EŞİMİN AİLESİ

bu sadece buraya anlatabildiğim bir de. çok afişe etmeyeyim diye sadeleştirdim konuyu inanın.. eşim güya eskisi gibi olmayarak onlara karşı, onları böyle cezalandırıyor. ben de anlatıyorum doğru yöntem bu değil diye. sen merak etme diyor. o iş ben de diyor. ama konuşmamak dışında hiçbir şey yapmıyor. eşimin pasifliği bu da işte. ama böylede olunca şartlar eşitleniyor biz küstük oluyoruz. onlara güç doğuyor. hak doğuyor. ama annesinin yaptıkları bulut oldu gitti.

ikiniz de pasfsiniz malesef. baştan o kadının lafını alır ben bi tarafına sokardım münasebetsize bak.

Öncelikle koca koca insanlar size gayet saygısız davranıyor. Saygısızlık karşısında susmak saygı değil ezikliktir.
Bundan sonra susmayın. Herkese hak ettiği cevabı saygı çerçevesinde verin. Eğer cevap veremiyorsanız o kişilerle gidiş geliş yapmayın.
Sizi mağaradan alıp büyütmüş değil bu insanlar. Siz de bir ananın babanın evladısınız.
Eşinizle açık açık konuşun ve bir daha bu saygısızlığa müsaade etmeyeceğinizi söyleyip mesafe koyun. Görgüsüz ve en önemlisi merhametsiz insanlarla vakit kaybetmeyin.
cevabınıza çok teşekkür ederim.. kesinlikle görgüsüzler bu en başından belliydi aslında. annesinin lüzumsuz konuşmaları ta biz sevgiliyken başlamıştı..şimdi hepsi güçlerini birleştiri tavır aldılar. görür selam vermez. görmezden gelir. eşimle yan yanayken. ama eşimi tek görünce çok sıcak davranır falan..güya eşimle normalleşip beni tamamen görmezden gelecekler. ama eşimde soğuk davranıyorum izin vermiyorum öyle neşeli olmasına diyor. ama ne çare

ozman baska konuya geciyorsa cumleye soyle basla
Az once soyle bisey dediniz lutfen ailemi karistirmayin
Yarim saat once soyle bisey dediniz ...
Dun aksam soyle bisey dediniz ...
Diye basla sonrada ilk yazdigim cumlelerden birini kur isterse ustune 10 konu degistirsin farketmez boyle baslarsan abes durmaz
Bide bu cumleleri kurarken sakın cümleye anne falan diye baslama direkt sizli bizli soyle benim yazdigim gibi cunku kilit noktasi burasi bak gor ondan sonra .ama desigim gibi cumleleri pat diye ve ozguvwnli soyleywbilmwk icin icinden goruameden once 30 40 kere tekrat et laf ettigi an dusunmeden ozguvenle cevap verirsin bu sayede buda acayip etkili olur
tamam canım çok iyi anladım ne demek istediğini..şu soğukluk biraz geçsin bu konular gündeme gelsin. yuttuğum her şeyi kusucam o kadına. bütün dediklerini yüzüne vurucam.. terbiyesiz görgüsüz kadın bak yine sinirlendim :))

ikiniz de pasfsiniz malesef. baştan o kadının lafını alır ben bi tarafına sokardım münasebetsize bak.
hep alttan aldık, pasif kaldık gerçekten.büyüktür diye diye tepemize çıkarttık. saygılı oldum güya. eminim şu an gelinim çok saygılıdır ben onun ağzına ettim ağzını bile açmadı diyodur ama allah büyük ya.. hep aileden vurdu kopukluktan vurdu beni. şimdi oğlu onunla görüşmüyor işte. aslında allah veriyor başına ama anlar mı anlamaz. gelin ayırdı der

Kadınlarının birçoğunun sorunu erkek ailesini çok önemsemek. Onu diyemem, bunu söyleyemem. Pardon da kim onlar? Hayır cidden soruyorum ne fazlaları var. Bir silkelenin Allahaşkına. Kuzenim evlendi yakın zamanda. Sınırları çok net bir kadındır. Birgün sevgilisinin annesi ile konuşmasına kulak misafir olmuş. Kv nin ağzından onay vereyim gibi bir laf çıkmış. Kuzenim orada koydu sınırı. Eşinin ailesi en son gelin bizi beğendi mi acaba modundaydı 😂 Azıcık güçlü olun gözünüzü seveyim. Aileniz boşanmışsa boşanmış. Ne var? Sanki çok garip bir durum. Öyle bir şey derse kv benim annem çok şükür güçlü bir kadındı, koca delisi de değildi. Aklınızca bana bir şeyler ima ediyorsanız bilin ki annemi de babamı da kendimi de çok seviyorum. Kendim ve ailem hakkında konuşma iznini size vermiyorum. Bir daha bu kadar sakin olmam deyin ve kestirip atın.

Kadınlarının birçoğunun sorunu erkek ailesini çok önemsemek. Onu diyemem, bunu söyleyemem. Pardon da kim onlar? Hayır cidden soruyorum ne fazlaları var. Bir silkelenin Allahaşkına. Kuzenim evlendi yakın zamanda. Sınırları çok net bir kadındır. Birgün sevgilisinin annesi ile konuşmasına kulak misafir olmuş. Kv nin ağzından onay vereyim gibi bir laf çıkmış. Kuzenim orada koydu sınırı. Eşinin ailesi en son gelin bizi beğendi mi acaba modundaydı 😂 Azıcık güçlü olun gözünüzü seveyim. Aileniz boşanmışsa boşanmış. Ne var? Sanki çok garip bir durum. Öyle bir şey derse kv benim annem çok şükür güçlü bir kadındı, koca delisi de değildi. Aklınızca bana bir şeyler ima ediyorsanız bilin ki annemi de babamı da kendimi de çok seviyorum. Kendim ve ailem hakkında konuşma iznini size vermiyorum. Bir daha bu kadar sakin olmam deyin ve kestirip atın.
bunları söylemeyi çok isterdim zamanında... sustum sustum olayları soğuttum işte :KK43: saflık ben de..bir fırsat doğacak ama elbet :KK43:

önemsedik de ne oldu cidden.. çok haklısınız. ulvileştirmemek lazımmış..5 ay sonra anladım.

aynı şeyi yaşadım canım. gideceğim yer yok olarak görülüyor. (gerçekten de yok) :) ama bunu iliklerimize kadar hissettirmeseler ne kaybederler acaba
Cevaplarını ver , eşinin yanında kıyametleri kopar , gerekirse ağla eşine deki her zaman aile mevzusundan vuruyor beni , ben öyle yaptım eşim ailesi ile konuştu şuan çok dikkat ediyorlar, onlarla bur araya gelince konuşmuyorum pek , konu falan açmıyorum cayimi içip evime gidiyorm, sende hiç sohbet etme onlarla, yüz verme mesafeni koru , hadlerini aşarlarsa asla susma yoksa çok ezerler seni...

Cevaplarını ver , eşinin yanında kıyametleri kopar , gerekirse ağla eşine deki her zaman aile mevzusundan vuruyor beni , ben öyle yaptım eşim ailesi ile konuştu şuan çok dikkat ediyorlar, onlarla bur araya gelince konuşmuyorum pek , konu falan açmıyorum cayimi içip evime gidiyorm, sende hiç sohbet etme onlarla, yüz verme mesafeni koru , hadlerini aşarlarsa asla susma yoksa çok ezerler seni...
özellikle hepsi bir araya gelinle güçlerini birbirinden alıyorlarya canım. o zamanlar hiç gitmiyorum . çünkü resmen iki yüzlülük seziyorum. hatta ne sezmesi direkt biliyorum. eltimin arkasından da atıp tuttuğunu duydum ben. ama benden yüz bulamayınca lafı kıvırdı. yapmadım gerçektne dedikodu.. laf vermeyim koz vermeyim diye. ama yan yana gelince nasıl eltime saygılı bi görsen. miden bulanır ya. eltimde havaalarda saygın olduğu için. ama bilmiyor ki zavallı kadıncağız. onun arkasında da neler dönüyor. işte bazen bunları söylesem mi diyorum.. ama onlar öyle bi politik davrnamayı öğrenmişlerki..onlar barışır küsmez yine ben kötü olurum diye susuyorum. karışmadıkça lafa söze tepeme çıktılar yeminle ya. bir gün gelinim olursa ona çok nazik davranıcağım.bana bunu öğretti bu acımasız patavatsız kv.

özellikle hepsi bir araya gelinle güçlerini birbirinden alıyorlarya canım. o zamanlar hiç gitmiyorum . çünkü resmen iki yüzlülük seziyorum. hatta ne sezmesi direkt biliyorum. eltimin arkasından da atıp tuttuğunu duydum ben. ama benden yüz bulamayınca lafı kıvırdı. yapmadım gerçektne dedikodu.. laf vermeyim koz vermeyim diye. ama yan yana gelince nasıl eltime saygılı bi görsen. miden bulanır ya. eltimde havaalarda saygın olduğu için. ama bilmiyor ki zavallı kadıncağız. onun arkasında da neler dönüyor. işte bazen bunları söylesem mi diyorum.. ama onlar öyle bi politik davrnamayı öğrenmişlerki..onlar barışır küsmez yine ben kötü olurum diye susuyorum. karışmadıkça lafa söze tepeme çıktılar yeminle ya. bir gün gelinim olursa ona çok nazik davranıcağım.bana bunu öğretti bu acımasız patavatsız kv.
Emin ol eltin de her şeyin farkındadır da umursamıyordur.

öyle hor gördüki beni. kaç kere gözlerim doldu yanında. belli etmedim. aileden en hassas noktadan vurulması canımı çok acıttı. sizce görüşmeyi kesmek mantıklı mı ? eşim bunun için bana karar senin dedi. saygı duyarım dedi. ben de tavrımı belli ediyorum sert bi şekilde dedi.
Görüşmeyi kesmeden önce size söylediği bütün sözleri yüzüne vurun, ondan sonra kesersiniz irtibati. Ayrıca kv lafıyla size tavır alan herkese de size söylediği sözleri söyleyin sonra da merhaba dan öteye geçmesin muhabbetiniz.
Gaddar, kötü kalpli, fitne insanları idare etmek zorunda değiliz.
Eşinizin laf söylemesini beklemeyip siz çat diye söyleyecektiniz cevabını.

seni çok iyi anlıyorum aynı şeyler aşağı yukarı. söylenilecek sözler değil. bunlar insana derin yaralar açıyor. ama karşı taraf cahil olunca bunu düşünüp empati yapamıyor. annemin bi sözü vardır''kızım kocasını,çocuklarını, ailesini öven kadından kork'' kesinlikle bunu tecrübe ettim yaşayarak. 5 aylık evliliğim bana iyilikle bir şey olmayacağını öğretti..duymayım görmeyim diyorum ama yok. insan nasıl duymasın görmesin. ee konuşuyor işte..aşağılıyor.. eltimle görümcemle güçlerini birleştirdiler şimdi. dış kapının dış mandalı gibi hissetmek gerçekten çok yorucu..siz ne güzel cevabınızı vermişsiniz. ben hep yuttum..şimdi ruh sağlığım bozuldu
Canım ben istesemde susamıyorum ki. Ve ben her fırsatta bunu söylüyorum onlara. Susarsan ezerler unutma

26 yaşındayım dediğiniz gibi çocukluktan gelen bi yaprak dökümü değil yani bu..yeni sayılır. ben zaten bi aile ortamı gördüm tattım. ama bunu asla kabul etmiyor. en ufacık bir şey olsun. ailesi böyle ya ondan böyle işte diyor.çıkıyor işin içinden
Yanlış anlamada benım eşim falanda hep annesını över. Bende kraliyet aıleso mübarek.herkeste anne baba var derım. Ayrıca Allahtan cok neyı seversen elınden alır derım.Annesi de hep pohpohlayınca kuzucugun falan derım eşin. Bak koca adam olmus derım

E yani ☺️ Bir üstünlükleri yok. TC de yaşayan bilmem kaç aileden biriler sadece. Allah korusun yarın boşansanız hepsi el.
Aynısını eşime söylüyorum. Onlar benım anne babam gıbı olamaz. Yarın ayrılsak sanki bidaha nerde görcem konuşcam dıyorum.
Konu sahıbı de ezdirmesin kendını. Kaynanası çok fena. Böyle kaynanaya ne güleryüz gösterilir ne bırsey

herkesle iyi geçineyim güzel aile ortamı olsun. istemiştim hep. ama allah resmen aile düzeniyle sınıyor beni. güler yüzüme bile laf etmişti.. özlem çok ağırbaşlıdır çok ciddidir diye :))(özlem eltim) ya resmen olduğum gibi olmaya çekinir hale geldim. bu defada ağır olmaya çalışıyordum. sonrada soğuk kibirli dedi..gerçekten çekilir dert değil ya
Vala deli delisini görünce sopasını saklarmış ya atma içine.Onlar kim. Bi de eşin görüşme dıyormuş. Senın yerınde olsam bu fırsatı kaçırmaz bıdaha konusmazdım. Eşime ahh cok kırgınım falan derdım🤗🤣

X