Eşimin ailesinin sürekli beni cagirmasindan bıktım ne yapmalıyım?

duygusal9191

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2023
73
42
32
eltim ve kayın validem çok gezen bir insan ben de tek çocuğum yalnızlığı kendi halime olmayı çok seviyorum ev oturmalarindan nefret ediyorum beni sürekli misafir gelse çağırıyorlar ev oturmalarina gitseler çağırıyorlar gitmemek için sürekli bahane yapmaktan bıktım sırf bu yüzden başka ilçeye taşınmak isterdim eşimi ikna da edemiyorum her an beni cagiracaklar diye tedirgin yasiyorum çok sıkıldım bu durumdan şuan hamileyim hamileligimi bahane etmeye başladım başka ne yapmalıyım bıktım artık

eltim ve kayın validem çok gezen bir insan ben de tek çocuğum yalnızlığı kendi halime olmayı çok seviyorum ev oturmalarindan nefret ediyorum beni sürekli misafir gelse çağırıyorlar ev oturmalarina gitseler çağırıyorlar gitmemek için sürekli bahane yapmaktan bıktım sırf bu yüzden başka ilçeye taşınmak isterdim eşimi ikna da edemiyorum her an beni cagiracaklar diye tedirgin yasiyorum çok sıkıldım bu durumdan şuan hamileyim hamileligimi bahane etmeye başladım başka ne yapmalıyım bıktım artık
Siz hic muhattap ollmayin Eşinize soyleyin ben yeni evliyken öyle yapmıştım, eşim söylemişti annesine heryere çağırmayın HAYIR diyemiyor tedirgin oluyor demiş eşim . Valla ogun bugundur hic cagirmazlar beni hatta biraz abarttilar hic biseye cagirmiyolar 😀😀😀😀😀 meseela esiniz desin hamile kiz hayir diyemiyor çağırmayın falan desin.

Valla bendede var o dertten ama bizimkiler ailecek her pazar bahçeye gidiyorlar sıkılıyorum insan hep aynı yüzü görmekten sıkılır yeniden Allahdan eşim gitmiyor deli gibi ne toplanıp duruyorsunuz diyor bazende gidiyor bazende ben diyorum gitmeyelim diye bende sızım gibiyim kendi halimde yaşamayı çok seviyorum ama saygı duyan yok

Siz hic muhattap ollmayin Eşinize soyleyin ben yeni evliyken öyle yapmıştım, eşim söylemişti annesine heryere çağırmayın HAYIR diyemiyor tedirgin oluyor demiş eşim . Valla ogun bugundur hic cagirmazlar beni hatta biraz abarttilar hic biseye cagirmiyolar 😀😀😀😀😀 meseela esiniz desin hamile kiz hayir diyemiyor çağırmayın falan desin.
Eşime söyle diyorum söylemiyor cagiriyolarsa git diyor o konuda anlayış göstermiyor bana malesef 😔

Eşime söyle diyorum söylemiyor cagiriyolarsa git diyor o konuda anlayış göstermiyor bana malesef 😔
Eşiniz çok istiyorsa kendisi gitsin. Açık ve net olun, aynen buraya yazdığınız gibi söyleyin. Alışık değilim sıkılıyorum deyin üç beş kez aynı cevabı alınca onlar da çağırmak istemez. Ama o zaman da dışlandım demeyin:)

Ben ev oturmalarını hiç sevmiyorum deyin bunda utanacak sıkılacak bir şey gerçekten yok ki. Benim kv’de de ilk sene sürekli yemeğe çağırıyordu . Her seferinde bahane uydurmaktan sıkılmıştım. En sonunda ‘siz aramayın biz gelecek olduğumuzda söyleriz’ dedim. Şükür artık darlamıyo :)

Eşime söyle diyorum söylemiyor cagiriyolarsa git diyor o konuda anlayış göstermiyor bana malesef
Ben ev oturmalarını hiç sevmiyorum deyin bunda utanacak sıkılacak bir şey gerçekten yok ki. Benim kv’de de ilk sene sürekli yemeğe çağırıyordu . Her seferinde bahane uydurmaktan sıkılmıştım. En sonunda ‘siz aramayın biz gelecek olduğumuzda söyleriz’ dedim. Şükür artık darlamıyo :)
Diyorum inadına mi yapıyorlar anlamadım çok sinir olmaya başladım
Diyorum anlamiyorlar inadına mi yapiyorlar anlamadım

Benim kayınvalidem de beni çağırmıştı ilk evlendiğimde akrabalarına giderken. 1-2 kere bahane buldum, en sonunda anne ben hoşlanmıyorum o ortamlardan beni çağırma artık demiştim ve konu kapanmıştı. Bence açık olmakta fayda var. Belkide ayıp olmasın bak bak büyük gelini çağırıyor beni çağırmıyor dersiniz diye çağırıyordur o da.

Bahane üretmeyip açıkça ben bu kadar içli dışlı olmak sürekli birileriyle görüşmek istemiyorum beni çağırmayın diyeceksiniz

Eşime söyle diyorum söylemiyor cagiriyolarsa git diyor o konuda anlayış göstermiyor bana malesef

Diyorum inadına mi yapıyorlar anlamadım çok sinir olmaya başladım

Diyorum anlamiyorlar inadına mi yapiyorlar anlamadım
Bir yere gitmek istiyorsam giderim istemiyorsam gitmem, bunun eşimle yada bana anlayış göstermesiyle ne ilgisi var? Neden Sanki 7 yaşında çocuksunuz eşiniz de babanız gibi davranıyorsunuz?

bende istemezdim şimdi bile arkadaşlarım çağırıyor gene gitmek istemiyorum ev gezmesini hiç sevmem eşim söylemiyorsa arar söylerim hamile olduğum için kendimi iyi hissetmiyorum yada başka. ir bahane sürekliliği olan

X