Eşimin ailesi beni eziyor mu?

Kültürlü kültürsüz kavramlarını dahi açiklayici bulmuyorken birine kultursuz demem imkansiz. Kime gore neye gore degil mi? 😁 Yo yöreye özgü yemeklerden bahsediyor. Onları daha sık yedikleri için, beğenmezsen yaparsın diyor. Ayrica tatlı vs yaptim da. O lafi duymak hoş olmuyor sadece. Yoksa ben kös kös oturan bir tip değilim zaten😁
Ben zaten kös kös oturan biri olduğunuzu iddia etmedim.Edemem de.Sizi tanımam etmem.
Bilmiyorum nerelisiniz,siz de nasıldır ama Türkiyenin bir çok yerinde özelliklede karadenizde kayınvalidenin gelin için özel yemek yaptığı çok nadirdir yani.
Ben gelinler hizmetçi gibi kullanılsın kafasında biri değilim asla.
Ama yemeğimi beğenmeyen biri içinde 2.kez yemek yapmam.
O yönden kayınvalidenizini anlayabiliyorum.
Bir de yaşıda varsa biraz kendi bildiği yemekleri yapar zaten sizin damak tadınıza uymaması normal.
O yüzden beklemeyin diyorum.Yapsa yine beğenmeyeceksiniz büyük ihtimalle.
Kültür meselesine gelincede madem kültür farkı olduğunun farkındasınız o zaman bunu böyle kabul edeceksiniz.Bu saatten sonra ne siz ne onlar değişir çünkü.
Dediğim gibi şaka mevzusu için değil bu söylediklerim.

Kayinvaliden ve ahalisi cok temiz patavatsız kisilermis.Adı şaka olmuş tabi ,hep öyle olur.Cevap ver ama hep sakayla.Hep onlar gibi.Gelin ne diyor derlerse de ,aa şaka yapiyordum dersin.Eşinin duruşu da guzel degil bu arada.Iki cift lafi yeter bu manasizliklarin önünü kesmeye.Ama her zamanki gibi ailesinin yaptiklarini duymazdan gelen sagir erkek modeli karsimiza cikıyor.

X