Eşimin Ailesi

Hiçbir konuda hayır demeyi bilmeyen, dengeyi kuramayan eşiniz.
Öncelikle çalışan ve küçük çocuğu olan bir kadın olduğunuzu, eşinizin iyi anlaması gerek. Bunun için ondan her konuda yardım isteyin.Ev işleri, çocuğun bakımı gibi konularda birçok işi beraber yapmalısınız. Bütün yükü üstünüze sırtlayıp, sürekli onu rahat ettirme durumunda olmayacaksınız. Yorulduğunuz zamanda ev işini falan filanı tam yapmaya çalışmayın.En elzem olan neyse onu yapın gerisi kalsın. Sizin de dinlenmeye, gezmeye, kafa dağıtmaya ihtiyacınız var.
Ailenin herşeye karışması konusunada çözümü ancak eşiniz bulur. Siz eşinizle konuşun. Anne babasının fikirlerini dinlesin. Ama, evimize ve bizimle ilgili kararları beraber almalıyız deyin.
Bence erkekler biraz idare edilmeye ve yönetilmeye muhtaçtırlar. Doğru kanaldan girerseniz istediğiniz sonuçları alırsınız.
Görümcenize de bayramda kaç gün gelecekse, sınırlandırın. Bayram için başka planlarınız varsa ona göre şimdiden eşinize söyleyin. Bir planınız yoksa bayramı evde geçirecekseniz, siz ondan daha çok gezin, tozun. Eve gelince de çok yoruldum ben deyip, atın kendinizi yatağa. Bırakın eşiniz düşünsün biraz.

Bence sorun aile de değil eşinde. Herkes evladına, kardeşine düşkündür ama aradaki dengeyi kuracak olan eşin kusura bakma..

Okurken sinirlerim bozuldu. Bence eşiniz size hak verse bile içten içe tabi o da . Ailesiyle ters düşmemek için daha doğrusu belki de dislanmamak için ses etmiyor. Sizin belki de daha fazla tepkinizi ortaya koymanız gerekebilir.

Aileyi suclayamam yüz veren esiniz. Eşiniz gerçekten bu duruma çok üzülse bence sınır koyardı. Benim kv de bana çok iyidir ama eltimle bazen cekişir .nedeni iki kardesin farkli olması. Eşim den çekinir . Ama kaynımdan çekinmez. Bu da onlarda soruna neden oluyor. Görümcenize çokta güzel 'gelme abla 'diye bilirdi. Allab sabır versin. Sınirlenmekte haklısiniz

Kv oglunu operde severde, kolunada girip gezerde bundan ne diye rahatsiz oluyorsunuz ki, ne zorluklarla cocuk yetistiriyoruz, evlenince annelik bitiyormu ??
Duygular koreliyormu ?
Kocanizi annesinden kiskanmayi birakin.

Gorumce konusuna gelince belliki esi ile ilgili problemleri var ve kardesi ona iyi geliyor destek oluyor.
Calisan insanin evine bayramda gelmesi dogru degil heleki hizmet beklemesi hic degil bu konuda size hak verebilirim.

11 yasindaki cocugun dayisina olan sevgisini bile kiskaniyorsunuz, nolmus yani dayi beni suraya gotur diyosa, bu kadarmi kalbiniz kati, kendi agzinizla soyluyorsunuz babasindan sevgi, ilgi gormuyor diye.
Dayisi sevse, goturse oyuncak vs alsa nolur yani icinden geliyor demekki, o cocuk sizin hicbirseyiniz degil ama esinizin yegeni canindan parca.

Annesi doğurup büyütüp kaç yaşına getirmiş oğlunu öpemez mi yani? Bir de sanki ayıp bir şey gibi yazmışsınız oğlum diyor şap diye öpüyor falan. Oğlunuz mu vardı dikkat etmedim ama umarım sizin gibi annenin oğlunu öpmesine bile laf yapan bir geline denk gelmezsiniz.
11 yaşındaki yeğeninden, ablasına, annesine herkese bir dünya laf söylemişsiniz o kadar gereksiz ki bu yaptığınız iş eşinizde bitiyor. Zaten hep böyleymiş değişmemiş siz değişir diye kumar oynamış evlenmişsiniz. Eğer eşiniz isterse bu durumların hiçbiri yaşanmaz biliyorsunuz değil mi? Üzülmesin yazıp durduğunuz eşinize toz kondurun biraz da fark edin tüm yanlışın onda olduğunu

Bi cinnet her şeyi çözer eşin önce bi kendine gelsin ailesi olduğunu hatırlasın. Çalışan kadından hizmet bekliyorlar tatilde millet uyanık görümcende kocasıyla otursun bi zahmet.

Eşim çok ince,çok düşünceli bir adam demişsiniz.
Emin misiniz?
Bu kadar düşünceli bir adamın,eşini de düşünüp eşiyle ailesi arasında denge kurması beklenir.
Eşinizin ailesinin hatalı olduğu taraflar var bununla birlikte eşiniz de sütten çıkmış ak kaşık değil.
Ayrıca kv için söylediğiniz 'eşimin koluna girip gerine gerine gezer sanki eşi ben değilim de o' yakıştırmanız gerçekten çok çirkin.
19 yaşında bir oğlum var,ilerde evlense,
dışarda gezerken boş bulunup koluna girsem, gelinimiz böyle mi düşünecek?Allah muhafaza.
Oğluma sarılıp öpemeyecek miyim evlenince?

Kv ve görümce elbette görüşmek isteyecekler böyle bir hakları var eğer yıl içinde çok sık görüşemiyorlarsa.
Ama gorumcenin davet edilmeden eve gelip hizmet beklemesi çok yanlış.
Bir kere bunu bırakın.
Ben de hep bu tatili bekledim dinlenmek için tüm yıl çok yoruldum mesajını bol bol eşinize ve gorumceye verin.
Bırakın yemek olayını eşiniz halletsin çayı falan da o demlesin siz çocuğunuzla ilgilenin sürekli.
Veya farklı bi plan yapın kendi ailenizle .

cidden sizi bebeğinizle bırakan eşinizi düşünüyorsunuz ama kendinizi değil öyle mi? bu adamı nasıl affettiniz acaba merak ediyorum? siz tepki vermezseniz asla düzelmez bunu da size söylemiş olayım. eşinize tepkinizi gösterin ya çizgi çeksin her şeye evet demesin ya da ailesinin yanına taşınsın sizde rahat edin.

Gorumce kisisi gitsin annesinde kalsin. ,niye size musallat oluyorki hatta diyin hep beraber annenlere gidelim beraber gidin onu orda birakip gelin

Esiniz iyi bir insan olabilirr ama iyi bir es olmadigi kesin! Eger esiniz hayir diyemiyorsa alin cocugunuzu ya ailenize gidin ya da herhangi bir yere tatilr gidin, esinize soyleyin ablasina planimiz var desin diyemezse evde ablasiyla otursun o

Şimdi geçenlerde tanıdığım bir psikoloğun yerel gazetede çıkan makalesinde okuduğuma göre küçüklüğünde annesi tarafından çok üzerine düşülmüş, pohpohlanmış erkekler hanımlarını ihmal ediyormuş. Hatta eşinden gereken ilgiyi görmeyen kadınlar oğullarını eşlerinin yerine koyuyormuş. Burada adamın üstüne abanan iki kadın görüyoruz. Böylesi bir durumda adamı suçlamanın anlamı yok. Saçmaladığının farkında değil, içsel kodlarına göre durum normal çünkü sorun yok. Tedavi isteyen bir durum ama olur mu bilemem

Eşiniz artık ailesinin siz olduğunun farkına varamamış. Bu yazdıklarınızı aynen ona okutun gayet güzel bir dille anlatmışsınız anlar bence. Birde lütfen biraz dik durun gelmesini istemiyorsanız istemiyorum diyin eşinize. Görümcenin yüzsüzlüğü de başka bişey zaten

Canim eşin için çok ince çok düşünceli demişsin ama bana tam tersi gibi geldi.neden seni düşünmüyor bu kadar yıpratiyor ozaman.heleki çalişan bir bayansın çocuğunda var.ailesini düşündüğü kadar senide düşünmeli.ablası geleceği zaman mesela bir bahaneyle kırmadan geri çevirebilir.ben de ilk evlendiğim zamanlar görümcemler devamli bana gelmek istiyorlardi. bazi sebeplerden dolayi kayinvalidem bendeydi çünkü.ki bir de çalişiyordum.baktm olacak gibi değil bir zaman sonra bahanelerle geri çevirmeye başladm.öyle böyle geliş gidişlerini kestim.eşine de yansitmak zorunda değilsinki.mesela " beni şuraya götürmen lazm ama bugün şurada şu işim var " olmasa bile varmş gibi yapip geri çevirebilirsin.Ben sırf gelmesinler diye işim olmadiği halde dışarı çıktığımı bilirim yada başkasına gidecekmiş gibi yaparm sonradan vazgeçerim flan ayrica görümcen neden sana geliyor annesinin babasının evi dururken.ozaman sende annenlere git.yada fırsat verme daha önceden eşinle tatil planı flan yap.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…