Eşimin ailesi ile bayram tatili

Eşinizle açık açık konuşup ortak karar alamadığınız bir evlilikte çocuk yanlış bir karar kusura bakmayın. Ya da bu özelliğinizi acilen değiştirin.
Tek bir konu başlığı ile esimle ortak kararlar alamadığım kanısına mi vardiniz? Esimle evlendik evleneli o kadar az konuda zit fikre sahip olduk ki,acaba gönlünü kirar miyim,hevesini kacirir miyim diye endise duyuyorum,o yüzden acildi bu konu basligi.

Açık açık söyleyecekseniz yani siz tamam demeden sizin valizinize girip gelecek halleri yok ya sonunda kabule dönüyordur iş onlar da geliyordur. Biz ikimiz gideceğiz sürekli sizinle tatil yapmak istemiyorum diyeceksiniz. He yine de ısrarla geleceğim diyen olursa sanmıyorum burası bana tuhaf geldi de hadi diyelim olursa haber vermeden gideceksiniz bu kadar basit.

Merhabalar. Büyük bir problem olmamakla birlikte içime dert olan bir şey için sizlere danışmak istedim. Kısa tutmaya özen göstereceğim,şimdiden fikir verenlere teşekkür ederim. Ilk kez konu açıyorum, hatam varsa kusura bakmayin.

Evleneli 3 yıl oldu,pandemi döneminde evlendim. Balayına gidemedik yasaklardan dolayı, zaten kış dönemi idi. Sonra alnıma yazılmış bir kara yazı gibi asla kocamla baş başa tatil yapamadim. Bir kez benim ailem ile tatile gittik,sonra eşimin ailesi ile,sonra yine,sonra yine,sonra yine... baş başa plan yapıyoruz,görümcem atlıyor ben de gelicem,beraber gidelim. Eşim açık açık belki baş başa gitmek istiyoruz,niye sormuyosun falan dedi ama günün sonunda ne olduysa o tatile beraber gidildi. Tatil anlayışları ailecek bana uymuyor,gittikleri yerleri sevmiyorum. Tatil yapma şekilleri de sıkıcı geliyor. Kavga gürültü olmuyor asla,severim de esimin ailesini ama istemiyorum. Simdi yine tatil gundemde. Bize mevki olarak cok uzak bir yere gitmek istiyorlardi.Kucuk bebegimiz var,biz gelemeyiz dedik. Biz gelemiyoruz diye plani iptal etmisler. Yeni bir plan yapiliyor,yine biz dahil ediliyoruz israrla. Esime istemedigimi belli ettigimi düşünüyorum, direkt istemiyorum demek de istemiyorum,neticede ailesi. 2 gun de olsa cekirdek ailem ile tatil yapmak istiyorum, abartiyor muyum? Bir de evimden uzun zaman ayri kalmak beni cok yıpratıyor, zaten bayramdan cok once gidecegiz,sonrasinda da bu tatil olayı olmasi da geriyor beni. Bebegim cok kucuk,hemen duzeni bozuluyor.
Dusuncelerinizi merak ediyorum,teşekkür ederim.
İkili oynayarak ne zamana kadar tahammül edeceksiniz açıkça hayır demek varken ...

Bir insan nasıl eşinden bu kadar çekinir benim de aklım bunu almıyor ? Nasıl ailesinin her dediğine evet der ? Kendi fikirlerinden hayatınızdan bu kadar taviz vererek nasıl yaşıyorsunuz gerçekten aklım almıyor
Olur mu koca çok önemli, AlimAllah kaçar falan...

siz tam 5 kere ailelerle tatile gitmişsiniz zaten
adama açık açık tatile baş başa gitmek istediğinizi söylemeniz gerekiyor
yani siz, kocanız ve bebeğiniz. hepsi bu
yani ailenle gitmek istemiyorum demek yerine ben seninle baş başa olmak istiyorum
hiç baş başa gidemedik hep ailenle gittik
senelerdir hayal ettiğim şey sadece sen ben ve bebeğimizle yapacağımız bir tatil demelisiniz
genç insanlarsınız muhtemelen, aranızda mutlaka bi tutku, şehvet falan vardır
bunu da kullanabilirsiniz gerekirse . sonuçta baş başa yapılan bi tatil aşkınıza da iyi gelir. bunu kullanın
erkekler öyle ima etmekten , tavırla belli etmekten falan anlamaz. direkt söylemeniz lazım
eğer baş başa giderseniz ve o tatil çok güzel geçerse adam bi daha asla ailesiyle gitmek istemez emin olun

Siz eşinizin ailesiyle birlikte ya da aynı binada falan mı yaşıyorsunuz? Çünkü bu her yere beraber gitme olayını genelde birlikte yaşayanlarda gördüm. Ha bu arada yine yanlış.
Tatil arada kalabalıkla güzel olur ama başbaşa tatilin yerini asla alamaz. Eşiniz, ailesi kırılmasın diye kaçırdığınız şeyden daha haberiniz yok.

Benim kayınvalidem eşime demişti bir gün: “ben de sizinle tatile gelsem iyi olur” eşim de şey demişti “ya anne bunca yıl beraber yaşadık, karımla çocuklarımla geçireceğim özel zamanı niye senin hastalıklarınla stres yapayım tatilde, sana oralar gitmez, bekar oğlun var onunla kaplıcaya falan git ben yeri ayarlarım”🤣 tabi bekar oğluyla gider mi hayır bize musallat olacak. Ha biz kendisini tek tatile göndermeyi de teklif ediyoruz fakat kabul etmiyor. İşim yok bi de kaynana görümce çekeceğim korkunç!
Siz niye söyleyemiyorsunuz hayret bi şey! Düşüncesi bile kötü bence!

Merhabalar. Büyük bir problem olmamakla birlikte içime dert olan bir şey için sizlere danışmak istedim. Kısa tutmaya özen göstereceğim,şimdiden fikir verenlere teşekkür ederim. Ilk kez konu açıyorum, hatam varsa kusura bakmayin.

Evleneli 3 yıl oldu,pandemi döneminde evlendim. Balayına gidemedik yasaklardan dolayı, zaten kış dönemi idi. Sonra alnıma yazılmış bir kara yazı gibi asla kocamla baş başa tatil yapamadim. Bir kez benim ailem ile tatile gittik,sonra eşimin ailesi ile,sonra yine,sonra yine,sonra yine... baş başa plan yapıyoruz,görümcem atlıyor ben de gelicem,beraber gidelim. Eşim açık açık belki baş başa gitmek istiyoruz,niye sormuyosun falan dedi ama günün sonunda ne olduysa o tatile beraber gidildi. Tatil anlayışları ailecek bana uymuyor,gittikleri yerleri sevmiyorum. Tatil yapma şekilleri de sıkıcı geliyor. Kavga gürültü olmuyor asla,severim de esimin ailesini ama istemiyorum. Simdi yine tatil gundemde. Bize mevki olarak cok uzak bir yere gitmek istiyorlardi.Kucuk bebegimiz var,biz gelemeyiz dedik. Biz gelemiyoruz diye plani iptal etmisler. Yeni bir plan yapiliyor,yine biz dahil ediliyoruz israrla. Esime istemedigimi belli ettigimi düşünüyorum, direkt istemiyorum demek de istemiyorum,neticede ailesi. 2 gun de olsa cekirdek ailem ile tatil yapmak istiyorum, abartiyor muyum? Bir de evimden uzun zaman ayri kalmak beni cok yıpratıyor, zaten bayramdan cok once gidecegiz,sonrasinda da bu tatil olayı olmasi da geriyor beni. Bebegim cok kucuk,hemen duzeni bozuluyor.
Gideceğiniz tatilden önce neden haberleri oluyor ?

Siz karsilastiginiz ilk problemde "koca"nızı boşarsınız dilerseniz. Ben hayatimdaki insani kendim kadar kiymetli bulduğum icin duygularını önemsiyorum, sanmiyorum ki anlayasiniz.
Aslında üyeler size şunu soruyor: Sizin eşinizi önemsediğiniz gibi tatil konusunda eşiniz neden sizi önemsemiyor?

Eşiniz "ben plan yaptım allonsye sürpriz olacak oyüzden size de söyleyemem yerini" desin. Gitmeyin, gelmesinler. Bu ne ya bir iki olur tamamda her tatil beraber ne o öyle ördek ailesi gibi.

Siz karsilastiginiz ilk problemde "koca"nızı boşarsınız dilerseniz. Ben hayatimdaki insani kendim kadar kiymetli bulduğum icin duygularını önemsiyorum, sanmiyorum ki anlayasiniz.
Ne alaka , daha isteklerinizi söylemekten acizsiniz, ödünüz kopuyor kocanız size höt der diye , ben problemlerimi İsteklerimi eşimle paylaşırım sonuçta evlilik böyle bisey , eşimin ve ailesinin keyfi bozulacak diye kendi isteklerimden vazgeçemem, siz bu şekilde kendinize zulmediyorsunuz, ayrıca sana direk boşan diyen yok ki , neden eşine gerçekleri söylemiyorsun diyoruz, bu şekilde yaşamak zor olsa gerek , düşünsene hissetmediğin, istemediğin şeylere evet diyerek olmadığın biri gibi davranmak asla bana göre değil, eşiniz eğer size değer veriyorsa zaten sizi direk anlar yanlış falan da anlamaz tabi gerçekten değer veriyorsa, değer vermiyorsa da yanlış anlama , alınma vs gibi manipülasyonlar ile sizi ve duygularınızı sabote eder, olmadığınız bir insan gibi davranmayı bırakın diyoruz boşanın demiyoruz, ne kadar da korkuyorsun böyle🙄 hiç bana göre değil o yüzden tuhafıma gitti açıkcası, düşünsene evlisin ve sürekli eşin ve ailesinin keyfine göre mutsuz bir hayat yaşıyorsun ama kimseye de bisey belli etmemeye çalışıyorsun, çok zor çok...

Peki sizin hevesleriniz ve kirilan gönlünüz? Bunlar icin kimse endişe duyuyor mu?
Tatil planinda sizin fikriniz aliniyor mu?
Aslında eşi de ailesi de herseyin farkında ama hepsi safa yatıp anlamamazlıktan gelip keyiflerine bakıyorlar, Konu sahibi en ufak bisey dese direk manipule edecekler, aaaa sen yoksa bizi istemiyor musun diye...

şu insanlar ne anlıyorlar koloni halinde yaşamaktan veya tatil gitmekten bilmiyorum. tatil yerler zaten yeterince kalabalık bir de tanıdık insanlarla ay of fenalık gelir bana. herkes kendi çekirdek ailesi ile gitsin tatile ne o öyle vıcık vıcık bir sürü insan? hiç sevmem valla. kendi ablamlari da istemem eşimin kardeşini vs de. gider kafamı dinlerim mis gibi. haa küçük bebekle bu çok mümkün görünmüyor ama neyse. ayrica ima ederek ben kocama birsey anlatamıyorum belli ki sizde anlatamayacaksiniz o yüzden direkt konuşmayı deneyin

E o zaman koca kirilmasin diye gorumcelerle tatile devam 💁‍♀️
Kimse demiyor ki gidin dava açin
Ben ailenle tatile gitme olayina sicak bakmiyorum bir daha bu tarz plan yapilmasin demek zor degil
Zaten zorsa vardir bi sorun
Boyle seyler konusulamayacaksa, evlilik kadinin herseye "he" demesiyle yürüyor demektir

Bayram yaklaştıkça bayram ve ailele konuları artacak 🙈
Net olmazsanız sürekli dahil ederler. Biz kendimiz ayarladık gidiyoruz bitti gitti küsen küssün. Sizde bir ailesiniz
Yapışıyorlar sülük gibi çiftlere. İllallah geldi artık valla ben bile daha yeni evliyim tek bayram geçirdim evli öğk geldi yani tövbe yarabbim bayram gelicek diye üzülüyorum

X