Eşimin ailesi ile bayram tatili

Yapışıyorlar sülük gibi çiftlere. İllallah geldi artık valla ben bile daha yeni evliyim tek bayram geçirdim evli öğk geldi yani tövbe yarabbim bayram gelicek diye üzülüyorum
Evet bende sevinirdim bayram geliyor diye hiç sevinmiyorum

Bu zamana kadar balayı konusunda en salak insan olabilirim. Pandemide evlendim. Eşimin memlekette evi müsait diye oraya gidelim en azından dedik. Peşimize görümcem kaynanam kayınpederim takıldı. Safım gelsinler nolcak dedim. O günden sonra her bayram her tatilde hatta denizdir başka konudur görümcem plan yapmaya başladı.
Bütün iyi niyetimi o an bıraktım. Ramazan bayramında sormadan köy planı yaptılar. Eşime her bayram gitmeyeceğimi çalıştığımı ekonomik olarakta istemediğimi söyledim. Ayılıp bayıldılar umrumda değil. Cumhurbaşkanı bi ara kapanma yaptı komple köye gittiler adam konuşmasını bitirmeden kaynanam damladı hadi köye izin almayacakmısın diye. Almayacağım ne münasebet dedim.
O bayramda günü birlik gezinti yaptık. Görümcem burdaydı çağırmadım bile. Yıllık iznimde bungolov ayarladım. Hepsi köydeyken biz eşimle bungolovangittik. Ailedir köydür seviyordur banane ya benimde canım var. Alışıyorlar bacım alışıyorlar. Akrabaları lafta çarptı. Annenler burda siz ayrı yerde aranız mı bozuk dediler. Yoo bizim başka planımız var dedik. Başbaşa fethiye villaya gittik. Görümcemi kimseye çağırmadım. Neden zehir edeyim ? Ben dicem bugün gezmek istemiyorum onlar dicek gezelim. Hiçbir iyi niyetten anlamıyorlar.
Sizinde öyle. Alışmışlar verdiğiniz tepkiyle kötü olucaksınız ama olun. Direk istemiyorum diyin. Hatta yüzlerine karşı diyin. Daha kibar olabilirsiniz. “ biz başbaşa tatil yapmak istiyoruz ona göre planlama yapacağız bizi beklemeyin” . Sonradan katılında çok hoşlarına gidiyor birlikte olunca kıymetiniz olmaz. Kurbanda giderim mesela köye. Çok arıza çıkarmam. Senede 1 olan birşey. Amma ve lakin biz kendimize göre gideriz. Ne zaman izinliysem o zaman gideriz. Uymayan otobüsle gider. Ben arabada tıkış tıkışta sevmiyorum. Yinede neyse diyorum. Bayramdır 1 keredir. 2 den fazlasıda batar bana mesela. Milletin rahatı için almadım arabayı.

Bu zamana kadar balayı konusunda en salak insan olabilirim. Pandemide evlendim. Eşimin memlekette evi müsait diye oraya gidelim en azından dedik. Peşimize görümcem kaynanam kayınpederim takıldı. Safım gelsinler nolcak dedim. O günden sonra her bayram her tatilde hatta denizdir başka konudur görümcem plan yapmaya başladı.
Bütün iyi niyetimi o an bıraktım. Ramazan bayramında sormadan köy planı yaptılar. Eşime her bayram gitmeyeceğimi çalıştığımı ekonomik olarakta istemediğimi söyledim. Ayılıp bayıldılar umrumda değil. Cumhurbaşkanı bi ara kapanma yaptı komple köye gittiler adam konuşmasını bitirmeden kaynanam damladı hadi köye izin almayacakmısın diye. Almayacağım ne münasebet dedim.
O bayramda günü birlik gezinti yaptık. Görümcem burdaydı çağırmadım bile. Yıllık iznimde bungolov ayarladım. Hepsi köydeyken biz eşimle bungolovangittik. Ailedir köydür seviyordur banane ya benimde canım var. Alışıyorlar bacım alışıyorlar. Akrabaları lafta çarptı. Annenler burda siz ayrı yerde aranız mı bozuk dediler. Yoo bizim başka planımız var dedik. Başbaşa fethiye villaya gittik. Görümcemi kimseye çağırmadım. Neden zehir edeyim ? Ben dicem bugün gezmek istemiyorum onlar dicek gezelim. Hiçbir iyi niyetten anlamıyorlar.
Sizinde öyle. Alışmışlar verdiğiniz tepkiyle kötü olucaksınız ama olun. Direk istemiyorum diyin. Hatta yüzlerine karşı diyin. Daha kibar olabilirsiniz. “ biz başbaşa tatil yapmak istiyoruz ona göre planlama yapacağız bizi beklemeyin” . Sonradan katılında çok hoşlarına gidiyor birlikte olunca kıymetiniz olmaz. Kurbanda giderim mesela köye. Çok arıza çıkarmam. Senede 1 olan birşey. Amma ve lakin biz kendimize göre gideriz. Ne zaman izinliysem o zaman gideriz. Uymayan otobüsle gider. Ben arabada tıkış tıkışta sevmiyorum. Yinede neyse diyorum. Bayramdır 1 keredir. 2 den fazlasıda batar bana mesela. Milletin rahatı için almadım arabayı.

Benim hep sahte bungalov villa vs diye dolandırılma korkum var
Nerelere gittiniz acaba 😄😁

Merhabalar. Büyük bir problem olmamakla birlikte içime dert olan bir şey için sizlere danışmak istedim. Kısa tutmaya özen göstereceğim,şimdiden fikir verenlere teşekkür ederim. Ilk kez konu açıyorum, hatam varsa kusura bakmayin.

Evleneli 3 yıl oldu,pandemi döneminde evlendim. Balayına gidemedik yasaklardan dolayı, zaten kış dönemi idi. Sonra alnıma yazılmış bir kara yazı gibi asla kocamla baş başa tatil yapamadim. Bir kez benim ailem ile tatile gittik,sonra eşimin ailesi ile,sonra yine,sonra yine,sonra yine... baş başa plan yapıyoruz,görümcem atlıyor ben de gelicem,beraber gidelim. Eşim açık açık belki baş başa gitmek istiyoruz,niye sormuyosun falan dedi ama günün sonunda ne olduysa o tatile beraber gidildi. Tatil anlayışları ailecek bana uymuyor,gittikleri yerleri sevmiyorum. Tatil yapma şekilleri de sıkıcı geliyor. Kavga gürültü olmuyor asla,severim de esimin ailesini ama istemiyorum. Simdi yine tatil gundemde. Bize mevki olarak cok uzak bir yere gitmek istiyorlardi.Kucuk bebegimiz var,biz gelemeyiz dedik. Biz gelemiyoruz diye plani iptal etmisler. Yeni bir plan yapiliyor,yine biz dahil ediliyoruz israrla. Esime istemedigimi belli ettigimi düşünüyorum, direkt istemiyorum demek de istemiyorum,neticede ailesi. 2 gun de olsa cekirdek ailem ile tatil yapmak istiyorum, abartiyor muyum? Bir de evimden uzun zaman ayri kalmak beni cok yıpratıyor, zaten bayramdan cok once gidecegiz,sonrasinda da bu tatil olayı olmasi da geriyor beni. Bebegim cok kucuk,hemen duzeni bozuluyor.
Dusuncelerinizi merak ediyorum,teşekkür ederim.
Bızim degıl sızın dusuncelerınız onemlı

"Biz daha balayına bıle gidemedik ne zaman halletmeyi dusunuyosun paşa efendi?"
Dıyebılırsınız

Site adı verebilir miyim🤣
villa ve bungalov için özelden bana da yazabilir misiniz ? memnun kaldıysanız tabii :)
o konuda çok fazla dolandırılma durumu oluyor o nedenle mutlaka gerçekten gidip kalan insanların verdiği yer isimlerini ciddiye alıyorum
bu sene ben de bungalov düşünüyorum ama dolandırılma ihtimali beni de korkutuyor :KK70:

Benim kayınvalidem eşime demişti bir gün: “ben de sizinle tatile gelsem iyi olur” eşim de şey demişti “ya anne bunca yıl beraber yaşadık, karımla çocuklarımla geçireceğim özel zamanı niye senin hastalıklarınla stres yapayım tatilde, sana oralar gitmez, bekar oğlun var onunla kaplıcaya falan git ben yeri ayarlarım”🤣 tabi bekar oğluyla gider mi hayır bize musallat olacak. Ha biz kendisini tek tatile göndermeyi de teklif ediyoruz fakat kabul etmiyor. İşim yok bi de kaynana görümce çekeceğim korkunç!
Siz niye söyleyemiyorsunuz hayret bi şey! Düşüncesi bile kötü bence!

Eşinizi tebrik ediyorum. Kocanız merhametli ve güzel bir adam. Herşeyin farkında.

Her nedense kız anneleri böyle tuhaflıklarla karşımıza çıkmıyor. Erkek anneleri bekar oğulları ile vakit geçirmek yerine evli oğullarına kancayı takıyor.

Yok yürüyemiyorum yavaş olun , yok şekerim çıktı , çocuklar susun kafam kaldırmıyor..
yılda bir kere tatil yapıyorsun onu da burnundan getiriyorlar.

Benim kayınvalidem, eşimle balayına gittiğimizin ertesi sabahı uçakla istanbul'dan fethiye'ye geldi süpriz yapmışmış ve bizim kaldığımız odanın yanı dolu diye kıyameti kopardı. Alt kattaki odaya yerleşti ama eşim de gece olunca annesi yalnız kalmasın diye yanında uyuyacağını söyleyince ben izah etmeye çalışmaktan tükendiğim için sessizce otelden ayrıldım.

tabii çok daha kötü olaylar yaşattılar bana ama boşandım kurtuldum.

Keşke benim de böyle bir eşim olsaydı. Karısının arkasında duran adamların sayısı öylesine az ki. Kocanızın değerini bilin.

Sizin diliniz yokmu tatil konusuldugunda biz basbasa biseyler yapacagiz bizi dahil etmeyin baska zaman sizinle de biryerlere gideriz diyn guleryuzle israr ederlersede yine cevaplarini verin hayir bizim kararimiz bu diyin herseyi esinizin soylemesini beklerseniz yandiniz. Bu konuyu esinizle de konusun agzimiz bir olsun ben ailenle degil yanliz tatil istiyorum sorarlarsa ben bu sekilde konusucam bilgin olsun diyebilirsiniz sinirlarinizi cizmeyi kendiniz basaricaksiniz

Eşinizi tebrik ediyorum. Kocanız merhametli ve güzel bir adam. Herşeyin farkında.

Her nedense kız anneleri böyle tuhaflıklarla karşımıza çıkmıyor. Erkek anneleri bekar oğulları ile vakit geçirmek yerine evli oğullarına kancayı takıyor.

Yok yürüyemiyorum yavaş olun , yok şekerim çıktı , çocuklar susun kafam kaldırmıyor..

Benim kayınvalidem, eşimle balayına gittiğimizin ertesi sabahı uçakla istanbul'dan fethiye'ye geldi süpriz yapmışmış ve bizim kaldığımız odanın yanı dolu diye kıyameti kopardı. Alt kattaki odaya yerleşti ama eşim de gece olunca annesi yalnız kalmasın diye yanında uyuyacağını söyleyince ben izah etmeye çalışmaktan tükendiğim için sessizce otelden ayrıldım.

Keşke benim de böyle bir eşim olsaydı. Karısının arkasında duran adamların sayısı öylesine az ki. Kocanızın değerini bilin.
Kaçtır yorumda görüyorum seninki gibi kv ve koca ben ömrü hayatımda görmedim. İyi bari deli ya da katil olmadan kurtulmuşsun. Valla bak çocuk da yokmuş Allah kurtarmış.

Kaçtır yorumda görüyorum seninki gibi kv ve koca ben ömrü hayatımda görmedim. İyi bari deli ya da katil olmadan kurtulmuşsun. Valla bak çocuk da yokmuş Allah kurtarmış.

Travmatik izler bıraktı maalesef.
Bazı geceler kabuslar görüyorum. Eski eşimi değil kayınvalidemi görüyorum.
Metroda, otobüste, markette kayınvalideme benzeyen kadınları gördüğümde kalp çarpıntılarım başlıyor, ateş basıyor, titremelerim başlıyor. Bu yüzden tek başıma sokağa pek çıkmıyorum. İş arkadaşlarım çok iyi haftasonları onlar gelip arabayla alıyor beni bazen ailem kuzenlerim götürüyor biryerlere. Yoksa olduğum yerde yığılıyorum. Kullandığım amtidepresanların yan etkisiymiş.

Benim gibi pek çok mağdur kadın var. Başlarda benim de annem inanmıyordu ve de çevrem. İspat etmeye başladığımda şok oldular.

Ay inanamıyorum. Allah onları bildiği gibi yapsın. Teşekkürler bu arada 🙏

Eşiniz zihninizi okuyamaz, açık bir şekilde söylemeniz lazım. İnsan eşinden de bu kadar çekinir mi bi garipsiniz.

Biraz safliga giriyor sizinki. Bastan bir sey demediginiz icin devami gelmis
Binde bir beraber attil yapilir ama sürekli özel hayatmi kalir insanada.

Travmatik izler bıraktı maalesef.
Bazı geceler kabuslar görüyorum. Eski eşimi değil kayınvalidemi görüyorum.
Metroda, otobüste, markette kayınvalideme benzeyen kadınları gördüğümde kalp çarpıntılarım başlıyor, ateş basıyor, titremelerim başlıyor. Bu yüzden tek başıma sokağa pek çıkmıyorum. İş arkadaşlarım çok iyi haftasonları onlar gelip arabayla alıyor beni bazen ailem kuzenlerim götürüyor biryerlere. Yoksa olduğum yerde yığılıyorum. Kullandığım amtidepresanların yan etkisiymiş.

Benim gibi pek çok mağdur kadın var. Başlarda benim de annem inanmıyordu ve de çevrem. İspat etmeye başladığımda şok oldular.

Çok üzüldüm, savaş sonrası travma yaşayan insanlar gibi anlattın. Ama kurtulmuşsun çok şükür. Bunu eskiden ömrünce yaşayan kadınlar vardı. Ömrün boşa gitmiş değil. 🌸🌸

Bu konular açık açık konuşulmalı, ailenle bir problemim yok ama tatile gideceksek çekirdek ailemle gitmek istiyorum diyebilmelisiniz.
Burada çok fazla eşimin kalbini kırarım diye söylenmeyen konular görüyorum. Rahatsız olduğum bir şey varsa söylerim o da fikrini söyler ortak bir yol buluruz. Böyle konularda hep kadın kendinden ödün veriyor. Birikiyor birikiyor sonrada erkek yapmasaydın, gitmeseydin diyor.

İnstagramdan almayın sakın. Hepsi dolandırıcı nerdeyse. Hepsibungolovdan kiralamıştık biz. Villayıda çol fazla villa sayfası var. Villacıö hepsivilla gibi. Ekonomi ve tatilinize göre seçebilirsiniz. Şimdi komple kaynanam görümcem köye gidyor bayramda kocamı daralıyorum bizde bişeylerrr yapalım diye. Benzin 42 lira desede vaz geç me ye cemmm🤣🤣

Zaten tavrı doğru düzgün insanlar için konu açılıyor yoksa herkes zorba değil sitede. Ama zorba insan sayısı da çook fazla. Dillerinin kemiği yok hep kötülük yapma insanın canını acıtma derdindeler. Mesela bi konu açılsın biri kötü bir yorum yapsın alkışlar beğeniler havada uçuşuyor birbirini gazlayan kötü insan çok.

X