaya, yaşadığı zorlu hayatın onu bu hale getirdiği fikrine alışmaya başlamıştı.

Fakat kayinvalidem biz ona karşı anlayışlı davrandikca dozu artırdı.

Biz evlenirken tek kuruş yardımı olmadığı gibi (ki bu imkanı vardi) bir de eşim evlenirken kredi çekiyor diye yanımda eşime bir ton laf saydı. Güldüm geçtim.

Tesadüfen karşımıza çıkan bir kuyumcuda esimle yuzuklerimizi görüp beğendik ve satın aldik diye nisanimizdan 1 gün önce ortalığı ayağa kaldırdı. Nasıl ikimiz almışız yüzükleri... ona neden sorulmamis... nişana gelmeyeceğim dedi tutturdu. Gittim yanına. Önüne diz çöküp oturdum. Haklısın anne dedim. Cahillik ettik dedim. Bak biz seni çok seviyoruz, bundan sonrasına dahil olacaksın dedim. Annem bize getir oturalim sakinlessin dedi, anneme goturduk. Nişanda sorun çıkmadı böylece.

Mobilyaları secerken ben de geleceğim dedi. Peki dedim ama hayalim hep esimle ikimiz başbaşa karar verelim seklindeydi. Allah'tan gelen bir uyarı miydi, tesadüf mu bilemiyorum, kayinvalidem ayağını kırdı ve düğün tarihine kadar ayağı alcida evde oturdu. Ne yalan soyleyeyim duruma üzüldüm ama rahat rahat alisverisimizi yapabildigimize de sevindim.

Düğünden 1 hafta önce eşimin eşyalarını eve yerleştirmeye geldi esimle birlikte. Ben de erkek kardesimle onlara yardıma geldim. Olan orda oldu zaten. Daha tasinmadigim apartmanın önünde dizlerini dove dove ağlamaya, oğluna ben seni bugünler için mi doğurdum, bi kızın peşinden buralara taşındın diye bağırmaya ve hatta bu cümleleri kurarken daha argo kelimeler kullanmaya başladı. Kardeşim de ben de sustuk, o devam etti. Biz sustuk, o daha çok bağırdı. Sustuk, saçını başını yolmaya başladı.

Çıkardım parmagimdaki yüzüğü. Al dedim anne, oğlun evlenmesin, seninle yaşamaya devam etsin. Ben yokum. Çıktım gittim.

Eşim çok yalvardi sonra günlerce. Annemin psikolojisi iyi değil dedi. Yapamam ben annenle, ama o senin annen, sen kopamazsin, beni bırak annenle mutlu olun dedim. Dinlemedi. Şart kostum o zaman. Evlendikten sonra annesiyle asla gorusmeyecegime dair. Ama eşim istediği zaman, istediği kadar görüşebilir. Bunun onun en doğal hakkı ve evlatlık vazifesi çünkü.

Sonuç olarak biz evlendik. Ama hala bakamam düğün fotolarimiza, videoyu hiç izlemedim mesela.

Çünkü kV düğün günü de kiyametleri kopardı, illa benim evimden gelin çıkacak yoksa gelmiyorum düğüne diye tehdit etti eşimi. Eşim o kızın ailesi yok mu neden bizim evden gelin çıksın dedi diye ona o günü zindan etti. Düğünde de gece boyunca gelen davetlilere bile anlatmış durmuş -ne anlattıysa artık. Yetmemiş, ki benim için bardağı taşıran son damladir bu, annem hakkında küfürlü konuşmuş. Sonrasında kaç kişiden duydum bunu. Bizimle fotoğraf çekilmedi, eşim foto için cagirdiginda herkesin içinde bas bas bağırdı. Ve malesef bu sırada eşimin ablası, ablasının eşi ve eşimin dayısı da anneye destek verdi. Gariptir, son dakikaya kadar kV ni hayatına sokarsan evliliğin yürümez, hasta bizim annemiz/ablamiz diyen insanlardi bunlar.

1.5 sene önce en son düğünde gördüm hepsini.

Eşimin baba tarafiyla oldukça güzel bir ilişkimiz var, cok saygıdeğer insanlar. Eşimin anne ayrı baba bir ablası, kendi öz ablamdan farksız. Ama anne be anne tarafini affetmem imkansız.

Şimdi 20 haftalik hamileyim. Çevremdeki herkes kV bebeği görmeye gelmek isterse ne yapacaksın diyor. Benim olduğum yere gelmesin, çocuk babayla basbasa kalır duruma geldiğinde eşim istediği zaman götürebilir annesine diyorum. Bu da en az 3-4 ayı alır tabii. Belki daha fazla.

Yavrumu sağlıkla alayım kucağıma inşaallah, gerisi çözümü olacak şeyler ama bu konuyu esimle hiç konuşmuyoruz. Akıl danışma ihtiyacı hissediyorum.

Fakat saçma sapan yorumlar yerine gerçek empatiye ihtiyacım olduğu da lütfen unutulmasin.

Cok istiyorsa hastaneye gelir bebek odasi camindan gorur torununu hepsi bu.

Cocuk biraz buyunce babasiyla birlikte bir iki saat icin gider babannesine gorusurler.

Ben evime sokmam boyle cirkef bir insani. Tekrar hayatima alip herseyi fazlasıyla ve en basindan yasayamam.

Iyi olayim derken başınızı agrıtmayın derim

X