Eşimin Ailesi Bebeğimi Görmeye Gelmeli mi?

Cocugu kesinlikle ama kesinlikle babasiyla yollamayin en az 5-6 yasina belki daha ileriye kadar, illa gorecekse siz de gidin ama bence gormesine de gerek yok.. sahsi fikrim ben olsam en huzurlu olacagim donemde boyle bir risk almazdim.. cocuk degil bu kadin, bir kac yil sonrasini hesap ederek hareket etmeliydi..
katiliyorum

Durum farkli olsa 1 seferlik bir tatsizlik falan olsa küs durmayin denirdi ama konu sahibinin durumu cok ilerlemis...

Valla anneannesine küfür ettiği, annesine argo konuştuğu bir bebeği görmesin, eksik kalsın. Akıl sağlığında falan bir arıza yok bence, cahil ve kıskanç bir kadın. Her şeyi bilinçli yapmış. Sakın çocuğunuzu babasıyla yalnız göndermeyin. Kendiniz de gitmeyin. Hastaneye de gelmesin. Bilerek sizi üzer, lohusa psikolojisi kaldırmaz. Bugünleri sizin değil, onun düşünmesi gerekirdi. Sağlıkla alın kucağınıza.

Tek diyeceğim çocuğumu kesinlikle bensiz göndermezdim. Sen yine yüzüne bakma, ama bebeğini göstereceksen de yanında ol mutlaka.

Hastaneye gelmesin tabii ki. Ben olsam çocuğum 4-5 aylık olduğunda dışarda görüşürdüm. Belki pişman olmuştur o da oğlu ve torunu için düzgün davranır. O zaman karar verirdim duruma göre. Nasılsa eşi de annesinin farkında hala aynıysa eşimle bile göndermezdim. Tamam insanlar değişmez derler ama herkes de ikinci bir şansı hak eder. Eşinize hala kötü konuşuyor muymuş mesela?
Bu insanların ne alıp veremediği var anlamış değilim. Güzel güzel düğün yapıp torun sevmek varken. ..

Eşimin annesi ilk başlarda hiç istemedi beni. Esim annesinin sorunlu bir kadin oldugunu, onun haberi olmadan evlenmeyi teklif ettiginde bana, once annem sonra da ben karsi ciktik bu teklife. Annenin rizasini alana kadar cabala oglum, onun gonlu olmazsa yuvanizda huzur bulamazsiniz dedi annem. Esim Allah var cok cabaladi. Cabalarinin sonucunda da annesi benimle tanismaya razi oldu. Tanistiktan sonra da çok sevdi.

Saygıli bir gelin olabilmek için dik laflarina, cahil söylemlerine, taleplerine, her şeye güldüm geçtim. Sınıf ayrımı filan yapmıyorum, eşimin annesi gerçekten cahil bir kadın, annem üniversite mezunu kariyerli biri. Normalde paylasabilecekleri ortak bir noktaları yok. Fakat annem sırf benim mutluluğum için çok iyi arkadaş oldu kayinvalideme. Derttasi oldu. Onu anlamaya, yaşadığı zorlu hayatın onu bu hale getirdiği fikrine alışmaya başlamıştı.

Fakat kayinvalidem biz ona karşı anlayışlı davrandikca dozu artırdı.

Biz evlenirken tek kuruş yardımı olmadığı gibi (ki bu imkanı vardi) bir de eşim evlenirken kredi çekiyor diye yanımda eşime bir ton laf saydı. Güldüm geçtim.

Tesadüfen karşımıza çıkan bir kuyumcuda esimle yuzuklerimizi görüp beğendik ve satın aldik diye nisanimizdan 1 gün önce ortalığı ayağa kaldırdı. Nasıl ikimiz almışız yüzükleri... ona neden sorulmamis... nişana gelmeyeceğim dedi tutturdu. Gittim yanına. Önüne diz çöküp oturdum. Haklısın anne dedim. Cahillik ettik dedim. Bak biz seni çok seviyoruz, bundan sonrasına dahil olacaksın dedim. Annem bize getir oturalim sakinlessin dedi, anneme goturduk. Nişanda sorun çıkmadı böylece.

Mobilyaları secerken ben de geleceğim dedi. Peki dedim ama hayalim hep esimle ikimiz başbaşa karar verelim seklindeydi. Allah'tan gelen bir uyarı miydi, tesadüf mu bilemiyorum, kayinvalidem ayağını kırdı ve düğün tarihine kadar ayağı alcida evde oturdu. Ne yalan soyleyeyim duruma üzüldüm ama rahat rahat alisverisimizi yapabildigimize de sevindim.

Düğünden 1 hafta önce eşimin eşyalarını eve yerleştirmeye geldi esimle birlikte. Ben de erkek kardesimle onlara yardıma geldim. Olan orda oldu zaten. Daha tasinmadigim apartmanın önünde dizlerini dove dove ağlamaya, oğluna ben seni bugünler için mi doğurdum, bi kızın peşinden buralara taşındın diye bağırmaya ve hatta bu cümleleri kurarken daha argo kelimeler kullanmaya başladı. Kardeşim de ben de sustuk, o devam etti. Biz sustuk, o daha çok bağırdı. Sustuk, saçını başını yolmaya başladı.

Çıkardım parmagimdaki yüzüğü. Al dedim anne, oğlun evlenmesin, seninle yaşamaya devam etsin. Ben yokum. Çıktım gittim.

Eşim çok yalvardi sonra günlerce. Annemin psikolojisi iyi değil dedi. Yapamam ben annenle, ama o senin annen, sen kopamazsin, beni bırak annenle mutlu olun dedim. Dinlemedi. Şart kostum o zaman. Evlendikten sonra annesiyle asla gorusmeyecegime dair. Ama eşim istediği zaman, istediği kadar görüşebilir. Bunun onun en doğal hakkı ve evlatlık vazifesi çünkü.

Sonuç olarak biz evlendik. Ama hala bakamam düğün fotolarimiza, videoyu hiç izlemedim mesela.

Çünkü kV düğün günü de kiyametleri kopardı, illa benim evimden gelin çıkacak yoksa gelmiyorum düğüne diye tehdit etti eşimi. Eşim o kızın ailesi yok mu neden bizim evden gelin çıksın dedi diye ona o günü zindan etti. Düğünde de gece boyunca gelen davetlilere bile anlatmış durmuş -ne anlattıysa artık. Yetmemiş, ki benim için bardağı taşıran son damladir bu, annem hakkında küfürlü konuşmuş. Sonrasında kaç kişiden duydum bunu. Bizimle fotoğraf çekilmedi, eşim foto için cagirdiginda herkesin içinde bas bas bağırdı. Ve malesef bu sırada eşimin ablası, ablasının eşi ve eşimin dayısı da anneye destek verdi. Gariptir, son dakikaya kadar kV ni hayatına sokarsan evliliğin yürümez, hasta bizim annemiz/ablamiz diyen insanlardi bunlar.

1.5 sene önce en son düğünde gördüm hepsini.

Eşimin baba tarafiyla oldukça güzel bir ilişkimiz var, cok saygıdeğer insanlar. Eşimin anne ayrı baba bir ablası, kendi öz ablamdan farksız. Ama anne be anne tarafini affetmem imkansız.

Şimdi 20 haftalik hamileyim. Çevremdeki herkes kV bebeği görmeye gelmek isterse ne yapacaksın diyor. Benim olduğum yere gelmesin, çocuk babayla basbasa kalır duruma geldiğinde eşim istediği zaman götürebilir annesine diyorum. Bu da en az 3-4 ayı alır tabii. Belki daha fazla.

Bir yanim sırf eşim için, onun bir yani eksik kalmasın diye gelip görsün sonra yine koy aynı mesafeyi diyor. Diğer yanim bir kere taviz verirsen gerisi gelir diyor.

Yavrumu sağlıkla alayım kucağıma inşaallah, gerisi çözümü olacak şeyler ama bu konuyu esimle hiç konuşmuyoruz. Akıl danışma ihtiyacı hissediyorum.

Fakat saçma sapan yorumlar yerine gerçek empatiye ihtiyacım olduğu da lütfen unutulmasin.
Ne kadar düzgün bi kisiliginiz var masAllah o kadar olan bitene ragmen hic kotu bi soz cikmiyor tebrik ederim herkes yapamaz bunu. Durumunuz zor aslinda ama bunu dogum yapana kadar bilemezsiniz olanlara ragmen hanimefendiliginizi bozmamissiniz dogumdan sonra size gelirlerse kapidan kovmazsiniz mecburiyetten ayni ortamda olacaksiniz diye dusunuyorum ki gelmezlersede yapacak bisey yok bu biraz sizin karariniz degilde dogumdan sonra nasil gelisecegine bagli. Bu konulari dusunup kendinizi uzmeyin is olacagina varir guzel bi hamilelik gecirmenizi ve saglikli bi sekilde bebeginizi kucaginiza almanizi diliyorum Rabbim hayirli bi evlat olmasini nasip etsin.

Çok zor bir durum . Bence gelmesine mğsade etmeyin bir kere taviz verirseniz kurduğunuz düzeni yuvanızını huzurunu bozabilir zira bu çok hoşuna gidecektir ve hep torununu görme bahanesiyle hayatınızda yer alacaktır bebek biraz büyüdüğünde eşiniz götürüp annesine gösterip getirmeli bence . En saglıklısı bu olur

Her ne kadar eşim annesini bilse tanısa bile bunu ona söylemek zor benim için. Evliligimizin ilk zamanlarında bunu da konusmustuk, çocuğumuz olursa bunu kullanmanı istemiyorum, benim rizam dışında bir talepleri olmayacak demiştim, kabul etmişti eşim. Çünkü eşimin ablasının iki çocuğuna tepesi attiginda kötü davranan bir kadın.

Fakat kV çocuğumu görsün diye de kendimden taviz verip onunla gorusemem. Bunu yaparsam devamı gelir, eşimle huzurumuz kaçar.

Dedigim gibi planım, çocuk babasıyla vakit geçirebilir duruma geldiğinde birkaç saat görüşmelerine müsade etmek. Onda da eşimin zaten annesine güvenip çocuğu ona birakmayacagindan eminim. Giderken şart da koşarim zaten. Eşim annesinin şükür ki farkında.

En ufak bir sorun yasanirsa da o haklarını da kaybederler. Çünkü zerre güvenmiyorum artık. Çok üzücü bir durum ama malesef böyle.

Yine de hastaneye görmek için gelmek isterse gumüsade etmeli miyim kısmında takılıp kalıyorum.
3 aylık bir anne olarak yazıyorum. Doğum sonrası çok hassas bir dönem. Şu an doğum sonrası olan hassasiyetinizi kestiremeyebilirsiniz. Ve stres sütü doğrudan etkiliyor. Benim tavsiyem en mutlu anlarinizi riske atmayın. Bahsettiğiniz insan profili malesef büyük psikolojik sorunları olan birini gösteriyor. Hatta bunca yaptıklarından sonra hiç görmeyi dahi haketmiyor

Eşim çok yalvardi sonra günlerce. Annemin psikolojisi iyi değil dedi. Yapamam ben annenle, ama o senin annen, sen kopamazsin, beni bırak annenle mutlu olun dedim. Dinlemedi. Şart kostum o zaman. Evlendikten sonra annesiyle asla gorusmeyecegime dair.
Sonuç olarak biz evlendik. Ama hala bakamam düğün fotolarimiza, videoyu hiç izlemedim mesela.

Çünkü kV düğün günü de kiyametleri kopardı, illa benim evimden gelin çıkacak yoksa gelmiyorum düğüne diye tehdit etti eşimi. Eşim o kızın ailesi yok mu neden bizim evden gelin çıksın dedi diye ona o günü zindan etti. Düğünde de gece boyunca gelen davetlilere bile anlatmış durmuş -ne anlattıysa artık. .

alıntılayıp yazmıştım ama bir daha okudum konuyu. burda alıntıladıklarım aynı. bizde ayrılığın eşiğinden döndük. evlenirken şart koştum. Düğün videomu 5 yılda 1 kez izlemedim. En güzel günlerim ağlamaklı geçti. gelinler kına gecesinde baba ocağından ayrılacağım diye ağlar, bizler neden ağlamışız....

Bir kız için bir kadın için hayatı boyunca en önemli günleri gelin olduğu an ve anne olduğu andır. sizin gelin olma anınızı mahvetmeye çalışmış. Lütfen anne olma anınızda o kadını görmeyin. Şuan vicdan yapıyorsunuz. Ama bir insan değişmez. eşinizi de alın karşınıza konuşun. En özel anlarımdan birini mahvetti bu özel anımda görmek istemiyorum diyin. eşiniz de beklentisi varsa beklemesin.

Bebeginizi saglikla alin kucaginiza.
İsterse gelsin hastanede gorsun.hayirli olsun derse tesekkur edersiniz.demezse zaten sizin de istediginiz mesafe bozulmamis olur.
Sonrasinda ise cok istiyorsa sadece kendi evinizde musade edin.cunku orasi sizin kaleniz.siz haklisiniz.yapacagi aşiriliklara resmii davranirsiniz. İleri giderse zaten hakkini kaybeder.
Boylece esinizin gozunde yine siz hakli durumda olursunuz hakli olarak.
Bir defaya mahsus oyle bir hazirlik yapin ki oylee bir agirlayin ki evinizde,hicbirsey olmamis gibi.emin olun tum yaptiklarinin pismanligini omur boyu ceker,ben boyle bir gelini mi kaybetmisim herseye ramen der.
Boylece şah- mat.
Kimseye,evinde kotu davrandi diyemez,evine almadi diyemez,gostermedi diyemez.bakin ben hakliydim basindan beri diyemezzz.
En zoru cahille tartismaktir.
Doğrusu bence,mesafeli ama ennn iyi agirlamak.

Sizle aynı şeyi paylaşıyoruz tıpa tıp
Bende sunan 20 haftalık hamileyim
Ve eşimin annesi asır cahil bir kadın
Ve bebeğimin yüzünü dahi göstermek istemiyorum.
Bana saygı duymayan benim çocuğumu görmesin.
Zaten gereksiz bir insan bana bugüne kadar Birgün güzel gün yaşatmayı delinin teki
Olsun bir Gr üzülmem heralde Allah onu bildiği gibi yapsın

Her ne kadar eşim annesini bilse tanısa bile bunu ona söylemek zor benim için. Evliligimizin ilk zamanlarında bunu da konusmustuk, çocuğumuz olursa bunu kullanmanı istemiyorum, benim rizam dışında bir talepleri olmayacak demiştim, kabul etmişti eşim. Çünkü eşimin ablasının iki çocuğuna tepesi attiginda kötü davranan bir kadın.

Fakat kV çocuğumu görsün diye de kendimden taviz verip onunla gorusemem. Bunu yaparsam devamı gelir, eşimle huzurumuz kaçar.

Dedigim gibi planım, çocuk babasıyla vakit geçirebilir duruma geldiğinde birkaç saat görüşmelerine müsade etmek. Onda da eşimin zaten annesine güvenip çocuğu ona birakmayacagindan eminim. Giderken şart da koşarim zaten. Eşim annesinin şükür ki farkında.

En ufak bir sorun yasanirsa da o haklarını da kaybederler. Çünkü zerre güvenmiyorum artık. Çok üzücü bir durum ama malesef böyle.

Yine de hastaneye görmek için gelmek isterse müsade etmeli miyim kısmında takılıp kalıyorum.
Kvlerimiz aşağı yukarı benziyor aynı şeyleri yaşadım diyebilirim ama çocuklarım olunca tamamen değişti torunlarına hasret kalacaktı
En mantıklısı bu çocuk babasıyla vakit geçirebilecek yaşa geldiğinde görüşebilir
yoksa taviz tavizi getirir yaşadığınız huzırsuzluklar tekrar yaşanmaya başlar
ayrıca nişan yüzükleri için önünde diz çökme olayınızı ayakta alkışlıyorum bu kadar olgun bir davranışı haketmeyen bir insana karşı yapmanızı tebrik ederim
empati kuruyorum yapamazdım çok olgun alçak gönüllü bir insana benziyorsunuz bravo

Eşimin annesi ilk başlarda hiç istemedi beni. Esim annesinin sorunlu bir kadin oldugunu, onun haberi olmadan evlenmeyi teklif ettiginde bana, once annem sonra da ben karsi ciktik bu teklife. Annenin rizasini alana kadar cabala oglum, onun gonlu olmazsa yuvanizda huzur bulamazsiniz dedi annem. Esim Allah var cok cabaladi. Cabalarinin sonucunda da annesi benimle tanismaya razi oldu. Tanistiktan sonra da çok sevdi.

Saygıli bir gelin olabilmek için dik laflarina, cahil söylemlerine, taleplerine, her şeye güldüm geçtim. Sınıf ayrımı filan yapmıyorum, eşimin annesi gerçekten cahil bir kadın, annem üniversite mezunu kariyerli biri. Normalde paylasabilecekleri ortak bir noktaları yok. Fakat annem sırf benim mutluluğum için çok iyi arkadaş oldu kayinvalideme. Derttasi oldu. Onu anlamaya, yaşadığı zorlu hayatın onu bu hale getirdiği fikrine alışmaya başlamıştı.

Fakat kayinvalidem biz ona karşı anlayışlı davrandikca dozu artırdı.

Biz evlenirken tek kuruş yardımı olmadığı gibi (ki bu imkanı vardi) bir de eşim evlenirken kredi çekiyor diye yanımda eşime bir ton laf saydı. Güldüm geçtim.

Tesadüfen karşımıza çıkan bir kuyumcuda esimle yuzuklerimizi görüp beğendik ve satın aldik diye nisanimizdan 1 gün önce ortalığı ayağa kaldırdı. Nasıl ikimiz almışız yüzükleri... ona neden sorulmamis... nişana gelmeyeceğim dedi tutturdu. Gittim yanına. Önüne diz çöküp oturdum. Haklısın anne dedim. Cahillik ettik dedim. Bak biz seni çok seviyoruz, bundan sonrasına dahil olacaksın dedim. Annem bize getir oturalim sakinlessin dedi, anneme goturduk. Nişanda sorun çıkmadı böylece.

Mobilyaları secerken ben de geleceğim dedi. Peki dedim ama hayalim hep esimle ikimiz başbaşa karar verelim seklindeydi. Allah'tan gelen bir uyarı miydi, tesadüf mu bilemiyorum, kayinvalidem ayağını kırdı ve düğün tarihine kadar ayağı alcida evde oturdu. Ne yalan soyleyeyim duruma üzüldüm ama rahat rahat alisverisimizi yapabildigimize de sevindim.

Düğünden 1 hafta önce eşimin eşyalarını eve yerleştirmeye geldi esimle birlikte. Ben de erkek kardesimle onlara yardıma geldim. Olan orda oldu zaten. Daha tasinmadigim apartmanın önünde dizlerini dove dove ağlamaya, oğluna ben seni bugünler için mi doğurdum, bi kızın peşinden buralara taşındın diye bağırmaya ve hatta bu cümleleri kurarken daha argo kelimeler kullanmaya başladı. Kardeşim de ben de sustuk, o devam etti. Biz sustuk, o daha çok bağırdı. Sustuk, saçını başını yolmaya başladı.

Çıkardım parmagimdaki yüzüğü. Al dedim anne, oğlun evlenmesin, seninle yaşamaya devam etsin. Ben yokum. Çıktım gittim.

Eşim çok yalvardi sonra günlerce. Annemin psikolojisi iyi değil dedi. Yapamam ben annenle, ama o senin annen, sen kopamazsin, beni bırak annenle mutlu olun dedim. Dinlemedi. Şart kostum o zaman. Evlendikten sonra annesiyle asla gorusmeyecegime dair. Ama eşim istediği zaman, istediği kadar görüşebilir. Bunun onun en doğal hakkı ve evlatlık vazifesi çünkü.

Çünkü kV düğün günü de kiyametleri kopardı, illa benim evimden gelin çıkacak yoksa gelmiyorum düğüne diye tehdit etti eşimi. Eşim o kızın ailesi yok mu neden bizim evden gelin çıksın dedi diye ona o günü zindan etti. Düğünde de gece boyunca gelen davetlilere bile anlatmış durmuş -ne anlattıysa artık. Yetmemiş, ki benim için bardağı taşıran son damladir bu, annem hakkında küfürlü konuşmuş. Sonrasında kaç kişiden duydum bunu. Bizimle fotoğraf çekilmedi, eşim foto için cagirdiginda herkesin içinde bas bas bağırdı. Ve malesef bu sırada eşimin ablası, ablasının eşi ve eşimin dayısı da anneye destek verdi. Gariptir, son dakikaya kadar kV ni hayatına sokarsan evliliğin yürümez, hasta bizim annemiz/ablamiz diyen insanlardi bunlar.

1.5 sene önce en son düğünde gördüm hepsini.

Eşimin baba tarafiyla oldukça güzel bir ilişkimiz var, cok saygıdeğer insanlar. Eşimin anne ayrı baba bir ablası, kendi öz ablamdan farksız. Ama anne be anne tarafini affetmem imkansız.

Şimdi 20 haftalik hamileyim. Çevremdeki herkes kV bebeği görmeye gelmek isterse ne yapacaksın diyor. Benim olduğum yere gelmesin, çocuk babayla basbasa kalır duruma geldiğinde eşim istediği zaman götürebilir annesine diyorum. Bu da en az 3-4 ayı alır tabii. Belki daha fazla.

Bir yanim sırf eşim için, onun bir yani eksik kalmasın diye gelip görsün sonra yine koy aynı mesafeyi diyor. Diğer yanim bir kere taviz verirsen gerisi gelir diyor.

Yavrumu sağlıkla alayım kucağıma inşaallah, gerisi çözümü olacak şeyler ama bu konuyu esimle hiç konuşmuyoruz. Akıl danışma ihtiyacı hissediyorum.

Fakat saçma sapan yorumlar yerine gerçek empatiye ihtiyacım olduğu da lütfen unutulmasin.
Canım olaylar farklı olsa da sonuçta ben de eşimin ailesi ile görüşmüyoruz. Düğünümüze gelmediler etmedikleri küfür hakaret iftira kalmadı neler neler yaptılar anlatsam yok artık dersin. 2 buçuk aylık bebeğim var eşimin annesi daha görmedi. Ben de hamilelikte çok düşündüm gelirse nolacak diye boşuna dert etme kendine gerçekten ne istiyorsun kimse için kimseye tahammül etmek zorunda değilsin. Ha gelirse evine kovamazsın elbette ama gülmek zorunda da değilsin içinden geldiği gibi davranırsın. Baştan konuş eşinle. Asla hiçbirşeyi alttan alma. Bi laf vardır ya deveye diken insana...... O yüzden ne kadar iyi olsan da kıymeti olmuyorsa sen de kötü ol hiç değilse hakkını ver :KK71:

Siz fazlasiyla kibar ve olgun davranmissiniz. Inanin belki hicbirimiz yapamazdi bunu. Eşinizin size karşı anlayışlı olmasi cok guzel. Kayinvalidenizi bilen bilir zaten. Kime ne dedigi ne yaptigi önemli degil siz kendinizi biliyosunuz neticede. Insanlar ne der ne düşünür diye üzmeyin kendinizi. Kimse kimsenin ne çektiğini bilmez. Kayinvalideniz cok zor bi insan cok mantiksizca istekleri var.

Torunu olduğu için görmek hakki ama kesinlikle mesafenizi koruyun. Olabildigince az konusup ayni ortamda az bulunmaya çalışın.

Yine de hastaneye görmek için gelmek isterse müsade etmeli miyim kısmında takılıp kalıyorum.
yaşadıklarınıza çok benzer şeyler yaşamış biri olarak yazıyorum.kv dem tüm evlilik hayallerimi mahvetti.buna ragmen eşimin hatrına konuştum.eşim doğuma çağırmayalım sonra gelsin dedi.olmaz ilk torunu o da ilk defa babaanne olacak dedim.ahhh ahhh iyi niyetim her zamanki gibi başıma bela oldu.ameliyattan çıktığım andan başladı ( daha ayılamadan ) loğusalıgımın 8. günü evde buyuk bir kavga çıkardı beni ve çocugumu evden kovdu ( aralık ayında ) eşimde topladı annesinin eşyalarını otobuse bindirip evine yolladı.2 yıldır hiç görüşmedik konuşmadık çok rahatız bin şukur.

Evet bir kere taviz verirsen gerisi gelir.
Cok benzer olaylar yasamisiz. Delilere dusmussun sen de benim gibi. Cahillik ayri bisey dusman basina. Ben de kucumsemem aslinda insanlark. Iyi niyet guleryuz hosgoru olsa,herseh asilir.. Esimin ailesi de cahil. Anasi ilkokul mezunu ama burda bitmiyo is,bi vizyonu yok kendini gelistirmisligi yok. Hayatta hic bi konu hakkinda bi fikri yok haberleri izlemez yorumu yok..Annem de univ mezunu mesela. Aynen bizimkilerin de konusacak konusu yoktu annem iyi noyet ettikce telefonlara cikmamalar arayip sormamalar terslemeler vs cikti.. kiz istemeden sonra gorusulmedi nerdeyse dugune kadar.
Taki takmamalar,hatta nisanda ceyrek altin takmamalar. Kinada avcuma koyacagi altini bile getirmeyip son anda birinden tesadufen alip koymalar ve onu da sonradan beni lavaboya elimi yikama bahanesyle goturup almaya calismalar(vermedim)..
Esimin yuklendigi dugunu mahvetmeler.ev kirasi esyalar gelinlik vs vs hersey esim kredi cekip yapti anasigil hic bir katkida bulunmadilar. Durumumuz yok diyip cekildiler. Dugun icin cok ugrastik sirf istyorum diye yemekli yapti esim. Ama taki kesesini kaynanaya vermedim diye olay cikti dugunsalonunda. Muzikler sustu falan . Babasi bagirdi yumruk sallamaya calisti vs ortaliga zipladi hopladi tuttular. Twpemde dikiliyorlardi keseyi de almaya calisti anasi. Vermedim zorlaynca anneme verdm kuytu kosede. Vay efendim sanki hirsizlik yapmisim gibi bi hava takindilar. Onlara neyse halbuki altin benim. Size ne.
Hani harcasalar anlarim valla da verirdim harcasalar. Ama borca ben girmisim size noluyo..
Ha sunu da diyim. Esim evlenirken kendi calisip aldgi arabasini satip dugunu esyayi ev kirasi vs hep onla yapicakti. Ama anasinin ameliyat olasi tuttu birden ve esim arabasini satip ona harcadi. Bizim icin de kredi cekti para kalmaynca. Ailesi yardim etmedigi gibi dugunumuze de ettiler .. :KK43:
Benim annemle babamla tek bi kare fotografim yok dugunumde. Cekilemedik cunku. Dugunum yarida kesildi olay yuzunden..
Ben de fotolara bakmam videoyu hic izlemedim daha. 2.5yil oluyo evleneli...
Bi kizim var. O dogduktan sonra gormelerine izin verdm ve hala gorusuluyo. Pismanim....istersen ozelden konusabilirz..

T TheEnglishTeacher
Hastaneye gelmesin.yani en azindan dogum oncesi gorme..
Ben esime dedim istemiyorum bak dogum esnasinda bi de onun gerginligini yasamak istemyorum. Cocuk dogsun sonra cagririz oncesnde gormek istemyorm diye.. planli sez oldugu halde aniden dogurmusum gibi anlattk anasina. Dogum sonrasi aksam geldi hastaneye 1saat durdu geri gitti....

Ben bebegimi kesinlikle babasiyla tek basina o deli kadinin yanina gondermezdim.
Gorecekse sizin evinizde gorsun, siz bikac saatligine hava almaya cikin mesela ama bebegi bi yere gondermeyin.

Ben bebegimi kesinlikle babasiyla tek basina o deli kadinin yanina gondermezdim.
Gorecekse sizin evinizde gorsun, siz bikac saatligine hava almaya cikin mesela ama bebegi bi yere gondermeyin.
Kucucuk bebek zaten. Annesiz nereye gidicek. 3 4ay demis de konu sahibi. 4aylik bebek de kucuk. Bence annesi hep yaninda olmali. O kadini gormycem diye cocugu savunmasiz birakmamali yani bi delinin eline .. anne oldu artik katlansin illa gorusulcekse beraber gorussun :/
Ama tabi enn guzeli hic gorusmemek. Torun yeni mi geliyo akillarina boylelerinin bilmiyorum....

X