Eşimin ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sizlerin yerinde olsam hoşuma gitmeyen ya da sürekli görmekten sıkıntı duyduğum konulara yorum yapmaktan kacinirdim. Herkes istediği gibi konu açabilir. İnsanlar da saygı çerçevesinde yorum yapmakta özgürler. Hep aynı konular, hep de böyle oluyor deyince elinize ne geçiyor? Faydalı bir yorum yapmayacaksınız hiç yapmayin. Siz istemiyorsunuz diye insanlar konu açmayacak degil.
Siz beğenmiyorsunuz diye insanlar yorum yapmayacak değil.

sıze sureklı aynı konuyu acıyorsunuz dıyen olmadı :KK68: ama son zamanlarda boyle konular arttı artık ,evlılık kurumu nedır, evlılık nedır konusulmuyor bıle dedım . ınsanlar evlılıgın ne oldugunu unutmus ,evlenırken nereye evlendıklerını bılmıyorlar ,cıkan tum sorunlar yasanılan hersey bundan kaynaklanıyor demek ıstedım ,alınganlık yapmıssınız...

sızı asla kıracak bırsey yazdıgımı dusunmuyorum, son derece de kendımı sızın yerınıze koydum ,hatta ben neler yaptım onu da yazdım bırkac taneden fazla yorumum var hepsıde sızın faydanıza emın olun,

suan bır sıkıntı yasıyorsunuz ya yanlıs anlamanızı o strese yoruyorum . ben kendım kayınvalıdemle konusmuyorum ,bende cok sıkıntılar yasadım, bır cogumuz yasadı ama sızınkı aslında kayınvalıde sorunu degıl ,sızın yasadıklarınızın aynısını hepımız yasadık ,yasamayan yok belkı daha beterını yasadık :) sızın sorun baska ... bazı seylerı eksık dusunuyorsunuz bunun sonucunda sız uzuluyorsunuz

kendı yorumlarımı tekrar etmıs olucam ama mesela; kayınvalıdeye en bastan mesafelı olun ,bırsey sızı rahatsız edıyorsa bunu dırekt soyleyın ...bakın burada ne guzel rahatsızlıgınızı soyledınız kotu bırsey oldu mu ? daha ıyı bıle oldu bakın daha ıyı anlasıcaz ... aynı bunun gıbı kayınvalıdenıze de o anda soyleyın,

gercekten hıc bır beklentınız olmasın, sızın aılenız yapmıs sagolsun ama onlar da yapmak zorunda degıldı, beklentı ne kadar az mutluluk o kadar cok sız beklemeyın kı onlar da sızden beklemesın :KK66:

esınız fazla pasıf aılesıyle sızın aranızda denge kuramıyor onunda ogrenmesı gereken cok sey var bıraz polıtık olun hemen sinirlerınız bozulmasın
Haklisiniz keşke eşim de biraz daha aktif olabilse. Benim rahatsız olduğum şeyleri söylüyor ama kayınvalidem anlamıyor. Orda da sorun var. Gerçi annesinin de içinde bir kötülük olduğunu dusunmuyorum. Onun normali bu. Yaptığı her şey de ona normal geliyor. Benimse hiç alışık olduğum bir durum değil. Sanırım hiç de alisamayacagim. Ama sınırlı bir süre idare edebilirim sanırım. Dediğiniz gibi içime atmayip söylemek de bana iyi gelecek. Yorumunuz için de çok teşekkür ederim ☺️

Haklisiniz keşke eşim de biraz daha aktif olabilse. Benim rahatsız olduğum şeyleri söylüyor ama kayınvalidem anlamıyor. Orda da sorun var. Gerçi annesinin de içinde bir kötülük olduğunu dusunmuyorum. Onun normali bu. Yaptığı her şey de ona normal geliyor. Benimse hiç alışık olduğum bir durum değil. Sanırım hiç de alisamayacagim. Ama sınırlı bir süre idare edebilirim sanırım. Dediğiniz gibi içime atmayip söylemek de bana iyi gelecek. Yorumunuz için de çok teşekkür ederim ☺️
acıkcası belırlı yasın ustundekı bazı ınsanlarda gordum bu ortak sorunu ...
umursamazlık hastalıgına yakalanmıs gıbıler, gercekten bır kısım yaş almıs ınsanlar onemsemıyor, sankı amaan dıyor, yanı sızın kuralınız duzenınız onun umrunda olmuyor, zaten kac gun kalıcam kı bızım de kaynanamız oldu gelın dedıgın susar gıbı dusunuyorlar

bazı seylerı gormemek duymamak canınızı cok sıktıgında da o anda bellı etmek ıse yarıyor baska cozumu yok

bosuna kendı kendınızı uzmeyın ,kımse ıcınde hakettıgınden fazla sabır gostermeyın derım
ne demek asıl ben tesekkur ederım :KK68:

Size yazılmayan ve sizi ilgilendirmeyen şeylere siz de yorum yapmayın lütfen. İnsanların avukatı değilsiniz.
Burası forum, isteyen istediği kişiye yorum yapabilir. Yapamıyor olsaydık sadece bize yazan kişiler için cevapla butonu çıkardı öyle değil mi?

Forum nedir, kuralları nelerdir, forumlarda nasıl alıntı yapılır falan bi okuyun isterseniz. Yoksa böyle ona yazma buna yorum yapma diyerek çok yorulursunuz.

Kendi canınızı da yok yere sıkıyorsunuz işte. Kimse çocuğunuza bakmak zorunda değil evet bunu biliyorsunuz madem neden gelip bakmıyorlar ailemi rahatlamıyorlar diye eş ailesini eleştiriyorsunuz? Anlayışınız kendi aileniz için mi geçerli? Herkes çocuk bakamaz dediğiniz gibi bakmak zorunda da değil zaten. Bana laf sokmaya çalışmanıza da hiç gerek yok. Herkes girip çıkmıyor ama öyle de olsa umrumda olmaz. Mutfak gibi ütü odası gibi herhangi bir oda neticede. Kabul etmiyorsunuz ama giriyorlar. Ya kavga edeceksiniz ya şu an yaptığınız gibi kendi kendinizi yiyeceksiniz ya umursamamayı öğreneceksiniz seçim sizin
Ben size laf sokmaya çalışmadım. Sadece kendi düşüncemi söyledim tıpkı sizin yaptığınız gibi. Herkes misafirliğe gittiği evde misafir gibi otursa ortada bir sorun olmaz zaten. Ama bu olanlar kendi evimde kendimi misafir gibi hissetmeme neden oluyor. Kavga etmeyi hiç sevmem o nedenle içime attim bunca zaman. Yeni yeni şikayetlerimi dile getiriyorum

Ben size laf sokmaya çalışmadım. Sadece kendi düşüncemi söyledim tıpkı sizin yaptığınız gibi. Herkes misafirliğe gittiği evde misafir gibi otursa ortada bir sorun olmaz zaten. Ama bu olanlar kendi evimde kendimi misafir gibi hissetmeme neden oluyor. Kavga etmeyi hiç sevmem o nedenle içime attim bunca zaman. Yeni yeni şikayetlerimi dile getiriyorum

Dürüst olun eğer size ev düzseler, maddi yardımda da bulunsalar yine geldiklerinde kendinizi evinizde misafir hisseder miydiniz? Konunun birazında eş ailesinin hareketlerinden aynı evde kaldığınız süre içinde duyduğunuz rahatsızlık varken gerisi hep maddiyatta o yüzden soruyorum.

Evlenirken kız tarafı küçücük de olsa bir şey yapsa dünyanın en büyük mükafatı olur, erkek tarafı dünyaları verse iğne ucu kadar görünür ben bu forumda bunu anladım. Erkek tarafı kendi oturduğu evi eşyasıyla verip kendileri yeni eve geçseydi , vay efendim yeni gelinim, bana kendi eskilerini verdiler kendileri yeni eve geçtiler denirdi. Oğullarının rahatı bozulmasın diye denmezdi. Valizinizi karıştırması dışında yaptıkları öyle çok dert edilecek şeyler değil. Hem onlar gelince çocuğun düzeni bozuluyor diyorsunuz hem bakmıyorlar diyorsunuz. Hele bibiş konusu çok komik. Küçük çocuklara hep böyle kelimeler söylenir, büyüyünce kullanmazlar merak etmeyin, bunu bile kafaya takmışsınız. Sonuç olarak konuşarak çözülecek şeyler bunlar. Maddi beklentiye de girmeyin, onlar yaşlı insanlar, bu yaşa getirdik derler, etraftan bilmem kimin oğlu annesini hacca göndermiş diye duyarla özenirler, siz kibarca idare edersiniz olur biter. Ben, muhtaç değilse, anne babanın da evladından bir şey beklemesini doğru bulmuyorum, ama küçük hediyelerden de bir şey olmaz, jesttir, gönül almaktır.

Burası forum, isteyen istediği kişiye yorum yapabilir. Yapamıyor olsaydık sadece bize yazan kişiler için cevapla butonu çıkardı öyle değil mi?

Forum nedir, kuralları nelerdir, forumlarda nasıl alıntı yapılır falan bi okuyun isterseniz. Yoksa böyle ona yazma buna yorum yapma diyerek çok yorulursunuz.
İsteyen istediği kişiye yorum yapabilir ama tek taraflı düşünmeden ve saygı çerçevesinde yapar değil mi? Sanırım bu iki tanımlamayı gözden kaciriyorsunuz. Eleştirel yorum yapanlar oldu sizin gibi. Eğer düzgün bir uslupla yazildiysa öyle dusunmesem de kendime örnek aldığım cevaplar da oldu. Ama sizinkiler maalesef boş ve yazmak için yazılmış gibi geldi. Benim konuma yapacağınız yorumlar bittiyse ve daha fazla yazmamanizi rica etsem çok mu zor bir şey istemiş olurum sizden, çok mu zorlar sizi acaba? Yazmadan duramadiginiz için bir sormak istedim

Dürüst olun eğer size ev düzseler, maddi yardımda da bulunsalar yine geldiklerinde kendinizi evinizde misafir hisseder miydiniz? Konunun birazında eş ailesinin hareketlerinden aynı evde kaldığınız süre içinde duyduğunuz rahatsızlık varken gerisi hep maddiyatta o yüzden soruyorum.
Yine de misafir gibi hissederdim. Çünkü evde sürekli bunu buraya koyacaksınız, bundan sonra hep böyle duracak başka yere koymayın diyen bir insan varken başka türlü hissetmek imkansız.

acıkcası belırlı yasın ustundekı bazı ınsanlarda gordum bu ortak sorunu ...
umursamazlık hastalıgına yakalanmıs gıbıler, gercekten bır kısım yaş almıs ınsanlar onemsemıyor, sankı amaan dıyor, yanı sızın kuralınız duzenınız onun umrunda olmuyor, zaten kac gun kalıcam kı bızım de kaynanamız oldu gelın dedıgın susar gıbı dusunuyorlar

bazı seylerı gormemek duymamak canınızı cok sıktıgında da o anda bellı etmek ıse yarıyor baska cozumu yok

bosuna kendı kendınızı uzmeyın ,kımse ıcınde hakettıgınden fazla sabır gostermeyın derım
ne demek asıl ben tesekkur ederım :KK68:
Kesinlikle. Olanı o anda konuşmak aslında en güzeli 🌸

İsteyen istediği kişiye yorum yapabilir ama tek taraflı düşünmeden ve saygı çerçevesinde yapar değil mi? Sanırım bu iki tanımlamayı gözden kaciriyorsunuz. Eleştirel yorum yapanlar oldu sizin gibi. Eğer düzgün bir uslupla yazildiysa öyle dusunmesem de kendime örnek aldığım cevaplar da oldu. Ama sizinkiler maalesef boş ve yazmak için yazılmış gibi geldi. Benim konuma yapacağınız yorumlar bittiyse ve daha fazla yazmamanizi rica etsem çok mu zor bir şey istemiş olurum sizden, çok mu zorlar sizi acaba? Yazmadan duramadiginiz için bir sormak istedim
Evet. Canım yazmak istediği ve vaktim olduğu sürece istediğim konuya istediğim yorumu kurallar çerçevesinde yazacağım. Beğenmiyorsanız gözardı ediniz. Ama yazmamamı rica etme lüksünüz yok maalesef. Çünkü burası forum 😉

Evlenirken kız tarafı küçücük de olsa bir şey yapsa dünyanın en büyük mükafatı olur, erkek tarafı dünyaları verse iğne ucu kadar görünür ben bu forumda bunu anladım. Erkek tarafı kendi oturduğu evi eşyasıyla verip kendileri yeni eve geçseydi , vay efendim yeni gelinim, bana kendi eskilerini verdiler kendileri yeni eve geçtiler denirdi. Oğullarının rahatı bozulmasın diye denmezdi. Valizinizi karıştırması dışında yaptıkları öyle çok dert edilecek şeyler değil. Hem onlar gelince çocuğun düzeni bozuluyor diyorsunuz hem bakmıyorlar diyorsunuz. Hele bibiş konusu çok komik. Küçük çocuklara hep böyle kelimeler söylenir, büyüyünce kullanmazlar merak etmeyin, bunu bile kafaya takmışsınız. Sonuç olarak konuşarak çözülecek şeyler bunlar. Maddi beklentiye de girmeyin, onlar yaşlı insanlar, bu yaşa getirdik derler, etraftan bilmem kimin oğlu annesini hacca göndermiş diye duyarla özenirler, siz kibarca idare edersiniz olur biter. Ben, muhtaç değilse, anne babanın da evladından bir şey beklemesini doğru bulmuyorum, ama küçük hediyelerden de bir şey olmaz, jesttir, gönül almaktır.
Kadın alınan iki kazağa takılmış yahu 🙄

Merhaba arkadaşlar. Ben de biraz içimi dökmek için yazıyorum. Biraz uzun olacak ama ne olur idare edin.
Ben evliyim ve 2.5 yaşında bir kızım var. Eşimle aramız gayet iyi fakat kayınvalidem ve kayinpederim ne zaman bize gelse mutlaka aramızda bir sorun oluyor. Kayınvalidem dediğim dedik biri ve bizim eve her geldiğinde esyalarimi (mutfak,oturma odasindakiler vs) kafasına göre yerlestirmek istiyor. 4.5 yıllık evliyiz ve ilk evlendigimizde bu işi hiç sormadan yapiyordu. Şimdi soruyor şunları şuraya koysam falan diye. Yapma desek de canım sıkılıyor içimden geliyor tarzı şeyler söylüyor.
Bu arada kendisiyle farklı şehirlerde yaşıyoruz. İki haftalığına geldi ama yine de dayanamıyorum. Gerçekten ilk zamanlar çok sustum bu insana karşı. İlk evlendigimizde onlara misafirliğe gittik odamıza girdi, bavulumu karıştırdı, saç havlumu ayağıni silmek için havlu haline getirmiş vs. Bunlara hiçbir şey demedim. Sadece eşime söyledim uyarsın diye. O da söylemiş ama işte bazen anlıyor bazen anlamıyor. Ben de yuzune söylerdim ama bana düşmez diye düşündüm.
Bu geldiğinde de plaj terligimi banyo terliği yapmış mesela. Bu kez söyledim çünkü artık sinirlerim bozuluyor. Ama kendime de yakıştıramıyorum. Çünkü ben kimseye kızan kötü söz soyleyebilen biri değilim.
Bu arada ben annem ve babamla ben bekarken birlikte yaşadığımız evde oturuyorum. Annemler ben rahat edeyim diye ben evlenmeye yakın yeni bir ev aldılar bu evi de bana verdiler. İçinde tüm eşyalar vardı. Kayınvalidem ve kayinpederim içine tek bir eşya bile almadılar. Sadece yastık yorgan nevresim gibi benim kullanmayacağım şeyler verdiler. Kendisi şunu da ben alayım ya da biraz para vereyim sen ne istersen al evinde eksik olan bile demedi. Benim ailem de ben de kimseden bir şey isteyen insanlar değiliz. Zaman icerisinde bulaşık makinemiz ve buzdolabımiz bozuldu borclarimiz da vardı. Eşim ailesinden bulaşık makinesi için para istedi. Yeni ev mi aldınız sanki, yeni ev alsanız hayırlı olsun hediyesi alırdık dedi annesi. Onu bırakın hamile olduğumda biz bir şey yapmadık çocuğun odasını da biz yapariz bile demediler. Maddi durumlari da var. Üç tane evleri arsaları falan var.
Bir haftadır bizdeler. Eşim bize gelecekler diye illa hediye alalım dedi. Tamam dedim ben de. Gitti ikisine toplamda 500 e kazak aldı. Eşime bişey diyemesem de içimden gelmedi. Kendilerinin bana ve cocuguma marka bir şey almisliklari hiç yoktur. Aldıkları şeyler de hep çarşıdan pazardan aldıkları şeylerdir. Hep para hesabı yaparlar.
Bu arada ben calisan bir kadinim. Yıl sonuna kadar izin aldim. Hem yanacak izinlerim vardı hem de çocugum onlara alışık değil yabancılik çekmesin istedim. Kızım bana düşkündür ama onlar geldiğinden beri daha da düşkün hale geldi. Tuvalete gitsem bile arkamdan ağlıyor. Kayınvalidem bu cocuk sen yokken iyiydi sen izin alınca huyu suyu değişti nerden izin aldin keşke almasaydin falan dedi. Asıl sen geldin diye bu çocuk böyle oldu demek dilimin ucuna kadar geldi ama sustum. Kızım hiç ona yaklasmiyor. Onlar varken hiç benden ayrılmıyor.
Kayınvalidem çocuğuma saçma sapan şeyler söylüyor. Bibiş var mı falan gibi. Kaka anlamina geliyormuş. Çocuğum 2.5 yaşında yeni yeni dili aciliyor. Bir anlamı olmayan şeyleri söyleme bu çocuk yeni yeni bir şeyler öğreniyor, aklını karistirma dedim. Artık kızımla ilgili şeylerde uyarıyorum.
Bir de mutfakta ne iş yaparsa yapsın teşekkür bekliyor. Bir yemek yapınca 30 kere söylüyor. Şunu da şöyle yaptım diye. Buraya bir beyaz eşya bile almadılarinin konusu acilinca da ağlamaklı oluyor. Ben istemez miydim yapmak ama evde hiç yer yoktu falan diye. Hadi almadın da o zaman oğluna biraz para verseydin bir ihtiyaciniz olursa alın diye.
Ben çalışırken çocuğuma annem ve babam bakıyor. Onlara cok şey borçluyum. Keşke çalışmak zorunda olmasam da ben bakabilsem. Eşimin ailesinin de annemleri rahatlatmak adına doğru düzgün gelip bakmisliklari yoktur.
Bir hafta daha burdalar ve ben ağlamak istiyorum bazen. Kısa süre idare etmeye çalışıyorum ama gerçekten çok zor. Siz olsaydiniz böyle biriyle ne yapardınız?
Kavga çıkarın, cinnet geçirin, rest çekin, çalışan kadınsınız yahu , başlarım öyle kv ye de sünepe oğluna da ...
Kendinize gelin dik durun kabul etmeyin ..

yani bi taraf ev veriyorsa diğer taraf hiçbir şey yapmayıp üstüne beklentiye giriyorsa ayrıca durumları da iyise.... e insan bir gıcık olur tamam.
ama uzakta yaşayan arada gelip kalan eş ailesini de idare ediverin bi zahmet hareketleri itici gelebilir kabul ama dünyada birçok çeşit insan var herkes herkese uymuyor malesef. eşiniz dengeyi kuruyorsa idare edilmeyecek bir durum yok bence.

O değil de kayinailenin evinde onların eski eşyalarıyla oturmayı kabul eden eş enteresan geldi bana. Hani geçici bir süre kendi evinizi kuran'a kadar idareten bir durum olsa anlarım ama baya çocuk falan da yapmışsınız hatta çocuğa da aileniz bakıyor. Tek çocuk musunuz? İçguveysi alacak kadar çok mu sevdiniz eşinizi?

Kavga çıkarın, cinnet geçirin, rest çekin, çalışan kadınsınız yahu , başlarım öyle kv ye de sünepe oğluna da ...
Kendinize gelin dik durun kabul etmeyin ..
Yeni yeni sesimi çıkartmaya başladım. Birçoğunu buraya yazmadım inanın. Bunlar sadece bir kısmı. Çocuk olduktan sonra insan daha bir tahammulsuz oluyor sanirim

yani bi taraf ev veriyorsa diğer taraf hiçbir şey yapmayıp üstüne beklentiye giriyorsa ayrıca durumları da iyise.... e insan bir gıcık olur tamam.
ama uzakta yaşayan arada gelip kalan eş ailesini de idare ediverin bi zahmet hareketleri itici gelebilir kabul ama dünyada birçok çeşit insan var herkes herkese uymuyor malesef. eşiniz dengeyi kuruyorsa idare edilmeyecek bir durum yok bence.
Elinden geleni yapıyor. O da biliyor annesinin değişmeyeceğini. Ben de biliyorum tabi ama insan kendi annesini arıyor herkeste. Alışkın olmayınca tuhaf geliyor. İdare etmeye çalışıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X