Eşimin ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayinvalidenin yaptıkları bir yana ama, kayinvalidenlerdrn bekleyene kadar keske en basta esinden biseyler almasini bekleseydin ya. Ailenin aldigi kurdugu hazir eve oturmus, bir camasir makinasina bile annesi gilden para istiyor. Eşiniz ne işe yariyor tam olarak?

Yeni yeni sesimi çıkartmaya başladım. Birçoğunu buraya yazmadım inanın. Bunlar sadece bir kısmı. Çocuk olduktan sonra insan daha bir tahammulsuz oluyor sanirim
Böyle insanlara tahammül edilmez, kavga çıkart ve arayı soğut , eşine de rest çek, sık görüşmeyin baya mesafe koy kayın aile ile...

Elinden geleni yapıyor. O da biliyor annesinin değişmeyeceğini. Ben de biliyorum tabi ama insan kendi annesini arıyor herkeste. Alışkın olmayınca tuhaf geliyor. İdare etmeye çalışıyorum
Tm annesi ile kendi görüşsün evine musallat etmesin , sen de uzak dur deki evimden ve benden uzak olsun sizin ilişkinize karışmam aksi taktirde boşancam de ..

O değil de kayinailenin evinde onların eski eşyalarıyla oturmayı kabul eden eş enteresan geldi bana. Hani geçici bir süre kendi evinizi kuran'a kadar idareten bir durum olsa anlarım ama baya çocuk falan da yapmışsınız hatta çocuğa da aileniz bakıyor. Tek çocuk musunuz? İçguveysi alacak kadar çok mu sevdiniz eşinizi?
İlk evlendigimizde eşimin çok fazla kredi kartı borcu vardı. Yaşadığımiz şehirde kiralar çok yüksek. Daha da zorlanacağımizi biliyordu. Böyle bir teklif de işine geldi tabi. Bu evde yaşamak benim için sorun değil. Ben ise başladığimdan beri bu evde yaşıyorum. Alıştığım ortamda devam etmek benim için kolay oldu. Tek çocuk değilim ama tek çocuk gibi büyüdüm

Kayinvalidenin yaptıkları bir yana ama, kayinvalidenlerdrn bekleyene kadar keske en basta esinden biseyler almasini bekleseydin ya. Ailenin aldigi kurdugu hazir eve oturmus, bir camasir makinasina bile annesi gilden para istiyor. Eşiniz ne işe yariyor tam olarak?
Alamazdi ki. Çok fazla kredi kartı borcu vardı. Eşim baya lüks duskunuydu evlenmeden önce. Sayemde toparladı kendini. Kredi kartinin sürekli asgarisini oduyormus. Ben bunu öğrenince baya sinirlendim ne olursa olsun tamamını ödeyeceksin dedim. Sürekli üstüne başına bişey almaktan kenara para bile atamamis. Sadece ev de değil. Arabamiz bile bana ait. Evlenmeden önce kendi birikimimle aldım. Bazen gelin olmuş gibi hissedemiyorum kendimi. Ama eşime rahat bir hayat sunulmus oldu

Alamazdi ki. Çok fazla kredi kartı borcu vardı. Eşim baya lüks duskunuydu evlenmeden önce. Sayemde toparladı kendini. Kredi kartinin sürekli asgarisini oduyormus. Ben bunu öğrenince baya sinirlendim ne olursa olsun tamamını ödeyeceksin dedim. Sürekli üstüne başına bişey almaktan kenara para bile atamamis. Sadece ev de değil. Arabamiz bile bana ait. Evlenmeden önce kendi birikimimle aldım. Bazen gelin olmuş gibi hissedemiyorum kendimi. Ama eşime rahat bir hayat sunulmus oldu
Ohh başlık parasi da ödeseydiniz. Gerçi borcunu da siz calisp, artırıp odemissiniz, baslik parasi vermis kadar olmussunuz. Sıfır masrafla, ustune "bu borclar ne , sen bana nasil bi hayat vaadedebilirsin ki" diye sormadan, evi esyayi ailenizden alip adamla losa kosa evlenirseniz, ailesi de boyle tepenize cikar. Elinizle etmissiniz. Daha esya, destek bekliyorsunuz. Cok beklersiniz bence. Ayrica bana marka kiyafet almayan, aldirmayan adma anasina babasina marka kazak alsa onu orta yerinden yirtarim

Tm annesi ile kendi görüşsün evine musallat etmesin , sen de uzak dur deki evimden ve benden uzak olsun sizin ilişkinize karışmam aksi taktirde boşancam de ..
Allah'tan farklı şehirlerdeyiz ama iki hafta iki yıl gibi geliyor. Bir haftadan fazlası sıkıyor. Ev sahibi gibi hissedemiyorum kendimi. Keşke yeni yıla birlikte girmesek ama gireceğiz maalesef

Yine de misafir gibi hissederdim. Çünkü evde sürekli bunu buraya koyacaksınız, bundan sonra hep böyle duracak başka yere koymayın diyen bir insan varken başka türlü hissetmek imkansız.

Kadın değişmeyeceğine göre sizin ya duymamayı ya umursamamayı öğrenmeniz lazım. İki hafta yahu sadece iki hafta, sürekli görüştüğünüz biri de değil. İki hafta da öyle hissediverin. Sonrasında huzurunuz varmış madem eşinizle sıkıntınız yok iki hafta idare etmek zor değil

Bence bu beklentiler kız tarafının maddi yardımda bulunmasıyla oluşuyor konu sahibi. Mesela aileniz ev vermeseydi sizin makine parası bile vermediler deme gibi bir durumunuz olmayacaktı. Hani alttan alttan benim ailem kız tarafı olarak koskoca ev verdi diyerek erkek tarafını basiretsiz görüyorsunuz gibi geldi bana. Aileniz de yapmasaydı mesela böyle düşünür müydünüz

Bir de aileniz yanlış anlamadıysam yeni ev alıp oturdukları evi size bırakmış. Yeni eve yeni eşyalar mı aldılar? E kendi eşyalarını taşısalardı, siz de yeni evli çift olarak yeni eşyalarla taşınsaydınız eve? Burayı yanlış anlamış olabilirim.

Bavul karıştırma ve havlu olayında sizi haklı buldum ben. Hoş değil gerçekten.

İlk evlendigimizde eşimin çok fazla kredi kartı borcu vardı. Yaşadığımiz şehirde kiralar çok yüksek. Daha da zorlanacağımizi biliyordu. Böyle bir teklif de işine geldi tabi. Bu evde yaşamak benim için sorun değil. Ben ise başladığimdan beri bu evde yaşıyorum. Alıştığım ortamda devam etmek benim için kolay oldu. Tek çocuk değilim ama tek çocuk gibi büyüdüm
Eh işte en başta daha ikiniz de evliliğe hazır değilken tek taraflı fedakarlıkla evlenmişsiniz. Cicim yılları geçince de eşinizin ailesine kurulmaya baslamişsiniz. Tek çocuk değilseniz bütün kardeşlerinize ev eşya verip onların bebeklerine de baktı mi aileniz? Ya da madem eş ailesinin durumu iyi niye oğullarının borcunu kapatmadilar evlenmeden önce? Böylece kendi evinizi kurabilir kimseye minnet etmezdiniz. Bu arada kiralar her yerde çok yüksek artık , en azından oturduğunuz evin kirasını ailenize verin ki eşiniz biraz sorumluluk alsın, değer bilsin.

Son düzenleme:
Allah'tan farklı şehirlerdeyiz ama iki hafta iki yıl gibi geliyor. Bir haftadan fazlası sıkıyor. Ev sahibi gibi hissedemiyorum kendimi. Keşke yeni yıla birlikte girmesek ama gireceğiz maalesef
Valla rest çekip kavga çıkaracaksın böyle insanalr bundan anlar , susarsansirtina çıkar , eşinle de kesin konuş ve eşini de korkut ..

Ohh başlık parasi da ödeseydiniz. Gerçi borcunu da siz calisp, artırıp odemissiniz, baslik parasi vermis kadar olmussunuz. Sıfır masrafla, ustune "bu borclar ne , sen bana nasil bi hayat vaadedebilirsin ki" diye sormadan, evi esyayi ailenizden alip adamla losa kosa evlenirseniz, ailesi de boyle tepenize cikar. Elinizle etmissiniz. Daha esya, destek bekliyorsunuz. Cok beklersiniz bence. Ayrica bana marka kiyafet almayan, aldirmayan adma anasina babasina marka kazak alsa onu orta yerinden yirtarim
Bana da alıyor eşim kendisine de çevresine de bonkör biri aslında. Ama ailesi marka bir şey almaz asla. Aldığımız markayı da bilmezler. Kaliteli mi değil mi anlamazlar.

eşinize siz ve aileniz tarafından rahat bir hayat sunulmuş. siz de eşinize hiçbir şey demeyip eş ailesinden aynı rahatlığı sunmasını bekliyorsunuz. fakat iki kişi hatta çocuğunuzla üç kişilik bir ailesiniz artık herkesten bağımsız. bu durumda eşinizin ailesinden değil artık eşinizden bekleyeceksiniz.. altın tepside her şey sunulmuş zaten çalışıp gerisini yapmak eşinizin elinde

Ne yaptınız siz ya🤣
Kadın evin eşyalarını değiştiriyor diye kocasına söylüyor kocası da annesini uyarıyor kadın bir sonraki seferde izin istiyor.

Diğer konularda da bu şekilde kocası aracılığı ile düzeltilebilir bence hemen boşanma da önerilmez yani...

Tatlım siz zaten tam olarak evlenmemiş siniz ki, sadece bir imza atıp senin eski düzenine bir erkek eklemişsiniz. Sen psikolojik olarak da ekonomik olarak da sosyal olarak da ailene bagimlisin hala. Bu evlilik değil ki...ailen hala sana baktığı yetmiyormuş gibi bir de eşine bakmaya başlamış bu kadar bağımlı olunca da sen eşinin ailesine kurulmuşsun ama sorun sizde. Eş ailesi normal yani, karı koca sizin kendi düzeninizi kurmanız gerekiyor artık.

Bence bu beklentiler kız tarafının maddi yardımda bulunmasıyla oluşuyor konu sahibi. Mesela aileniz ev vermeseydi sizin makine parası bile vermediler deme gibi bir durumunuz olmayacaktı. Hani alttan alttan benim ailem kız tarafı olarak koskoca ev verdi diyerek erkek tarafını basiretsiz görüyorsunuz gibi geldi bana. Aileniz de yapmasaydı mesela böyle düşünür müydünüz

Bir de aileniz yanlış anlamadıysam yeni ev alıp oturdukları evi size bırakmış. Yeni eve yeni eşyalar mı aldılar? E kendi eşyalarını taşısalardı, siz de yeni evli çift olarak yeni eşyalarla taşınsaydınız eve? Burayı yanlış anlamış olabilirim.

Bavul karıştırma ve havlu olayında sizi haklı buldum ben. Hoş değil gerçekten.
Ailem de yapmasaydi o zaman her şeyi ben yapacaktım diyor annesi. Yani ailem her şeyi yaptığı için bir şey yapma gereği duymadığını itiraf ediyor. Bu daha da vahim.
Annemler yeni evlerine yeni eşya aldılar evet burdan tek bir şey bile goturmediler.

Ailem de yapmasaydi o zaman her şeyi ben yapacaktım diyor annesi. Yani ailem her şeyi yaptığı için bir şey yapma gereği duymadığını itiraf ediyor. Bu daha da vahim.
Annemler yeni evlerine yeni eşya aldılar evet burdan tek bir şey bile goturmediler.
Sizin de ne münasebet ne siz ne kendi ailem birşey yapmak zorunda değil, biz evlenmeye karar vermiş iki yetişkin insan olarak kendi düzenimizi kendimiz kurarız demeniz gerekirdi . Başta hata yapmışsınız, eş ailesine sarmanizın anlamı yok artık

Tatlım siz zaten tam olarak evlenmemiş siniz ki, sadece bir imza atıp senin eski düzenine bir erkek eklemişsiniz. Sen psikolojik olarak da ekonomik olarak da sosyal olarak da ailene bagimlisin hala. Bu evlilik değil ki...ailen hala sana baktığı yetmiyormuş gibi bir de eşine bakmaya başlamış bu kadar bağımlı olunca da sen eşinin ailesine kurulmuşsun ama sorun sizde. Eş ailesi normal yani, karı koca sizin kendi düzeninizi kurmanız gerekiyor artık.
Sizin de ne münasebet ne siz ne kendi ailem birşey yapmak zorunda değil, biz evlenmeye karar vermiş iki yetişkin insan olarak kendi düzenimizi kendimiz kurarız demeniz gerekirdi . Başta hata yapmışsınız, eş ailesine sarmanizın anlamı yok artık
Şöyle bir durum var. Ben aileme böyle bir şey yapmayın onlar kurulu düzene gelecekler ve hiçbir şey yapmayacaklar muhtemelen dedim. Annem de biz kızimiz için yapıyoruz her şeyi dedi kabul etmedi. Aslında annem yüzünden böyle oldu her sey

Zaten öyle yaptım. Ben onlardan bir şey istemiyorum ama annesi bana şunu alın beni hacca gönderin tarzı isteklerde bulunabiliyor
Sen kayınvalidenden birşey isteyemezsin, böyle bir hakkın yada sıfatın yok
Ama o evladından çok şey isteyebilir, buna hakkı var sıfatı da “anne”

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X