EŞİMİN AİLESİ

Bilge_yagmur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2018
11
20
İnsanlar ne kadar acımasız. Annenizle babanızın ayrı olmaları bir eksiklik, bir kusur, utanılacak bir şey değil. Utanması gereken kayınvalide müsveddesi. Siz olanca iyi niyetinizle davranırken sizi acımasızca vurmaktan, yaralamaktan zevk almış. Bu fırsatı vermeyin. Cahille sohbeti kesin.
 

sandriyon

6.takim 🌼🌼🌼🌼🌼🌼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2012
5.842
10.311
kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum.
Yorum yapacak cok sey var ama en cok su kisma takildim
Cok terbiyesiz bir kaynaniz var
Araniza sinir cizin
Ve guzellikle ona soyledigi seyin yanlis oldugunu soylerseniz kirmis olmazsiniz, kiriliyosada kirilsin zaten kendisi catir catir kiriyo resmen
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 493 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :78.3 Kg. Şimdiki Kilom :66.1 Kg.

zimnet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2012
446
580
cevabınıza çok teşekkür ederim.. kesinlikle görgüsüzler bu en başından belliydi aslında. annesinin lüzumsuz konuşmaları ta biz sevgiliyken başlamıştı..şimdi hepsi güçlerini birleştiri tavır aldılar. görür selam vermez. görmezden gelir. eşimle yan yanayken. ama eşimi tek görünce çok sıcak davranır falan..güya eşimle normalleşip beni tamamen görmezden gelecekler. ama eşimde soğuk davranıyorum izin vermiyorum öyle neşeli olmasına diyor. ama ne çare
Nedense eşiniz ikili oynuyor gibi geldi bana. Emin olun annesine tepki gösterse kayınvalideniz bir daha size bu tarz birşey söyleyemez, size yanlış anlamışsın ben o niyetle söylemedim vs deyip açıklama yapardı.Çünkü haksız ve bu konuda oğluna karşısına almak istemez.Eşiniz sizden habersiz ailesi ile görüşüyor olabilir mi? Çünkü eşiniz öncesinde konuşsa ben iyiniyetle söyledim dedikten sonra aynı konuyu tekrar size laf söyleyemezdi kayınvalideniz. Eşinizle birlikteyken görmezden gelince eşiniz birşey demiyor mu annesine?
özellikle hepsi bir araya gelinle güçlerini birbirinden alıyorlarya canım. o zamanlar hiç gitmiyorum . çünkü resmen iki yüzlülük seziyorum. hatta ne sezmesi direkt biliyorum. eltimin arkasından da atıp tuttuğunu duydum ben. ama benden yüz bulamayınca lafı kıvırdı. yapmadım gerçektne dedikodu.. laf vermeyim koz vermeyim diye. ama yan yana gelince nasıl eltime saygılı bi görsen. miden bulanır ya. eltimde havaalarda saygın olduğu için. ama bilmiyor ki zavallı kadıncağız. onun arkasında da neler dönüyor. işte bazen bunları söylesem mi diyorum.. ama onlar öyle bi politik davrnamayı öğrenmişlerki..onlar barışır küsmez yine ben kötü olurum diye susuyorum. karışmadıkça lafa söze tepeme çıktılar yeminle ya. bir gün gelinim olursa ona çok nazik davranıcağım.bana bunu öğretti bu acımasız patavatsız kv.
Ayyy ben olsam durduk yere, ayy millette ne garip arkasından dünyaları söyleyip söyleyip yüzünü görünce Ah canım Ah cicim diyor. Aile terbiyesi çok önemli ailecek hiç hazzetmeyiz böyle şeylerden derdim manalı manalı. Ya da birden ele yapma kızında görürsün insan işte kınadığını görmeden ölmüyor vs der gözünün içine bakar bir de kahkaha atar gülerdim. Bir daha sıkıysa birşey desin. Ya da ne demek o vs desin, genel ortaya konuşuyorum ben ne oldu ki der gülerim. Laf sokuyorsa siz de alttan alta sokun lafınızı, siz üzüleceğinize onlar üzülsün. Biri birşey derse aaa ben sana demedim neden alındın ki der geçersin.
 

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.618
13.135
33
Ne kadar naif anlatmışsın derdini sana hak vermemek çok zor şu an. Kendini kimseye anlatmak zorunda değilsin sen ve eşin biliyorsanız durumu. Varsın dışlasınlar kendi kokuşmuş beraberliklerinde bir arada yaşasınlar. Annesi babası ayrı diye bir insanı dışlayan kadına insan mı denir allah aşkına.
Keşke her mutsuz çift boşanma cesaretini gösterebilse de evlatlarını kendi huzursuzluğunda yaşatmasa.
Eşin durumun farkındaysa çok da sallamaya gerek yok bence.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 174 gün geçti.

Pampasotu

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
587
720
28
Eşiniz annesinin blöfunü yalanini anlar. Öşine gelmemiş. Yoksa resti cekerdi goruşmezdi. Onlar fa yalvar yakar ozür dilerdi, size de bunları yasatamazlardi birdaha. Terbiyesiz cahiller
 

Nrgsgl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
256
241
39
Arkadaşlar öncelikle mmerhaba ben aranıza yeni katıldım. lütfen bir hatam kusurum olursa mazur görün..
konum şöyle;
ben 5 aylık evliyim. yapı gereği biraz çekingen ve utangacım.girişken değilimdir. Bir ortama girdiğimde hemen alışamam ama surat asmam, güler yüzlüyümdür. her neyse kızlar, eşimin annesine hep saygılı ayrı zamanda sevecen davrandım. bir hatam olmasın kötü olmayalım özel günleri atlamadım, dini günleri atlamadım, nişanlıyken hep dikkat ettim tek bir saygısızlığım olmadı.

ama eşimin annesi beni her fırsatta iğneledi, annem babam ayrı benim kızlar, her fırsatta bunu yüzüme vurdu. örnek veriyorum;
''kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum. bir kerede kızlar kayın validemin telefon konuşmasını duydum ben.

telefonda aynen şu cümleleri duydum net bir şekilde hem de...
diyorduki '' elif hiç özlem gibi değil '' yani eltimle beni kıyaslıyor...ben eltim gibi değilmişim yani...sanki aynı olmk zorundayız.. neyse bunu duyunca eşime söyledim.. annesi bana hemen sen ne edepsizsin ne terbiyesizsin gidip hemen oğluma yetiştiriyorsun diye... orda da ben suçlu oldum yani :))

aynı sözleri eşimin abisinden de duymuşluğum var.
bir örnek daha vereyim bunları hep yuttum. bir kere beni kayın validem çaya davet etti evlerine ( o sıra nişanlıyız..dışardayız eşimle geziyorduk o günü kendimize ayırmıştık. eşim gelemeyeceğimizi söyledi. sonra kayın validem bana bu sebepten bildiğiniz surat astı.. ve ben dayanamadım sordum.anne neden surat asıyorsun diye
sonra cevap vermedi, beklemiyordu çünkü benden bunu...
sonra kızım senide anlıyorum annen hiç çaya çağırmamış bilmiyorsun dedi gerçekten şu an komik oluyor yazarken ama inanın benim kalbimi çok kırdı bu sözler,
sanki ben ağaç kabuğundan çıkmışım gibi.
ben de gayet güzel kalabalık bir ailede büyüdüm bu arada.

ailem benim 4 senedir ayrı. sonuçta bu benim kaderim, suçum ya da tercihim değilki...annemin tercihi..ama ben bu sebepten resmen hor görülüyorum.. annemin de yaptığı anneliği o kadın yapmamıştır.. ama hep kendini över, şöyle anneyim böyle anneyim,

her her fırsatta tv de bile böyle bi şey görse benim yanımda alenen konuşur.
''bu yaşta kocayı napcaksın '' aman allah korusun'' ''benim önce çocukarım gelir'' '' yavrularım gelir'' anlıyor musunuz kızlar aslında bunları ben duyayım istiyor. kendi anneliğiyle benim annemin anneliğini kıyaslayıp duruyor sürekli..sonra ben görüşmeyi kestim artık dayanamadım her seferinde çekinmeden bunları söylüyor diye.. ve ne oldu ben kötü gelin oldum..gitmiyor gelmiyor diyor yakın aile ferdlerine ağlıyor.. kurban rolü yapıyor.. herkese olayları subjektif tarafından bakarak anlatıyor...

buna kimsede sormuyor mu acaba neden gelmiyor gelinin diye...direkt bana gard alıyorlar...ne yapacağımı şaşırdım cidden. hem mağdurum hem haklıyım.. ama suçlu saygısız benmişim gibi görüyor beni herkes..

diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı. Ben iyi olayım derken neden hep bunları yaşıyorum bilmiyorum.

yani kimse bağrına basmasın, ama en azından ben kopuk bi aileden geldim evet ama onun oğlunun eşi oldum artık. buna saygı duysun. benim ona karşı resmen sevcenliğim bitti. hep anne kız olmayı hayal etmiştim. ama gerçekler tokat gibi... beni öyle yanıttılar ki..

yeni gelinim ama sanki uzuuunnn yıllar olmuş da sülaleyi birbirine katmışım gibi davranılıyor.
ve böyle de olunca hiçbir aile meclisinde bulunmak istemiyorum. ama eşimin hatırına gidiyorum. sırf o üzülmesin diye. ama benim duygularım ne olacak:KK43: inanır mısınız eşimle mutlu olduğumuz resimleri bile atmaya çekiniyorum..onuda tehdit olarak algılar, haset ederler kötü bakarlar diye. ya da bak bak bize inat yapıyor oğlumuzla aramızı açtı gözümüze sokuyor diye..kötülük yapmış gibi hissediyorum bi resim attığımda. siz düşünün ne kadar irite ettiler beni. paranoyaya bağladım resmen. kendimi resmen soyutladım..

annesinin söylediklerini unutamıyorum çok yaşlıda değildir kayın validem 52 yaşında. hani yaşına veriyim yaşlıdır, yaşlılar çocuklaşır.. ama dinç bir kadın.. aklı yerinde yani.

ONLARLA empati yapmaya çalışıyorum kendi davranışlarımın sağlamasını yapıp varsa bi hatam düzelteyim diye. ama olmuyor. yine aynılar.. baştan beni istemediler ailem ayrı diye..ama eşimle birbirimizi hiç kırmayız çok severiz, 5 yıldır tanıyorum eşimi..bizim 5 ayda henüz daha cicim ayında olmamız lazımken. eşimin ailesi tarafından tavır görüyor, dışlanıyorum anlayacağınız. hor görülüyorum.. bu bariz belli..

Size bu kadarını yazabiliyorum kızlar. lütfen anlaşılmaz bir yer varsa sorun bana. belki atladığım bir yer olmuştur, kafa karıştıcı olmuştur belki. elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım... Ne olur size yazıp rahatlamak istedim, lütfen kırıcı yorum yapmayın. yazacaklara şimdiden teşekkür ederim
Bak kuzum benim kayınvalidem de böyle ben muhatap olmuyorum cevapta vermiyorum birileri varken, kimse yokken onun yaptıklarını anlatıyorum başkaları yapmış gibi , ama kendimi de ezdirmiyorum birkaç kez bana öğüt verme girişiminde bulundu eşime söyledim bak annene söyle birşey söylerse kırarım kalbini öğüt alıcak kafada değilim 2 yıldır ne görüşüyorum ne arıyorum bayramlarda kendi oğulları ile görüşsünler ben kıymetsizmiyim üzülecek şeylere davetiye çıkarayım. Evimde eşime karşı iyiyim saygılıyım kendi alanlarımızı bırakıyorum eşimde rahat istediği şekilde hareket ediyor sesini çıkarmıyor benim annesine karşı duruşumdan dolayı . Önce kendi evini çöz eşinle mutlu ol gerisi kolay
 

Melek_melek11

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
532
600
Arkadaşlar öncelikle mmerhaba ben aranıza yeni katıldım. lütfen bir hatam kusurum olursa mazur görün..
konum şöyle;
ben 5 aylık evliyim. yapı gereği biraz çekingen ve utangacım.girişken değilimdir. Bir ortama girdiğimde hemen alışamam ama surat asmam, güler yüzlüyümdür. her neyse kızlar, eşimin annesine hep saygılı ayrı zamanda sevecen davrandım. bir hatam olmasın kötü olmayalım özel günleri atlamadım, dini günleri atlamadım, nişanlıyken hep dikkat ettim tek bir saygısızlığım olmadı.

ama eşimin annesi beni her fırsatta iğneledi, annem babam ayrı benim kızlar, her fırsatta bunu yüzüme vurdu. örnek veriyorum;
''kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum. bir kerede kızlar kayın validemin telefon konuşmasını duydum ben.

telefonda aynen şu cümleleri duydum net bir şekilde hem de...
diyorduki '' elif hiç özlem gibi değil '' yani eltimle beni kıyaslıyor...ben eltim gibi değilmişim yani...sanki aynı olmk zorundayız.. neyse bunu duyunca eşime söyledim.. annesi bana hemen sen ne edepsizsin ne terbiyesizsin gidip hemen oğluma yetiştiriyorsun diye... orda da ben suçlu oldum yani :))

aynı sözleri eşimin abisinden de duymuşluğum var.
bir örnek daha vereyim bunları hep yuttum. bir kere beni kayın validem çaya davet etti evlerine ( o sıra nişanlıyız..dışardayız eşimle geziyorduk o günü kendimize ayırmıştık. eşim gelemeyeceğimizi söyledi. sonra kayın validem bana bu sebepten bildiğiniz surat astı.. ve ben dayanamadım sordum.anne neden surat asıyorsun diye
sonra cevap vermedi, beklemiyordu çünkü benden bunu...
sonra kızım senide anlıyorum annen hiç çaya çağırmamış bilmiyorsun dedi gerçekten şu an komik oluyor yazarken ama inanın benim kalbimi çok kırdı bu sözler,
sanki ben ağaç kabuğundan çıkmışım gibi.
ben de gayet güzel kalabalık bir ailede büyüdüm bu arada.

ailem benim 4 senedir ayrı. sonuçta bu benim kaderim, suçum ya da tercihim değilki...annemin tercihi..ama ben bu sebepten resmen hor görülüyorum.. annemin de yaptığı anneliği o kadın yapmamıştır.. ama hep kendini över, şöyle anneyim böyle anneyim,

her her fırsatta tv de bile böyle bi şey görse benim yanımda alenen konuşur.
''bu yaşta kocayı napcaksın '' aman allah korusun'' ''benim önce çocukarım gelir'' '' yavrularım gelir'' anlıyor musunuz kızlar aslında bunları ben duyayım istiyor. kendi anneliğiyle benim annemin anneliğini kıyaslayıp duruyor sürekli..sonra ben görüşmeyi kestim artık dayanamadım her seferinde çekinmeden bunları söylüyor diye.. ve ne oldu ben kötü gelin oldum..gitmiyor gelmiyor diyor yakın aile ferdlerine ağlıyor.. kurban rolü yapıyor.. herkese olayları subjektif tarafından bakarak anlatıyor...

buna kimsede sormuyor mu acaba neden gelmiyor gelinin diye...direkt bana gard alıyorlar...ne yapacağımı şaşırdım cidden. hem mağdurum hem haklıyım.. ama suçlu saygısız benmişim gibi görüyor beni herkes..

diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı. Ben iyi olayım derken neden hep bunları yaşıyorum bilmiyorum.

yani kimse bağrına basmasın, ama en azından ben kopuk bi aileden geldim evet ama onun oğlunun eşi oldum artık. buna saygı duysun. benim ona karşı resmen sevcenliğim bitti. hep anne kız olmayı hayal etmiştim. ama gerçekler tokat gibi... beni öyle yanıttılar ki..

yeni gelinim ama sanki uzuuunnn yıllar olmuş da sülaleyi birbirine katmışım gibi davranılıyor.
ve böyle de olunca hiçbir aile meclisinde bulunmak istemiyorum. ama eşimin hatırına gidiyorum. sırf o üzülmesin diye. ama benim duygularım ne olacak:KK43: inanır mısınız eşimle mutlu olduğumuz resimleri bile atmaya çekiniyorum..onuda tehdit olarak algılar, haset ederler kötü bakarlar diye. ya da bak bak bize inat yapıyor oğlumuzla aramızı açtı gözümüze sokuyor diye..kötülük yapmış gibi hissediyorum bi resim attığımda. siz düşünün ne kadar irite ettiler beni. paranoyaya bağladım resmen. kendimi resmen soyutladım..

annesinin söylediklerini unutamıyorum çok yaşlıda değildir kayın validem 52 yaşında. hani yaşına veriyim yaşlıdır, yaşlılar çocuklaşır.. ama dinç bir kadın.. aklı yerinde yani.

ONLARLA empati yapmaya çalışıyorum kendi davranışlarımın sağlamasını yapıp varsa bi hatam düzelteyim diye. ama olmuyor. yine aynılar.. baştan beni istemediler ailem ayrı diye..ama eşimle birbirimizi hiç kırmayız çok severiz, 5 yıldır tanıyorum eşimi..bizim 5 ayda henüz daha cicim ayında olmamız lazımken. eşimin ailesi tarafından tavır görüyor, dışlanıyorum anlayacağınız. hor görülüyorum.. bu bariz belli..

Size bu kadarını yazabiliyorum kızlar. lütfen anlaşılmaz bir yer varsa sorun bana. belki atladığım bir yer olmuştur, kafa karıştıcı olmuştur belki. elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım... Ne olur size yazıp rahatlamak istedim, lütfen kırıcı yorum yapmayın. yazacaklara şimdiden teşekkür ederim
Ya ben sizi çok haklı buldum aşırı terbiyesiz bir insan kayınvalideniz tiksindim yani, benim kayınvalidemde garip iftiralar atarak ortamlarda laf sokarak beni ezip ego tatmini yapmaya çalışıyordu bende bir kaç sene sessiz ve pasif kaldım laf söz saygısızlık olmasın diye amaaa, taaa ki bir lafına kadar bana dedi ki:
{{Ben seni istemiyordum istesem aldırtmazdım seni,benim oğlumun evlenecek yaşımıydı sanki(25) (kendisi 19da evlenmiş ama) ha ama nedir oğlum dedi ki anne gidip isteyelim babası dövüyormuş evlerinde şiddet var kurtaralım onu, ondan sonra tamam dedim istedik}}
şimdi bu söylediği herşey iftira ve yalan benim babam aşırı sevecen güler yüzlü pozitif bir insandır birgün fiskesini bile yemedim babamın hep konuşurduk hallederdik öyle bir ailede asla büyümedim tabii benim gözüm döndü ortalığı birbirine kattım oğlunu işten çağırdım ödü koptu öyle demek istemedim çağırma falan diyor valla evi ona dar ettim canavara dönüştürdü beni en son ondan sonra sesi kesildi asla sessiz kalmayın rica ediyorum sizden hastalık, dert sahibi olursunuz böyle bir insanla muhattap ola ola
 

mutlusey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
4.030
5.527
37
öyle hor gördüki beni. kaç kere gözlerim doldu yanında. belli etmedim. aileden en hassas noktadan vurulması canımı çok acıttı. sizce görüşmeyi kesmek mantıklı mı ? eşim bunun için bana karar senin dedi. saygı duyarım dedi. ben de tavrımı belli ediyorum sert bi şekilde dedi.
Eşin tavrını belli felan etmiyor gerizekalı sinirlendim şimdi , eğer yeterli tavır ve mesafe koysa eşimle böyle konuşamazsn diye masaya yumruğu vursa ve annesine gidip gelmeyi kesse o anne kuzu olur.
Eşine çok net rest cek bir daha böyle şeyler duyarsam asla evlerine gitmem de

Ayrıca da kayinvalidenin yanında bir cinnet gecir sonra senden korkar zaten bişey diyemez
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 541 gün geçti.